0 oy
336 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (252 puan) tarafından

2 Yıldır evliyiz korunuyorduk 

Dün tam 1 yıl olmuş korunmayı bırakalı 32 yaşım düşünüyoruz dr.a gittik 

geçen sene check-up kadın doğum hastalıkları bölüme gittim herhangi bir sorun olmadığını söyledi bu 6 ay hala olmazsa tekrar gozukmem gerektiğini söyledi 5 ay oldu hala bı gelişme yok bu SOĞAN KÜRÜ denemedim ama faydasını görenler çok varmış deneyen var mı acaba başka bir test yapmak gerekiyor mu acaba? Çok mu geç kaldım acaba bu konuda :dizzy:

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hangi korunma yöntemini kullandın 
(252 puan) tarafından
Genelde prezervatif kullanır evlendiğimizden bu yana öyleydi başka bir şekilde korunmadik
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yumurtlama gununde deniyor musuniz 
tarafından
Internetten laboquik ovülasyon testi al çok ucuz. Zaten yumurtlama adetten 15 gun sonra oluyor sen 12 gun sonra falan test yapmaya basla test pozitif oldugu gunu degerlendirin. Ard arda gunlerde yapmak ihtinali düşürüyor. Kesin oldugu gun yapmak daha iyi. Sonucta eşinin de elinde olan birsey. Surekli deneyerek olmuykr bizim bir arkadas oyle yapıyordu olmadi. Ben testle yaptim ilk denemede oldu benimde yasim 30
(252 puan) tarafından
Bu yumurtlama prog.lari da var bacım onunla aynı etkiyi görünmüyor mu evet buna benzer bi sayfa görmüştüm diyodum bu sayılar neyin nesi gününü yazmışlar soramadım da sayfaya hmm demek bunun için ahhh bilmediğimiz neler var valla çok sağol canım bilgi verdiğin için
tarafından
Canim yumurtlarsın ve yumurtan vucutta ortalama 24 saat canli kalir döllenmezse ölür ve adet ile vücuttan atılır. Erkeğin spermi de vücuda girince 3 gune kadar canli kalabilir. Burda sperm kalitesi önemli. Bu yuzden hergun denemek dogru degil. Diyelim sen ayin 15 inde yumurtladin. Esinle 13unde denediniz evet sperm vucudunda 2 gun kalirsa hamile kalma ihtimalin var. Bu arada sperm yumurtaya ulasana kadar 12 saat geciyor en az. Yada 16 sinda yaptınız gene hamile kalma ihtimalin var. Ama en buyuk ihtimal yumurtladigin gündür. Yumurtlama testini yap testte ikinci cizgi silik çıkarsa 4 saat arayla gene yap. Ve denedikten sonra beline yastik yok ayaklarini duvara dik yarım saat kipirdama oyle dur. Yerçekimiyle sperm daha hizli yumurtaya ulaşır. Ve hemen duş alma
(252 puan) tarafından
Hmm evet bacım bi kaç kişi de daha duymuştum yani yaşla da alakalı değil dr.um bana demişti sigara ve biraz kg vermem gerektiğini söylemişti kg. Etkisi var ki ondan da hemen kalinmiyo çok ama çok teşekkür ediyorum canım bilgi verdiğin için
tarafından
Rica ederim.insallah bebisin icin sigarayi birakirsin istersen sigara icerken bebegin anne karnindaki goruntuleri var onlari izle zavalli bebis cok kotu oluyor belki birakmana yardimci olur
0 oy
(707 puan) tarafından
Soğan kürünü bende merak ediyorum.

Allah hayırlısı ile kucağını doldursun
(252 puan) tarafından
Bende merak ediyorum.esimde duymuş bunu Rabb'im isteyen herkese nasip eylesin inşaallah
0 oy
tarafından
Soğan kuru vs vs herşeyi denedim ben zamanında hiçbiri fayda etmedi 

Bence bi doktor desteği alın 

Tüpler açık mı , sperm kalitesi vs kontrol edilsin
(252 puan) tarafından
Ayy böyle şeyler de beni hep geriyo çok korkuyorum da yahu :(( onlara gerek kalmadan tabii ki hayırlısıyla da olur
0 oy
(5,406 puan) tarafından

Doktora gidin soğan kürü  ile olacak şey değil. Belki yumurtan çatlamıyordur veya  başka birşey olabilir. Esin de muayene olsun. 

(252 puan) tarafından
Belki de bilmiyorum valla bacım en kısa zamanda gitmem gerek folikasit verdi Dr onu da kullanmıştım
(5,406 puan) tarafından
Benim arkadaşımın da olmadı meğerse yumurtası çatlamıyormuş bir iğne ile hemen hamile kaldı ☺ darısı başına
0 oy
tarafından
Uzun süreli korundugun için büyük ihtimal şuan gebe kalamıyorsun canım genelde 1 seneye kadar yolu var korunmayı bıraktıktan sonra sen folik asit alıp başla ve çok kafana takma rabbim en hayırlı vakitte nasip edecektir muhakkak 
tarafından
Yani kesin bir kısırlık tanısı konmadığı sürece zamana bırakmak en iyisi canım sadece sen mi gittin doktora birde eşin hoc gitmediyse oda bir urolojiye görünse iyi olur belkide onda ileri sperm hareketliliginde düşükluk varsa o zamanda gebelik olmuyor
(252 puan) tarafından
Kasım ayında ikimizde biri KDH gitti diğeri üroloji bide gittiğimiz hastane İstinye Üniversite Hastanesine gitmiştik ikimizde de bir sorun olmadığı gozlemlenmis sadece bana Dr kilo vermem ve sigara içiyorum kesmem gerektiğini söylemişti
tarafından
O zmaan dediğim gibi uzun süre korundugun için vücut kendini ancak hazırlıyor benim şöyle olmuştu birde benim eşimde ileri hareket azlığı vardı bir kutu ilaç kullandı birde sarı kantoronlu kudret narı karışımı kullandık ikimizde vitamin takviyesi gibi vücudu toksinden arındırıyor o bitincede ben incir kuru yaptım oylelikle gebe kalmıştım
(252 puan) tarafından
Olabilir canım dile kolay yani 1.5 yil soğan kürünü duymuştum ama incir kürünü duymamıştım bı araştırmam lazım
tarafından
Soğan kürü genelde kist iltihap vs de kullanılıyor incir kuru yumurta geliştirip büyütüyor çatlamasını sağlıyor sen netten de iyice bi bakarsın canım
0 oy
(534 puan) tarafından
Bence direkt bindoktora görün canim zaman kaybediyor insan doktora giderken bile kütle falan ugrasma
(252 puan) tarafından
Bacım gitmiştim bı kaç Dra daha önce de bı sorun yok dediler bu Dr da işte folikasit vermişti onu kullaniyodum ama biraz da düzensiz kullandım açıkçası çalışıyorum ki ancak tatile çıkarsak eğer o zaman giderim ama
0 oy
(204 puan) tarafından
Ovulasyon testi denedin mi planlı ilişki yani
(252 puan) tarafından
Yok bacım onu valla hiç bilmiyorum nasıl yapıldığını pek bu konularda bilgim yok :(
(204 puan) tarafından
İnstagram da birgebeningunlugu saufasına göz at tüm sorularının cevabını bulabilirsin. Hem ovulasyon testi satıyor hem de tüm sorularını cevaplıyor
(252 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım evet takip ediyodum
0 oy
(9,131 puan) tarafından
Canm bende senin gibi gebelik duşununce dr.a gittim.

Bende rahim içi perde, polip ve pko olduğunu soyledi. Onc3den de biliyordum zaten polip hariç . 

4 5 ay deneyin olmazsa tekrar goruşelim olmayacağna dair bişey görunmiyor ddi. Sonra o ay ilk adetimi oldum adetten sonra 1 hfta arayla soğan suyu yaptm ama aynı zamanda bebek için de uğraşıyorduk. Onumuzde ki ay adetim gecikti ben ihtimal vermiyordum ama hamileumişim. 

Ilk aydan kaldm hemen. 

Gün aşırı ilişki, yumurtlama günu takibi ve soğan suyu bunları yaptm. Once de Rabbimn sayesinde tabi ki oldu
(252 puan) tarafından
Maşallah sübhanallah ne kadar guzellll bı şey pek de açıkçası üzerinde durmuyodum sadece ilişki zamanı yapıyodum takip falan etmiyodum açıkçası çok aşırı bir bilgim de yok mesela folikasit vermişti Dr kullandım bazen düzenli aralarda kullandım bazen düzensiz :( birazda bundan kaynaklanıyo sanırım kendi elinde tabii Rabb'im isterse olur ya önceden nasılmış hemen oluyomuş ama şimdi yiyecekler hep hormonlu ondan geç kaliniyo
(9,131 puan) tarafından
Aynen oyle cnm kesinlikle gdolu yiyeceklern etkisi die duşunuyorum bende. Evt banada o ay folik asit ve kan hapı vermişti hiç aksatmadan içiyordum. Ben acıkcası hmen olmaz die duşunuyordum ama Rabbim istesin yeter ki. Çnku hem perde hem pko fln dr.da biraz umutsuz gbi konuşmuştu o gün eve gelince çok ağlamştm. Sende dediklerime dikkat et cnm ozellikle yumurtlama gunune. Mesela yarın yumurtlama gunun diyelim bu akşamı mutlaka değerlendir8n. Rabbim en kısa zmanda nasip eder inşallah
0 oy
tarafından
ovulasyon testi deneyebilirsin rahim filmi cektirebilirsin bnm de 2.5 yil olmamisti rahim filmi cektirdikten 6 ay sonra olmustu bunda da ayni olsu..yani cektirmediysen bir de onu dene
0 oy
tarafından
Yaşla ilgili bir takıntın var sanırım kii hiç öyle bir düşüncen olmasın muhtemelen taktiğin için stres yapıyorsn Rabbim nasip eder inşaallah 
0 oy
tarafından
Hayır daha yeni baslamassin kuzum biraz daha bekle bence ve ilişkiden sonra bazı şeylere dikkat et
0 oy
(507 puan) tarafından
Canım gebe kalmak için öncelikle kendini buna sartlamaman gerekiyormuş. Sen ona odaklandikca beyin hormon salgilamayi engelliyormus akışına bırakmayı dene bir iki ay inşallah tedaviye gerek kalmadan olur. Bu arada ben korunmayı bırakınca 2 defa aynı ay hamile kaldım ama etkisi var mı bilmiyorum zeytinyağı incir kürünü yiyordum. Ben bebek için değil de çok sağlıklı diye her sabah eşimle kendime bı kaşık mutlaka alıyordum araştır istersen herşeye faydası yok bebek olmasına da ise yaradığını sonra okumuştum belki bende etkili olmuştur 
0 oy
tarafından
Sen de eşinde doktora gidin vakti gelmeden olmuyor bebek bnde iki sene çok istedim düşük den sonra hep hastaneye giderdik eşimle izjnlerde yumurtlama testleri aldım soğan kürü arı sütü polen herşey denedim olmadı aerik aklimdan çıkardım tayinimiz çıkınca taşınmaya başladık o ara olmuş sen de doktora git aklından çıkarınca hamile kalırsın canm hayırlısı olsun vakti gelince çocuk oluyir 
0 oy
(119 puan) tarafından
cnm kşke 30 yaşnı gçmeden ypsaydın yha
0 oy
tarafından
Rahim filmi çekindin mi
0 oy
(352 puan) tarafından
Soğan kürünū ben denemedim ama deneyen bir arkadaşım hemen hamile kaldığını söylemişti kür sayesinde.Bence hemen  başlayın, deneyin ne kaybedeceksiniz.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 129 göst.
5 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Fadik63 (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 900 göst.
30 Ocak 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selin07 (447 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 85 göst.
10 Nisan 2023 Aile kategorisinde bebek2020 (590 puan) tarafından soruldu
0 oy
58 cevap 795 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde eylul_ (1,297 puan) tarafından soruldu

377,988 soru

11,313,845 cevap

34,752 kullanıcı

...