0 oy
928 göst.
Diğer kategorisinde (1,301 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar merhaba bu postu buraya açıyorum ama o kadar üzgün, o kadar karmaşık, o kadar değişik duygularla açıyorum ki kendimi nasıl ifade edeceğim bu psikolojiden nasıl çıkacağım bilmiyorum belki bana burda bizi korkuttun diyeceksiniz ama ben paylaşmazsam gerçekten paylaşıpta rahatlayacak kimsem yoktu.

Bugün hastaneye gittim kontörle saat 14:00civariydi 39 haftalik hamileyim kendi doktorum yoktu başka bir prof Dr yönlendirme yaptılar. Her neyse tansiyonum sınırda çıktı kan ve idrar tahlili vermem gerektiği soylenildi verdim. Ardından tahlillerin akşam saat 7 ve 8 civarı gibi çıkacağını ve almamız gerektiğini söyledi doktor, biliyorsunuz ki poliklinikler saat 4 te kapanıyor.. Doktorum da bana akşam mutlaka kadın doğum acilden tahlilerine bakılsın bir sıkıntı çıkarsa yatisini yapacaklar dedi tamam dedim. Her neyse Akşam saat 20:30'da ben e gidiyorum kadın doğum acil bölümüne durumumu izah ediyorum kesinlikle hiçbir şekilde bana bakamayacaklrini söylüyorlar... Hadiii onu geçtim de el vicdan orda nöbetçi bay doktor vardı doktorun bir bildiği vardı ki akşam oraya git bakarlar dedi mecburlar çünkü adı üstünde kadın doğum acilll!!! Her neyse kızlar ben ordayım zaten iyice doğum korkusu beni sarmıştı bir yandan tansiyonumun yüksek olması.. 1 tane suriyeli kadın 16 haftalik hamile düşük yapıyor o zaman psikolojim yerle bir korkudan gözlerim doldu onun acısını gördüm kendimdeymis gibi hissettim.. Allah korusun.. Her neyse her yer kan doktorlar kendi aralarında konuşurken duydum bebeğin kafası kadının vajina bölgesinde falan ,her yer kandi  kızlar çok kötü davrandılar çok ardından bir Suriyeli kadın daha geldi kaç çocuğu olduğu soruldu 9 dedi düşük kürtaj var mı dedi var 1 tane dedi ohooo diyor ordaki çalışan stajyer mi her ne haltsa futbol takımı kuracak diyor kadınlarla bildiğiniz dalga geçiyorlardi. Kızlar ben gerçekten doğumdan korkmayan ben çok korktum eve gelene kadar kendime gelemedim. Ordakiler bana adam akıllı bilgi vermediler  tahlilerin iyi git dediler ben şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Zaten eşim çok sinirlendi 184'ü aradı şikayet ettiler durumu bildirdik az önce beni tekrardan aradilar durumunun nasıl olduğunu sordular ve ben hala o anki korkuyu atlatamadigimi söyledim bedenen iyiyim şuan bir ağrım sizim yok ama içim bı tuhaf...

Kızlar hakkınızı helal edin lütfen 

23 Cevaplar

+3 oy
tarafından

Okuyup millete iyi hizmet sunacaklarına , okuyup insanlar ile dalga geçmeyi eğlence sanan insanliktan nasibini almamış pislikler var , 

Geçmiş olsun bacım ... Umarım biran önce bu psikolojiyi atlatırsın.

(1,301 puan) tarafından
Ben oraya gitmekten çok korkuyorum doğumum yakın ve beni de oraya yonledirecekler o insanların içine nasıl gideceğim bilmiyorum o gördüklerim gerçekten belki anlatinca o kadar korkunç değil ama gördüğüm zaman gözlerim nasıl doldu korktum çok korktum kuzum :(
-Reklam-
+3 oy
(7,412 puan) tarafından
Maalesef okuyan herkes adam olamiyor canim. Rabbim iyi insanlarlar karsilastirsin. Bunun kesinlikle ozel yada devlet ile alakasi yok. Sen stres etme. Neysen korkarsan onla imtihan olursun. Hayirla kucagina al insaAllah. Konuyu güzel bi sozle tamamlamak istiyorum. Ne demis omer hayyam

Mey biter saki kalir, her renk solar haki kalir. Diploma insanin cehlini alsada, hamurunda varsa eseklik baki kalir...
(1,301 puan) tarafından
Canım benim çok teşekkür ederim güzel destekleriniz için. Gerçekten de her okuyan adam olamıyor
(7,412 puan) tarafından
Bide suriyelilere ekstra kotu davraniyolar. Allah oyleleri bildiği gibi yapsin. Gerçekten cok üzülüyorum onlara. Bende 2 dogum yaptim devletide gordum ozelide ozelden sogudum devlette ozel gibi ilgi gordum.  Bende korkmustum ozellikle herkes devlet soyle boyle diyor. Ama cok cokk iyi insanlarda varr Rabbim onlarida eksik etmesin. Eminimk seninde karsina cikaracaktir. Hic stres yapıp son zamanlarını kotu geçirme ❤
+2 oy
tarafından
Suriyeli olunca böyle davranıyorlar ya yazıklar olsun yaa oysa ki hepimizi Allah yarattı hangimiz bir diğerinden üstünüz ki çok yazık yaa 
(1,301 puan) tarafından
Nasıl bağırıyorlar görmeniz lazım ben artık yeter diyecektim
tarafından
Artık kasaplar doktor oldu duygusuz vicdansız kim varsa en ustlerde sen korkma elinden geldiğince oku kendi kendine dua et ♥️♥️
(1,301 puan) tarafından
Çok sağol kuzum
tarafından
Ne demek keşke elden daha fazlası gelse ama buradan ancak bu kadar oluyor ♥️
+1 oy
(5,376 puan) tarafından
Şu an doğum yapacak olsam öyle Bi saglık personelinin bakmasını bende istemem suriyelide olsa o da insan.. Allah yardımcın olsun çok korkupta bebeğide kendinide strese sokma. 
(1,301 puan) tarafından
Maalesef insan bazen kendine hâkim olamıyor canım
+1 oy
(1,939 puan) tarafından
Evet bende şehir Hastanesi'nde doğum yaptım Suriyeli bı kadina kocanla birlikte olmasaydın o anın zevkkini çıkarırken de mi bağırıyorsun boyle zevk alırken iyi de buna gelince ne bağırıyorsun sus artık faaln diyorlardı bence bu mesleği seciyorsan severek yapmalısın sonuçta o an muhtaç oluyoruz bana göre ihtiyacımız oluyeo insan olmak gerekiyor ama bazıları olamaiyir malesef
(2,795 puan) tarafından
Canim 5 6 milyar  oraya verene kadar bebegimin ihtiyacini düzerim  saçmalık  resmen ha saglik verceksin tabi  dersen keyfi vermem diyorum ben sehir hastanesinde dogurdum şükür  biyanimda eksik kalmadi bes kuruşta  vermedim☺️
(1,939 puan) tarafından
Valla ben o anları yaşadım ya ikinci çocuğumda gitmem sanırım çünkü çok kotu muamele gördüm o halimel resmen eziyetti önlüğü falan suratıma fırlattılar al giy diye yardım edin diyorum.cocuk yaparken bize mı sordun dediler cevap da veremiyordum sancidan zaten yanında kimse yok cevap versen nolcak onlara muhtacsin o an kaç kere doğum masasına kendi başıma cikartilsr o halde bile sen doğuramazsın in çabuk surdan diye indirdiler ayy çok kötüydü cok
(2,795 puan) tarafından
Ayyy seninkiii kötüymüş  bana asla oyle bisey yapılmadi bana yatış  yapildi sandalyeye oturdum ben yürürdüm  ya dedim yok abla ben goturcem sen yorulma   dedi  düşün  yani ameliyata hazirlandim giydirdiler defalarca serum taktilar ben dogim sonrasi 4 gun yattim tansiyon sebebimden bikez of duymadım
(1,939 puan) tarafından
İste insan olanlarla karşılasmak önemli
(2,795 puan) tarafından
Aynen malesef ben karşılaştım  ama sen karşılaşmamissin
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Gittiğiniz hastane sehir hastanesimi
(1,301 puan) tarafından
Evet canım neden
(1,808 puan) tarafından
Şuan sehir hastanelerinde bu sekilde muamele olmasi imkansız ama suriyelilere yapiolar doğru  gunah ya ne diyeyimki kimse yasattigini yasamadan ölmezmis. Sehir hastanesinde dogum yapip memnun olmayan pek kisi yok canim kendini korkutma sogukkanli ol
0 oy
(374 puan) tarafından
Maalesef ki orda cok iyi doktorlar ilgilenenler oldugu gibi cok kotu davranan hemsire ve doktor da var iki dogumum da ard arda orda gerçekleşti ilki ölü ikincisi saglam di bebeğim ve ben her faim Rabbim iyi insanlar cikar karsima diye dua ettim tabi arada kotu davranan cikti iyi davranan sabirli olan da cikti Rabbim her daim iyilerle karsilastirsin inşallah Rabbim seninde yardimcin olsun kardesim bur yandan da suriyeli kadinlar bu doktorlari bu hale getirdi dite dusunuyorum cok fazla dogum cok fazla bilincsizlik Allah herkesin yardımcısı olsun yine de oyle yapmalari gerekmiyor Allah onlara da uardim etsun 
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Ayy bende önemli birşey var sandım sonuna kadar okudum 
tarafından
Bende öyle
(1,301 puan) tarafından
Sizin için önemsiz mi! Başınıza gelmeyene kadar anlamazsınız sizde haklısınız.
0 oy
(374 puan) tarafından
Kardesim sen neden doğum  icin oraya gidiyorsun ben ozel doktorlarina tam anlami ile guvenmiyorum herhangi bir sebeple sezeryana alirlar diye riske atmiyorum bunun icjn gittim ikinci de ilki de zaten normal kontrole gittim ölü oldugunu ogrendik direk yatis verdiler bu yuzden dogum orda oldu 
(1,301 puan) tarafından
Kuzum benim gittiğim yer doğum yeri değil ki orda acilman var mı diye falan bakıyorlar
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Sağlık ocağındaki ebeye doğurttururum ama adana şehir hastanesine asla gitmem ablamın bir sezaryen dikişi var görmen lazım sanki bir baştan bir başa yarmışlar kızı resmen mahvetmişler kan kaybından gidecekti Allah yüzüne baktı görümcem de orda yaptı doğumu tansiyonu yükseldi doğumhanede 4 gün hastanede yattı Allah iyilerle karşılaştırsın ama durumun varsa oraya gitme derim canım 
(1,301 puan) tarafından
Böyle diyince daha çok korktum ay Allah'ım ben napicam
(1,472 puan) tarafından
Başka hastaneye gitme şansın yokmu canım
0 oy
(736 puan) tarafından
Oha yaşadığın olayın çok benzeri de benim başıma geldi. Şuan oğlum doğdu iki buçuk aylık. Gebeliğimde çok yüksek tansiyonum vardı gebelik zehirlenmesi riskim vardı. Doktorum tansiyonun çok yüksekliğinde hemen kadın doğum aciline gel protein  kaçağı falan varmı bakılsın demişti. Doğumdan 2 ay önce falan bi akşam tansiyonum  çok yükseldi hemen acile gittim girişimi falan yaptılar üst kata doktorun yanına çıkardılar. Adam dediki bu benim hastam değil ben bakmam. Gerizekali o zaman neden o gün orda nöbetçisin sen. Gelen bütün hastalara bak diye... her neyse Yanındaki hemşireye sen bak nst ye bağla falan dedi gitti 20 dakka falan gelmedi.  O sırada suriyeli bi kadın getirdiler acilen.   Sonra doktor geldi suriyeli kadına kaldır şu maskeni pislikler falan diye azarladı. Ben o sırada nst ye bağlıydım . Benim perdemi çektiler. O sırada sesleri duyuyordum kadın düşük yapmış galiba kürtaj yaptı. Kadın abi yapma acıyor dur falan dedi. Doktor da sus  geldiniz yerleştiniz buraya ne çocuklarınız bitiyor ne kendi derdiniz bitiyor  kes sesini kaldır maskeni falan dedi bağırta bağırta aldılar çocuğu. Sonra 184 ü bende aradım ve bana korona hattı oldu şikayet alamıyoruz dediler.  Çok benzer şeyler yaşamız olduğumuz için bende anlatayım dedim. Bende o gün hiç kendime gelememiştim ama şuan oğlum çok sağlıklı ben çok sağlıklıyım hiç canını sıkma benim aklıma bile gelmiyordu senin yazını görünce aklıma geldi bende anlatayım dedim iyi düşün iyi olsun gerçekten kendini neye odaklarsan o oluyor 
(1,301 puan) tarafından
Gerçekten ağzım açık okudum olaylarimiz aşırı benzer eşim beni teselli ediyor ben senin hep yanındayım orayı ayağa kaldırırım diyor onlar sırf Suriyeli diye ayrımcılık yapıyor falan diyor zaten en çokta eşimin ısrarı üzerine arayıp şikayet ettik
0 oy
tarafından
Doktorla r bunu yaparken bizim askerlerimiz suriye'yi koruyordu kocam bazen anlatıyordu Suriye de olayları ama doktpralr nasıl bunu yapıyor hala anlamiuorun bnm çevremde denk gelmedim bn Suriye öle kötü davranan bn Tatvan dayken eşimle yemek yiyorduk Suriyeli kadın yaa çocuk geliyordu yemeği paylaştım bn kocam da öle insanlık önemli 
0 oy
(845 puan) tarafından
Bende korktum Allah'ım iyi insanlar la karşılaştırsın diplomayı alınca havalanıp milleti küçük görüp eziyorlar hakkıyla yapsalar keşke 
(1,301 puan) tarafından
Keşke canım ama maalesef
0 oy
tarafından
Konya şehir hastanesi 7 haftalık hamileyim kanamam oldu 1 den 5 e kadar beklentiler ağlamaktan içim çıkmış zaten sonra Dr. Yanına aldılar o sırada bir kadın getirdiler beni kapının önüne koydular kapı açık kadını kürtaj ettiler kadının sesleriyle ben daha çok korktum hakkımı hiç birine helal etmiyorum... 
(6,136 puan) tarafından
Oha bayiltmadilar mi?
tarafından
Hayır içeride parça mi ne kalmış uyuşturdular herhalde bilmiyorm ki neler yaşadım varya
(6,136 puan) tarafından
Bende 1 kere gittim tövbe ettim ya korkutucu bir yer
tarafından
Bende oymuş eşim küfür ede ede özele götürdü şikayet ettik çünkü orada ki Dr. Bebeğim gözükmedi ve gözükmüyorsa gözükmüyor kan versin yarın gelsin bırakın demisti
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Bende normal dogum gordugum ıcın Normal dogum dan korktum kuzum korkma unutmaya calıa gecırcek hepsi Allah o anneye de sabır versin canım 
(1,301 puan) tarafından
Amin canım yaşamayan bilemez gerçekten:(
(4,061 puan) tarafından
Nefret ediyorum ya oyle ınsanlardan okuyor ama insan olamıyorlar ıste
(1,301 puan) tarafından
Gerçekten de öyle kuzum
(4,061 puan) tarafından
****** gibiler ben dogum Yptım yanımdaki kadının agrısı var ıkımızde ayni satte olduk ama o bagırıyor agrıdan bende agrı yok hemsıre cagırıyor dıyo bu kızda sezeryan oldu niye agrısı yok yeter bagırma kıza agrı kesıcı vurmadılar sabaha kadr bagırıyo ben yattım uyudum ama kadın cok kotuydu en son dedım agrım var bende bana verdiler onada verdiler Bn ıcmedım kadın ıcın dedik saka gibiydi maskeni tak ameliyattan sımdı cıktım sersemin Bna ne diyor dedim yuru gıt tepemı attırma kendilerini dusunmuyor hepsi dusuncesız bencıller hele araştırma devletse.
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canm üzme kendini Rabbim doğum anında iyi insanlarla karşılaştırsin o an ki psikolojiyle bir de okumuş ama adam olamamış yaratıklarla karşılaşınca insan daha kötü oluyor .Allah yardımcın olsun sağ salim kucağına alırsın inşallah bebişini
(1,301 puan) tarafından
Kuzum Allah razı olsun ❤️
(1,326 puan) tarafından
Cümlemizden inşallah canm
0 oy
(14,080 puan) tarafından
Vicdan merhamet her insanda yok malesef ALLAHa emanet yaşıyoruz vallaha keşke her diploma alan dr hemşire ebe olmasa keşke 
(1,301 puan) tarafından
Keşke.kuzum keşke
0 oy
tarafından
Alttan bakacakti bende korkuyodum, ilişkiye girmeyi biliyosunuz demişti Kanuni devlet hastanesi kırmızı saçlı kadin doktordu 
(1,301 puan) tarafından
yazıklar olsun böylelerine
tarafından
Canım ben özelde sezeryan yaptım yapan Dr devletten gelmişti çok iyi bı doktordu inşallah iyi insana denk gelirsin korkma bende iz de kalmadı hasar da olmadı sende de olmaz
(1,301 puan) tarafından
İnşallah kuzummm inşallaah ❤️❤️
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bnmde halim yakında doğum yaparken o suriyeliler gibi olacak.Allah yardımcımız olsun cnm devletin hepsi böyle biz çocuğumuzun sağlığına yoğunlaşalım yeter .. .
(1,301 puan) tarafından
Neden kuzum nerden bilebilirsin ki
(3,895 puan) tarafından
İlk doğumum da devlete gittim muamele hiç hoş değildi.Devlette olacaktı o muameleyi görünce vazgeçtim.Özelde oldu.Bunda maddi durumdan ötürü mecbur devlette olacak bnde böyle bi muameleye maruz kalacam diye düşünüyorum ama hiç sıkıntı değil.Gerekirse 1 gün değil bebeğim için 2 gün 3 gün bile çekerim.Yeter ki bebeğim sağlıklı olsun.
(1,301 puan) tarafından
İnşallah kuzum tek temennimiz o zaten sağlıklı olamlari
0 oy
tarafından
paran varsa ozele git canm devlettekiler hep oyle insan yerine koymuyolar malesef benimde pskilojimin icine sctilar

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 444 göst.
18 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 458 göst.
13 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 490 göst.
4 Şubat 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,106 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 87 göst.