+4 oy
237 göst.
Diğer kategorisinde (2,028 puan) tarafından

Kizlar lütfen rica ediyorum dini konular hakkında bilinçli olalım

Dun bi arkadas yüzümdeki sivilce patladı orucum bozuldu mu seklinde sordu bir kisi yazmis evet orucun bozuldu diye arkadas kulaktan dolma bilgiler söylüyor ve bildiği bilginin yanlış  oldugunun  farkında değil

ASLA VE ASLA KINAMIYORUM ÇÜNKÜ  BİLMEMEK  AYIP DEĞİLDİR  

BİLMİYORUM DIYE KENARA CEKILMEMEK GEREK ÖĞRENELİM DOĞRU KAYNAKLARDAN

Hepimiz anne ve anne adaylariyiz  cocuklarımız  bu konuda cahil kalmasın bizler anneleri olarak doğru olanı öğretelim  onlara 

Baktın  senin sorunun kaynağını  bulamadın tam aradigin cevap degil fetva yı arayın  onlar bu is icin eğitim almış kisiler .

9 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ah ah balım keske diyorum bilmedikleri konu hakkında konuşmayı seven cok neyazikki
(2,028 puan) tarafından
Aynen hem bide yanlış  yönlendirme  yapılıyor  .bu konular  hassas  konular vebali var
tarafından
Yâni bide adet olma meselesi var mesela benim bildgim oruç anında adet olunuyosa oruç bozulur
(2,028 puan) tarafından
Aynen canm mesela su an adet degilsin  bi baktın  ki adet olmuşsun  direk bozulması  gerek
tarafından
Ben öyle biliyrum ve ben takildgm yerde hocalarımı arıyorum msj atıyorum
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Canm zaten dini soruları burda sormaları hata. Herkes farklı bisey söylüyor .  Bu konuda uzman kişiler varken burdakilere soruyorlar .  Tamam burdan da doğruyu bilen çıkar elbet ama yanlış bilenler de var . Herşeyi sormayın ya . 
(2,028 puan) tarafından
Bak bana da 100 de 100 katılıyorum.  Ama bazen Anlık  telaş ile akla gelen ilk burası  oluyor
tarafından
Evet ilk burası geliyor ama kesin cevaplar değil. Nasıl guvenecez
(2,028 puan) tarafından
Iste sirf bu yüzden bir bilene fetva ya sormak en mantıklısı
tarafından
Aynen valla
+1 oy
tarafından
Ben  asla yorum yapmam bide onun  vebali ile mi ugrasacam 
+1 oy
(48,620 puan) tarafından
kiz sivilce patlayinca oruc bozulur mu evet diyen dalga gecmistir
(2,028 puan) tarafından
Hatta bir arkadaş uyarıyordu  sonra arkadaş cevabını  kaldırdı.  Onu bilemiycem  artık
(48,620 puan) tarafından
dalga gecmistir o canim bak bende seyi bilmiyodum bize oyle ogrettiler sahur yaparsin niyet edersin niyetten sonra bir yudum dahi su icemezsin diye. meger niyet ettikten sonra yenilip icilebiliyomus bilmiyodum
+1 oy
tarafından
Haklısın cnm bundan sonra daha dikkatli olalım 
(2,028 puan) tarafından
Aynen canm aynısı  benim icin de geçerli:) bazen arkadaşlar eksik anlatınca  bizde bildiğimiz  konuyu  doğru cevaplarken aslında arkadaş in sorduğu  bambaska
tarafından
Malesef öylede oluyor
+1 oy
(14,079 puan) tarafından
Kuzum zaten dini konuyu burda sorduklarında hata yapıyorlar burası o konuları konuşulacak yer değil millet kafasına göre yorum yazıyor 
(2,028 puan) tarafından
Aynen canm  katılıyorum  sana . Galiba  Anlık  telaş ile akla ilk burası  geliyor
+1 oy
(3,552 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum. Dini konular çok hassas bilmeden kuracagin bir cümle bir kişinin günahına vesile olabilir allah korusun. Daha biraz önce post gördüm kadın adetim bitti abdest alıp bugün niyet ettim sabah pembe akintim geldi orucum bozuldu mu yazmış. 12 gün oldu kanama başlayalı diyor. Çoğunluk bozulmuş yazmış. 10 günden sonrası özüre girer bunu bilen üç beş kişi var. Şimdi bu kadın onları dinleyip bozsa orucu günahı kimin boynuna ? Gerçekten bilmeden yorum yapmayalım lütfen 
0 oy
(2,028 puan) tarafından
Daha cok gören olsun post yukarı 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 468 göst.
22 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 829 göst.
12 Aralık 2021 Aile kategorisinde hanimeli (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.