0 oy
591 göst.
Aile kategorisinde (10,978 puan) tarafından
Dün 5,5 yasındaki kızımın sözüne tüm gece agladım. Demekki babasız büyümesin diye ugrasmak bazen cocuklar için daha kotu oluyor babasız büyümesi daha iyi ona karar verdim. Küçük oglum gülüyordu 5.5 yasındaki kızımda tam yanımda onunla oynarken kardeşine dedi ki '' babam yok çok rahatsın demi ondan gülüyorsun, babam gitti diye bende rahatım'' bunu diyen 5.5 yaşında bir çocuk hatta daha bebek. Nasıl bir sıkıntı çekiyor yavrum bu evde ki aklına bu söz gelebiliyor. Hemen aldım kucagıma öptüm söz veriyorum daha mutlu olcaz üçümüz yaşıcaz dedim o kadar mutlu oldu ki. Bu bir şiddet degil mi?

19 Cevaplar

+2 oy
(3,213 puan) tarafından
Şiddetin en ağırı hem de ah yavrum benim kurban olurum ne kadar huzursuz babasından
(10,978 puan) tarafından
Dayak yemedi bir tokat bile yemedi babasından ama cocugun dedigine bak
(3,213 puan) tarafından
Yese bu kadar ağır olmayabilirdi bile belki canım. İçinde yaşanan ağırlığı sen düşün. Annesi mutsuz çocuk mutsuzdur.
(10,978 puan) tarafından
Ve dediğim gibi biz hiç kavga etmeyiz.
(3,213 puan) tarafından
Onu huzursuz eden birşey var demek ki.
(10,978 puan) tarafından
Bagırması canım cok bagırıyor babası evde ve herkese yoldan gecene bile küfür ediyor
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Beni yanlış anlama ama sizin kelimenizde yanlış kendimden örnek vereyim annem babam da kavga ederdi. Bizde anneme öyle derdik babam yok rahatız diye çocuk aklı. İşte annem babamın kötü biri olmadığını aşilardi bize ne olursa olsun babası sonuçta annemden Rabbim binlerce kez razı olsun ki babama düşman etmedi bizi 

(2,075 puan) tarafından
Biz aramızda bsey yüzünden kavga ettik o da istemeden sana bağırdı. Bazen insanlar sınırlı olduklarında karşılarındakini istemeden de olsa uzebilir bu seni sevmediği anlamina gelmez.. böyle diyebilirsn
Evet suan bu bi siddet. Babasızliga insan katlanir. Ama babasinin onu sevmediğini düşünmeye katlanamaz. Sen bunu o adam icib değil çocukların için yapmak zorundasın. Esinin eksik kaldığı yeri sen toparla ki icinde bi sevgi boşluğu oluşmasın.
(10,978 puan) tarafından
Canım 5.5 yasında ama ***** degil bu lafı kurabilen bir cocuk herseyin farkında dolaylı degil ki direk ona bagırıyor babası.
(2,075 puan) tarafından
Şuan büyümüş görüyorsun ama ilerde anliycaksn aslinda yüreğinin ne kadar ufak olduğunu. Valla gücün kuvvetin varsa bi pedagogdan yardm al öyle anlat durumu. Baba sevgisi kız çocukları icin cok baska. İlerde evlenicegi adami bile o belirliyo inan. Eşine sinirlisin kızgınsndr ama onun o küçük kalbi bu kadarina katlanamaz. Gerekirse kandır yalanlar söyle ama.onu sevmediğini düşünmemeli
(48,761 puan) tarafından
benim annemde öyleydi busra babam anneme siddet uygulardi bino kadarda bizi cok severdi babamda herseye bagiran kufreden biri annem hic babami kotulemedi saygimizi korudu. annelik cok zor ben yapabilirmiyim aynisini bilmiyorum
(2,075 puan) tarafından
Başa gelen çekiliyo ikbal. Mecbur yapiyosun
+1 oy
(7,441 puan) tarafından
Burda herkese söylediğim söz bu benim zaten ev içinde huzursuz büyüyeceğinr anne baba ayrı mutlu büyüsün anne ne kadar mutlu olursa çocukta o kadar mutlu olur.cocugumu babasız büyütmek istemiyorum diyenler kendileri kocasız kalmak istemiyor sözüm sana değil genel konuşuyorum gerçekten çocuk bahane ediliyor ayrılma var diye çocuk babasız kalmıyor.
(10,978 puan) tarafından
Ben kırk kere bosanacaktım da etrafım sürekli yok cocuk babasız büyümesin yok oyle olur yok boyle olur yok cocuk babasız buyuse söz dinlemez onune gecemezsin dediler
(7,441 puan) tarafından
Çokta güzel büyür onemli olan senin onu nasıl yetistirdigin.
(10,978 puan) tarafından
Sacmalık ıste keske keske cok daha ufakken ayrılsaydım
0 oy
(4,725 puan) tarafından
Kıyamam ya... Kim bilir ne yasadi ne kendi içinde. İnşallah hakkinizda hayırlısı olsun
(10,978 puan) tarafından
Amin canım.
0 oy
(17,906 puan) tarafından
O baba olcak pislik o çocukların tırnağına kurban olsun güzelim yaa daha bu yaşta :(
(10,978 puan) tarafından
Aynen oyle. Ben kızımı bu kadar etkilediğini düşünmezdim.
(17,906 puan) tarafından
Etkilemez olurmu küçükler ama kaydederler herşeyi
(10,978 puan) tarafından
Pedegog esliğinde sorulmasını isteyeceğim mahkemede
(17,906 puan) tarafından
Bencede ama lütfen onu iyileştir :(
(10,978 puan) tarafından
Doktora götüreceğim tabiki hele ki ayrılık aşamasında
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Demekki küçücük çocuk bile anlamış babasının nasıl biri olduğunu tabiki şiddet rabbim hakkınızdahayırlısı neyse onu nasip etsin inşallah  canım 
(10,978 puan) tarafından
Sagol canım
0 oy
(774 puan) tarafından
Evin içinde yüksek sesle olan kavgalar çocukları çok etkiliyor neden bu kadar korkmuşlar acaba ...

Bazen ayrı olup mutlu yaşamak babayla yaşamaktan iyidir evet 
(10,978 puan) tarafından
Biz hiç kavga etmeyiz ikimiz o kadar koptuk ki kavga bile etmiyoruz. Ama babası vara yoga kızar söylenir bagırır.
(774 puan) tarafından
Allah kolaylık versin çocuklar çok etkilenmiş inşallah ileriye dönük izler bırakmaz
0 oy
tarafından

Hemde en büyük siddet . Yavrum nasıl da aklına yerleşmiş bak o sözüne bende içerlendim şimdi evladım nasıl da psikolojik olarak kendine yerleştirmiş ah yavrum ya siz hep mutlu olun insallah ya , bazen bazı şeyler icin çocukları bahane olarak kullanmayın bak onlarda mutlu değilmiş annesi:(

tarafından
Aç kuzum tabii ki hakların neyse hepsini al küçücük yavrularını da koklayarak Benim icin opermisin lütfen ❣️
(10,978 puan) tarafından
Operim canım
tarafından
Sağol canım allah yardımcınız olsun bu zorlu süreçte insallah . Evlatlarınla mutlu huzurlu yuvan olur insallah❣️
(10,978 puan) tarafından
Allah razı olsun bacım
tarafından
Cümlemizden kuzum
0 oy
tarafından
Ah canım yaa inan bana babasız buyumesi huzursuz evde buyumesinden daha iyi dilerim çok çok mutlu olursunuz 
(10,978 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
tarafından
Baba kelimesi bazı çocukların kabusu oluyor malesef ah yavrum kim bilir ne kadar çok korkuyor o cani  adamdan
(10,978 puan) tarafından
Bak dövüyor bir tokat bile vurmuyor cocuga bu cocuk bagırmasından azarlamasından boyle
0 oy
tarafından
Psikolojik siddet hem de bir bebegee.. bunu ona söyleten baba utansin..
(10,978 puan) tarafından
Hemen dava acacagım. Cok uzak adliye bize kar yagıyor günes actıgı gün gidecegim cocujlarla
0 oy
(5,314 puan) tarafından
Nasıl bir ortam gördü ve hayal dünyası da nelere kurulmasına izin verdi o ortam çocuk psikolojik şiddetin etkisinde kalmış kıyamam rabbim hakkınızda haırlı olanı nsaip etsin 
(10,978 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Babasi ne yapiyor bu kadar cocuga bunu dedirtecek kadar icim ciz etti 
(10,978 puan) tarafından
Canım bak evlendikten sonra fark ettim ki eşim cok rahatına düşkün bir adam mıs cocugun her yaptıgı batıyor ona kızımda oynasın onunla istiyor ustune atlıyor ama o herseye kızıyor bagırıyor
(7,098 puan) tarafından
Ay yazik gunah ya biz kahvalti yaparken dahi kizim babasinin omuzlarında durur ben kizarim birak yemegini yesin baban diye birak cocugu der asla laf dedirtmez her seye nasil kiyip o yavrucaga kiziyo yazik gunah yaaa sende verseydin agzinin payini bak cocuk n3 dedi ne hale getirdin cocugun gozunde kendini rahat ettin mi diye
0 oy
tarafından
Oy kuzum ya şiddete mi şahit oldu ya şiddet illa dövmek değil hani sözlü şiddete maruz kaldıysa öyle oluyor canım 
(10,978 puan) tarafından
Yani bagırıyor evde birde arkamdan bir kac kere bana küfür ettiğine sahit olmus bana anlattı
tarafından
Ayy kıyamam bazen hatamı yapıyoruz ki kızlar çocuğum babasız kalmasın die katlanıyoruz ama çocuklarımız bizden daha çok etkileniyor bilmiyorum sonumuz ne olacak ya hangisi doğru bilemedim Allah yardımcınız olsun canım
(10,978 puan) tarafından
Kimseye fikir vermek haddime degil ama ben bu lafı duyduktan sonra durmam arkadasım
0 oy
tarafından
Yazık ya siz tamamen kopmuşsunuz canım belli ki oluru yok
(10,978 puan) tarafından
Bizim için bir okuru yok zaten bacım da cocuguna yapmasaydı bari
0 oy
tarafından
en büyük şiddet bu sizin gibi anneler hep var olsun gücünüzü hiç yitirmeyin herşeye göğüs gerersinz yaşamak için çok sebebiniz var ve çok ama çok mutlu olun 
(10,978 puan) tarafından
Sagol bacım evlatlarım için canımı veririm koca ne ki. Benşm evladıma babalık yapamayan kocalık ya yapmasın
0 oy
(48,761 puan) tarafından
oy kiyamam canim benim.ya kimbilir küçücük yüreğinde neler yasiyo ilgilenmiyor mu sevmiyor mu babasi
(10,978 puan) tarafından
Ya bacım durum o kadar degişik ki. Yani oturup saatlerce anlatmam lazım ki otursun tam aklınızda
(48,761 puan) tarafından
esinle sorunların oldugunu biliyorum cocuklar hissediyor inan ufacık gerginligi bile anlıyorlar
0 oy
(27,415 puan) tarafından

Ay kıyamam ya :(((( Allah'ım belasi herif çocuklar bile mutsuz 

(10,978 puan) tarafından
Sorma vallaha bacım
0 oy
(1,161 puan) tarafından
cok haklisim siddet.   ne.kadar yavrum babasindan cekiniyorki o evde olunca hic rahat olmuyor..  cok kotu oldum okuyunca.  kucuk bir yavru.    daha 5 yasindaki bir  cocuk.    Allahim su  yavrular anne babalarin yaninda rahat olmalari gerek. 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 946 göst.
22 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Umutvari (500 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 663 göst.
29 Nisan 2024 Aile kategorisinde Happymommy (1,893 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 218 göst.
19 Mart 2024 Aile kategorisinde Zeyneb.Ali (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 853 göst.