0 oy
978 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
1 hafta önce doğum yaptım annem bize yardımcı olabilmrk için yanımıza geldi evimiz küçük annem de salonda yatıyor hayliyle oturup kalkmak biraz sorun oluyor eşim dünden beri benimle doğru düzgün konuşmuyor bebeği kuvağına almıyor bahane üretiyor bişeymi var dediğimde yok yor ama var velli pc alığ yatakodasında müzik dinlemeyi tercih ediyor çok üzgünüm sürekli gizli gizli ağlıyorum acaba bişeymi dedim fark etmeden diye düşünüyorum ama bebeğimizin sucu ne acaba annemi göndersem mi? Sizce ne yapmalıyım

29 Cevaplar

+1 oy
(8,083 puan) tarafından
Bence eşini birak kendını iyilestir bebegıne odaklan canım eşinde yeni bir sürec gecırıyor sorularınla bunaltmak yerine kosulsuz sevgini sun.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Klasik erkek davranisi
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Esinizle bu durumu konusun sirf anneniz icin boyle yapiyorsa cok buyuk ayip ediyor mecbur kalacak anneniz ayrica kendi annesi gelse eminim pervane olurlar 
(2 puan) tarafından
Konuşmaya çalıştım sözde başı ağrıyormuş ilaç al diyorum yok diyor hal ve hareketleri hiç baş ağrısı çekiyor gibi değil kapıları çarpmalar oflayıp puflamalar yeter diye çığlık atıcam artık
0 oy
(1,807 puan) tarafından
Kendi annesi olmuş olsaydi annen yerinde yine böyle davranirmiydi ona göre hareket et strese sokma kendinj lütfen 
(2 puan) tarafından
Asla davranmaz nazı geçiyor benim anneme gece aman dinlenin cok yoruldunuz dyr sabahlıyor kadıncağız gündüzde hayliyle uyuyor
(1,807 puan) tarafından
Ne diim ki kadin ne güzel düşünüo ama işte kiymet bilene
0 oy
(530 puan) tarafından
Annen için böyle yapıyor bile olsa kadın keyfine mi gelmiş size yardımcı olmak için. Bebeği olmuş sevincine görmezden gelmeli erkekler küçük sorunlari. Kadın için zor bir dönem oluyor doğum sonrası böyle zamanda eşinin tripli davranması çok yanlış bence hatayı kendinde aramaktan vazgeç 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Anneni göndersen kocan yardim edecek mi sana 

Sen noldu diye sordukca yapar hiic takma naparsa yapsin
(2 puan) tarafından
Ya yapmassa dikişerim ayamta durmakten iyice gerilmiş sağdan sola dönerken bile acıyor ozman ne yaparım diye düşünyorum
(7,791 puan) tarafından
Biliyorum bn kendim hallettim ama esim evdeykn yardimciydi bana annem 5. Gün dondu kendi kendime baktim ben temizligi esim yapti mesela
1 ay sonra nerdeyse eski hakime dondum canim oyke diyim esin yardim etmezse hiç takma otur annenle ye ic yat
Sanki kocan dogurdu da lohusa oldu hasbam
0 oy
(316 puan) tarafından
kuzum bebegın saglıkla buyusun cnm bnce 1 hafta 10 gun daha takip et esini erkekler pek rahat edemez 1 2 3 gn sorun deıldr ama uzun olunca nekadar yalnıs olsada boyle yapanlar war 1 hafta 10 gn dene baktm aynı bebegınde az ele avucaa gelır zaten snra olmadı anne sende yoruldun bebekte buyudu braz de kırmadan yolla istersen cnm yanı esinin yaptıgı ylnıs ama huzurun kacmasın napıcan :(
0 oy
(77 puan) tarafından
Sanki o lohusalık piskolejisene girdi değişik 
0 oy
(707 puan) tarafından
Canım bazı eşler 40 çıkana kadar böyle oluyorlar.Lohusalik kadınlardan çok onları tuhaflastiriyor.Sen hatayı kendinde arama ayrıca da üzülüp ağlama.Sutun azalir.Bebegin hisseder mutsuzluğunu huysuzlasir.Benim eşimde aynıydı kırk çıkana kadar bir tuhaflasti adam bebek gibi ilgi bekledi.Sonradan düzeliyorlar dert etme sen.

Bu arada bebeğin hayırlı olsun canım hayirli bir evlat olur inşallah.
0 oy
(4,665 puan) tarafından
Kız bırak umursama o bu lohusa sen mi asıl bunları düşüneceğine sen parmağında oynat 
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Erkekler dogumdan somra bi hallere giriyor. Bos bırakma. Hicbirine güven olmaz canm 
0 oy
(454 puan) tarafından
Lohusa depresyonuna o girmiş galiba 
0 oy
tarafından
Annen orda kaliyo diye tavir yapar kendince
0 oy
(886 puan) tarafından
Doğum yapan sensin lohusalik piskolojisi yaşayan eşin belki düşük bi ihtimal ama annenden rahatsiz olmus olabilir En iyisi al karşına konuş bacım 
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Aynilarini ddgisigini yaşadm sabret takmamaya cakis zor ama
0 oy
tarafından
Cnm 10 gunden sonra kendin bakabilirsin cocuga. Annen evine gitsin rahat edemiyordur esin. Birlikte cocuga bakin babaligi ogrensin birlikte banyo yaptirin.
0 oy
tarafından
Eşinin annene dua etmesi tesekkur etmesi lazim. Benim esim annen giderse biz bittik diyip duruyor. Birakmiyir kadini evine gitsin
0 oy
(1,205 puan) tarafından
Bence sorun annen neden çünkü başımdan geçti sezeryan doğum yaptım annem kirkiniz çıkana kadar bakcam dedi size tabi aynı evin içinde annem ben eşim eşim sıkılmış rahat istedi gibi uzanamiyormus rahat yemek yiyemis çocuğu alıp sevmeye bile eli varmamis kendi evimde yabancı gibi oldum dedi bana ama bende sezeryan li idim annem suratlarini cekti hep baktı bana sagolsun annem yemek yapar yemezdi alıştım düzen var dedi sonra annem gitti alıştım için üzüldüm annem olmadan nasıl bakacagim diye Sımdi  20 aylık olduk
0 oy
(3,048 puan) tarafından
Annemi göndersem mi ne demek anlamadım kadın keyfe gelmemiş size bakmaya iylik olsun diye gelmiş eşinde annen böyle diye yapıyorsa bence annen gitisn kendiniz naparsaniz yapın bu tip insanlara deli oluyom ya sende üstüne düşüp onu kaldırma kendi bilir gelmezse gelmesin de geç
0 oy
(6,827 puan) tarafından
Annen onun için gelmedi snn için geldi.adamdan adam çıkıyor kolay mı doğum ..kendi dogursa nazdan ölür hiç umrunda olmasn sorup durma kendine ve bebeğine odaklan

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 161 göst.
7 Mart 2021 Aile kategorisinde Ss123 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,033 göst.
13 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Tugba74 (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 365 göst.
9 Haziran 2021 Aile kategorisinde Esmaa11 (75 puan) tarafından soruldu
+1 oy
32 cevap 485 göst.