0 oy
309 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (207 puan) tarafından
Kızlar pasta yapmak istiyorum eşimin dogum günü o benimkini kutlafı bende mecbur kutlamalıyım yoksa ben seninkini kutladım sen kutlamadın mevzusu olacak

6 Cevaplar

+1 oy
(7,972 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

image

image

en son yaptigim pastalar hangisinin tarifini istersen veririm
(7,972 puan) tarafından
Evet cnm hazır alabilirsin ayni tat oluyo yapar yapmaz buzdolabina koy pastayi krem santi erimesin
(9,651 puan) tarafından
Iç kreması içinde ocaktan aldıktan sonra 3 4 dk çırpınan lazimmis biraz katı bi krema olsa iyi oluyomuş ben pudingten yaptım iç kremasini
(207 puan) tarafından
TM cnm sağol
(207 puan) tarafından
Süslerde ne var sanki o üstündeki eti puf mu
(7,972 puan) tarafından
Evet cnm
-Reklam-
+1 oy
(807 puan) tarafından

image

bunu ben yaptım mesela hazirkekelri koydum usr usta 4 kat arasına krema yaptım sonra krem santi   muz oyle
(207 puan) tarafından
Çok güzel olmuş ellerine sağlık peki kekini nasıl yaptınız ıslak olsun istiyorum
(807 puan) tarafından
Islattlim süt ile kat kat hepsini ve süt un şekerli bir krema yaptım
+1 oy
(247 puan) tarafından

Seç begen :) 

image

image

image

image

image

image

(207 puan) tarafından
Karelinin tarifini verirmisin cnm birde nasıl süsledin
(247 puan) tarafından
5 yumurta
1 tatlı kaşıgı limon suyu
1 su b şeker
Yarım çay b sıcak su
Yarım su bardağı nişasta
1 su b un
1 paket kabartma tozu vanilya
Yumurta akı ve sarılar ayırıyoruz yumurta akının üzerine limon suyunu ve şekerin yarısını ilave edip kar olana dek çırpıyoruz yumurta sarılarının üzerine kalan şekeri ilave edip çırpıyoruz yavaş yavaş suyu ekliyoruz un nişasta kabartma tozu vanilyayı bir kaba alıp karıştır sarıların oldugu kaba yavaş yavaş yumurta akını ve kuru malzemelerden alarak alttan üste dogru atıyoruzyice karıştırınca kalıba döküyoruz fırın ayarı kendine baglı canım 170 derece fırında kontrollü pişiriyoruz kapağını açma yarım saat
(247 puan) tarafından
Pastacı kreması
4 y.k un
3 y. K nişasta tepeleme
2 y. K kakao
1 yumurta sarısı
5 y. K toz şeker
4 su bardağı süt
1 paket vanilya
1 y. K tereyağı
1 paket krem şanti
İstersen içine çikolata da atabilirsin güzel oluyo
Keki süt ile ıslak 1 bardak süt ile ikiye bölünce içne çikolata koy üzerine krem şantiyle süsledim canım sonra çilotayı buzdolabı poşetine koyup benmari usulü erittin kenarlarına sıktım
(13,693 puan) tarafından
2 numaranın tarifini almak istiyorum
(247 puan) tarafından
Aynı tarifle yaptım canım üzerinde krem şanti var aralarına sırayla meyveler dizdim krem şantiyle süsledim kenarlara da rulokat dizip kurdeleyle bagladım
0 oy
(9,651 puan) tarafından

Dün akşam yaptim

image pek susleyemedim bi ayağı çukurda ama lezzetti güzeldi düşünürsen nasıl yaptığımı yazarim

(207 puan) tarafından
Önemli olan dış güzellik değil canım tadı güzelde tamamdır tarifi alayım zahmet olamasa
(9,651 puan) tarafından
Tadi çok  güzeldi bence canım:D ama üstteki daha prof olmuş onunkini yap bence :D
(207 puan) tarafından
Bakalım tarifi yazsın bi yapacam işallah
(13,693 puan) tarafından
Bı ayağı çukurda :Dfatom ya
(9,651 puan) tarafından
Dhhdhdh:D :D ama tadi güzeldi bukadar oldu napiiimmn.. omru kısa surdu
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Canım instagram kullanıyorsan eğer emine butik pasta diye bir sayfa var.. Kadın pastacı ve yaptığı pastaların kremaların falan tarifini veriyor oradan bakıp yapabilirsin.. Ben bütün tariflerini aldım ama yapmak nasip olmadı fakat yapan herkes çok memnun.. Ben butik pastacı olma yolunda ilerliyorum.. Eğitim falan alıyorum yaptığım pastalar var ama eğitim tarifleri olduğunu için veremiyorum malesef.. Ama dediğim sayfaya göz atmalısın :) 
(1,690 puan) tarafından
https://instagram.com/eminebutikpasta?igshid=pi08zsfjsjq9

Bak bu sayfasının bağlantısı.. Göz atmak istersen..
(207 puan) tarafından
TM cnm teşekür ederim
0 oy
(13,693 puan) tarafından
Maşallah kullanıcısının postlarina bak.

Hazır gibi yapiyo
(207 puan) tarafından
Neyi cnm

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 239 göst.
0 oy