0 oy
697 göst.
Diğer kategorisinde (402 puan) tarafından
Kızlar bişey paylaşmak istiyorum yani hep kafamda bu düşünce size belki basit bişey olarak gelebilir ama sinir oluyorum aklıma geldikçe 2ci bebeğimi dünya iya getirdim şükür 2 görümxem ve kaynanam bebeği görmeye geldiler 3. Ayında büyük görümcem ilk kızımda çeyrek takmıştı küçük görümce bekardı ozmn bişey takmadı benimde küçük kız kardeşim bekardı bişey takmamıştı sonra onların çocuğu oldu hem kardeşimin hem küçük görümcem in biz çeyrek taktık 2 sene önce işte şimdi bnm ikinci kızım oldu iki görümcem de gram taktılar kaynanam çeyrek bizimkiler de annem de çeyrek taktı küçük kız kardeşim çeyrek taktı hemde kirada oturuyor yani düşünüyorum da en azından küçük görümce çeyrek takabilir Di durumları el veriyor bi abileri var bnce haksızlık bnm kardeşim Takıyorsa oda takmalıydı böyle şeytan dürtüyor insanı nefret geliyor içime neyse kızlar linç tayfası yazmasın lütfen kalp kırılsın istemem 

21 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben takiyorsam takmak zorunda kimse kusura bakmasın
(402 puan) tarafından
Aynen canım insanlar bunu anlamıyor hemen maddiyata bağlıyor ben yakıyorsa takmak zorundasın yani
tarafından
Kendilerine yapılmıyor ya o yüzden maddiyat vs. konuşurlar. bende sokaktan bulup götürmüyorm sonuçta bende bir yerden kısıp alıyorum durumu olup almıyorsa  ben karşılık beklerim
(402 puan) tarafından
Aynen çok doğru ağzımolan konuşuyor işte ye
-Reklam-
+2 oy
(3,452 puan) tarafından
Açıkçası böyle şeyler okuyunca takı için mi yaptılar bu çocuğu diye düşünmeden edemiyorum
(402 puan) tarafından
Evet cnm takı için çocuk yapıyoruz zevk meselesi ilgi alanın dıışı
(3,452 puan) tarafından
Aynen ilgi alanım dışı
tarafından
+++++++±
+2 oy
tarafından

Ya çok merak ediyorum. Bebeği. Takı gelsin diyemi veya başkasından gelecek birşey icinmi doguruyorsunuz.   O bunu takdi bu takmadı neden hep birilerinden medet umuyorsunuz.  Çocuk senin sen dogurdun. Hiç kimse birşey yapmak zorunda değil.  Ki.   

Yatin kalkin şükredin ki evladınız sağlıklı kucaginizda.  Keşke kızım yaşasaydı. Hiç kimse birşey almasaydi. Şimdi oğluma hamileyim. Diyorum. Kimse hediye almasın. Anneme bile izin vermedim. Ben bu çocuğu istediysem kendim bakarim herseyinide alırım.   
(402 puan) tarafından
Sende olumsuz yorum yapmak için mi Yazıyorsujn anlamış değilim biraz yumuşak uslup kullansanız ölürsünüz dimii herkesin kendi düşüncesi
+1 oy
tarafından
Takmadı diye kendi kendini yeme takmak zorunda değil belki elinde yoktu o an belki aklına gelmemiştir belki kaynanan senin takmana gerek yok demiştir belki kocası izin vermemiştir hem sen birine hediye verince karşılık bekleyerek mı veriyorsun ? 
(402 puan) tarafından
Boynunda çeyreği vardı şimdi tam altın yapmış vardı yani elinde yapabilirdi öyle kocası izin vermese diye bişeyde yol kocasının değil kendi altınları var onun neyse
tarafından
Evet ama kocası izin vermemiştir olamaz mı sonuçta oda kocasının eline bakıyordur büyük ihtimalle
+1 oy
tarafından
Kardeşin çeyrek taktı diye görümcende çeyrek takmak zorunda değil. Kardeşin hiçbir şey takmasaydı o zaman görümcemde hiçbir şey takmak zorunda değil diyecek miydin? Bu kadar takılmamak gerek bence.
(402 puan) tarafından
Sizin başınıza böyle bişey geldi mi merak ettim doğrusu bi abileri var ölüyorlar lafta
tarafından
Evet geldi ama sorun etmedim. Biz eltimin bebeği olunca çeyrek takmıştık. Benim kızım olduğunda eltim para verdi bir ihtiyacını alayım diye. Görümcende sonuçta boş gelmemiş size.
(402 puan) tarafından
Gelmedi biz çeyrek takıp para vermiştik insan kızıyor böyle şeylere ya kendi başına gelse konuşuyor ama yok eltim böyle yok kaynanam şöyle diyor annesine çok sinir oluyorum çok takacak durum olmasa tmm diyeceğim ama elinde çeyrek var tam altın yaptı kendine bide
tarafından
Canım valla aranızda ki samimiyeti falan bilmiyorum. Burda yazdıklarına göre yorum yapıyorum. Sende görümcenin başka çocuğu olursa birşey takmayarak tepkini ortaya koyarsın o zaman.
(402 puan) tarafından
Aramız çok çok ii değil işte bi araya gelince konuşuyoruz kız afedersin osuruktan nem kapan insanlar bunlar zamanında da bn evli o bekarken aramız iyi değildi zaten sürekli laf sokmalar fln yapardı sonra evlendi gördü gününü
+1 oy
(413 puan) tarafından
Bence nefret etmeye bahane aramak gibi bişey bu :) kim ne taktı ne yaptı bakmak ben elimde varsa takarım takana da takmayana da sözüm olmaz. Kendinizi böyle şeyler için yıpratmayın. Ömür geçmez böyle hesap yaparak. Aman neyse ne deyip geçin kendi ruh sağlığınız için 
(402 puan) tarafından
Haklısın cnm bnm kızdığım bi abileri var onlar in herşeyi yapıyor kocası dövüyprdu kaçıp geliyordu bi zamanlar abisi alıp getiriyordu yani yapcak tabi ama insan kızıyor senin abinin çocuğu sonuçta durumu da var biz çeyrek taktık üstüne bide para verdik
(413 puan) tarafından
Durumu varsa da evinin içinde ne yaşadığını bilemezsin. Benim de Bi abim var gerçi 10 olsa da farketmez abi abla da farketmez hepsi benim için can ciğer. Ama bebeğini görmeye bile gidemedim zamanında. Yürüsem 10 dakikaydı halbuki. Herkes iyi sanıyordu bizi. Sen böyle hesaplarla cidden sıkma canını. Bu veya başka sebepler vardır. herkes bu konuda hassas değil olmasına da gerek yok. Muhtemelen senden büyüğüm. Biraz yaşamışlığım var. Zamanla anlayacaksın mesele altın para vs değil.
(402 puan) tarafından
Melese maddiyat değil bnm içinde sorunları olsa her ay gelemez istediği zaman yasakta olsa abisi gidip getirdi babası aldı getirdi biz ona çeyrek üstüne para verdik bebeğine çok düşüncesizlik bnce hayır abisi şakasına dedi niye çeyrek yapmadın kız fln 8da boynunda çeyrek vardı öylesine takmış hali hazırda var bak dedi ama gram taktı işte ona sinir oldum
(413 puan) tarafından
Ben yine de söylediklerimin arkasındayım. Ben bunu yaptım o şunu yaptı karşılaştırması gerçekten hoş değil. Yaptıysa ne ala yapmadıysa pek ala kendine sinir stres olacak şey arıyorsun. Hayat böyle basit işlemlerden oluşmaz. Kendini ruhen koruman gerekirken huzursuz etme boş yere
+1 oy
(10,197 puan) tarafından
Valla bu linç değil karşılık bekliyorum diyorsanız takmayın gelmeyince de bunu düşünmek zorunda kalmazsınız
0 oy
tarafından
Aman boşver takmasınlar ne yapican bizde sadece annemler küpe künye taktı başka da bisey yok beklentimde yok kimseden benim çocuğum iyi ben iyiyim bana yeter allah kimseye muhtac etmesin bize bol versin çalışma gücü kuvveti versin çocuğumun herseyini dört dörtlük ben yapayım gönlünden elinden gelen hediye getiren olursa olur yoksa da benim çocuğum sonuçta her şeyini ben yapmak isterim dediğin gibi şeytan dürtüyor lohusalık halleri falan da var o yüzden böyle düşünüyorsun
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Amann canimm hiçte takma kafana benim ailem neler yaptı neler edimin tarafı lafta var sorsan kızlarımın tadını adlarını bilmezler ama lafa geldimmi hepsi var canları sdolsun evlatlarıminda eşimde kör değil goruyo
0 oy
(388 puan) tarafından
İki sene önceki ceyrekle şimdiki gram aynı para . Aslında herkes durumuna göre taksın. Kimse kimseye borçlu kalmasın. 
0 oy
(119,070 puan) tarafından
Gramla ceyrek arasinda ne kadar fark var cok takmam ben oyle seyleri tinlama bence
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Ekonomik durumu müsaitse yapabilirdi 
(402 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum müsait tabi elinde çeyrek vardı tam altın yapmış şimdi kendine
(13,203 puan) tarafından
Eh işte saygı bu tamamen
0 oy
(833 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam gorumcene sorardım ben sana çeyrek taktım sen niye gram taktın d iiye en azından içim içimi yemezdi :)
(402 puan) tarafından
Sen soruyorsunm galiba :))
(833 puan) tarafından
Yok canım ben sormam senin gibi içime dert etmem alandan da Allah razı olsun Almayandanda :)
0 oy
tarafından
Demek ki o an durumu onu yetti onu yaptım senin kardeşin onu yaptı diye oda aynısını yapması gerekmiyor. Önemli olan orada onu dusunmesini maddiyat değil. 
(402 puan) tarafından
Biz kşradaydık çeyrek takıp bide para verdik onun kendi evi durumu müsait çeyreği takmaya  ayrıca bnm kardeşim kirada durumu çok ii değil evden çıkartacak ev sahibi 2 aya kdr düşüncesizlik bilip bilmeden yorum yapmak için olumsuz konuşmayın
tarafından
Madem durumunu biliyorsun sende almasaydin çeyreğini sağol deseydin. Gorumcene laf saymak için laf diyorsun. Böyle hediyeler gönülden geçer. Onun durumu iyi bu kadar yapsın onun durumu bu kadar o bunu yapsın denmesi çok yanlış.
(402 puan) tarafından
Çok biliyorsunuz siz kendinize saklayın o fikrinizi siz öyle yaparsınız çünkü dimi hadeee yürü postumdan
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Canım benim yine ilkinde takmışlar sana yemin ederim 2 tane ev üstünde doğurdum 2 tane kayananm var 1 igne bile takmadılar eşim askerdi bi çorap bile almadılar şimdi 3 yolda hiç kimseden bi beklentim yok eşim iyi olsun bana evime diğerleri umrumda değil sadece yeri gelince yüzlerine çatır çatır vuruyorum o zamanları hakkımı allaha havale ettim hepsi bu
0 oy
tarafından
Kimse bişey taksın diye çocuk yapmadım ben olsam kafama takmazdim ona zaten herşeyin en güzelini biz yapıyoruz kimsede bişey takmak zorunda değil ha bilir gonlundem gelir takar o ayrı 
(402 puan) tarafından
Ne güzel siz takın o zamn  o takmasa da olur
tarafından
Taktım zaten iki gorumcemede çeyrek taktik onlar benim kızıma biri kıyafet aldı biri daha hiç bişey almadı ama benim gönlümden gelmiş takmışım onlar zorunda değil
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Boşver ya düşünme bunları. Demekki o an ona imkanı varmış öyle düşün. Dışarıdan durumu iyi gibi görünebilir belki ev içinde sikintidadir ya da eşine diyememistir bilemezsin. Yoksa o da yeğenine en iyisini yapmak ister. Sen içini karartma boşver.  Ben de şimdi ablamı düşünüyorum. 2 oğluna da çeyrek taktım ama onun bize takmasını istemiyorum. Durumu yok kiradalar eşi doğru düzgün maaş alamıyor pandemiden dolayı ama eminim kendilerini zorlayacaklar takmak için. Eşim de sakın takmasin uzulurum diyor ama ablama nasıl soylicem bilmiyorum. 
(402 puan) tarafından
Benim kardeşim kirada 2 ay sonra en sahibi çıkartcakmış onları evde n sende takma gram tak dedim yok çeyrek taktı ama görümcem in kendi altını vardı  eşi ile alakalı bi durum yok yani ona söylemiuor zaten boynunda çeyrek vardı şimdi tam altın yapmışı
0 oy
(5,339 puan) tarafından
Düşünceniz bana çok saçma geldi. Herşey para değil siz bebeğinizi kim ne kadar altın getirecek diye yapmadınız. Benim de kızım 1 yaşında kendi annem 1 çeyrek kayınpederim ve kaynanam künye görümcemin biri de hediyelik birsey aldı taktı. 4 görümcem var ve tek erkek kardeş ama ben takmadım niye böyle yaptılar diye çünkü gereksiz bi düşünce bence evlerine girmeyince kimin durumunun iyi veya kötü olduğunu bilemezsiniz belki kardeşinizin durumu görümcenden iyi çeyrek almış kim kendini küçük düşürmek ister
(402 puan) tarafından
Siz ne taktınız görümceleriniwize m ettim doğrusu bnce bilip bilmeden siz yorumda bulunmayın lütfen ben onların içlerindeyimm yanlarımda konuşuluyor çeyrek takabilecek durumda onu biliyorum yani
(5,339 puan) tarafından
Hiçbirine birşey takmadım 2 ay sonra biri daha doğum yapacak takım veya para ile gideceğim ne onların umrunda altın veya başka birşey nede benim siz en başında zaten bi nefretle başlamışsınız ne yapsa sizin gözünüze batar
(402 puan) tarafından
En azından karşılıklı demekki onlarda takmamış ki umursamıyorsun boş yapma evet gözüme batar Allahtan görümce eğilim nefretler
(5,339 puan) tarafından
Siz herşeyi karşılıklı yapmaya alışmışsınız şükür görümcelerimle abla kardeş gibiyiz durumum olursa alırım çeyreği onlardan birşey esirgeyen yok taktı takmadı durumuna da girmem kocam yapsa ben izin vermem herşey karşılıklı değil görümcemim biriskne 4 altın verdim 1 gün de abla noldu benim altınım demedi para vs bugün var yarın yok önemli olan kötü günümde yanımda olması
0 oy
tarafından
Bence geri iadesi yapılsın diye takmamak lazım altını 
(402 puan) tarafından
Ama öyle yapılıyor ozmn sizde takım size takılmasın hiç bişey
tarafından
Çalışırken benden önce bütün arkadaşlarıma taktım evlendim 1 tanesi geldi sadece hiç birindende istemedim beklemedimde benden sonra evlenen bir arkadaşıma daha yaptım oda iade olarak düşündüğü için hiç evime gelmedi
(402 puan) tarafından
Aynen  zatenn sizde öyle düşünüyorsunuz  kalbinize göre vermiş Allah zaten takın takın ama size takılmamasu pek farketmez size
tarafından
Tabi ben karşılık beklemedim taktım karşılığı gelmedi büyümedim ama siz karşılık beklemişsiniz çeyrek takıp gram gelmiş o daha üzücü
(402 puan) tarafından
Beklerim tabi ben takmışım üzerinde para vermişim K bakmasın babamın kıız değil ya yeğeni için ölüyomgüya abisi içinde öyle boş lafff
0 oy
(1,571 puan) tarafından
Çok küçük hesaplar bunlar ya. Dışardan bakarak insanların durumu hakkında nasıl durumları iyi ya da kötü diye yorum yapabiliyosunuz anlamıyorum doğrusu. Allah dert vermesin gerçekten 
(402 puan) tarafından
Biliyorum çünkü durumu çok iyiy diyemem de konuşuyorlar ordan biliyorum bi yerimden  uyduruyorum

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 354 göst.
0 oy
27 cevap 749 göst.
6 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 336 göst.
28 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,939 soru

11,312,500 cevap

34,745 kullanıcı