+1 oy
1,324 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Çoğu anne adayı özeli tercih ediyor bende özeli tercih etmiştim özeli övüyoruz ama devleti kötülüyoruz aslında ne farkı var ki sonuçta iki yerde doğum yaptırıyor bizler özele sanırım ilgi ve alakaları için tonla para döküyoruz sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda ve devlettemi özeldemi yaptınız yada yapmayı düşünüyorsunuz?

100 Cevaplar

0 oy
(4,061 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Valla canım Bn devlette yaptım doğumu ilgi alaka hele doktorum mükemmel bir insan Di saatlerde mesaisi bitmesine rağmen iyimiyim diye başımda çok bekledi rahatsızlandım duyduğu an aldı hep bni içeri herseyim çok güzel oldu tek ugusmadim o Bi ayrı ama sezeryandn sonra ağrı bile çekmedim gercektn müthişti yani herkez kötülüyor ama ben gene olsa gene devlet derim canım benim hemşirelerim çok iyiydi bende agri sizi olmadı için çok rahattım bana ters yapamaz ayrıca kimse cok tatlı insanım amaa ters yaparsa dersin alasını bulur valla her hastane bir değil buyuzden ben kotuleyemem bilmediğim yeri 
tarafından
Bende şehir hastanesine gidiyorum covitim 2. Kez aciline gittim muayeneye hemşireler sohbetli çok tatlı güler yüzlüydü doktorda kötü değil biraz agresif ama genede kötü davranmadı ilgilendi sağolsun inşallah doğumdada böyle iyi doktor hemşireye rastlarım
(4,061 puan) tarafından
Ins canm benm sen insanlara tatlı dil ile yaklaşır isen6herkez tatlı oluyor surat yapıp ters yaparsan Bn bilirim dersen iş değişiyor iki arkadaş aynı ayda hamile kaldık arkadaşım biraz soğuk ve bilmiştir gülmez flan neyse aynı doktora gidiyoruz kadın bnle en az 20 dk ilgilenir o ay hiç beğenmedim hiç ilgi yok suratsiz meymenet yok falan dedi tabi Bn şok dedim benim doktor olsundn emin misn falan arkasından ben girdim at tatlı kadın öğün dedim ki muamele ye göre her şey değişir diye
tarafından
Vallah ben bilmişlik taslamıyorum fikrimi tatlı dille ifade ediyorum inşallah karşılığında iyi olurlar yorumların için çok teşekkür ediyorum ♡
(4,061 puan) tarafından
Rica ederim canım benim ben teşekkür ederim tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır sözü boşa dememiş büyükler ☺️❣️
-Reklam-
+4 oy
tarafından
Param var hava atıyorum o bakma sen :)
tarafından
Ayırdığım doğum paramıda yemek zorunda kaldım artık tamamen devletteyim:D
tarafından
Afiyet olsun en mantıklısı bu :)
tarafından
Mecbur kaldım kız :)
tarafından
Valla hiçte param var hava atıyorum değil benimki. Devlete ne zaman gitsem sanırsın maaşı bizim ustumuzden almıyorlar gibi bir azarlama yarışına giriyorlar özele gidince insan yerine koyuyorlar devletteki gelen hasta sayesinde maaş alıyorum demiyor özelde ki para aldığı için bile olsa adam gibi davranıyor. Devlette hiçbir hasta olmamasına rağmen ilk kez bebeği göreceğim de eşimi almadilar her işleri b*ktan okumayla merkep hoca olmuyor işte.
(4,700 puan) tarafından
Bence alakası yok bak ben mesela eşimin görevi nedeni ile Antalya'daydik oğlum da oranın devletine gidiyodum başta bildiğin özel gibiydi bir doktora geldim beni çok korkuttu sonra orda da özele gittim ama Antalya da devlette de doğum yapsaydım kesinlikle Korkmazdim gayet güzel ilgilinirlerdi ama memleketim d.bakir ve ben d.bakirda oğlumu doğurdum ama kesinlikle devlete adım bile atmak istemedim çünkü burda doğurganlık oranı fazla diye insana ****** muamelesi yapıyorlar hatta burda kadınların çoğu devlet doğum hanesine kasaphane der o kadar berbatlar eşim memur olmasaydı elbet oraya dusebilirdim ama şükür durum el verdi özel de yaptım şuan yine hamileyim artık d.bakirdayiz ve ben yine özelde yapacam çok paramiz olduğundan değil en azından insan olduğumuzu düşündükleri için o parayı verecez
+2 oy
tarafından
Devlete gittim 12. Haftamda benim bebeğimi almaya kalktılar sadece kist var diye 2 hafta ağladım sonra özele gittim bebek o kisti eritir dedi tabiki özel devletten daha iyi 
+1 oy
tarafından
Valla bu konu da en şanslı benim sanırım. Evet muayene kısmında yani normal kontrollerde hiç memnun kalmamıştım ama maddi açıdan mecburdum iyi ki orada doğum yapmışım dedim resmen özel hastane gibiydi. Biraz şans meselesi bence, özele tonla para verip memnun kalmayanı da gördüm 
tarafından
Devlette yaptın yani inşallah bende iyi insanlara düşerim
tarafından
Aynen canım, Trabzonda doğum yaptım 6 7 aya kadar kontrollerim Ankaradaydı, sonra oraya gittim kontrol kısımlarında Ankarada çok memnundum çok ilgililerdi ama Trabzonda çok ilgisizlerdi, nasıl olacak diye düşünürken o gün geldi, ben sancıdan kıvranırken radyoterapist geldi lavanta yağı sürdü boynuma bileğime, koklattı masaj yaptı rahatlatmaya çalıştı keza ebeler ve doktorlar da öyleydi Allah bin kere razı olsun onlardan
+1 oy
(5,008 puan) tarafından
Allah devlete zeval vermesin.

Ben dogumumu devlette yaptım asistan doktora denk gelmem dışında hiç bir olumsuzluk yoktu.
+1 oy
(1,284 puan) tarafından
Bebeğim 31 haftalık iken karnımda öldü :( mecburi olarak devlet kabul etti sadece kendi isteğimle sezaryen oldum Allah hepsinden razı olsun öyle güzel ilgilerdiler ki hatta doktorum psikoloğa gitmem için geldi yalvardi resmen her zaman dua ediyorum o gün bana yardimci olan herkese. Merhamet çok başka bisey. Ebeler elimi tutup ben ağlarken teselli ediyordu. Şuan 18 haftalık gebeyim nasip olurda inşallah yine aynı doktora yine aynı hastaneye gidicem doğumda.
+1 oy
tarafından
Babam saglik memuru devlet hastanesinde çalışmasına rağmen çalıştığı hastaneye kontrole gidiyodum doktora soru soruyosun zerre cevap alamiyosun bi ultrason fotosu veriyor kapkara ilgi alaka 0 2ay dayanabilirim sonra özele gittim
+1 oy
(507 puan) tarafından
Aynen öyle canım sırf ilgi alaka için özel istiyoruz. Ben hamileliğimin başında özele de gittim sonra riskli grupta olduğum için şehir Hastanesi'ne gittim inan hayran kaldım özeli hemen bıraktım. Yani şimdiye kadar babasi bebeğimi hiç göremedi, renkli ultrasonda hiç yüzünü filan göremedim bunlar özele gitseydim defalarca olacaktı ama doğunca hep görcez zaten :) Öyle detaylı inceliyorlar ki ozeldeki muayeneden fazlasını bile çağırıyorlar herhangi bir problem görünce hemen kendi aralarında iletişime geçiyorlar diğer bölümlerle ve yeni olduğu için tertemiz özele devam etseydim milyarlar dökecektik o paralarla bebeğimin hiç eksiğini bırakmadan alışverişini yaptım, oyuncaklarına kadar aldım bence eğer çok çok önerilen bir doktor için özellikle tercih edilmiyorsa özele gitmek artık çok mantıksız tabi ben şehir hastanesini övüyorum küçük devlet hastaneleri de çekilecek gibi değil malesef
(260 puan) tarafından
Tüh İstanbul'dayım valla öyle anlattiniz ki mümkün olsaydı orada doğum yapardım güzelmiş
(507 puan) tarafından
Valla çevremdeki herkese tavsiye ediyorum çok kişiyi özelden vazgeçirdim :) Randevu bile almadan gidiyorum hemen sıra alıyorum ben kalp hastasıyım bu yüzden bebeğimin kalbinde bişey var mı diye 2 defa fetal eko çektiler şükür hiçbir şey çıkmadı. Sürekli kardiyoloji doktoruyla karşılıklı takipteler doğumum hakkında görüşüyorlar filan. Nst kan verme bunların hepsi için 10 kişi bekliyoruz hemen sıra geliyor. Yani ben şehir Hastanesi'ne kadar sürekli kalbimden dolayı takipteydim ve başka hastanelere düzenli gidiyordum ama eve geldiğimde canım çıkmış oluyordu. Eğer şehir hastanesi olmasaydı bende doğum için özele gidecektim rezillik çekmemek için ama böyle bı fırsat varken özele para vermenin hiç anlamı yok. İstanbul'da şehir hastanesi yok mu hepsi aynıdır zaten
(260 puan) tarafından
Maşallah çok şanslısın ya ben randevu bulamıyorum randevusuz bakmiyolar 36 oldum hâlâ sezeryan günü alamadim hiç memnun değilim kilosunu bilmiyorum bir tane resmini bile vermedi bir kere kalp atışlarıni dinletmedi gerizekalı 24. Haftada gittim ne 24 bu 30 gecik duruyor allah Allah demezmi allah belasını versin inşallah yemin ederim param olsa önünden geçmem ya devletin nts için bekliyorum meğer arkada küçük bölme varmış orada kahvaltı ediyorlar toplanmış üç beş hemşire birkere 9 da doktor gitti benimde 9u10 gece randevum saat 10 oldu adam yok sekreter gelecek gelecek diyor kantinede gideyim dedim ne göreyim nst odasının arka bölmesinde elinde çay bardağı haram zıkkım olsun iki yaşında kızım var birde bu virüsten kaçıp gidesim var adam çay kahve derdinde demiyor ki maaşımı alıyorum hakkını vereyim ama sizin adınıza çok sevindim çok güzel bir doktora denk gelmişsiniz
(260 puan) tarafından
Evet var da öyle bir yere yapmışlar ki Allah'ın dağında resmen bukadar büyük şehirde neredeyse  şehir dışına hastane yapmışlar istanbul doğma büyümeyim öyle bir yere hastane yapılması çok uzak
(507 puan) tarafından
Valla üzüldüm adına canım ya benim doktorum sabit değil riskli gebelik takip ettiği için her gittiğimde farklı doktor oluyor ama hepsi aynı detaylı inceliyor hep kilosunu boyunu ölçüyor bide doldurdukları formu veriyorlar orda da görüyorum bilgileri. Daha geçen gittiğimde eşime anlattım nst de hemşireler hiç oturmuyor diye 13 kişi nstye aynı anda alıyorlar ve bitene kadar 4 hemşire hepimizi tek tek dolaşıyor geçip oturmuyor. Dediğim gibi tek sıkıntımız virüsten dolayı eşimi almadıkları için hicbiseye şahit olamiyor bide öyle detaylı yüzünü filan bende hiç görmedim ama sıkıntı yapmıyorum bu ilgiyle sağlığına çok dikkat ettikleri için doğunca hep görcez zaten diyoruz :) Allah yardımcın olsun valla o anlattigin gibi hastaneler yüzünden millet özele gidiyor işte onlarin da çoğu para tuzağı
0 oy
(3,482 puan) tarafından
3 normal dogumumu da devlette yaptim simdi de universite hastanesinde yapicimmm iyikide devlete yapmisim devletteki imkanlar ozelde yok malesef hani imkan derken konfordan bahsetmiyorum doktorlari uzman saglik sistemi oyle
tarafından
Bende şehir hastanesinde yapıcam ikidir aciline gidiyorum hemşireleri o kadar tatlı ki o kadar rahatlatıcı konuşuyorlar ki inşallah iyi insanların eline düşerim
0 oy
(124 puan) tarafından
Devlettede yaptım ozeldede her ikisi aynıydı özelde parayı bas bekleme süresi yok 
tarafından
O zaman hiç bir farkı yok boşuna paranı özele yatırıyorsun:)
0 oy
(395 puan) tarafından
Devlettede oduyoruz sigorta parasi ama duzgun davranmiyorlar.ozelde iyi davraniliyor cunku fazla para odeniyor
tarafından
Parana göre davranıyorlar malesef
0 oy
tarafından
Söyle diyim ilk haftalarda özele kanamayla gittim kese var bebek yok dendi oradaki doktor asistanı azarladı uğraşma yarın muaneye gelsin diye ertesi gün özele gittim doktorum herşeyi anlattı daha erken vs dedi tekrar devlete gittim 4 aylık felandik kanımda virüs varmış kızamıkçık virüsü söylemedi evde annem fark etti neyse özele gittim doktor tekrar kan aldı var ama atlatmissin vs dedi hamileyim daha doğum yapmadım 
tarafından
Yani hangisini tercih ediceksin ???
tarafından
Allah nasip ederse özel canım ağzım yandı bikere devletten geçen ozeldeki doktorum okadar ilgili ki ayrintiliya aldı bayadir gelmiyorsun diye
0 oy
(549 puan) tarafından
Valla ben iki çocuğumuda devlette doğum yaptım bı ikincisinde cinsiyet öğrenmek için gittim özele  özelinde herşeyi para kan al para onu yap para devlette öyle değil ben iki doğumu da orda yaptım kontrolüne de devlete gittim oda hastane oda hastane ikiside aynı şeyi yapıyor sonuçta
tarafından
Evet biri sadece para alıp ilgi gösteriyor en önemlisi allah iyi insanlarla karşılaştırsın
0 oy
tarafından
Ben özelde yaptim hastane şartlari ve imkanlari cok daha iyi ve ilgi alaka icin tabiki orada yaptim. Ama ozelin kotusune gjtmektense devlet haatanesini tercih ederdim. Bu dogum icin gecerli. Benim cocukluktan beei bi goz dr var simdi doçent oldu devlette kizimi ona goturdum mesela 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bende  özelde  doğum  yaptım  devlette  ilgi  yok  o strese  birde  kötü  davranıyorlar  insana her devlette aynı  değildir tabi şans birde 
tarafından
Kesinlikle iyi doktora düşersen devlette iyi
(5,949 puan) tarafından
Aynen  öyle
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Aradaki fark benim için yapılan muamele devlette alttan muayene ettiklerinde canım acıdığı için bağırdım çocuğu yaparken bu kadar bagirmamissindir dedi doktor müsveddesi ama özel de öyle değil paranı veriyorsun sonsuz ilgi alaka 
tarafından
Bence yanlış doktora düşmüşsün inşallah iyi bir doktora düşerim
(7,208 puan) tarafından
Ne edepsiz insanmış.
0 oy
(379 puan) tarafından
Özel e bir kez gittim doktor sadece alttan ultrason la baktı ve senin çocuğunun olmasi imkansız dedi aşılama dahi tutmaz seni dedi üstüne 4 kez hamile kaldım hiç birşey kullanmadan devlette doğum yaptım ağzıma sictilar yani o anki ruh hallerine göre davranıyorlar heralde :)))
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Devlet hastanesi ağzıma sıçtı doğumum gerçekleşmedi normal diye zorladı sonuç evladım yoğun bakıma girdi özelde olsaydım 36 saat dolmadan sezeryana alırlardı evladımda yıpranmazdı bende yıpranmazdım 3 gün doğumhanede bak doğumhanede o çığlıkların arasında sancımla bekledim üstüne suni verdiler üstüne fitil ama açılma olmadı suyum geldiği ve vaktimde doğum olmadığı için evladım yoğun bakıma girdi
0 oy
tarafından
devlette yaptim iyiydi ama bebeğim küçük doğmasına rağmen hiç düşünmeden kestiler bissürü diksiim oldu
tarafından
Sezeryan mi normal mi oldun ?
tarafından
normal oldu
0 oy
(2,722 puan) tarafından
İkisinide devlette yaptm yine olsa yine devlette yaoarim ozel gibi davrandilar ameliyattn cikarkn allah ragzi olsn dedim hwpsinde bnce onlarda adamina gore sen nasil gidersn oyle davraniyolar 
tarafından
İnşallah iyi insanlara düşerim

İlgili sorular

+3 oy
10 cevap 527 göst.
1 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Kenanveannesi (451 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 126 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 166 göst.
31 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Elifgeylani (204 puan) tarafından soruldu