0 oy
1,424 göst.
Aile kategorisinde (651 puan) tarafından
benim elti. bende bi yas küçük ama benden onve evlenmiş iki cocugu var ben daha bi yillik evliyim. ill zamanlar ismiyle hitap ediyodum bi gun kaynanam bana onada yenge de dedi diger iki buyuğe yenge diyodum yaslari benden buyuk oldugu icin siz olsaniz sizden küçük eltinize yenge dermiydiniz. eşimin buyuk abisiyle evli ama yaşindan dolayi ismiyle hitap etmek istiyorum. bendende küçük gorunuyo

76 Cevaplar

0 oy
(3,156 puan) tarafından
Ben eltimden 4 yaş büyük olmama rağmen yenge demiyo da sen niye diyesin :) ama biz yan yana gelsek aynı yaşta gibi duruyoruz :) 
-Reklam-
0 oy
(1,826 puan) tarafından
Benm henuz eltım yok ama aday var nasipse olucak benden iki yas kucuk ama abimin esi olacak ben ilk gelinim ama esim evin 2numaeası yani en kucugu ben yenge mi dıyxem isimle mı seslencem ben de bilmiyorum hatta kaynanam o sana yenge demeli diyor sen ondan buyuk olsan da cunku ben nikah olarak buyukmusum karısıj olaylar 
0 oy
(205 puan) tarafından
Eşimin ailesi hepsi bana ismimle hitap eder benimle yaşıt olanlar yenge demez hayyata bana eltim benden büyük abla diyorum
0 oy
tarafından
Senin yerinde olsam yenge demezdm senden küçük sonucta ne saçma ayrıca senin kendi düşüncen yok mu kayınvaliden sana şöyle yap böyle yap diye bu konularda emrivaki yapamaz tavrını koy benim eltilerim benden hepsi de büyük ben o yüzden yenge diyorum kendi istegimle
0 oy
(774 puan) tarafından
Benden 6 sene önce evlenmiş ismiyle hitap ediyorum 1 yaşta büyük 
0 oy
tarafından
Eltim yok ama olsada yenge demem çünkü kaynımla aramda yaş farkı yok ismiyle hitap ederim. 
0 oy
(51 puan) tarafından
İsmiyle cunku amcamın kızı 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Elti yok eşim tek oglam
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Benzer durum bende de var.Benim eşimin abisi evlendi evlendiği kız benden 3 yaş büyük bnden yenge dememi bekliyorlar baştan beri dıyla sesleniyorum bana gıcık oluyor ama napiyim onunyaşında arkadaşlarım var nasıl abla ya da yenge deyim?
0 oy
(7,935 puan) tarafından
İnilerim eşimden büyük onlara abi diyorum .Eltimin 3üne  ilk evlendiğimde sordum .1i ay olarak diğer 2si 2yaş büyük isimleriyle hitap etmemi istediler.İsimleriyle hitap ediyorum.Ben en küçük gelinim
0 oy
(6 puan) tarafından
Asla demem hatta benden 7 yaş küçük bazen bana ismimle seslenir cinleniyorum kıza yaaa bir vurcam duvara amele sümüğü gibi yapışcak 
0 oy
(1,318 puan) tarafından
İki eltimde benden büyük ikisine de ismiyle hitap ederim valla kayinlarima da isimleriyle hitap ediyorm samimiyete bağlı bence 
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Yenge ne ya bizde dayı  amca ve  kendi abinin eşine derler .. Büyük kaynimin karısı benden bir yaş büyük başta nişanlı iken abla dedim sonrasında benim ondan 5 yaş büyük ablama ismi ile hitap ettiği için bende ona ismi ile hitap etme kararı aldım şuan 4 yıllık evliyim iyi ki ismini söylemişim başta çok bozuldu ama şimdi arkadas gibiyiz . Ortacalarin eşi ikimizden de büyük ama ona da ismi ile hitap ettik herkes birbirine ismini söylüyor böyle de gayet mutluyuz . 
0 oy
(436 puan) tarafından
Abla diyorum ben,en küçükleri benim 
0 oy
(460 puan) tarafından

Ben ortanca gelinim ama şuan sadece ben varım diğer eltilerim gelirse ikisine de isimleriyle hitap etmeyi düşünüyorum onlar bana yenge desin çok istiyorlarsa :Dben de yolda büyüğüm o zaman 

Hiç sevmiyorum eltilerin birbirlerine yenge diye hitap etmesini ne yengesi yenge amca dayı karısıdır bacı olun siz isminizle hitap edin ne olmuş kayinvalidecigunede cağ değişti kaynanam de ;)

0 oy
(1,847 puan) tarafından
Eltim yok ama kucukse niye yenge deyim. 
0 oy
(52 puan) tarafından
Aman boş muhabbet bunlar sen içinden geldiği gibi ol eşim iki kardeş kendinden küçük kız kardeşi var aramızda 5 yaş var yenge demez abla der yenge nedir arkadaş
0 oy
(376 puan) tarafından
Ben 25 yaşındayım ettim 35 abla diyorum yenge saçma geliyor
0 oy
(1,398 puan) tarafından
Ettim yok iyikide yok
0 oy
tarafından
Kucukle konusmuyorum buyuge yaninda yenge derim benden 20 yas buyuk  arkasindan yilan akrep ciyan aklina ne gelirse

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 2,614 göst.
2 Ekim 2020 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 653 göst.
4 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Eşinin birtanesi (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
43 cevap 443 göst.
23 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 666 göst.