0 oy
498 göst.
Diğer kategorisinde (476 puan) tarafından
1 yaşında 9 buçuk kilo 75 cm hıc gelişmemiş çocuk doktoruna göster dedi ek gıda yemiyo hep emiyo. Ama ben  zorla veriyorum gene yemiyo ne yapsam kilo alır çok canım skkn  

30 Cevaplar

+1 oy
(4,290 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kizim 26 aylik 11 kg anca oldu biz napalim gari
(4,290 puan) tarafından
Doktor da bole soledi daha kötü olabilir dedi herseyden yiyor mu yiyor sayilir sık yiyip sık büyük tuvaletini yaptığı için bedeni kiloyu tutmuyor elimden geleni yapıyorum olacağı bu yani toplum zayif dedi diye moralini bozma zayif bebek sağlıksız bebek anlamına gelmez
(476 puan) tarafından
Benim oğlumda sürekli büyük tuvaletini yapıyor günde 4 defa felan o yüzden mi almiyo kilo
(4,290 puan) tarafından
Evet metebolizma hızlı çünkü benim kızım en az 2 kere yapar gun icinde
(1,134 puan) tarafından
Senin kız gün de iki defa yapiyomuş canım benim kızım bişey yedi diyelim 1 saate bilemedin 2 saate çikariyo yediğini kakaya veriyo  onun için  kilo almiyo babasına çekmiş onunda metabolizma  çok hızlı çalışıyo çokta zayıf zaten eşimde.  Benim kızda 21 aylık 10 kilo gıdalı yediriyorum elimden geldiği kadar ama yok yani almiyo  sağlıklı olsunda
(4,290 puan) tarafından
Aynen benim esim de ole yer yer asla ama asla kilo almaz anında metebolizmasi çalışır ben hiç ole degilim diyet yaparak verebildim kiloyu ama masallah esim ile kizim yediklerini anında yakabilen insanlar yapacak bisey yok herkesin genetiği farkki benim kiz da babasına çekmiş
-Reklam-
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Çokta zayıf sayılmaz aslında doktora götürdünmü hiç 
(476 puan) tarafından
Hemşire dedi hıc gelişmemiş diye çocuk doktoruna götür dedi
(3,729 puan) tarafından
Tamam çocuk doktoruna götür bakalım.o ne diyecek. Hem baklilmadiysa bin kan değerlerine de baktirirsin
(476 puan) tarafından
Baktircam cnm
0 oy
tarafından
Kilosu gayet iyi cnm.kim dedi bunu 
(476 puan) tarafından
Hemşire dedi 9 aylıkken 9 kiloydu 3 ayda 500 Gr Almış sadece 1 cm de boyu uzamis
0 oy
tarafından
Benimkide oyle 10 aylik citlenbik gibi ama doktor iyi diyor bizimkide 9 aylikti 8.5 gelmisti ama başka yerdede 7.900 hangisine insnacami şaşırmıştım

Sikma canını azar azar yedirmeye bak
0 oy
(1,595 puan) tarafından

Hiç kafana takma canim gayet normal kilosu bizde 13 aylığiz 10 kiloyuz 

0 oy
(7,972 puan) tarafından
Kilo neysede boyu kisa cnm belki genetiktir minyon olcaktir
(476 puan) tarafından
Hiç bişey yemiyoki gelişsin:(
(7,972 puan) tarafından
Bebe biskuvisi ver cnm kilo yaoar.
Balik yagi al bide istahini acsin
(476 puan) tarafından
Tmm cnm deniycem
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Benim kız 9 aylıkken 9 kilo 10 aylıkken de 10 kilo idi şuan 17 aylık düşün üzerinden kaç ay geçti  11 kilo 300 gram. Bence kilosu gayet iyi hiç takilma
(476 puan) tarafından
Hemşire öyle deyince kendimi kötü anne olarak hissettim
(7,208 puan) tarafından
Kız niye kötü anne olasın o çocuk aç olsa ağlar zaten huysuz olur . Benimki de sabah akşam emiyor kilo yapmıyor belki ama onda ki vitamin hiç bir yiyecekte yok emin ol . Sağlığı yerinde olsun yeter ki  kilo bir şekilde alınır üzülme .
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Hayir zayıf denecek kadar az değil kilosu ama kilo alsın diyorsan et kofte yedir 
(476 puan) tarafından
Çeşit çeşit çorbalar yemekler yapıyorum yemiyo sadece emiyo oda kilo yapmamis
(4,853 puan) tarafından
Dediğim gibi et kofte yedir yumusak yumusak pişir alır kilo
(476 puan) tarafından
İnşallah cnm
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Benim kızım 1 yaşında 8.800 
0 oy
tarafından
Kilosu iyi bence 
0 oy
(5,366 puan) tarafından
Benim kızda kilo almıyo boya veriyo babası uzun ona çekmiş
(476 puan) tarafından
Boyu da kısa kalmış 3 ayda 1 cm uzamis
(5,366 puan) tarafından
Ama bunlar hep genetik şeyler dişte çıkarırsa o da etkiler bide hareketlenmeye başlayınca da zayıflıyor. Benimki 17 aylık 10 kilo Bi ara 10 buçuk tu geri verdi hem aşırı hareketli hemde azılar çıkıyo iştahı azalıo. Genede götür degerlerine baktır bi
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Kızımda bir yaşında 9 kilo gayette kilosu yerinde zayıf diyen yok doktor tam ideal herkesin aradığı çocuk kilosu diyor bebeğin kız mı erkek mi bilmiyorum ama erkekse de kızlardan 200-300 Gr fazla olması gerekiyor onunda öyleyse eğer oda normal yani 
(476 puan) tarafından
Erkek cnm
(7,441 puan) tarafından
Kilosu gayet normal su ebelerin dediklerine çok kulak asmayın seninkine zayıf der ötekine kilolu der tıbbi değil de kafalarına göre konusuyorlar
0 oy
tarafından
Aynısı bizimde ama bize gayet iyi dediler bu ölçü.  Ben sütüm yetmediği için devam sütüne başladım cnm 
(476 puan) tarafından
Bnm sütüm var ama çocuk çok hareketli hiç durmuyo o yuzdn mi zayıf ek gıda yemiyo o yuzdn mi bilemedim
tarafından
Canım aynı boy kilo benimde inan . Bana doktor dedi ortalama sınırı hemşire dedi gayet iyi bu çocuklar hareketlendigi için zayıf kaliyo
0 oy
tarafından
Götür bakalım çocuk doktoruna gerekli görürse ilaç birşey verir 
(476 puan) tarafından
Hemşire de oylededi
0 oy
(3,836 puan) tarafından
kizim 18 aylik. 9550 geliyor boyunu herkes farkli olcuyor ne desem yalan ama 80 81 cm var galiba. 
(476 puan) tarafından
Aa bnm oğlandan da zayiflamis  size demedilermi çocuk doktoruna götür felAn diye
(3,836 puan) tarafından
gidiyoruz canim alerji doktoru var o da goruyor. benim kizim istahsiz bi bebek gercekten degerleri iyi sorun yok ama kilosu az. biraz da hareketli olunca yedigini yakiyor resmen.
0 oy
(1,630 puan) tarafından
18 aylık 11 kilo, 1 yaşında iken 10 kiloydu. Bebeğin çokta aşırı zayıf değil. Bize doktor bir şey demiyor. Ortalama diyor kilosu. 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
O kadar da zayıf değil kuzum sağlıklı olsunda kilo hic 
0 oy
(601 puan) tarafından
Bence kilosu gayet iyi benim kız 9 aylıkken 11 kiloydu banada obez olcak çok besliyosun dedi normalinden fazlada beslemiyorum acmi birakcam çocuğun iştahı varken kaldiki yurumuyo emeklemiyoda henüz şuan 11 aylık oldu..hareketlenince atcak o kiloyu sonuçta.sizinde kilonuz iyi hemşirelere felaket tellalı mübarek doktor kesildiler başımıza ..sen bebeğinin sagligina bak kuzum keyfi sağlığı yerindemi...ek gıdaya gelince ben deniyorum bişey vercegim zman yemek istemiyosa önüne koyuyorum eliyle alıp yiyebilcegi biseyse şayet kendi yiyo sende öyle öyle alıştır kendi yemekten dha çok keyif aliyolar mesela omlet yapıyorum minik minik doğruyorum eliyle alıp alıp yiyo geçen pankek yapmıştım onu aynı şekil yaptım muz doğruyorum çatal veriyorum eline tutup ben batiriyorum o ağzına atıyo çok seviyo kendi yesin istiyo henüz beceremesede sende öyle öyle alıştır 
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Yeter canım daha ne sağlığı yerinde olsun buna şükür
0 oy
(119,461 puan) tarafından
nasi gelismemis 9bucuk kiloda sacmalamislar

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 670 göst.
28 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 1,055 göst.