0 oy
174 göst.
Diğer kategorisinde (41 puan) tarafından
Merhaba bebeğim artık emmiyo bıraktı emmeyi sağıp vermek istiyorum en azından birkaç ay daha emsin diye ama sağarken bi türlü indiremiyorum sütü ne yapmam gerekiyo nasıl inicek süt çıkaramıyorum en fazla 30 cc çıkıyor zaten sütüm de az iyice azalacak 

6 Cevaplar

0 oy
(2,393 puan) tarafından
Elektrikli mi pompan
(41 puan) tarafından
Değil maalesef
(2,393 puan) tarafından
Hım zorlanırsın o zaman ya bebiş kaç aylık
(41 puan) tarafından
6 aylık
-Reklam-
0 oy
(2 puan) tarafından
Elle süt sağmayla ilgili bir çok video var. Sabırlı olursan elektronik pompadan daha fazla sağarsın. Önce bi sıcak su torbası ile göğüslerine 5-10 dakika arası sıcak uygulama yap. Kanalların açılmasına yardımcı olur. Sonra memenin göğüs kafesine yakın tarafından yoğurma hareketiyle memeyi rahatlat. Sonra göğüsü kahverengi kısmına kadar uca doğru sıvazla 2-3 dk masaj şeklinde, iki elinle birden yaparaan daha iyi sonuç alırsın. Sonra dört paarmağın göğsün altında baş parmağın üstte çocuğa memeyi verir gibi tut. Baş parmağın kahverengi alanın başladığı yerde olsun. Önce göğsüne doğru bastır sonra uca doğru sık. Eğer doğru yapabilrsen bir iki sıkmadan sonra sütün fışkırdığını görebilirsin. Parmağını sağa sola kaydırarak sıkmaya devam edebilirsin. Artık süt gelmez olunca baştan masaç yapıp sıvazlayarak tekrar sağ. Anlatım ne kadar işe yaradı bilmiyorum ama videoları internette bulabilirsin. Kolay gelsin
0 oy
(312 puan) tarafından
Emmedigi için inmiyor benim ilk kisimda başıma geldi kuvezde feln kaldı sonrasında bıraktı o aralarda elle ve elektrikli pompa ile sagmistim çoğalmadi azaldı günden güne sonunda bir damla bile gelmez oldu tek çare bebenin emip getirmedi 
0 oy
tarafından
Pompa mi kullanıyorsun canım 
0 oy
(800 puan) tarafından
Manualle tam sağım zor olurcnm

E bebek tek taraflı elektrikli göğüs pompası al hem diğer markalara göre çok uygun hemde performans iyi çok
(800 puan) tarafından
2 saatte bir düzanli sağarzan azalmaz artar sütün emin ol
0 oy
(306 puan) tarafından
Canım elektrikli var bende ama benimde en fazla 30.cc 50 CC bazen ama bebek emince masalahi var sağmak bence hiçbir işe yaramiyor 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 215 göst.
8 Mart 2021 Diğer kategorisinde yigitinannesi0 (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 81 göst.
30 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Yenianne_tugce (1,275 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 183 göst.
10 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Gonulgungor (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 357 göst.
18 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur5555 (181 puan) tarafından soruldu

378,963 soru

11,343,596 cevap

34,809 kullanıcı

...