0 oy
943 göst.
Aile kategorisinde (1,075 puan) tarafından
Evlendim evleneli sıkıntı stres yasiyrm cocuklarim oldu seneler gecti biraz bir seyler oturuyor dedim ama bu adamın beni uzmesine dayanamyrm artık hastalanmaya başladım böyle giderse kendime olacak olan evin icinde zaten bir sohbet yok iletisim yok duzgun kari koca gibi cani isteyince iyi oluyor annesigil vardi aksam melek gibi davraniyordu dün de pubc zikkim oyununu indiriyordu kabul etmedi baska bir sey yalyrm diye yalan söyledi anladim üzerinde durmadim daha once bunun kavgasini yapmsitik annesigil gitti bir baktm telden oynuyir ben telde bir erkek videosu gorsem izlesem agzima eden adam kendi  sanal alemde oyun oynuyor ve ben bu haksizligi kaldiramyrm daha once birkac hata yapmisti i bu sosyal medyadan netten hicbirini kabul etmedi simdi de ayni seyi yapiyor madem utanmadan niye iyi davraniyor ne yapmaya calisyor anlayamyrm ama artık gerçekten kaldiramyrm ya gercekten olan bana oluyor yarin hicbir sey yokmus gibi davranır ben kendimi yiprattigimla hastalndikalrimla kalirim ne yapacgm ben Rabbim hayirli bir yol versin artik ikimiz icin ne olacksa olsun bir sebep versin demekten baska bir care bulamdim

14 Cevaplar

+3 oy
(392 puan) tarafından
Evlendim evleneli sorun diyorsun çocuk yapmışsın ne diyeyim ki. 
(1,075 puan) tarafından
Şu cumleyi kurmak ne kadar basit dimi sizin icin.
(594 puan) tarafından
Bilmeyen anlamayan için çok basit oluyor malesef bazı kişiler için
(26 puan) tarafından
Başınıza gelmeden anlayamayacaginiz ve peşin hüküm verebileceğiz ne güzel bir konu. Hemen yapıştırın o zaman neden çocuk yaptın diye. Bence insanların sorunlarına bir cozumunuz yoksa yargılamak için yorum yapmayın çünkü yargiladiginiz başınıza maalesef ki mutlaka gelir. :(
(749 puan) tarafından
Yani ne alakasi var şimdi insanlari bu şekilde yaralamayın ya .insan neden evlenir ki cok dogal degilmi cocuk yapmasi evlendik evlenelide genel bir kelime nikah masasjna oturur oturmazmi basladi sanki.biraz mantik lütfen incitmeyin
(615 puan) tarafından
Tuğcevepars a katılıyorum. Eşim ne kadar iyi olursa olsun ilk yıl çocuk yapmak işte bu sebepler yüzünden yanlış. Evliliğe alış eşine alış. Bambaşka bir hayata giriş yapıyorsun sonuçta. Ailenin bir bireyiyken kendin bir aile kuruyorsun. Daha eşini, evliliğini keşfetmemişsin. Daha da büyük bir sorumluluk olan çocuğu dünyaya getiriyorsun. Kaza kurşunu değilse eğer hiç mantıklı değil.
(749 puan) tarafından
Rizki veren allhtır canı verende allah o çocugun dunyada yiyecek nimeti alacak nefesi varmiş ol demiş olmuş.birde kader die birşey var.hayatimizi her anlamda palan uzerine yasayamiyoruz.attigimiz her adım bir plan uzerinemiki bu bir evlilik sevdigin insanla hayatini birlestiriyorsun ve hic kotu tarafndan bakmiyorsum hayallerin ve umutlarin var .ben evlendim hicbir zaman acaba ilerde bosanirmiyim gozuyle bakip bu dusunceye girmedim cok sacmaa birsey.ve evet esler bosanabilir bosandiklari halde allaha sukredip iyki bana cocugumu vermissin diyorlarr .yani simdi bosanildi diee aman ben niee cocuk yaptim ahh vahhh niee bu zamnlari dusunmedim mi deniliyor saniyorsunuz.yanlis anlasilmasin tartismaya yer aramiyorum buda bnm fikrim
(1,690 puan) tarafından
Eşimle balayımızın 1.günü kavga ettik, boşanma noktasına geldik.. Aynı odada o yerde yattı ben yatakta.. Ertesi gün eşyalarımızı topladık otelden çıkacaktık ki bir şekilde barıştık.. Ama yine kavga gürültü balayı devam etti.. Balayı bitince evimize geldik.. Kavgalar devam etti başka başka konulardan.. Gece yarılarında yaz ayında kapı penre açık duvardan duvara tabaklar kaselere uçuşuyordu.. 1 gün iyiydik 15 gün kötü.. Ben korunuyordum.. Zaten ayda 1 kere ilişkimiz oluyordu çoğu zaman aynı yatakta bile yatmıyorduk ya da ben uyuyordum saatler sonra yatağa geliyordu ya da o uyuyordu ben saatler sonra gidiyordum yanına.. Sonra ben bir sebepten dolayı kadın doğuma gittim.. Tesadüfen beynimde tümor olduğunu ve çocuk sahibi olmamın imkansız olduğunu söyledi doktor bana ama hastalığımın bu sorunla hiç alakası yoktu.. Tamamen şans eseri öğrendim.. İstanbulda oturuyordum.. Avrupa yakasında gitmediğim kadın doğumcu kalmadı diyebilirim.. Hepsi aynı şeyi söyledi.. Beyninde tümör var, çocuğun olmayacak, tüp bebek tedavisi bile uygulanamaz.. Dünyam başıma yıkıldı.. Bu sebeple ben korunmayı bıraktım neyden korunuyorum ki dedim zaten çocuğum olmayacak ki ayda 1 kere ya oluyor ya olmuyor.. Ben korunmayı bıraktım ve bıraktığım gibi hamile kaldım.. Doktorların koyduğu teşhis yanlışmış beynimde tümör de yokmuş çocuğum da olabilirmiş.. Ama bunu öğrenene kadar iş işten geçti.. Yanlış bir adamdan hamile kaldım.. Sonuç oğlum 20 günlükken boşandık.. İnsanları yargılamadan önce bir düşünün lütfen.. Kimse istemez yanlış insandan çocuk sahibi olmayı ama bazen bizim elimizde olmayan şeyler de olabiliyor.. Aynı sıkıntıyı umarım siz çekmezsiniz.. Büyük konuşmayın.. İnsanlar kınadığını yaşamadan ölmezmiş..
(615 puan) tarafından
Boşanınca neden çocuk yaptım tüh diyen hiç duymadım. Kardeşim boşandı benim. 2 çocukları vardı. Ne çocuklar nede anne baba perişan haldeler. Herkes çok mutlu. Boşanma dünyanın sonu değil tabi ki. Kaza kurşunu diye o yüzden dedim zaten. Allahın verdiği bi can, ne zaman dünyaya geleceği belli olan bi can sonuçta. Sadece herşeyde kader deyip gözümüz kapanmaması lazım. Sen eşeğini sağlam kazığa bağlıcaksın demişler. Tabi ki kimse boşanmak için evlenmez. Ama bazı insanlar evlilik gibi büyük bir sorumluluğun altından kalkamıyor malesef. O yüzden en azından ilk yıl bi beklemek mantıklı ne kadar seversen sev. Çünkü o sorumsuz insana çocukla birlikte ikinci bir sorumluluk daha yüklüyorsun. İşler daha da arap saçına dönüyor.
(749 puan) tarafından
Peki belki bunu sormaya hakkim yok afgina siginarak soruyorum adam yanlis adam ama 20 yasindaki cocugun icin hic keske dedin mi
(1,690 puan) tarafından
Kime sorduğunu anlamadım canım 20 yaşında dediğin için ama benim oğlum henüz 2 yaşında :) ben bana sormuşsun gibi cevaplayayım.. Hiçbir zaman pişmanlık duymadım.. Yine olsa yine doğururum.. O benim tek dayanağım tek sığınağım en büyük güç verenim.. Dünyam, her şeyim..
(749 puan) tarafından
Senin soylediklerin yanlis degil haklisin ama iste insaniz ya hani hayat planlayıp hayata gecirecek tarzda degil ya .duygular var isin icinde dunyadaki insanlarin kimi senin dedigin gibi yasar evliligini kimi dibine kadar sadece sevdigi icin gozunu kör eder kimi daha tedbirlidir kimi  gelisi guzel yasar hic biri suc degil.cocuk yapmakta yapmamakta
(1,075 puan) tarafından
Annem olacak insan gibi konusuyorsunz niye cocuk yaptin ??? Sırf bu yüzden çocuklari var diye sahip cıkmadı cocuklarina sizin gibi zihniyeti yüzünden..
(749 puan) tarafından
Afedersin 20 gunluk 20 yas die okudum sanirsam.bnde bunu belirtmek istedim iste hatali evlilik olabilir ama kimse madem neden coxuk yaptin diyemez sizinkide hatali bir evlilikmis ama coxugunuz icin hata demiyorsunuz ki zaten hata degil.ozamn icini buraya doken kadina neden cocuk yaptin diye kimse knusamaz
(1,690 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın.. Bu kimsenin haddi de değil zaten..
tarafından
PAŞAMIN ANNESIYIM cevaplardan sevinirim postlarimi okurmusin bu konuda guce ihtiyacim var evi terk ettim 1 oglum var 18 aylık isin içinden cikamadigim icin biraktim yarin bosanma.acicam ama oglumu alma hakki varmi verirlermi hala emiyo
(1,690 puan) tarafından
Canım öncelikle çok geçmiş olsun.. Anladığım kadarıyla ailen arkanda bu çok güzel bir şey.. Ama benden sana bir tavsiye çekişmeli dava açma.. Ailenden biri eşini arasın konuşsun ve anlaşmalı boşanmaya ikna etsin tek celsede bitsin.. Oğlun seninle kalacak o konuda korkun olmasın.. Ki anlaşmalı boşanma olursa da bunu maddeye yazın zaten.. Sadece babanın görme hakkı olacak eğer anlaşmalı boşanma olursa onu da aranızda konuşun ve günleri saatiyle beraber maddeye ekleyin.. Bu konuda anlaşamazsanız eğer ona hakim karar verecektir.. Eşini seviyor musun bilmiyorum.. Ama soğumuş bile olsan zorlu bir süreç olacak senin için (psikolojik olarak) buna hazırlıklı ol.. Sormak istediğin bir şey varsa sorabilirsin.. Her zaman güçlü ol lütfen.. Unutma ki biz anneyiz biz kadınız ve doğuştan güçlü-değerliyiz..
tarafından
Evet canim cok guzel yazmissin postlarımı okursan nasil anlasilmaz insanlar olduklarini göreceksin değişikler hep haklilar 7 yildir ne anlattiysam anlamado hep ben haksızım filan bana kagit imzalatmays calisiuo beni yıldırıp da oglum 4 gun onda 3 gun bende kalacakmis yoksa evden ölüm çıkarmış kacarsam da kardeşlerimi öldürürmüş filan suan haberi yok burda olduğumdan yarin sabah erkenden gidip dava acicam uzaklastirma isticem yapacak biseym yok babada kalma varmi yasi küçük yaa kalabiliyomu saatli mi gorebiliyo
(1,690 puan) tarafından
Bu tehditler mesajla mı edildi yoksa yüz yüze mi? Uzaklaştırma iste ama vereceklerinden çok emin değilim kuzum.. 3 yaşına kadar süt hakkı olduğu için babada yatılı kalamaz.. Bana avukatım öyle demişti..
tarafından
Ayy cok sagol kuzum yatili kopamam ondan zaten yaa tehtit ablami telefonla arayip söylemiş ve kendi ablasıyla da msjlaasmis bende msjlarini okudum ve kendime attim ekran görüntüsü
tarafından
Barodan filan avukat talep ediliyo mu nasil oluyo
(1,690 puan) tarafından
Kaşar lafı için hakaret davası açabilirsin.. Baro avukat verebilir ama benim tavsiyem eğer maddi imkanınız varsa iyi bir avukat bulman olur.. Çünkü barodan verilen avukat genelde yeni mezun olmuş avukatlar oluyor.. Şansına iyi bir avukat da denk gelebilir bir şey diyemiyorum tam olarak.. Ama dediğim gibi eğer çekişmeli bir dava olacaksa iyi bir avukat bulsan çok iyi olur..
tarafından
Aynen ama maddi durum yok calismiyorum ev hanımıyım nasıl tutarim cok mu ücretleri ki
(1,690 puan) tarafından
Hangi şehirde yaşıyorsun bilmiyorum canım ama ben 2 sene önce boşandım.. 2 sene önce çekişmeli dava için iyi bir avukat ücreti 10 bin-15 bin gibiydi.. Bu bulunduğun şehire göre değişir tabi..
tarafından
Uuff benm bin liram bile yokki ☹ barodan isticem hc avukatsiz olmaktan iyidir ne diyim
(1,690 puan) tarafından
Baban bir arayıp konuşsa aslında anlaşmalı boşanma için.. Belki bir şekilde orta yolu bulup hem avukatsız hem masrafsız hem daha az yıpranarak çözersiniz konuyu.. Çekişmeli dava çok zor bir şey kuzum.. Şuan öfkelisin ne olacaksa olsun diyorsun haklısın da.. Ama bu tür davalar 2 sene 3 sene kadar sürebiliyor.. El kadar bebeğinle mahkeme mahkeme gezdiğini bir düşünsene.. Her gördüğünde sinirlerin zıplayacak.. Mahkemede saçma ***** şeyler söylecek çok üzüleceksin.. Baban bir arayıp konuşsun bakalım.. O şartlarını söylesin sen şartlarını söyle.. Bir şekilde konularda uzlaşmaya çalışın..
tarafından
Uzlasmazlar kuzum aslaa aradigin an küfür kıyamet
(1,690 puan) tarafından
Peki hiç tanıdık avukat falan yok mu çevrenizde.. Göz dağı vermek için o arasa?
tarafından
Bilemiyorum ki yok sanırım
(1,690 puan) tarafından
Dava açtın mı
(392 puan) tarafından
Yorumları okudum da gerçekten bana mantık dışı geliyor. O çocuğun dünyaya gelmesi gerekiyormuş diyen kaderciler, o çocuğa mutsuz bir ev ve hayat sunulmasındansa hiç dünyaya gelmesin daha iyi. Eşimle kavga gürültü geçinen bir cifttik çoğu kez boşanma arefesine geldik hep dedim ki eşime biz daha çocuğuz baksana biz büyümeden çocuk yapmayalım. Kendimizi torpuledik ve gerçekten bebeğimize mutlu bir hayat surdurecrgimize emin olduktan sonra cocuk yaptık. O günahsız yavrucaklar en ufak ses yükselmesinden bile etkileniyor. Ben üzülüyorum aslında ve bu yüzden kızıyorum. Kadınlar olarak akıllı varlıklarız ve aklını kullanmayıp böyle mağdur edilen kadınlara çok kızıyorum. İnsan bir hata yaptıysa bu hayatta bedelini öder. Yanlış bir evlilikten magdursan kusura bakma da evlenmeyeceksin. Sonradan mı olan oldu bosanacaksin. Biraz olsun kaderciligi bırakın. Allah sana hayatında bazen kapılar açar seçenekler sunar orda sectigin şeyi yaşarsın kendi kaderini kendin seçersin. Hayatınızda mutluluklar dilerim
(1,690 puan) tarafından
Mutlak kader vardır.. Doğumunu anne babanı seçemezsin bunun zamanını sen belirleyemezsin.. Ama evet kendini bildiğin andan ölüm anına kadar olan evrede kendi kaderini kendin belirlersin.. Nasıl hamile kaldığımı uzun uzadıya anlattım.. Bu benim planım değildi.. Bilinçsizliğim hiç değildi.. O yüzden yargılamadan önce biraz düşünce biraz hassasiyet biraz empati..
(749 puan) tarafından
Vayy be sen ne mukemmel bir insansin her konusa boylemisin ayakta alkisladım palnsiz cocuk yapanlarada tüh tühhh yaziklar olsun .neyin kafasindasiniz ya
(392 puan) tarafından
Hayır mükemmel değilim mutlaka hata yapiyorum. Ama -bile bile- hata yapmiyorum. Mesela kötü giden bir evlilik üzerine çocuk yapmam. Plansız çocuk yapanlar illaki olabilir benim kızdığım kesim bile isteye yapanlar zaten. Ayrıca ben kimseyi yargilamadim. Sadece benim fikrim bu herkes fikrini söylemekte özgür diye düşünüyorum, kötü bir evlilik üzerine çocuk yapılmaz. Çünkü çocuklar hassas varlıklar. Evlendim kocamla aram kötü ama çocuk yaparsam belki düzelir mantığı da bence çok bencilce. Düzelmeyince de olan çocuğa oluyor. Neyse benim fikrim bu. İsteyen kızar isteyen hak verir hiç önemli değil. İsteyen vicdansız yapsin kim ne derse desin. Ben bile isteye hata yapan annem dahi olsa söylerim hatasını.
(392 puan) tarafından
Paşam'nın annesiyim size bir sorum var. Gitmedigim kadın doğum uzmanı kalmadı demişsiniz. Beyninizdeki tümör ile alakalı kadın doğum uzmanı nasıl teşhis koyar. Beyin cerrahına gitmediniz mi?
tarafından
Beyin cerrahisi tümör teshisi koyuyo tumordan dolayi cocuk olmaz diyo hanimefendi de kadin dogumculara gidiyo gerçekten olmazmi diye elinde sonuclari vardır muhtemelen yani doktorlsr da.olmaz.demis
(1,690 puan) tarafından
Olay şöyle gerçekleşti.. Benim regl sancılarım çok yoğun oluyor her ay iğne+serumlar eşliğinde geçiriyorum bu dönemi.. Bu sebeple kadın doğumcuya gittim.. Kist var mı diye kontrol etti temiz çıktı.. Sonrasında hormon tahlili istedi.. Hormon tahlilinde tesadüfen süt hormonum yüksek çıktı ve yumurta rezervim düşük çıktı.. Doktor bir tahlilde baktı bir bana.. Allah Allah falan dedi kendi kendine.. Sonra çocuğumun olup olmadığını ya da düşük yapıp yapmadığımı sordu.. Daha önce hamile kalmadığımı söyledim.. Şuan seni korkutmak istemiyorum 2 ay sonra tekrar gel dedi.. Ama ben o an sadece regl sancısına odaklandığım için süt hormonu nedir fazlalığı neden olur neye sebep olur ya da yumurta rezervi nedir düşüklüğü neden olur neye sebep olur veya neyden korkutmak istemiyor beni diye sormak aklımın ucuna bile gelmedi.. 2 ay sonra tekrar gittim doktora kendimi hatırlattım hemen tanıdı zaten.. Tekrar tahlil istedi yine sonuç aynı çıktı:süt hormonu yüksek, yumurta rezervi düşük.. Beyin mr ı isteyeceğim senden dedi ama ben hala ne olduğunu anlayamadım.. Ne alaka beyin mr ı diye düşünüyorum.. Mr tarihi verdiler bana.. Makineye girdim fakat benim kapalı alan fobim var mr ı çektiremedim.. Daha sonra İnternetten araştırdım bu hormonlar nedir nelere sebep olur diye.. O zaman öğrendim neyden korkutmak istemediğini.. Çocuk sahibi olmaya engel bir durummuş.. Süt hormonu yüksekliği de eğer emziren bir anne değilsen beyindeki hipofiz bezindeki tümorden kaynaklı oluyormuş.. Ama öldüren bir tümör değil.. Sonra ben tekrar aynı doktora gittim mr o çektiremediğimi söyledim ve beynimde tümör olup olmadığını sordum.. Evet eğer emzirmiyorsan beyninde tümör var mr ı da büyüklüğünü öğrenmek için istedim dedi.. Dünyam başıma yıkıldı tabi.. Sonra ben beyin cerrahına gittim.. Doktora anlattım durumu tahlil sonuçlarımı da gösterdim ben mr istiyorum dedim.. Sonucu da siz yorumlayın dedim.. Bana bu hastalık kadın doğumcunun alanı olduğu için mr isteyemeceğini söyledi.. Birkaç tane beyin cerrahına daha gittim onlar da aynı şeyi söyledi.. Sonra ben yine doktor doktor kadın doğumcu gezdim bu süt hormonu yüksekliğinin başka sebebi olabilir mi diye çünkü hala mr dan çok korkuyorum doktor mr istese bile nasıl çektireceğimi kara kara düşünüyorum.. Bir dünya kadın doğumcu gezdim tahlil istediler sonucu aldım gösterdim hepsi aynı şeyi söyledi senin çocuğun olmayacak.. Tüp bebek tedavisiyle bile hamile kalmana olanak yok dediler.. Sonra ben korunmayı bıraktım ve hamile kaldım..
(392 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun. Ancak ben doktor hatası olduğunu düşünüyorum. Benimde gözlerim biranda bozuldu. Mükemmel bir şekilde görürken bir anda heryeri bulanık görmeye başladım. İnternetten araştırdım beyinde tümör vs gibi şeyler yazıyordu. Gittim Mr a girdim göze girdim hicbisey çıkmadı. Meğerse bir hastalığımdan dolayı bir ilaç değişikliği olmuştu onun yan etkisiymiş.  Demem o ki esasen burada sizin de hatanız var. Ben o tümörü görmeden inanmazdım mesela tümör olduğuna. Ki nitekim öyle de yaptım. Biranda gözüm neden bozulur internette tümör yazıyor diye fellik fellik doktor gezdim en sonunda birtanesi ilacin yan etkisi dedi ve kendiliğinden geçti. Siz demişsinizya elinizde olmayan şeylerden dolayı diye bence sizin elinizdeymiş, sanki biraz daha azmedip o tümörü görmeden emin olmasaydiniz. Yani demek istediğim tam olarak bu işte. Ufak tefek hatalar yapıyoruz farkında olmadan, ya da bazen bazı şeyleri ihmal ediyoruz. O zaman hayatımızı etkileyen sonu kötüye giden olaylarla karşılaşıyoruz. Kimse hatasız kusursuz değil. Ancak yaşadığımız şeyleri kadere şansa bahta bağlayıp kendimizi temize çıkarmayalim biraz özeleştiri yapalım.
(1,690 puan) tarafından
Ben buna benim kaderim demiyorum.. Oğlumun kaderi.. Bir önceki yorumda da söylediğim gibi mutlak kader kısmı.. Bu olaylar biraz karışık.. Benim tek hatam mr dan korkuyor olmak.. Ki uyutulup da mr çektirmeyi bile istedim ücretini ödeme dahilinde ama ne özel ne devlet kabul etmedi.. Benim yapabileceğim bir şey kalmamıştı.. Aslında yorumu çok uzatmamak adına kısa kestim daha anlatamadığım birçok şey oldu bu konu ile ilgili.. 2 farklı ilde gitmediğim doktor kalmadı.. Hepsi aynı şeyi söyleyince bir yerden sonra kabullenmek durumunda kalabiliyor insan.. Bizim anlatmak istediğimiz olay aslında şu.. Anlaşamadığın bir evlilikte neden çocuk yaptın demek çok kolay.. Allah bize dil de vermiş konuşmak için, parmak da vermiş yazmak için.. Bu cümleyi söylememiz 5 saniye sürüyor, yazmamız 10 saniye.. Ama bunu bu kadar küçük bir sürede söyleyebiliyorken karşımızdaki insanın ne kadar büyük üzüldüğünü de düşünmemiz gerekiyor.. Annesi babası boşanan tek çocuk benim oğlum değil, son da olmayacak.. Fakat benim bu çocuğu doğurmuş olmam kimseyi alakadar etmiyor.. Bunu sormak kimsenin haddi değil, hakkımız yok böyle bir şeyi sorgulamaya.. Benim görevim oğluma en iyi şekilde anne olabilmek.. Ben evliliğim belki kurtulur zihniyeti eşliğinde yapmadım çocuğu.. Ama hiçbir zaman da keşke olmasaydı demedim aksine iyi ki benim çocuğum diyorum.. Ruhsal sağlığı yerinde olan hiçbir anne evladından şikayetçi olmaz.. Bizler doğurduğumuz için şikayetçi, pişman değilken neden mutsuz bir evlilikte çocuk yaptınız diye sormayın diyoruz hepsi bu.. Benim abimle aramda 14 ay var.. Annem korunurken bana hamile kalmış.. Ben 21 yaşındaydım annem ve babam boşandığında.. Annem hiçbir zaman pişmanlık duymadı ne bizi doğurduğu için ne de boşandığı için.. Bu arada size de çok geçmiş olsun.. Demek istediğimiz, savunduğumuz şeyi umarım anlatabilmişimdir..
(392 puan) tarafından
Kesinlikle anladım evet hak veriyorum size ama tekrar söylüyorum ben üzüldüğüm için bu denli birşey yazdım. Yani kötü niyetli kesinlikle değildi. Umarım Allah hepimize güzel kapılar açar bundan sonrasında ne diyim.
(1,690 puan) tarafından
Elbette kötü niyetle değildir, bundan eminim.. Ama işte birazcık daha hassasiyet dememdeki sebep de karşımızdaki insanın da kırılacağını düşünmemiz gerek.. Anlaşabildiğimize çok sevindim :) en güzel dua işte bu.. Allah herkesi mutlu mesut yaşatsın bu andan sonraki hayatında..
-Reklam-
+1 oy
(2,180 puan) tarafından
Pubge nin allah belasini versin bıktım bende rabbim yardımcın olsun insallah 
0 oy
(1,006 puan) tarafından
Allah yardımcımiz olsun canım 
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Rabbim yar ve yardimcin olsun 
0 oy
(119,248 puan) tarafından
allah yardimcin olsun
0 oy
tarafından
Rabbim yardımcın olsun 
0 oy
(707 puan) tarafından
Yaşınız kaç kaç yıllık evlisiniz bilmiyorum da evlendiğini zamandan beri böyle pşn adama niye çocuk yapıyorsunuz 
(594 puan) tarafından
Canım adamlar dinlemez bu konu için egerki cocuk yapmayalım diyemezsin. Benimde sıkıntılarım var ama bi cocuğum olsun hep istedim.
(1,075 puan) tarafından
Bu cumleden bi bıkmadiniz gercekten cok mu hosunuza gidiyor bir insan evliligin ilk yili iyi gibidir sonrasinda degismistir arkamda bi aile yoktur belki sevgi vardir ya da seviliyorum saniyorsundur düzelecek diye umut edip duruyorsundur he ?
0 oy
tarafından
Boşanabiliyorsan boşan çünkü değişmeyecek hep öyle ilgisiz kalacak
0 oy
(514 puan) tarafından
Canim bastan sikintiysa niye cocuk yaptin hafi ilki kaza ya da isteyerek oldu diyelim 2.yi yapip niye cocuklari sefil ediyorsun onlarin haklarina girdiginin farkinda misin?
(1,075 puan) tarafından
Bu cumleden bi bıkmadiniz gercekten cok mu hosunuza gidiyor bir insan evliligin ilk yili iyi gibidir sonrasinda degismistir arkamda bi aile yoktur belki sevgi vardir ya da seviliyorum saniyorsundur düzelecek diye umut edip duruyorsundur he ?Ayrica ben ikinciyi istemiyirdum hayatimi hep onun istegine gore yasadimhepsi bu
(514 puan) tarafından
Ilk esimle 6 yil evli kaldim cocuk cok istemesin ragmen yapmadim cok sevdim ama bir bebegin gunahina girmedim ne diyim Allah cocuklarini korusun
0 oy
tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım şu mübarek 3 aylarda sana en hayırlı kapıları açsın inşallah 
0 oy
(2,860 puan) tarafından
Şu çocuk yapmasaydin diyen kadinlari anlamıyorum asıl kadinin kadını anlaması lazım bu ülkede herkes bı ömür basini yastığa koyduğu adamın düzelmesini bekler normal.bisey yani millete davulun sesi uzaktan hoş geliyor tabi 
0 oy
(26 puan) tarafından
Sorunu ne kadar başındayken cozerseniz o kadar iyi olur. Evliliğinizi en iyi siz biliyorsunuz eğer duzelebilecek kurtarilabilecek gibiyse profesyonel destek almaya çalışın ama yok düzeleceğine olan inancıniz kalmadıysa en kısa yoldan bitirin bu iliskiyi. Kadınlar çoğu zaman çocuklarını düşünüyorlar ve boşanmayı erteliyorlar sürekli ama mutsuz bir anne ve mutsuz bir aile ortamı çocuk için babasız buyumekten daha iyi zaten değil. 
0 oy
tarafından
Bu pucg oyun müdür nedir nasıl bir.oyun bu yaş..bu kadar herkez oynuyo dünyayı sardı..boşanma sebebi sayilsin diye mi kurdular bu oyunu ne yaptılar..bağımlılık yapiyo.vu kadar..
0 oy
(15 puan) tarafından
Aynı durumdayım bugün bende post açtım iki çocuğum var elim ayağım bağlanıyor yüreğim yanıyor. Onlarsız yaşayabilir miyim ailem çocukları kabül etmiyo bu taraf çocuklar için kan döker bosanırsam tek başına Baba evine her türlü dardayım bende. Rabbim bızlere hayirli kapılar açsın inşallah

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 485 göst.
17 Şubat 2024 Aile kategorisinde BegumY (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 1,079 göst.
30 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Bircocukannesi10 (1 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 325 göst.
19 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Zeyzeycik (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 210 göst.
29 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu

379,212 soru

11,351,606 cevap

34,822 kullanıcı

...