0 oy
1,002 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,451 puan) tarafından
Kızlar ya sabah 6.30 gibi uyandım altım biraz nemli gibiydi sonra hemen uyuyakalmisim yine, kalktığımda 7.30 falandı daha da çok ıslanmış, hemen tuvalete gittim pijamayi indirmemle tıp tıp tıp diye damlıyor bişey, hemen tuvaletimi yaptım, sonra duşa girdim çıktıktan sonra devamı gelmedi, ama sanki hep ıslanmış gibi hissediyorum bakıyorum bişey yok, daha 21 haftalık hamileyim,

Şimdi ben altıma mı yaptım acaba ?

Suyum geldikten sonra bebek oynamaya devam eder mi içerde ? 

Burnum tıkalı olduğu için kokusu var mıydı bilmiyorum, rengi yoktu, kıvamlı değildi, daha dün kontrolüm vardı doktor herşey yolunda suyu falan çok güzel dedi, bu zamana kadar her doktor aynı şeyi söyledi hiç bir problem yok, inşallah altıma yapmışımdır, altıma yapmaya bu kadar sevinebileceğim aklıma bile gelmezdi 

30 Cevaplar

0 oy
(3,451 puan) tarafından

En İyi Cevap
Kızlar altıma yapmışım herkese çok teşekkür ederim :)))))  
tarafından
Ahahaaa yaa kıyamam sana
(3,451 puan) tarafından
Çok korktum Rahimeeee :)
tarafından
Ayyy kız yorum yapacakdım malum çocuklar hasta durmuyo yoksa aklımdaydın
(3,451 puan) tarafından
Çokk geçmiş olsun senin çocuklara daa
-Reklam-
+1 oy
(3,282 puan) tarafından
Her ihtimale karşı doktora git canım

Benim de başıma geldi 14 haftalıktım ben sabah uyurken bişey aktığını hissettim sonra kalktım acaba altıma mı yaptım dedim baya ıslanmıştı   bi iki kere daha çamaşırımı ıslatacak kadar geldi  hastaneye gittim suyum bitmiş ihmal etme hastaneye git 
(1,730 puan) tarafından
Evet kendinizi tutunca geliyorsa su gelmiyorsa idrar canım doktorum öyle demişti
(1,284 puan) tarafından
Onu bilmiyorum ama afedersin hamile değilken de benim basen akıntım oluyordu günlük ped kullanıyordum mecburen şuan hamileyim yine öyle ama o akıntı da istem dışı gelen bisey onu merak ettiğim için sordum
(3,282 puan) tarafından
Sağol canım şimdi 3 aylık oğluşum var çok şükür.
Canım benim suyum geldiğinde pijama ma kadar ıslanmıştı su gibi aynı kokusu falan yoktu zaten. Akıntı yapışkan gibi ama su bildiğin su gibi ayırt edilir yani canım
(1,284 puan) tarafından
Şimdi anladım canım sagol. Sagkikla büyüt bebisini :)
(3,282 puan) tarafından
Sende sağol canım
+1 oy
(2,323 puan) tarafından
Naptın canım doktora gittin mi? İnşaAllah bi sıkıntı yoktur .. 
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Valla kuzum aynı durumu bende yaşadım, ne koku ne renk hiçbirşey yoktu suyum geldi diye hastaneye koştum amaa altına kaçırmışsın dedi☺️

Ama her ihtimale karşı bi görün derim nolur nolmaz 
(3,451 puan) tarafından
İnşallah benimde öyledir ya :)
(3,527 puan) tarafından
İnşallah canım ☺️
0 oy
(4,678 puan) tarafından
Kıyamam ya bence altına yapmışsındır için rahat değişe acile git
(3,451 puan) tarafından
İnşallah altıma yapmışımdır
(4,678 puan) tarafından
Kıyamam ya
0 oy
(48 puan) tarafından
Bence doktora git. Benim suyum bitti, farketmedim acilen sezeryana aldılar, bebek hareketsiz diye gitmiştim. Baktık suyum bitmiş...
(48 puan) tarafından
Benimde 24. Haftada başladı. Yavaş yavaş sızıntı olmuş. Ben idrar kaçırma olabilir diye düşündüğüm için hiç ihtimal vermedim. Sonra dr ölçtü suyumu, her hafta gittikçe azalıyordu. İdrar kaçırma gibi geliyordu az az. Sonra bi anda hareketler durdu. Su komple bitmişti, bebeğim bir önceki kontrole göre hiç kilo almamıştı. Doktor acilen sezaryana aldı. Bence ihmal etme. Anne karnı kapalı kutu içinde bir can var. İhmale gelmez. Zaten sürüntü alıp amnisure testi yaparlar 2 dakikada çıkıyor.
(1,267 puan) tarafından
Kızlar su neden bitiyor ya da neden patliyor kesemiz bi sebebi var mı yoksa her annede olabilir mi
(410 puan) tarafından
Bende 26yim 17den beri asiri hareketliydi simdi hareketleri degisti ayaklari asadaydi cok tekme atiyordu suan icerde donme gbi bi hareket hissediyorum ama az az 2 gundur cok yurudum ondan olabilir mi sizintim yok hc su gelmeden su bitme gbi bindurum olur mu acaba ilk gebeligim bilmiyorum 4 gun once hersey normaldi
(48 puan) tarafından
Hareketler cok önemlidir. Bebek büyüdü hareket azalır diye bisey yoktur. Tam tersine güçlenir. Azalma varsa bence bi doktor görsün. En azından bunu söyle mi muayene ederken durum değerlendirmesi yapsın. Benim bebeğime hareketler azalmıştı, kilosu öndeyken bi anda durdu. Sağlıklı bir bebek, 45 dk da 1 kere en az hareket etmeli. Uzan, soluna yat ve takip et bence.
(410 puan) tarafından
O kadar hareket ediyor ama bazen 2 3 dakika hc durmadan disardan gorulcek sekildeydi simdi kipirdiyor sadece 1 kere
0 oy
tarafından
Dr git acil bnc
(3,451 puan) tarafından
Bi gideyim bari ya psikolojim bozulcak yoksa
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Kuzum benim suyum gittiginde bir daha durmadı hiç bildiğin çeşme gibi akıyordu havlu falan koyup hastaneye gittim zaten doğum başlamış dedi ama sancım yoktu sezeryan oldum suyun değildir bence ama yine de bir doktoruna danis derim 
(3,451 puan) tarafından
Bi gitmekte fayda var yani
(4,700 puan) tarafından
Git git bebeğin suyu çok önemli burda bazılarında arada gittiğini ilk defa gördüm o yüzden kontrol ettirmekte fayda var canım
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Ayy kendim aklima geldim bnde suyum.sanio acile kostum. Megee altima kacirmisim saka gibii istemsizce gulduum kendime. Bide bnm son ayimdi. Olabiliyo malesef
(3,451 puan) tarafından
İnşallah bende altıma yapmışımdır ya
(4,152 puan) tarafından
Oyledir oyle. Doktor zatn eger suyun olsa tutamazsin engel ilamazsin akar gider dedihemde cok olur dedi
0 oy
(38 puan) tarafından
Altına da yapsan normal değil yinede içinde kalmasın git doktora en iyi bilgiyi o verir size. Benim de dediğiniz gibi oldu 40. Haftamda ama kokulu hafif pembe si idi suyum gelmişti. Yinede görünün
(3,451 puan) tarafından
Gideceğim doktora teşekkürler
0 oy
tarafından
Bende 40 haftalikken oyle oldu acil gittim meger altima yapmışım su yatagi kaplaması:) doktor bide demezmi oldukxa suyun farkli zaten 41 haftalikken dogurdum
(3,451 puan) tarafından
O haftalarda olsam kesin suyum geldi derdim ama daha çok küçük 21 haftalık
tarafından
Sen doktora git canim hic belli olmaz ki
0 oy
(314 puan) tarafından
Bir dr a gidin isterseniz. Benim suyum birden gelmişti. Ayırt etmek için tutmaya çalıştım tutamadım. Az az geliyorsa bilemem.
(3,451 puan) tarafından
Ben bilmiyodum tutmaya çalışmayı, arkadaşıma mesaj attım oda direk tutabildin mi dedi, ama ben damladigi için hemen tuvaletimi yaptım
(314 puan) tarafından
Hem uyurken hem de az geldiği için bilemezsiniz normal dr a gidin içiniz rahat eder.
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Gebelikte olabiliyor bu şekilde altına kaçırma ama sen ne olur ne olmaz bı kontrole git 
0 oy
tarafından
Su  olup olmadığını anlamak için eczaneden turnusollu ped alıp bi tak bakalım canım eğer suyun sızıyorsa o peşin rengi değişiyor zaten ve akıntı yada idrar sa bir reaksiyon göstermiyor 

Bu haftalarda yoğun sibi akıntı olması yada alta kaçırma durumu sıkça görülen seyelr ama şu sızması ihtimalinide göz önüne ebukundurmak lazım gebelikte her an her şey olabilir 
0 oy
(10,934 puan) tarafından
Sen git gene de bacım en fazla cüydürmüşsün derler dönersin =) 
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Doktora git canm bn 38 haftalikken oyle olmustm iltihap demisti doktr
0 oy
tarafından
Doktora git canım , suyun azalıyor olabilir
0 oy
tarafından
14 haftlkkn bende sabah uyanınca komple ıslqktm yasaklarda vardı ambulansı aradım ambulansla gittim 
0 oy
(841 puan) tarafından
Benim de sabah uyandım gelmiş altıma yaptım sandım ıslak olmuş baya meğer suyum azalmış suyum sızıntıli geliyor bol su iç dedi doktor şimdilik duruyorum 
0 oy
tarafından
Doktora git canım Bi sen 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 630 göst.
31 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Leyla6611 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 2,063 göst.
22 Aralık 2022 Aile kategorisinde 12345678910 (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 118 göst.
7 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 571 göst.
4 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,931 soru

11,373,483 cevap

34,855 kullanıcı