0 oy
731 göst.
Diğer kategorisinde (179 puan) tarafından
Tabikide karnın büyüyor dışarıdan belli olacak ama yinede dikkat çekmeyen şeyler giyip dikkat etmek gerekiyor ne kadar örtünüp dikkat edersen dogumunda kolay olur derdi hep babanem ama şimdi emojili tişörtler bile var parti yapılıyor özeniyorum biraz ama aşırı nazardan korkuyorum bu düşünceden çıkmak isterim aslında ama yinede çıkmıyorum eskiden kadınlar belki o yüzden evde kolay doğum yapardı örtünüp dikkat ettikleri için şimdi karnına hamile dövmesi bile yapıyorlar bilmiyorum ucu açık bir konu herkes farklı düşünebilir sonuna kadar saygım var ama bu nazar korkusu geriyor bazen siz nelere dikkat ettinizde neler oldu merak ettim açıkcası 

31 Cevaplar

0 oy
tarafından
düzenlendi
Evdeki dogumun kolay oldugu dusuncesine nasil vardin merak ettim dogrusu. Eskiden dogum esnasinda ölen anneleri duymadin galiba. Dogumun kolay veya zor olmasinin kiyafetle ne alakasi var boyle seylere inanmayin Allah askina ben hamiligim boyunca hic kiyafet almadim cunku normalde salas giyinen bi insanim hamile gobegimle de giyebildim ekstra kiyafet almama gerek kalmadi sadece hamile pantolonu almıştım pantolonlarim olmuyo diye. Emojili tişörtler giymedim dovmeler yaptirmadim ama karnimi saklamadim da. Hamile olmak ayip mi gunah mi Allah in kadinlara vermis oldugu bi mucize neden saklayim? Ki dogumum cok kolay oldu Allah a sukur nasil oldugunu ben bile anlamadim 7 saat suni sanci aldim normalde suni sanciya zor diyolar ama ben hic zorlanmadim sadece dogum baslayacagi zaman biraz canim yanmaya basladi o kadar da olsun bebek baski yapiyodu cunku. Catala cikinca tek nefeste bi ikinmayla dogurdum 10 dk surdu
(179 puan) tarafından
Saklamak olmaz zaten ğöbeği nasıl saklıcak ki ben sadece çıplak göbeğini paylaşan parti yapan inslara tuhaf bakıyorum kendileri bilir karışamam ama biraz dikkat yani ama
tarafından
Ben yapmadim kapaliyim zaten ama yapana da lafim yok herkesin kendi tercihi sonucta
(179 puan) tarafından
Evet zaten bizi dinleyecek de deyil ler canım
-Reklam-
0 oy
(1,267 puan) tarafından
Nazara aşırı inanıyorum evde doğumla ilgili katılmıyorum ama ne kadar gösteriş yaparsak o kadar kötü seuler yaşıyoruz bence
(179 puan) tarafından
Valla ha aynen öyle tam demek istediğim bu
0 oy
(402 puan) tarafından
Bebek bir tek sizde yok kimin nazarı değecek bacım herkeste var
(179 puan) tarafından
Olmayanda var çevremde benim çevremi bilmiyorsun ki canım rabbim kimsenib kucagını boş koymasın tabi abartmıyorum bende ama yinede nazara da inanıyorum canım benim fikrim bu şekilde
0 oy
tarafından
Bnada çok nazar çabuk degiyo haklisn cnm
(179 puan) tarafından
Aynen Allah korusun artık
tarafından
Ayn kuzum amin cumlemizi
0 oy
tarafından
Karnım çok büyük değildi zaten hep bir şeyler alırdım üzerime doğumumda çok zor oldu 
(179 puan) tarafından
İste alın yazısı birazda deyilmi bakalım naşsote ne varsa o
0 oy
tarafından
Ben hep dikkat ettim 9 aylık hamileyken bile dışardan bakan beni kilolu sanardı otobüste yer bile vermezlerdi doğum kolaylığı açısından değil ama dinen uygun olan budur o yüzden böyle giyindim eskiler bebeğin arsız olur derler doğru mudur bilmem. Bebeğin edep eğitimi anne karnında başlar hamile karnı saklamak da bu yüzden gereklidir. Hiç bi şekilde sosyal medyada hamileliğimi duyurmadım hamile kıyafeti giyip ortalıkta göbeğimi sallaya sallaya gezmedim birisi sormadığı sürece hamileyim demedim ilk 3 ay sadece eşim annem kız kardeşime söylerim o kadar. 
(179 puan) tarafından
Aynen bende öyle katılıyorum sana
0 oy
(383 puan) tarafından
Şu nazar nedir bu kadar niye insanlar kendilerine nazar deyecek fikrinde biz diğer aciz kullardan farkınız ne merak ettim :) hamilelik örtünmesi konusunda da bence ayıp değil günah değil neden gizlensin ki karısını Hamile bırakan erkek de 9 ay orasını burasını belli etmeyen pantolon giysin o zaman. Bunlar da benim görüşüm :) 
(179 puan) tarafından
Evet görüşüne saygı duyarım bişey diyemem Bn de böyle düşünüyorum
0 oy
tarafından
Ne alakası var canım ya 
(179 puan) tarafından
Aman hep öyle diyor lar ya çevremde
0 oy
(426 puan) tarafından
Doğumla alakası varmı bilemem ama zaten çok kıçını göbeğini sergileyenlerden nefret ederim benim çok güzel Bi fiziğim var asla daracık şeyler giyip sergilemem asla ki bekarken de böyleydim bana göre yanlış Bişy 
(179 puan) tarafından
Evet bende bunu demek istiyorum
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Kim demiş eskilerin pırttak çıkardığını ne kdr doğumda ölen bebek anne varmıştı aylar snra ölen bebekler ben saklamam göbeğimi neden saklıyım nikahlı kocamdan değil mi kime ne 
(179 puan) tarafından
Göbeğini saklayamazsın zaten saklanılmıyor sosyal medyada yayın etmek hoş değil bnm açımdan
(7,768 puan) tarafından
Sosyal medyada yayın etmek derken açılımı nedir
Hamile çekimide yaptır profilimede koydum kimden neyi saklayım ki
(179 puan) tarafından
Tamam siz yapmış olabilirsiniz ben yapamıyorum işte nazar deyecek diye buda benim fikrim bazen yoruyor bu fikir beni aslında rahat olacaksın

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 147 göst.
0 oy
12 cevap 750 göst.
20 Ekim 2019 Diğer kategorisinde Helin Albayram (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 493 göst.
27 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Yasemin875 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 883 göst.

381,691 soru