0 oy
1,013 göst.
Diğer kategorisinde (193 puan) tarafından

image

Altına imzamı atarım!

22 Cevaplar

+4 oy
(25,224 puan) tarafından
Dışarıda akan nehir gibi hayata kapılıp boğulmamak önemli..
tarafından
Çok doğru :)
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Doğru okumak her zaman her yerde gerekli sadece evlilik içinde değil ama evlilikte de söz hakkı açısından önemli kolay kolay kimse ezemez okuyan bir kizi
+1 oy
(1,059 puan) tarafından
Çok doğru ve güzel 
+1 oy
(2,771 puan) tarafından
Çok çok doğru 
+1 oy
(6,919 puan) tarafından
Okumak eline mesleğini alıp  yaşamak gibisi varmı hayatta kalma paraya bakiyor bu zamanda gücün varsa  heryerde yaşarsın  
+1 oy
tarafından
Katılıyorum. Esas bilezik bilegimizdeki mesleğimiz 
0 oy
tarafından
Idolumsun möge apla
0 oy
tarafından
Ne bekarlar halinden memnun ne evliler Allah hayırlı insan yazsın kaderimize 
(193 puan) tarafından
Amin ama bu bekarlıkla evlilikle ilgili değil aslında, vurgulanan okumak. Okuyup evlenebilir insan :)
0 oy
(920 puan) tarafından
Çok doğru bayılıyorum bu kadına
0 oy
tarafından
Cok doğru gerçekten 
0 oy
(119,461 puan) tarafından
her sozu dogru ⚘⚘⚘
0 oy
tarafından
Cok dogru canm
0 oy
tarafından
Bende takdir ediyorum kac yildir ayni saatte ayni programi yapıyor cok basarili. Hergun soyle bir bakarım
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Ah benim zamanımda deyeydin ya Müge abla bunları ahh ☺️
0 oy
(6,825 puan) tarafından

Müge apla diyorsa doğrudur dağılın:D:D

0 oy
(8,081 puan) tarafından
Gerçekten var böyle kadınlarımız malesef gördükçe üzülüyorum
0 oy
tarafından
Tartışmaya açık cumleler

Asıl okumayan asıl cahil  Allahın ilminden uzak kalanlardır.

Okumayı üniversite bitirmek sanmak hiç doğru değil.

O kadar tanıdığım var ki lise üniversite okumamış.

Ama Allahın ilmiyle meşgul olup dünyası için ve ahireti için güzel işlet yapmış insanlar.

Derslerim gayet iyiydi ama liseyi okudum üniversiteye gitmek istemedim.ortam öyle bir ortam ki tiksindim gerçekten.

İyikide okumamışım diyorum her zaman Rabbim pişmanda etmesin.

İlim derslerine gidiyorum elhamdülillah. Koltuk takımınla bilezıjlerımle veya çeyizimle övünen biri olduğumu düşünmüyorum.

Nehir gibi akan hayatta evde oturarak nehırdekı taş değiliz!kadının Allah'a en yakın olduğu yer evidir. Bu bir hadistir.
(193 puan) tarafından
Siz ortamı görmeden kendi kendinize çıkarımda bulunmuşsunuz. Dört yıl üniversite okudum ve sizin hayalinizdeki o çirkin ortamla hiç karşılaşmadım. Öğretmenim, onca öğrencinin hayatına dokunup onlara rol model oldum. Birçoğu hayatını kurtarmak üzere çok şükür. Bence bunlar da günah sayılmaz, bir daha düşünün :)
tarafından
İstisnalar hariç ama sonuçta kadın erkek aynı ortamda bulunuyor. Heryerde hayır yapılabilir elbette ama haram helale dikkat edilmeyen bir ortamda ilahiyat bile okumak istemem doğrusu.
(2,493 puan) tarafından
Haram helal ortamı diye ayıracak olursak işimiz çok zor bu devirde. Edebini bildikten sonra 90 tane erkeğin içinde de okursunuz. Kadın okumalı kendini soyutlamamalı.
tarafından
Helale harama dikkat etmedikten sonra o okuma adamı cehenneme götürür Allah muhafaza.
Islama uygun bir ortamda kadın elbette okumalı ama böyle ortamlar çok azaldı zamanımızda
(2,493 puan) tarafından
Onu diyorum işte ben de. Bu devirde ayırmak çok zor. O yüzden iş kişinin kendinde bitiyor. Ama okumak da lazım
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Bende imzamı atıyorum kuzum doğru söze ne denir ki
0 oy
(1,323 puan) tarafından
Okuduk iyi güzel de keşke i b f mezunu olan biz iş de bulabilsek be müge abla
0 oy
tarafından
Çok doğru haklı kadın 

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 578 göst.
0 oy
16 cevap 461 göst.
3 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 643 göst.
28 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Kerem'in annesi❤ (2,704 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 1,287 göst.

381,012 soru

11,406,713 cevap

34,944 kullanıcı

...