0 oy
155 göst.
Diğer kategorisinde (3,769 puan) tarafından
ALLAH’A EN GÜZEL İSİMLERİYLE DUA EDELİM - Hz. Peygamber (s.a.s.), Allah’a O’nun güzel isimleri (el-esmâü’l-hüsnâ) ile dua etmekten hoşlanırdı. Bir gün Enes b. Mâlik ve Resûlullah birlikte otururken, namaz kılan bir adama şahit oldular. Adam namazdan sonra, “Ey Allah’ım! Hamd ancak sanadır, senden başka ilah yoktur. Gökleri ve yeri yaratan, bol bol veren (sensin) ey Celal ve İkram sahibi! Ey Hayy (ezelî ve ebedî bir hayata sahip olan) ve Kayyûm (kâinatı idare eden)! Senden istiyorum!” diye dua etmişti. Bunu duyan Allah Resûlü, adamın bu davranışını onaylayarak, “Şüphesiz Allah’a, kendisi ile dua edildiği zaman mutlaka kabul ettiği ve istenildiğinde verdiği ism-i âzam ile dua etti.” (Ebû Dâvûd, Tefrîu ebvâbi’l-vitr, 23) buyurdu. Nitekim Kur’an-ı Kerim’de de “En güzel isimler (el-esmâü’l-hüsnâ) Allah’ındır. O hâlde O’na, o güzel isimlerle dua edin.” (A’râf, 7/180) buyrulmuştur.

3 Cevaplar

0 oy
tarafından

Bende öyle biliyorum kuzum ama hepsini bilmiyorum tabi teşekkür ederim güzel bir paylaşım gene:)

(3,769 puan) tarafından
Bende hepsini blmiorm kuzum ama öğreniriz inşAllah ♥️
tarafından
Aynen kuzum inşallah birde unutmasak❤️
-Reklam-
0 oy
tarafından
ALLAH RAZI OLSUN CNM 
(3,769 puan) tarafından
Amin amin inşallah cancağızim Allah hepinizden razı olsun ♥️
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Allah'ım sen den razı olsun canım ♥️ böyle bazen oturduğumuz yerden bile okumanızda vesile oluyorsun bilmediğimiz veya eksik bildiğimizi tamamlıyorsundur Rabbim gönlüne göre hayırlısını nasip etsin İNŞAALLAH ♥️
(3,769 puan) tarafından
Amin inşallah cancağızim ❤️ Allah hepinizden razı olsun ♥️

Amin amin Allah razı olsun güzel duan için cancağızim ❤️
(1,431 puan) tarafından
Cümlemizden razı olsun kuzum ♥️

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 236 göst.
25 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 481 göst.
2 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 251 göst.
6 Haziran 2021 Diğer kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 567 göst.
8 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Ikiz anne adayi (1,113 puan) tarafından soruldu

381,363 soru

11,417,399 cevap

34,968 kullanıcı

...