+1 oy
1,331 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Çoğu anne adayı özeli tercih ediyor bende özeli tercih etmiştim özeli övüyoruz ama devleti kötülüyoruz aslında ne farkı var ki sonuçta iki yerde doğum yaptırıyor bizler özele sanırım ilgi ve alakaları için tonla para döküyoruz sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda ve devlettemi özeldemi yaptınız yada yapmayı düşünüyorsunuz?

100 Cevaplar

0 oy
(3,701 puan) tarafından
İkisini de devlette yaptım gayet de iyi baktılar 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende önce özelde doğum yapmak istedim ve 3 bine anlaştık ama doktor bana boyun kısa normal doğuramazsin dedi hiç çatı muayenesi bile yapmadan bana sezeryan ol dedi sonra ondan hariç 1 milyar daha istedi bizde eşimle o kadar durumumuz yok dedik adam yüzümüze bakmadan odadan çıktı mecbur devlete gittim suni sancı almama rağmen ne sancım nede açılmam oldu mecbur sezeryan oldum ama doktordan hemşireye hepsi çok ilgiliydi bende iyiki özel olmamış dedim 
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Vallah ben devletten çok memnun kaldım çok iyi baktılar
0 oy
tarafından
Bn doktorumu birakamk istemedigimden mecbur özelde yaptm.Doktorumun kendine ait klinugi vardi bi hastaneyle anlasmaliydi mecburen orda yaptm.Devlet Hastanesi'nde ki doktorlara gebelik oncesi de gittiğim için hiç begenmemistm.O yüzden özelde doğum yaptm bn biraz masrafli oldu bizim için ama saglikla aldik kizimi kucagimiza
0 oy
(392 puan) tarafından
Önemli olan hastane değil doktor. Hastane temiz olsun yeter doktor iyise devlette olsa özel de olsa aynı. Ben 41.haftada normal doğum yaptım. Doktorum ankaranin sayılı doktorlarından. Özelde yaptım bu arada. Bebeğin eşi yaslandigi için çok ama çok zor çıktı. Sezaryene girecektim bebek çıkmasına rağmen eşi alınması için düşünün. Doktorum iyi olduğu için çok şükür ki öyle bişey olmadi eşini çıkardı zar zor. 
0 oy
(847 puan) tarafından

36 haftalikken devlete yalanci sancı yuzunden gittim ve afedersin koluyla muayene etti napıyorsunuz Suyum gelicek Daha zamani var biraz dikkat edin dedim sen sus bi dedi bana ebe olacak muşmula. Once nst de bakmaniz gerekmiyormu alttan parmaklamak yerine dedim üff cok biliyorsan gelmeseydin dedi Zaten bidaha gelmem diyip cıktım. Bidahada kapısından gecmedim. Özelde doktorum melek gibiydi prenses gibi muamele gördüm Cokta rahat ettim En azından kurbanlık koyun gibi köseye atıp 38 platinle normal dogum yapacan diye bekletmediler. (Devlet omurgamdaki onca vidayı yok sayıp keyfi sezeryan yapmam dedi ) . Yani kısaca Ben Nerede iyi muamele gorduysem orayi överim Bunun ozelle devletle alakasi yok;)

0 oy
tarafından
Ben devlette yaptim dogumu hemsure doktor cok iyiydi doguma 10 ane doktor hemsire vardi cok iyi ilgilendiler gerek bebegimle gerekse benimle ama tek sıkınti temizlikcileri oranin agasiymis gibiler
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Riskli gebeyim sürekli yattım sadece hastaneye giderken oturdum öyle diyim o nednle hafta sonu eşiminde yardımıyla hastaneye gidebildim keşke bende nrmal gebe olabilseydim de devlete rahatca gidebilseydim korkudan bişey yapamadım burdaki fakültede de kadınları aynı anda odaya alıyolarmış öyle muayene ediyorlarmış istediğin doktora denk gelemiyormuşsun vs bir sürü söylenti duydm niyeyse özele değilde devlete var bu söylentiler anlamadım
0 oy
(608 puan) tarafından
Valla allah razı olsun bütün hepsinden ama özel tercih ettüm çünkü ilgi çok güzel kırıcı değiller ne sorarsan sor terslemiyolar tabi şans mesele si birde ben doğum yapalı 16 ay oldu hala doktorumla görüşüyorum bişey sormak istesem hemen cevap verio allah razı olsun 
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Devlette doğum yaptım uzman Dr kuzenimdinozel hastane muameelsi gördüm :)
0 oy
tarafından
İkiside iyi aslında ama 5 parmağın beşi bir olmaz değil mi doktorun iyi olacak özel devlet farketmez doktor iyi olması lazım bazı doktor parasına bakar bazı doktor hastayı düşünür çoğu devlet hastanesi araştırıyor çoğu şeyi bazısı başından savıyor yani demem o ki tüm mesele DOKTOR . Örnek vermek gerekirse yakınımda bulunan bir devlet hastanesine gittim 1 aylık hamileydim o zaman dış gebelik dedi alacaklardı tabi ben kabul etmedim başka doktora da gitmek istedim başka doktora gittim o doktorda her şeyin normal olduğunu söyledi ikisi de devletti yani doktor farkı işte 
0 oy
(928 puan) tarafından
Valla özel devlet farketmiyor iyi doktora düşürsün Allah ben küçük bir ilçede yaşıyorum eşimin mesleğinden dolayı dogudayiz burda 15 günde bir doktor değişiyormuş ilk gittim doktor çok ilgisizdi hiçbisey demedi yüzüme bakmadı sonra merkeze gittim özele burdaki böyle diye  o da ilgisizdi ben doktor bana anlatsın istiyorum durumumu susuyor ama kötü oldum karin ağrım vardı çok yine gittim burdaki devlete yeni doktor gelmiş o kadar iyiydi ki açıkladı etti bana herşeyi anlattı ne yapmam gerektiğini filan güzel güzel fotoğraf bile verdi bana 7 haftalık olmama rağmen iyi doktora denk gelsem özele hiç uğramam yani para tuzağı bir tahlil istiyorlar hatta bazen gerekmeden istiyorlar 400 500 lira günah valla
0 oy
(1,850 puan) tarafından

İkisinin arasındaki tek fark ne biliyomusun devlet kalabalik olduğu için ilgi tek bir hastaya yogunlasamiyo bi nevi başdan saviyolar özel ise tek bir hastaya yoğunlaşıp soruları daha net cevaplayabiliyo tek fark bu :)sahsen ben iki dogumumu da devlette yaptim ama çocukları hep özel hastaneye götürüyorum sebebi ise doktorumuzu değiştirmek istemiyoruz

0 oy
tarafından
Valla ben devlette yaptım ama mahvettiler evet cok ilgiliyfiler ama doguma kadr dogum oldu 1 saat sonra normal odaya aldilar tek basınaydim virusten dolayı refakatçi almadilar kimse yanima ugrAmadi
0 oy
tarafından
Hepsini devletten yaptım ben 4 tane Allah iyi insanlarla karsilastirsin hepside cok iyiydi hele sonuncuda hala onlara dua ediyorum hepsi mukemmeldi
0 oy
tarafından
Ben özele gidiyorum çünkü devlette 3 tane doktor var körfeze o bakıyor sıra bulmak çok zor olduğu için özeli tercih ediyoruz baska hastanede yok merkeze gitsek 1 saat uzaklıkta bir yandan çalışıyorum herzaman izin alamıyorum özelde sıra bulmak daha kolay oluyor 
0 oy
tarafından
Hamilelik boyunca özele gittim doğumu mecburen devlette yaptım yapmaz olaydım 11 aydır çekiyorum bundan sonra grip için bile devlette gitmem
0 oy
(1,680 puan) tarafından
Çünkü ilgilenmiyorlar. Az kalsın devlet hastanesi yüzünden bebeğim ölüyordu. Çok ciddiyim. İmza atıp devletten çıkıp özele gecmesem.. Belki 10 dk bile geç kalsam bebeğim yaşamayacaktı. 
0 oy
(5,600 puan) tarafından
Devlette yaptım ikinci içinde devlete gidiyorum ben memnunum doğumu yapan benim doktorlar sadece yardımcı bence gerek yok özele belki de benim doktorlarım iyi olduğu içindir bu düşüncem ama sıkıyı çeken doğumu yapan oluyo her yerde 
0 oy
(4,858 puan) tarafından
Devlette yaptım gayette ilgili lerdi kibarlardi Derince eğitim araştırmada yaptım dogumumu

İlgili sorular

+3 oy
10 cevap 527 göst.
1 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Kenanveannesi (451 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 127 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 167 göst.
31 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Elifgeylani (204 puan) tarafından soruldu
+2 oy
17 cevap 754 göst.