0 oy
312 göst.
Diğer kategorisinde (789 puan) tarafından
Kızım 30 aylik oldu tam tuvalet eğitimine başlamak istiyorum ama bir türlü kendimi cesaretlendiremiyorum kızlar hep erteliyorum 1 hafta sonra diyerek çocuğumun hazır olduğunu düşünüyorum gidelim dediğim de itiraz etmiyor ve korkmuyor yavrum ama ben korkuyorum ya aylar sürerse diye 4, 5 ay sürüyormuş 6 aylik bir Bebeğim daha var sürekli halılara koltuklara çişini yapar diye erteliyorum hep off sıkıntı bende yani ne yapmalıyım sizce başlasammı artık yoksa erkenmi

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Her çocuk bir olacak diye bir şey yok cnaim benimki zor ali-şir sneinki kolay alışır senin çocuğun bir haftada çözer olayı benimki bir ay da belki 1 senede çözemez o yüzden illaki zor olacak uzun sürecek diye düşünme biran evvel başka alışsın inşallah 
(789 puan) tarafından
Inşallah canım aslında çok ilımlı bir çocuk ama bende sorun biliyorum
-Reklam-
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Alıştırma kilodu al önce bak bakalım duruma göre 
(789 puan) tarafından
İşe yarıyormu o gerçekten bazıları öğrenmesini geciktiriyor diyor
(3,895 puan) tarafından
Hic işe yaramiyor cnm.Ben aldim pişman oldum.
(12,264 puan) tarafından
En azından etrafı batırmaz canım ben aldım 19 aylık olduk biz de bir yaz öğretmeye baslicam
0 oy
(409 puan) tarafından
Bende senin gibiyim canım oğlum 27 aylık 5.5 aylık ta kızım var. Tuvalet eğitimine başlayacam diyorum ama kendime güvenemiyorum  normaldede çok yoruluyorum zaten birde o zaman  valla bir cesaret edebilsem
(789 puan) tarafından
2 3 güne başlayacam ben ufak engeller var onlar geçsin sakin kafayla inşallah çocuk heveslenmişken başlamalıyım
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Tam zamani cnm.Bnm kızım 34 aylikken ogrendi.32 aylikti egitime başladım senin gibi korkuyordum tedirgindim.Ilk ay her yere işedi.Bnm üstüme halı koltuklara parkeye hatta dayanamayip halilari kaldirdim birde bn 7 aylik hamileydim cok zorlandim.Parkelere kaka yapiyordu hatta kuloduna da yapiyordu çıldırdığım zamanlar oldu.Yeter deyip birakacaktim.Neyse ki 34 aya yakin soylemeye basladi o soyledi ben tuvalete goturdum bi gun kendi gitti :) 34 aylik olmuştu.Çok sevindim rahatladim simdi 3 yasini dolduracak kendi gitmeye devam ediyor ve cok nadir kaciriyor şükür geçti tum sıkıntılar.. .
(3,895 puan) tarafından
Sabır cok gerekiyor.O cocuk ilk zamanlar her yere yapacak bnmki de yapti ama eninde sonunda ogrenecek cnm :)
(789 puan) tarafından
Inşallah canım yaa inşallah bu ucundan tutmam lazım artık
(3,895 puan) tarafından
Bn basladigimda şubatti hava soguktu surekli petege asip kuruttum sen daha şanslisin havalar ısındı daha rahat olacak.
0 oy
(564 puan) tarafından
(789 puan) tarafından
Tamam canım saol

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 114 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Esmaagl (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 83 göst.
23 Eylül 2023 Diğer kategorisinde 241224 (4,647 puan) tarafından soruldu
0 oy