0 oy
861 göst.
Aile kategorisinde (415 puan) tarafından
Dün eşim kızım koye gttık oturyoduk fln cocuktan acıldı konu. Kızm 4aylık olck bn hp bı kızım olsun ynıma yoldas olsn ıstedim ıyıkı de ole oldu Allah'a şükür. Benım bır arkadsm da hamıle 3.cocuguna bnden yasca buyuk. 3.oglunu alck . Kayınvlıdemle sohbet edrken konu ondan acıldı ne alcak dedı bende buda erkek 3üncü dedım. O da bana goruyomsn bak verdıgıne çuvalla verıyor dedı. Bnde oyle deme anne ıyıkı kızım olms dedım çnku bn gercktn kız cocuklrna dayanamam hıc. Kayınvlıdemın dort kızı var en son esım olms. Dedı kı oglanın yerı ayrı erkek cocgu dha kıymetlıdr fln gbısınden konustu. Bende ona anne hasta olsan kızların glıp kosmaz mı dedım. Brn anneme yatalakken cok baktım annm hp kızlarım hakkınızı odeyemem der. Iyıkı dogurmusm sızı der. Ama sankı kayınvlıdem kızlarını yolsaymıs sadece eşim varmıs gbı konustu. Icten ıce tuhaf oldum. 

23 Cevaplar

+1 oy
(470 puan) tarafından
Oğlum var bide kızım yolda Allahım yavrularımı bağışlasın sağlık versin inşallah evlatların kızıda sevilir erkeğide sevilir Rabbim hepimizin evladını bağışlasın inşallah Allahım olmayanlarada evlat nasip etsin inşallah 
-Reklam-
0 oy
(196 puan) tarafından
Aman şu insanların cinsiyet ayrımcılığı beni benden aliyo vallahi 
(415 puan) tarafından
Aynn oyle ya o kadar mutluyum bn kızım oldgu ıcn o cok bkledı erkek olsn dye cnku kndsıde, 5.de eekek olms snırm bnıde mı ole olck sye gordu
(196 puan) tarafından
Olabilir,boşver takılma canım
0 oy
tarafından
Kayınvaliden gerçekten çok cahil
(415 puan) tarafından
Aynen oyle ya kızları duysa napar acaba
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Kız evlat has evlat kim ne derse desin.
(415 puan) tarafından
Aynn oyle bnde dedım kı ona kız evlat olene kadar erkek evlat karıyı gorene kadar dedım cık oldı
tarafından
Kız Allah iyiliğini versin ne güzel temsil getirmissjn öyle :)
(415 puan) tarafından
Aynn ole ee hakettı ama:)
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Cahillik işte ne anlatabilirsin ki. Kız çocuğu büyük nimet 
(415 puan) tarafından
Cok şukur o nimete sahıbim
0 oy
(451 puan) tarafından
Erkek kiz ayrimi asirlardir bitmedi peygamberlik zamanindan bu zamana 
(415 puan) tarafından
Aynn oyle vllahı
0 oy
tarafından
Kız çocuğu her zaman daha yakındır anneye . Kim ne derse desin iki kızım var ıyiki var . 

Birgün ben hastaydım eşim işten geldi ben yatıyordum.  Eşim duşa girmiş.  Kızım 4 buçuk yaşındaydı dolapta ne var ne yok masaya koymuş :)) baba sen karnını doyur ac kalma demiş.  O günden beri eşim kız çocuğu başka der . Kaynanan halt etmiş 
(415 puan) tarafından
Aynn oyle babası da ıyıkı kızım var dyor zatn. Benım babamda bıze cok duskunmus snrm bu ayrımcılık kadınlarda da oluyor
(940 puan) tarafından
Yaaaa gözlerim doldu rabbim herkese bir tane de olsa nasip etsin kız çocuğu
0 oy
(940 puan) tarafından

Çok cahildin keşke olsen deşeydin:)))

Benim de kizim var iyi?ki var iyi ki var 
Eşim derki canım bir tane daha yaparsak o da kız olsun der 

(415 puan) tarafından
Ne mutlu sıze canım
(940 puan) tarafından
Boşver kayananai ama iyi laf sokmuşsun o ona yeter
(415 puan) tarafından
Yettı zatn cnm  hakettı ama o da bzde bır kız evladıyız bzıde analar dogrdu bnu unutmasın
0 oy
tarafından
Kayinvalde kendisinin  kadın olduğunu unutmus ki kendisinde degersizlestiriyo..madem elinde erkek doğurmak erkek kıymetli bol bol erkek doguraydi.sanki seçmece karrpuz seviyo cinsiyetini oğlunun belirlediğini.ogret canım ona..
(415 puan) tarafından
Ögrettm canım munasip br dılle
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Diyeydin erkek istiyorsan oğluna de kromozomları ayarlasın benim bunda rolüm yok diye 
(415 puan) tarafından
Dedm cnm dedım cınsıyetı babanın genlerı belirliyor anne dedım. Bnu acıklmak ble ne kadar kotu br dsnce bnm için
(3,823 puan) tarafından
Aman boşver sen onu
0 oy
tarafından
Amaaan cahillik işte benim eşimin akrabaları da öyle der ama bakan kızları olur
(415 puan) tarafından
Aynn oyle cahillik
0 oy
tarafından
Geri kafalilik bu olsa gerek benimde iki kızım var rabbime şükürler olsun ki iyiki kızım olmuş erkek olunca ne oluyor sanki ben anlamiyorum bunlari ya
(415 puan) tarafından
Iyıkı de kızlarımız var onların evımızin nimeti
tarafından
Aynen canm
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Su zihniyet bi bitmedi gitti ama bence son demlerini yasiyor kizlarimin tirnagina dunyayi degismem oglariminda oyle evlat ayirmak cok yanlis bence 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Diyemedin mi bebeğin cinsiyetini erkekten gelem gen belirler diye
0 oy
(1,629 puan) tarafından

Bekarken alt katımızda yaşlı bi teyze vardı 2 oğlu vardı kızı yoktu o duyguyu tatmamış biri olarak hep derdiki “kız evlat öz evlat” çok haklı...  oğlum var kız olması için çok dua etmişim çok şükğr sağlıklı bi bebeğim var ama kızlar bir başka :)

0 oy
(841 puan) tarafından
Rabbim kızında erkeğin de hayırlısını versin hepimize bende erkek bekliyorum kaynananın 3 kızı birde eşim var ama oğlan cicugunu daha çok seviyor banada hep inşallah oğlan olur dedi anlamış değilim şu erkek sevdasini ya kız çocukları daha bir başka oysa kızlar üzülüyor düşünüyor ama bazıları varsa yoksa oğlu 
0 oy
(270 puan) tarafından
Bende daha beterleri var.
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Ahh canim ahhh bu insanlar tek kizim keske bi kiz kardesim olsydi bir kizim var iki oglum okadar çok istedimki kizimin bir kiz kardesi olsun diye rabbime binlerce kez sukur 4. De kiz olacak insaallah diyorum ki gokyuzune yolldigim duamin ter yuzundeki cevaplari evlatlarim
(415 puan) tarafından
Ay cnm masallah ne mutlu sana
0 oy
(281 puan) tarafından
Oğlum hayirliisiyla buyusun ama ben kız çocuk hastasıyım erkek te evlat kızda öyle bişey demesi yanlış olmuş 
(415 puan) tarafından
Bnde kız cocuk hastasıyım insallah rabbım bna da degıslık verir
0 oy
(198 puan) tarafından
Valla eşimde bnde kız çocuğu isteriz hep iyi ki oldu kayınvalideye gelince 6 erkek çocuğu var hep kızım olsun isterdim der kızı yok ama bütün torunları kız oldu hiç erkek torunu yok bu halinden memnun gibi yani çok kafanıza takmayın Allah hayırlı evlat nasip etsin 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 645 göst.
0 oy
7 cevap 358 göst.
0 oy
7 cevap 373 göst.
24 Kasım 2023 Aile kategorisinde Rumeysa0196 (1,538 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,024 göst.

380,404 soru

11,389,849 cevap