0 oy
384 göst.
Aile kategorisinde (1,324 puan) tarafından
Benim kız çok meme düşkünü dakka başı emmek istiyor ama yemek yemiyor bu yüzden dişleri desen gece emmekten dolayı çürük oluşmuş süt birikimi diş çürütüyor muş çocuklarda gece desen emmek için 10_15kez uyanıyor benimde düşüncem ramazan da bıraktırmak memeyi sizce doğru mu düşünüyor m

14 Cevaplar

+1 oy
(9,299 puan) tarafından
Neden olmasın cnm emmesi gereken ay en fazla 24 ay zaten. Ha 2 3 ay once ha sonra
-Reklam-
+1 oy
(12,497 puan) tarafından
Büyümüş artık yani istersen kesebilirsini sana kalmış 
0 oy
(3,729 puan) tarafından
19 aylık kızım da aşırı düşkün memeye ama ben biraktirmayi düşünmüyorum
(1,324 puan) tarafından
Bende 24aydan önce asla bıraktırmam diyordum ama ne uykusu var ne yemeği mecbur bırakıyor beni birde daha bebek sayılır dişleri çürüdü ben anlamadım gitti bunu
(3,729 puan) tarafından
Tabi sen bilirsin canım ben kendi Ne zaman bitakirsa o zamana kadar emzirmeyi düşünüyorum bakalım zamann ne gösterecek
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Ramazana bırakma bence yarından itibaren başla sabır taşını çok oneriyorlar
0 oy
(782 puan) tarafından
Doktoruna danış oda bu yaptığını saglikli buluyorsa neden olmasin durumunu anlat sana bir yol gosterir bence
(1,324 puan) tarafından
Doğru diyorsun sorayim ben bunu haftaya sonuç bakma ya gideceğiz zaten
0 oy
(99 puan) tarafından
Bence tam zamanı gibi sütten kesilince uykuda duzene giriyo
(1,324 puan) tarafından
Bilmiyor um ama çok zor olacak ikimiz içinde bu süreç
(99 puan) tarafından
Evet ve bence ramazana bırakmamalısın çünkü senin icinde sancılı olucak 10 gun dayansan gerisi kolay
0 oy
tarafından
Canım iştahsızlık olabilir benim kızımda öyleydi demiri eksik çıktı bence 24 ayı tamamla demir olacak besinler yada takviye ölmezler kullan inşallah iştahı açılır doktora senin dediklerinin benzerini dedim bana kesme sütten dedi
tarafından
Takviye pekmezler yazicaktim canım
(1,324 puan) tarafından
Canım tahlil verdik 15gün önce sonuçlara bakmaya gideceğiz bakalım neden iştahsız bu bebe
0 oy
tarafından
Cok dogru cnm kizin hakki 1 bucuk yas erkegin 2 yas derler
(1,324 puan) tarafından
Bilmiyorum öyle mi ama ben iki yaşına kadar emsin istediğim bünyesi çok zayıf anne sütü korur hastalıklardan diye ama dişleri çürüyor gece meme emerek uyuyor çünkü benimde belim sırtım tutuluyor haliyle
tarafından
Cnm dis curumesi genetik oluyor genelde. Belki emmese de curuyecek. Emmeyle alakasi olmayabilir
(1,329 puan) tarafından
Emmeyle alakası yok canim bence benim çocuklar 2yasina kadar emdi hiç öyle olmadı.
tarafından
Bende oyle dusunuyorum benimkindede curuk yok. Genetik oluyor dis
(1,324 puan) tarafından
Bilmiyorum canım çocuk doktoru emdiği için olablir dedi fırçala dişlerini dedi ama benim içim elvermedi tekrar çocuk dış doktorundan sıra aldım bakalım o ne diyecek
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Yani artık büyümüş kessen olur. Emmeye devam ederse yemek yemeyecek. Ama kestiğin zaman yemek yemey3 başlar
(1,324 puan) tarafından
İnşallah yesin artık biseyler açmıyor ağzını bugün çorba ile memeden süt içti aromaya bak ya
(3,136 puan) tarafından
Meyve falanda mı yemiyor
(1,324 puan) tarafından
Meyve  yemiyor muz veriyorum bir ısırık alıp atıyor elma veriyorum duvarlara sürtüyor bende sabah portakal sıktım suyunu içindim biraz kalanını elini soktu oyun oynadı
(3,136 puan) tarafından
Emmek daha kolay geliyordur ondan sürekli emmek istiyor. Ama Sütten kesersen yemesi düzelir herşeyi yer canım.
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Vallaha ben 18 veya 19 aylikken kestim. Bezdim anam. Omrum gitti
(1,324 puan) tarafından
Yemeye başladı mı peki sonra
(1,151 puan) tarafından
Zaten yiyordu da pek bişey değişmedi
0 oy
tarafından
dogru canim bende 24de bitirdim.. cok duskun oldugu icin artik.konus sut bitiyor biraz daha kaldi sonra biticek o yuzden gunduz su kadr icebilirsin gibi vs birden kesme psikolojik acidan duskun oldugu icin etkilenmesin.
(1,324 puan) tarafından
Konuşup anlaşılacak bir bebek değil ne yazık ki canım çok inat dinlemez beni böyle anlatsam bile illa açtırır milletin yanında felan
tarafından
anlasmak icin dil ztn bilmesi acisindan yoksa isine gelmiyor hicbirinin insallah kolay atlatirsin
(1,324 puan) tarafından
İnşallah bakalım
0 oy
tarafından
Doğru düşünüyorsun canım artık her gıdayı almalı her şeyi yemeli sadece anne sütü ile beslenmek hem bebeğini hem seni güçsüz bırakır 
0 oy
tarafından
Bizde 21 ayligiz havalar tam ısınsın bende kesicem inşallah. Şimdi kesicektim ama enazindan mızmızlanırsa güzel havada dışarı çıkarıp sustururum 
(1,324 puan) tarafından
Hadi gündüz dışarı çıkardım gece de emiyor sabaha kadar
tarafından
Gündüz emmeyi azaltirsam gecede az ister.
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Bence dayanabilirsen biraz daha bekle oruç bitsin öyle başla en azından aglarsa filan dışarı götürürsün sakinleşir tabi sen bilirsin genede
(1,324 puan) tarafından
Bilmiyorum ki ya of ne zor süreç bunu memeye alıştırır ken de aynı sancıları çektim emmedi sağdım 6_7ay biberonla verdim şimdi tadını çıkarıyor bırakmıyor hiç
(5,368 puan) tarafından
Benimkide düşkün doğduğu an emdi şimdi 17 aylık oldu ek gıdayı az yiyo. Eylül gibi kesmeyi düşünüyorum ekimde 2 yaşına girecek havalar soğumadan kesecem aglarsa parka götürürüm dışarıyı seviyo yoksa iflah olmaz. Bende o konuda stresliyim zor olcak ama bebelerin iyiliği için mecbur bide benimki emzik de tutmadı beni emzik yerine koyuyo

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 69 göst.
29 Kasım 2022 Aile kategorisinde Edanr1 (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 88 göst.
24 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Aysegul&20 (3,445 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 105 göst.
12 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Bidahanne (3,915 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 191 göst.