0 oy
1,425 göst.
Aile kategorisinde (651 puan) tarafından
benim elti. bende bi yas küçük ama benden onve evlenmiş iki cocugu var ben daha bi yillik evliyim. ill zamanlar ismiyle hitap ediyodum bi gun kaynanam bana onada yenge de dedi diger iki buyuğe yenge diyodum yaslari benden buyuk oldugu icin siz olsaniz sizden küçük eltinize yenge dermiydiniz. eşimin buyuk abisiyle evli ama yaşindan dolayi ismiyle hitap etmek istiyorum. bendende küçük gorunuyo

76 Cevaplar

0 oy
(5,949 puan) tarafından
Eltim  yok  ama  benden  büyük  küçük  olsada ismimle  hitap  etsin  isterim ben demem Şahsen   zaten  ne ben ne de o yenge  oluyor  onu  eşimin  demesi  lazım  benim  değil 
-Reklam-
0 oy
tarafından
O benden küçük Elif derim o yenge der
0 oy
tarafından
Sen nasıl istersen öyle hitap et. Ben yenge demezdim ama o kesin 
0 oy
tarafından
Aramızda 9 sene var hem evlilikte hem yaşta ikisinde de 9 sene benden büyük ben ilk başlarda abla diyordum sozluyken bana dedi abla deme yenge de dedi bende o günden beri yenge diyorum ona 
0 oy
tarafından
Tıssss yılan
0 oy
(96 puan) tarafından
Iki eltim var   biri yaşça büyük diğeri benle yaşıt sayılır adıyla sesleniyorum 
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Cahiliye devrinde evliliği büyük olana abla yada yenge denirmiş senin kaynana cahiliye devrinde kalmış. Dayımın eşi hariç kimseye yenge menge demem. 
0 oy
(5,713 puan) tarafından
Niye yenge diyorsun bana sacma geldi büyük olanlara da abla falan dersin yenge amcanın dayının karısına denir. Benim eltim yaş olarak benden büyük ama bdm daha önce evlendim İkimiz de adımızla hitap ederiz birbirümize
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Benden büyük abla diyorum küçük olsa ya da yasitim olsa ismiyle hitap ederim
0 oy
tarafından
Üç tanesine yenge diğer iki tanesinde ismiyle hitap ederim 
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Kaynannan ne karisyir ki Allah'ım ya sen ismiyle hitap et önemli olan aranızdaki iliski 

Ben benden 9 yaş küçük olduğu için ismiyle ama yanımda değilken Drakula diyorum 
0 oy
(75 puan) tarafından
Benden küçük eltime neden yenge diyormuşum kimse akıl vermesin.. !  Allahtan eltim yokkkk 
0 oy
(1,353 puan) tarafından
Eltim benden 10 yas büyük yenge diyorum fakat 1 2 yas olsa aramizda yada senin gibi küçük olsa ismiyle hitap ederdim
0 oy
(833 puan) tarafından
Senden küçük canım ismiyle hitap et 

.illa abisiyle evli diye yenge demek zorunda değilsin .benim eşim kaynimdan büyük ama kaynim 9 yıl önce evlenmiş biz evleneli 2 yıl olcak .eltim 28 yaşında ben 25 yaşındayım oyuzden yenge derim oda bana havva der
0 oy
(461 puan) tarafından
Hiç eltim olmadı olmayacak evin ilk ve sin geliniyim 
0 oy
(808 puan) tarafından
Olmadığı için sorun yok bende ismiyle hitap ederdim 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 2,615 göst.
2 Ekim 2020 Diğer kategorisinde duygudemirbag47 (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 654 göst.