0 oy
1,481 göst.
Diğer kategorisinde (187 puan) tarafından
Kızlar az once bir arkadaşımın sosyal medyada doğum fotografini paylasmis iyi hos sevindim allah anali babali büyütsün kendisinj de severim ama bu bebegin yüzünü kapatmak nedir ya hayir yani nazardan sakiniyorsan koyma resmini nedwn sadece kendisi dogurabiliyormus gibi davranıyor bu insanlar anlamiyorum ayrjca o aciyla nasil foto atabilmis onu da anlamis degilim yani bu arada moda oldu bu bebegin suratini kapatma sanki millet yiyecek senin çocuğunu haksizmiyim ya ama cok sinirleniyorum yani

34 Cevaplar

0 oy
(1,629 puan) tarafından
Ben sürekli ve her haltını paylaşanlara sinir oluyorum. 
-Reklam-
0 oy
(454 puan) tarafından
Bennim pasa 6 yil hasretden sonra geldi ve dogdugu dakka an itibariyle tv ye gitdi goruntusu milyonlar izledi ve bende hic saklamadim yari kirkimiz cikmadan bile burda paylasdim
(187 puan) tarafından
Helal olsun masallah ufaklik saglikli sihatli degil mi ne oluyor yani yüzünü kapatinca ben onu anlamiyorum sanki kapatinca hic nazar degmeyecek
(454 puan) tarafından
Cok sukur sagligi yerinde yalan zaten oyle seyler
0 oy
(417 puan) tarafından
Ben ne olayina katilmiyorum yeni dogan bebek yuzu evet paylasilmamali ama ben tamamen bebegi laylasmasin diykrum yuzune emoji kkymak ne sanki sade yuzune mi nazar degiyor sahsen ben bebegi paylasmicam yuzune emoji koymaktansa nazara inanirim kesinlikle herkesin göz enerhisi farklı iyi insanda olsa  o verdigi göz isinlari nazar getirir ve hasetkenen insan cok var kimseye guvenmem ben kusura bakmasinlar 
0 oy
tarafından
Heves sonuçta isteyen istediğini istediği şekilde paylaşır
(187 puan) tarafından
Evwt cam fanusa da koysun bebeginj o zaman mazallah nazar falan deger insanlar dokunursa severse aman deyim :)
tarafından
İster fanusa koyar ister müzeye insanların hayatıyla neden bu kadar meşgul olursunuz bilmem resmen neye sinir olsam diye düşünülüp bu olay bulunmuş gibi :)
0 oy
(1,422 puan) tarafından

Ya hic paylasma ya da tam koy bende anlam.vermiorm ;)

0 oy
(22 puan) tarafından
Haksizsin.  Ben bugüne kadar asla hic biryerde paylasmadim. Hem gerek yok hemde nazara inanirim ben. Ayrica kimi bebek nazarı kaldıramıyo. Kolay degil yani. Haa evet herkesin bebeği var ona dicek laf yok . ama cok cok iyi niyetli yaklaşıp seven insanin bile nazari olabiliyo ve kendiside bunun farkinda olamiyo. 
0 oy
(588 puan) tarafından
Nazar diye bisey var canım tabiki kapatcak en cok nazar bebeklere değer guzel anısını paylasmak istemis ne var ki bunda
(187 puan) tarafından
Guzel anini paylasmam istemesinde birsey yok emeoji cok gereksiz yani korkuyorsan paylasma degil mi
(588 puan) tarafından
Ben öyle dusunmuyorum canım millet yedigi yemegi koyuyo bence ona kizmk lazim
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Paylaşacaksan ya tam paylaş ya hic haklısın ben sınır olmuyorum kişinin kendi kararı ama hosta bulmuyorum 
0 oy
(2,189 puan) tarafından
Senin en iyi cevabını neden ediyor seçiyor bende ona anlam veremedim
0 oy
(673 puan) tarafından
Ben paylaşıyorum fakat paylaşmamayı daha doğru buluyorum çünkü bebekler çok nazara gelir ama ben ya paylaşırım yada hiç paylaşmam öyle emojiyle falan ugrasamam onlar daha bebek ve melek Rabbime emanetler Rabbim varken haşa bi emoji koruyacak degil ya nazara inanırım ve en doğrusu bebeği bol bol okumak ona bakacak olursak sonuçta hastaneydi saglık ocagıydı hep dışarı çıkıyoruz o zaman görmüyorlar mı sanki ben oğlumu hep paylaştım ve okuyorum da Rabbim korusun evlatlarımızı inşallah 
0 oy
(638 puan) tarafından
Ben uzunca bi süre koymam galiba bebeğimi. Ya da yüzünü kapatmam çocuğu sansürlüyo gibi ama yüzü görünmeyen bi fotoğraf koyarım. Ben de gıcık oluyorum o emoji koyanlara 
0 oy
(241 puan) tarafından
Bende sana katılıyorum nazar degicekse vücuduna da degebilir ya hic koymicak koyacaksada tam koyucak zaten bu sosyal medyada bebegin paylaşılmasına da karşıyım ne gereği var ki 
0 oy
(1,350 puan) tarafından
Bence iyi gören var kötü gören bi masum o Sevinç’ini paylaşmak istemiş ve bebeciğini göstermek istememesi en doğal hakkı ama ben şahsen kırk çıkana kadar saklanması taraftarıyım ben mesela bebeğimi hergün atıyorum internete ve nazar korkum yok çünkü biliyorum o bir melek ve rabbim onu korur ❣️
0 oy
(2,064 puan) tarafından

İlk zamanlar bnde hep sakladım yüzünü nevar ki bunda kem gözlü çok her gören maşallah demeyebilir sonuçta 

saçma bi post olmuş :P

(187 puan) tarafından
Siz saklarsiniz bebeginizi kutuya falan koyun mazallah insanlar yer bebeginizi annelik boyle birşey mi allah icin sanki bir tek size bahşedilmiş bebek sahibi olmak rabbim herkesi eşit yaratmis şükür ki
(2,064 puan) tarafından
:D Yaw he he :D sen ne dediğini bile bilmiyorsun ki bi öyle bi böyle konuşuyorsun
(187 puan) tarafından
Ilkokul seviyesiyle konusuyorsun yaw he he ne ya ergenligjnj tamamlayamamış heraldw ya da üslup denen sey ne haberin yok yazma git o zaman ya yorum yapmak icin yaziyrosun resmen
(2,064 puan) tarafından
Hahaha bu uygulamada ilk seninle problem yaşadım sende sorun var bence
(187 puan) tarafından
Bende ilk sizinle problem yaşıyorum ne tesadüf ki  haklisin kimse yogurdum  ekşi demez neyse uzatmayacagm

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 804 göst.
25 Ekim 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Birdilektut (1,290 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 330 göst.
10 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Casperiye (4,904 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 426 göst.
17 Mart 2021 Diğer kategorisinde Erceyl (379 puan) tarafından soruldu
0 oy
42 cevap 1,032 göst.
18 Nisan 2021 Diğer kategorisinde medvey (1,249 puan) tarafından soruldu

393,771 soru

11,775,667 cevap

35,794 kullanıcı

...