0 oy
760 göst.
Aile kategorisinde (64 puan) tarafından
 Kızlar   benim annem babam bundan 7 yıl kadar önce ayrıldılar annem babamı aldattı boşandılar sonra babam evlendi annem evlendi ben babamin yanına geldim 18 dolunca ondan sonra üvey anne istemedi bende evlenmek istedim   eşimle tanıştık  sözlendik  9 ay sonra evlendim 2 ayda hamile kaldım sonra  kayin validem ben hamileyken torunum olsun şunu alacam bunu alacam diye hep hava attı   beşik alacam dedi gittik birinin eskisini aldım geldim kıyafet alacam dedi hiç bisey almadı ilk çocuk bize düşer bezini biz alırız dedi yardımları yok kızım doğum yap 5 tas takicam dedi  hiç bisey takmadı neyse işte bunlar benim zoruma gitti dünde ev sahibi ile tartıştık ev bulup çıkmamız lazım kimsenin yardımı yok  torun torun diye başımı yediler faydasizlar   kaynanam  eşime hattının üzerine telefon aldırdı 5 kuruş para vermiyor kayin babam sıkışınca eşimden para istiyor kimse demiyor ki bunlar kira da oturuyor yeni cocuklari oldu zaten zor geciniyorlar borçları var yardım edelim demiyorlar da anca bizi sömürüyorlar benim de canım sıkılıyor madem hiç destek olmuycaktiniz niye evlemdirdiniz oğlumuzu madem 5 kuruş faydanız olmuycakti niye torun torun diye diye başımı yediniz şimdi 1 buçuk aylık bebegimle taşınma stresine girdim valla canım sıkılıyor milete torunum söyle torunum böyle  diye hava atıyor toruna hic bisey almıyorlar hayır almalarında değilim çok şükür aç açıkta değilim ama o kadar vaad verip hiç tutmamaları hiç bir destekleri olmaması zoruma gidiyor benim de annem bacım yok görüşmüyorum ki yardımları olsun doğum yaptim onda bile kaynanam 2 gun yanimda durdu dikişli halde gece gündüz skntiyi ben çektim allah ele avuca koymasın valla 

13 Cevaplar

+1 oy
(6,362 puan) tarafından
Canim kusura bakma da onlara güvenerek yapmadnz herhalde bu cocugu esin mecbur evine bakip gecindirmek zorunda almak zorunda da degil kimse kimin gonlunden ne koparsa ama o hat uzerine alinan telefonun.parasini istesin oyle sey mi olur esinde aldirmasaydi keske bu duruma dusecegine o konudq dusuncesizlik yapms
(64 puan) tarafından
Hayır tabiki ben onlara güvenerek yapmadım ama miletin yanında yok ben şunu alicam bunu alicam diyor ben ben elin eskilerini giydiriyorum çocuğuma madem bisey almiycak ne diye ben çocuğum üstünden hava atıyor dimi telefon konusuna gelince telefon alınırken aydan aya taksitle 300 verecekti 1 sefer verdi bir daha vermediler söylüyoruz kızım ben size sonra veririm param yok diyor sözde parası yok evlerine tv ünitesi ile gardolabi aldı dün de evlerine tül perde diktirmis kışın eşimden 500  tl sürekli doğalgaz faturasına istediler  çok şükür eşim alabildiğince her şeyimizi almaya çabalıyor  ama madem destek olmuycaksiniz sürekli bizi borca sokup para istemeyin dimi
(6,362 puan) tarafından
Sende soylesene milletin yaninda şakayla karisik anne o kadar onu alicam bunu alicam diyosun daha biseyini goremedik diye. Yuzune de soyle unite perdeye paran var oglun dar zamaninda ondan aldgn paraya gelince mi yok diye uhtiyacmz var gerekirse borç yapin bize lazm diyin
(64 puan) tarafından
Kaynanamın bir huyu var oğlunu fitliyo canım bu sefer de bizi kavga ettirir onu biliyorum ben torun torun diyordunuz torun oldu hiç faydanızı görmüyoruz dediğimde bile gülüyor hiç umursamıyor sonra miletin yanında ben ıyi kaynanayim gelinim benden bisey görmüyor diyor
-Reklam-
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Tlf aldirsin kayinpederin parası bitince eşinden istesin sen hala onlardan medet bekle kendilerine hayırları yok ki anca çeneleri var. Taşınma işine gelince Allah yardımcınız olsun bu halde gerçekten kolay değil 
(64 puan) tarafından
Aynen valla lafa gelince ben ıyi kaynanayim aha gelinime sorun der milletin yanında ama oğlunun üstünden geçim yaparlar ya inanki eşimin giyecek bi tane pantolon bir tane tişörtü var baksirlari bile yırtık duruyo benim icim açıyor öyle bir geliyorki isten
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Canim o cocugun sorumlusu sizsiniz yani ailelere veya baska birine guvenerek olmadi sonucta o yuzden bir beklentiye girip kendini uzme. Benim annemde onceden boyle vaatleri olurdu ancak maddi durumu el vermeyince de yapamazdi artik dedim yapacagin zaman goster oncesinde soyleyip guvendirme dedim. Artik vaatlerde bukunmuyor aran iyiyse sende soyle. Bunun disinda bu sureci dusunecek kisi eşin sen ve cocugun ihtiyaclarini karsiliyorsa onlara da birseyler almasi destek olmasi seni rahatsiz etmesin. Sende suan calisiyor olsaydin ve yakin aile iliskin olsaydi sende birseyler almak isterdin sonucta anne ve baba. Birak ovsun konussun ama dedigim gibi beklenti yapup sonra hayal kirikligina ugrama. Burada okuyorum degil birsey almak torun kelimesini agzina almayanlarda var.
(64 puan) tarafından
Aynen valla ya hani çok şükür aç açık ta değiliz ben alsınlar da demiyorum ben yemem içmem alırım çocuğuma ama zaten zor geciniyoruz daha düğünün borçlarını ödüyoruz kirada oturuyoruz  sürekli ya bize borç yaptırmayın miletin yanında hava ata ata konuşunca bozulmasın diye susuyorum ama bir yere kadar sonra benim canım skliyor aha dün eşim canin skntisindan sürekli düşündü onlar doğalgazı kış boyu yaktı biz sürekli soba yaktık  bizm ev soğuk bu sene cikacaz cepte para yok ana baba ama hiç yardım etmiyo benim icim açıyor eşime eve bir geliyor üstü başı toz toprak güneş yakmış  her tarafım ağrıyor diyor   kendine hiç bisey  almıyor sırf bize yansitmamak için bak benim babam bile kışın kaç kere gelip  benim evimin ihtiyacını aldı ama kendi annesi babası hep lafta icraat yok valla evlerimiz çok yakın onlar her yemeğini etle yer bizim eve zor et girer oglum oglum diyo oğlunu da düşünmüyor ne biliyim nasıl  insanlar her şeyden aradan cikiyorlar
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Bildiğin boş vaadlerle kandırmış he seni.. bisi demese insan zaten beklemez ama sürekli diyip bisi yapmamak tuhaf oluyor
(64 puan) tarafından
Aynen valla  hayır  bisey alıp satma ihtiyacım yok bari esimi de borca sokma dimi bize de yazık birde ev gecindiriyoruz dimi
0 oy
tarafından
Elbette eşinden para istemeleri iyi bise değil esin ailesiyle konusup zaten zor gecindigini aciklamali. Ama esinin ailesi senin cocuguna biseler almak yada destek olmak zorunda degil oda ayri
(64 puan) tarafından
Eşimde diyemiyor  ona da bisey diyemiyorum  yok zaten eksik kalsın almasınlar da ama torunuma şunu aldım bunu aldım havasi da atmasın cunki laf yapıyor aslı yok gerçekten çok düşünüyor gibi biletin yanında hava atiyo
0 oy
(1,449 puan) tarafından
Yanlış anlama ama onlara güvenerek mi dünyaya getirdin bebeğini 
(64 puan) tarafından
Hayır tabiki kimseye güvenerek yapmadım gecemi gündüzüme katip ağrı sanci da çeksem ben bakıyorum  babası da çok şükür gücünün yetigi kadar her ihtiyacını alıyor benim zoruma giden miletin yanında kaynanam alıyorum satıyorum havası yapıyor hiç oralı değil eşime aldırdığı telefonun parasını bile ödemiyor ben ona kızıyorum yoksa çok şükür ben onlara muhtaç değilim parmagimdaki yuzugumu bile bozdurup eşime verdim sırf ev gecindirebilmek  için onlar utansın ne biliyim daha yeni 1 sene oldu evleneli
0 oy
tarafından
Ben olsam derdim açıkçası anne baba herneyse benim zaten durumum yok ve esimden para istiyonuz onuda gecdim benim durumum malum ortada şunu bunu alicam dediniz almadiniz kimseye muhtaç degilim ancak yararınız yoksa zararınızda olmasın derdim derdim yani olduuu  sen orda sürün onlar orda sefa sürsün 
(64 puan) tarafından
Valla ben yanlarında her lafı ediyorum da gülüyor hiç tınlamıyor beni heralde bir gün fena kavga ederiz gibime geliyor
tarafından
Galiba olacağı bu sanırsam
(64 puan) tarafından
Napym  laftan anlamıyorlar ki bisey desem gülüyor tınlamıyor aman  surda kötü olmayım diyorum ama iyilikten de maraz doğuyormuş onu anladim
tarafından
Bence buna artik bi dur demenin zamani geldi belkide
0 oy
tarafından
Al benden de okadar  ben istemem zaten takma canim sana zarar benim esiminde çok borcu var kimse yardım etmez ama para isterler sürekli ben boş verdim sende boş ver napcan onun aldığı elbiseyi 
(64 puan) tarafından
Aynen canım sözde düğün ettiler 20 milyar eşim ödedi dugun salonunun parasını da eşim ödedi gelinliği birinin eskisini giydim sırf borca girmiyim diye   her şeyi eşim yaptı bunlar sözde düğün yaptı valla
tarafından
Benimde düğünümü eşim yaptı biz evlendik buraya geldik annem gül bile düğüne gelmedi biliyonmu tek başıma ta ağrıdan konyaya geldim eşimde bana düğün yaptı vallah bu devirde kimseden hayir yok sıkma canını boşver ben çok sıktım ağladım olan bana oldu kimseye bisey olmaz
(64 puan) tarafından
Aynen valla    bizim de öyle oldu canım dügunude masrafida eşim yaptı kaynanamlar düğün yapmış oldu aman allah bunların eline koymasin
0 oy
(348 puan) tarafından
Canm sen njye okdar takiyorsun ki ben 2 oglumuda kendim tek basima buyuttum  aileden destek istemedim ha annem drdtek cikti yinedr besigini aldi altinini takti ama bn ayaklari uzerinde durmayi seven kadinim borc yuklediler esime demişsin bizde yeni evliyken kiradaydik kayinvalidem bzede borc kitledi bunlar olan seyler stres yapma caniniz saolsun esini aileden uzaklastrmaya bak sen annenlede gorusmeni tavsiye ederim kadin hata yapmis evet bunu Allahta goruyor ama hata yapti benim kulum degil artik demiyor ki aklini basina al canm
(64 puan) tarafından
Yok canım annemle 4 yıl oldu görüşmüyorum ne doğumunda geldi ne de amilyat olduğumda başka bir anne olsa yerinde duramaz gelirdi  annemin 4 cocu gu var ama evlat ayırt eder bak benim bir ablam daha var o da sığınma evinde kalıyor o 'na da sahip cikmadi
(348 puan) tarafından
Deme ya niye sığınma evinde
(64 puan) tarafından
Ablamı evlendirdi istemediği biriyle o oğlan da ablamı dövüyormuş istemediği şeyler yapmasını istemiş ablam kaçtı geldi anne sahip çıkmadı baba sahip çıkmadı o da sığınma evinde  valla o yüzden kimseden hayır yok söyle düşünüyorum kaynanam beni yalnız buluyor ondan mi yapıyor acaba bunları diye
(348 puan) tarafından
Allah kimsesizlerle beraberdir sende dik tut basini kimseye ezdirme kendini
(64 puan) tarafından
Öyle yapmaya çabalıyorum inşallah uzak yere otururum da kurtulurum
0 oy
tarafından
Canım onlara ne bakiyon kendin al  ben şahsen hiç beklemiyorum  ben yeni geldimde herkes bi çocuk yapta sevelim diyordu bende sen sevecen diye çocukmu yapim çok istiyorsan kendin yap sev demiştim herkes derdi bakar büyültürüz komşularda oldu arayan soran yok salla gitsin  eskiden çok takardım nedense gülesim geliyor öyle şeylere 
(64 puan) tarafından
Ustunden zaman geçince ben de unuturum ama sürekli lafını ediyorlar şimdi de hemen arkasından erkek doğur diyor ilkinde ne faydanı gördüm ki 2. Doguruyum bütün skntiyi biz çekiyoruz bunlara kolay geliyor
tarafından
Abartiyorlar ama canim ya  bizimkiler hiç daha demedi düğünü falan yaptik diye konusmazlar yani  boşver sen takma sen ne zaman istersen o zaman yaparsin kimsenin lafına bakma kimseden hayir yok vallah  ama kaynanamin hakkını yemim odaha bisey demedi  sağolsun bütün kisliklarimi o hazirlamis yorulmim çocuğa zarar olmasin diye
(64 puan) tarafından
Ya işte benimki onu da yapmıyor aman allahım muhtaç etmesin ben kendim yaparım
0 oy
(1,310 puan) tarafından

Hayqt sartlari zor canim haklisin Allah kimseye muhtac etsin esinle hep mutlu olun insallah

(64 puan) tarafından
Inşallah valla bunlardan uzak kalmak istiyorum artik
0 oy
(305 puan) tarafından
Aman canim walla benm kizim 4.5 yasina geldi kaynanam hala ne zman grse illa bisey alir cok sukur ama gel gorki daha bsey aldgini grmedim bi cöpü yok bize gecen yani anliyorum seni ellerini gozledginden degil ama waadlerede umitlenmiyo degil insan war maalesef byle insanlar bswer sen takma uzulme byle gelms byle gder dahada bizimki oyle en azindan nfret ettim zaten kndilerini sisire sisire gzipte hicbsey yapmamalrindan bu sebepten mlletin agzina daha fazla laf wermemek adina kydum mesafeyi bayramdan byrama o da gdersem
(64 puan) tarafından
Valla artık bende aynısını yapicam gitmiycem gamzelerde  muhatap olmuycak benim de canım var sürekli bir sknti çıkıyor zaten
(305 puan) tarafından
Bzde ayniyiz ohooo yazsam roman olur napcn iste el kapisi ya bu deweyi guducen ya bu diyardan gidicen demsler ya o hesap sen yuwana bak cocuguna bak bswer
(64 puan) tarafından
Öyle yapıyorum canım ama ister istemez canım skliyor hele de bu ara çok skntidayiz ev bulmamiz lazım para lazım ev bulsak 1 buçuk aylık bebegimle nasıl yapicam bilmiyorum hepsi birden üstüme geliyor
(305 puan) tarafından
Bnde oyleydim 1 senedir falan bswerdim 1400 ew kredisi oduyorz ayrica esim elden 40 bin lira borc yapmis aldigi asgari ucret pzarmis marketmis asla blmem faturalar gecikir eksikler kim bilir ne zman karsilanir ama alistim ben baktim olmuyo oluruna braktim yksa kndi kndimi hasta etcektim resmn buda benm imtihanim dyip bkliyorum bakalim rabbim buyuktr sende bol bol dua et sabret insaallah aydinliga cikilacaktr
(64 puan) tarafından
Inşallah canım   ailem için sabredicem
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canim bnce acikca söyle esinin ailesine 
(64 puan) tarafından
Söylüyorum da canım gülüyor tınlamıyorlar hiç oralı degiler heralde kavga etmeden anlamiycaklar

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 358 göst.
2 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Elif ayca (1,875 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 179 göst.
26 Kasım 2023 Aile kategorisinde Sumeyyey (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 110 göst.
13 Eylül 2023 Aile kategorisinde Semos.0111 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 148 göst.