0 oy
398 göst.
Diğer kategorisinde (3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Haklısınız arkadaşlar inşallah hepimizin bebekleri sağlıkla gelir.Bazen içimi böyle sıkıntılar bığuyor ama dua etmek gerekiyor.Rabbim inşallah hepimizi feraha çıkarsın her şey çok zor .. (

23 Cevaplar

+4 oy
(507 puan) tarafından
Ne demek ne uyuyabiliyorum ne rahat hareket edebiliyorum ya madem diğer çocuğun çok küçüktü o zaman bunun için bekleseydiniz. Erken doğurmak için hafta sayani da ilk defa görüyorum 32 haftalık hamileyim doktor suyun sınırda dedi 1 haftadır hergun dua ediyorum inşallah 38-39 a kadar azalmaz bitmez suyum da doğmak zorunda kalmaz diye. Ettiğiniz dualara dikkat edin can taşıyorsunuz kimse zorla yaptırmadı o çocuğu bende uyuyamıyorum sağa yatsam o tarafım uyuşuyor sola yatsam o tarafım evde temizlik yapsam yemeğe dermanım kalmıyor nerdeyse bütün kemiklerim sızlıyor doğuştan kalp rahatsizligim var sürekli takip ediliyorum çarpıntım çok fazla ama bunların geçeceğini biliyorum önemli olan onun sağlıkla vaktine kadar büyüyebilmesi. Prematüre anneleri ne korkular yaşıyor böyle bişey istenir mi 
(3,895 puan) tarafından
Çok haklısın cnm bazen böyle sıkıntıdan bi an aklıma geliyor böyle ama haklısın prematüre çok zor.
(507 puan) tarafından
Hepimiz fazla fazla zorlanıyoruz ama tek vücuttan bir anda yeni bı insan daha büyüyor içimizde kolay olması mümkün değil ki. Dilek kapilarinin açık olduğu vakte denk gelirsin içinden gecenler kabul olur sonra çok üzülürsün bence çıkar bunu aklından
-Reklam-
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Vardır bir mükafatı annelik kolay değil sabret 
0 oy
tarafından
Bn de aynıyım ya sabır diyorim yarın 37olcahim zmaan g csin doğsun istyorjm 
(3,895 puan) tarafından
Bnm ikinci gebeliğim küçük çocuğa tuvalet eğitimi veriyorum birde şu sıkıntılar ne zaman bitecek :(
tarafından
Bnm ilk çocuk biri düşük oldu bunu doğursam dusunmuyorum Allah olmayanlaea versin
(3,895 puan) tarafından
Amin bnmde inşallah bu son.İkisi ardarda olsun kolay olur dedim gördüm günümü..
tarafından
Sabret canm bnde ya sabır diyorum her
0 oy
tarafından
Canım sen hele bı sağlıkla 37 haftaya gel ondan sona biram önce dogurayim de evet hamilelik zor ama erken doğurma istedig rabbimin gücüne gider
(3,895 puan) tarafından
Şimdiden çok sıkıntılı ne uyuyabiliyorum ne rahat hareket ediyorum ..
tarafından
Ben ikitane doğurdum evet zor ama erken doğum sağlıksız olsa daha zor
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
....... ...mm......
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Gebeliğim çok zor geçiyor..
0 oy
(883 puan) tarafından
Zamaani gelince kendisi gelir inşallah 
0 oy
(1,077 puan) tarafından
6 7 aylık doğuranlar mutlu mu sanıyorsun canim. Prematüre oluyor o bebekler anneler ödü koparak bakıyor. Zamanını bekle anne karnında ne kadar durursa o kadar iyi. 
(3,895 puan) tarafından
Aynen o da doğru ..
0 oy
tarafından
Hamilelik oyuncak değil sıkılırsın herseyin zamani var kilodan once bebeğinin sağlığını dusun 
(3,895 puan) tarafından
Tek düşündüğüm kilo değil..
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Canım erken doğurmak daha sıkıntı sakın öyle düşünme benim büyük kızım 40 haftalik doğdu ve hemen emmeye başladı küçüğü 36 haftalik doğdu haftalarca ne emebildi ne yutabildi sürekli boğuldu tıkandı ne kadar içerde durur o kadar iyi 
(3,895 puan) tarafından
Doğru diyorsun :(
0 oy
tarafından
Gözünü seveyim ya kimse merakından 6-7aylikken doğurmuyor. Rabbim tüm yavrulara sağ salim zamanında doğmayi nasip etsin. 
0 oy
(10,783 puan) tarafından
Ah ah sonrada kalsaydı içeride diceksin
0 oy
tarafından
Seninki erken daha cnm ne kadar dursa o kadar iyi bir avazda kurtulursun inşallah
0 oy
tarafından
bnmkide o tarihlere kdr zordu ama ne yaparsan yap hamilelik 40 hafta cnm malesef daha bekliceksin
0 oy
(143 puan) tarafından

Bende geri karnıma koymak istiyorum :D Hamileliğimi özledim:P<3

Bu günlerin tadını çıkar ❤️
0 oy
tarafından
Eminim belirli sıkıntıların vardır ama emin ol erken olması daha iyi değil. Kilosu, ciğer gelişimi, Kemik gelişimi bunları tamamlamadan doğması senin için daha mı iyi? Bu sefer Allah korusun küvezlerde acillerde uğraşacaksın o zaman kim bakacak diğer çocuğuna. Bunları düşün yarılamışsın zaten bol bol dua oku. Evet tuvalet eğitimi de zor ama sen annesin. 
0 oy
tarafından
Daha dur bebeğin gelişsin annesi benimde 30 gün kaldı bende bekliyorum benimde zor geçiyor 
0 oy
(841 puan) tarafından
Bende 30 oldum yatarken ağrılarım çok oluyor ama vaktinde gelsin hayırlısiyla erken de doğunca bakımı zor bende çok özledim nasıl bişey merak ediyorum günler geçmiyor gibi geliyor 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Kuzum zorlanıyo olabilirsin küçük çocuğun var anladığım kadariyla ama bak bende öyleyim 20 aylık oğlum var ne desem tam tersini yapıyor misafirim aşırı geliyo bazen 10-15 kişilik misafir ağırlıyorum hem gebe hem çocuklu halimle 23 haftalık hamileyim ama nolur ettiğiniz dualara dikkat edin erken doğsun dersin erken doğar daha çok sıkıntı çekersin kuvezde kalır hasretiyle yanarsın biraz daha sabır emin ol bizim de sen den bir farkimiz yok bende çok zorlanıyorum ama sezeryan olduğum için 38+4 te alacaz dedi doktor 38 den önce almalarını bile istemem o vakite kadar en güzel yer benim karnım daha küçük doğarsa emin ol daha çok uğrasirsin 
0 oy
(572 puan) tarafından
6 7 aylikken dogmasi hic iyi degil yanliz akcigerleri gelismeyebilir. Premature bebek zordur ememez iyi düşün iyi olsun cocugunu erken doguruo kuvezda durcagina biraz sikarsin disini bende hemen dogursam keske diyodum simdide hamile gunlerimi ozluyorum dogduda yasina girecek 1 hafta sonra doguruncada ozleyeceksin olbu gunlerini 
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Yakinım 32 haftalıkken suyu geldi kanaması oldu. 1 haftadır oğlundan uzak hastanede yatıyor biraz daha dayansın yavrusu içerde kalsın diye. Ilk oğlu da erken dogdu 1 ay küvezde kaldı çok zorluklar çekti. Annelik sabır işi. Her zaman hayırlısını iste Allahtan
0 oy
(12,510 puan) tarafından

Bende doğurmak istemiyorum içimde kalsa Sare büyüyene kadar keske :D

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 1,181 göst.
1 Eylül 2020 Diğer kategorisinde egc01 (625 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 335 göst.
0 oy
9 cevap 293 göst.
2 Haziran 2021 Aile kategorisinde Adamasaliii (65 puan) tarafından soruldu