0 oy
1,056 göst.
Aile kategorisinde (94 puan) tarafından

Kendimi çok tuhaf ve dokunsan ağlayacak modda hissediyorum.. Çünkü tek dostum canım kanım annem dün evimden gitti ve bidaha gelmeyeceğini özlediğimde benim gitmemi söyledi bense gitme bile diyemedim sebebi eşim, annem son derece haklı.

Özetle bahsedeyim  ne zaman dara düşsek maddi manevi bizim için herşeyi yaptı eşimi ehliyete bile yazdırdı o kadar ilgili bir anne olmuştu bize.

Eşimin ailesi ise 2 yıllık evliyiz henüz 1 kere bile ne torunlarını gördüler ne evime geldiler 2-3 kıyafet dışında hediye takmadılar, bize düğün yapmadılar, nikahımızı kıydırmadılar. Telefonumu sattım ikimize yüzük aldım nikahımızı kıydırdım. 

Anlayacağınız bu zamana kadar annemden başka kimse kapımızı çalmadı sokakta kaldık yeri geldi onlar yine umursamadı.

Velhasıl annem eşimi çok kez uyardı "bak oğlum ben yıllarca çok çektim yanımda kavga gürültü istemiyorum birbirinizi yalnızkaldığınız bir ortamda üzün yanımda değil" ve annem bizim yüzümüzden kavgadan evinden atılmış bir insan çok sabretti ama eşim bir çöp kovası yüzünden tartışma çıkardı. Kapıcının çöp alma saati geçmiş siz kaçta kalkıyosunuz bana söylermisiniz dedi ordada annem ben kardeşim var yani genel olarak azarlamış gibi oldu. Annem de bu ne terbiyesizlik dedi kızdı. Akşam işten geldi hala benimle tartışıyor annem arayı düzelttikçe çekti kapıyı vurdu gitti içeri.

En sonunda annem çıldırdı benim kızım hamile ben senin annenim sende ki bu saygısızlık ne biz sana daha ne yapalım kızımızı verdik ne para ne pul istemedik bir saygı istedim dedi bavulunu aldılar kız kardeşimle çıktılar. Trabzondayız kayseriye gittiler. 

Anlayacağınız ben bu adama diyecek söz bulamıyorum sosyal bi insan değilin gezip tozmam annemden başka kimsem yok  kafam çok karışık kendimi ondan çok uzak hissediyorum ona karşı bu nankörlüğünü hiç unutmam eskisi gibi bakamam ona gözümden. Bende onun ailesini sokmayacağım eve kimse gelmeyecek!!! Annem gibi bir insan bu muameleyi gördüyse nefret ettiğim o insanlar gelipte benim evimde oturamayacaklar!!!!!!!!

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ooooooo yüz verdik eşeğe geldi sıçtı döşege !!!! 

Bu devirde afedersin s..ken yaraniyor diye boşa dememisler kuzum o alışmış ailesi tarafından bile hiiiiiic ilgi görmemeye annenin anneligini kaldiramamis bünyesi saygısız edepsiz kapıcınin saati gectiyse ise giderken hani iniyo ya binadan çöpün önünden geciyo ya poşeti alıp ativereydi yada snra siz atardiniz yada Allah belasinu versin dursaydi o çöp nolurdu yani... Değdi mi acaba yaptığına..
(94 puan) tarafından
Hay agzına saglık aynısını annemde dedi erkek adamsın git at ne tartısma cıkarıyorsun dedi ama onun zoru baska senin dediğin gibi zamanında sevgiyle buyumemis biri tarafından iyilik görmemiş herseyin altında bişe arıyor o faydasız ailesi bize gelmiyor diye istiyo ki kimse gelmesin ne olur böyle nereye kadar yürür hiç bilmiyorum...
tarafından
Yani çöpten bahsediyoruz ya yarın atilir atılmaz kndin atarsın nedir yani.. Allah sabır versn ama nankör ve saygısız bı insana sen ne kdar saygı gösterirsin bilmiyorum kndinden seni böyle böyle soğutur sonunu hayr etsin Allah
(94 puan) tarafından
Onlar gitti dün bugün o kadar iyi davranıyor ki ama benim için hiç bi anlamı yok gözümden fena düştü defalarca yaptıgından onarılacak birşeyde kalmadı dedigin gibi sonu belirsiz yasayıp gidicez sagolasın canım benim
tarafından
İnşallah anlar yaptığını kuzum benim uzulme
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Canım öyle oluyo hep zaten kızın ailesi masraf yapiyo yine de istenmiyo erkeğin ailesi yardım etmediği halde hep göklerde tutuluyor genelde hep bu böyle gidiyo adaletsizlik malesef 
(2,484 puan) tarafından
Insallah seninkide düzelir canım çünkü eş ile ailenin arası kötü olunca hemen sana yansıyo maalesef :/
(94 puan) tarafından
İşte ezen olacaksın ki yaranacaksın Allaha havale ettim evinde ki misafire nasıl muamele edersen o kadar sevaba girersin ama adam iyilikten maraz çıkartıyor annem cocuga bez alıyo fiyatı ne kızım diyo 50 diyorum esim bana kızıyo niye eksik söylüyosun 53,90 diye.. kızılacak birşey mi bu şimdi. Ben daha nasıl biraraya getiriyim barıştırmak için ..
(2,484 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin kocana bacım
(94 puan) tarafından
Amin canım sağolasın
tarafından
Amin Allah razı olsun canım (Halil in anası)
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Gerckten terbiyeszlik olmus. Annene ama anne o kiyamaz sen gel deyince yine gelir esinde hatasini anlar ozur diler duzelir merk etme
(94 puan) tarafından
Canım kaç kez aynı şeyi yaptı benim annem kaçç saatlik yoldan geliyor sırf biz mutlu olalım diye her geldiğinde en az bin tl masraf yapıyor her zaman aynı şeyi yapıyo eşim onlar gelince tavırları değişiyo biz annemin evindeyken bağırdı çağırdı ben yine hamileydim kapıya ev sahibiyle polis geldi kadını evden bile attılar busaatten sonra ben nasıl gel diyim anneme kaçıncı oldu :((
(2,351 puan) tarafından
Allah islah etsin . Yetememe durtusu  esine bunlarinyaptiriyor olabilr erkklik gururu inciniyodur kendince . Cunku yetemiyo yetisemio ama ole destek bi aileyede bu yapilmaz tabiki
(94 puan) tarafından
Aynen öyle şimdi nankör ve samimiyetsiz bi insan gözümde
(2,351 puan) tarafından
Allh sabir versn ne diyim zor
0 oy
tarafından
Yani gaz vermek gibi olmasın da esin neyin kafasını yasiyo acaba çok merak ettim.
(94 puan) tarafından
Bende bunu çözemiyorum her gelmelerinde benimle kavga etmesi beni de yordu kapımı annemden başkası çalmazdı bu kaçıncı oldu bilseniz daha neler yaptı annem sineye çekti bu saatten sonra ben annemin ruh saglıgı için gel diyemem ona :((
tarafından
Erkekler işte düşüncesiz olabiliyorlar napcan geneli böyle
0 oy
tarafından
Aynı benim eşim de aynı hatta ev taşıdık annem izin aldı işten geldi eşim en ufak bir şey de bile sorun yarattı annem de gelsem bi dert gelmesem bi dert dedi çok dokundu bana bu lafı uzuldum yani kadın yardım etmeye gelmiş sonuçta ben de eşime dedim senin ailen gelsin aynısını yapacam diye bekliyorum ama huzur vermicem nasıl oluyormuş hissetsin 
(94 puan) tarafından
Aynen öyle bende söyledim bu eve benim annem gelmeyecekse kimse girmeyecek önüme set koyarsan benide kaybedeceksin dedim. Ah canım ah  kadın her gelişinde en az bin tl masraf yapıyordu çocuklarından çok eşime ilgi gösteriyordu nankör bu insan oglu
tarafından
Aynı canım valla iyilik yaramaz bunlara
0 oy
tarafından
Sen onun ailesine esinde senin ailene saygi duymak zorunda bunu birbirinize asilayin. Yoksa evlilik yurumez cok zor. Herkes ailesine saygi duymasini ister esinin. Esinle konus anlat. Arasin Anneni ozur dilesin. 
(94 puan) tarafından
Bu kacıncı oldu yaptıgı sayılmayacak kadar ben onun hatrı için ailesi bana kötü muamele yapmasına ragmen konuşmaya devam ederken kapımı tek çalan annemin gönlünü kırdı ben anneme nasıl gel diyim daha  kendi ailesi gelip gitmiyor diye benimde öyle olmamı istiyor ben elimden geleni yaptım anlasmayı o bozdu bu saatten sonra yapabileceğim hiç bişe kalmadı
0 oy
tarafından
Cok ayip etmis  gerçekten sanki bile isteye gitsin diye yapmış   sen her ne kadar eşinin ailesini aile olarak görmesende zamanında size hiç bir faydaları olmamış olsada işte senin ailenden biri gelip sizde kaldımı size bir yardımda bulundu mu hemen oğullarını doldururlar fit fit konuşurlar eşinin annenin gönlünü alması lazım çok net ayrıcada hoc bir maddi yardımda vs vs bulunmasa bile anne yani her türlü saygı duymak zorunda 
(94 puan) tarafından
Canım onarılacak hiç bise kalmadı annem çok gururlu bir insandır her geldiğinde en az bin tl masraf yapardı bize  çok kez yaptı bunu dogal olarak ortada bi samimiyet yok gönlünü alsa ne olur almasa ne olur olan bana oldu beni çiğnedi nankörlüğüyle
tarafından
Zor ya gerçekten çok zor bizimde benzer bir hayatımız var ama şükürler olsun eşim benden daha düşkündür anne babama ama hotel gorki onunda var işte anne babası neyse daha fazla sıkma canını her şey olacağına varıyor bizde böyle uzuldugumuzle kalıyoruz
(94 puan) tarafından
Aynen öyle bunalımla basbasa kaldım olan biten bu sagolasın canım
tarafından
Allah yardımcın olsun kuzum
0 oy
tarafından
e zatn gelmiyorlar dedin canım?? üzücü bi durum tabi arada kalmışsın hsmilesinde daha çok etkilenirsin şimdi:(( annen haklı tabi ne anneler var ama senin annen haketmemis sen annenle konuş güzelce bak anne ben hamileyim onu da etkiliyor cahilliğine ver benim senden başka kimsem yok ne yaparım falan gibi söyle dayanamaz sana düşkün belli eşine de sitem et bi sorunun sıkıntın varsa söyle niye böyle yapiyosun başka kimsemiz mi var de ben ne yaparım nasıl ederim o benim annem diye konuş esin özür dileyip gönlünü alacaktır 
(94 puan) tarafından
Canım Allah razı olsun senden çok iyi dedin de bu bunun yaptığı kaçıncı oldu artık kapıyı cekip vurmak evindeki insanı kovmak değilmidir ben artık barışsınlar da demiyorum çünkü gerçekten haketmiyor eşim iyilikten anlamıyor. Bu davranışları yüzünden cok sorun yaşadık bildiğin gibi değil eskisi gibi değilim ona karşı kendi ailesi o kadar faydasız olmalarına ragmen yüzsüzce hergün hergün arıyolar görüntülü falan geleceklerini söylüyolardı bende onlar gelemez dedim içim gönlümde rahat  sence nereye kadar yürücek böyle kapımızı kimse çalmadan ben abartıyomuyum hamilelikten?
tarafından
duygularını üst düzeyde yaşıyorsun evet bu hamilelikten ama esin neden yapıyor anlam veremedim sonuçta senin çocuğunun babası canım ne yaşarsanız yaşayın çok şükür ailen sana düşkün ama bu sekilde de olmaz ileride bebek de etkilenir huzur olmaz evde çözmeye çalışmalısınız bi sekilde oda anlayacak mecbur cunku bak bizim durumda aynı seninki gibi sadece tam tersi ve eşim okadr büyük sorun yaşamasına rağmen nereye kadr böyle gider çocuklar sormayacak mı aileni diye beni yumuşatmaya çalışıyor dilerim sizin de bu sorununuz düzelir inşallah
(94 puan) tarafından
İnşAllah canım seninki öyleyse ne ala Rabbim huzrunuzu artırsın bakalım zamanla ne oluruz hiç bilmiyorum çok tesekkür ederim ❤
tarafından
amin canim rabbim.herkesin evine huzur mutluluk daim etsin senin de düşündüğün tek şey su an doğum ve bebek olsun çünkü herşey geçiyor annen de kıyamaz sana üzülmene dayanamaz sen annenle koparma bağını sürekli görüş desteğini al
(94 puan) tarafından
Yok koparmam asla canım o benim herseyim üzülmeyi hak etmyor ezdirmemde kimseye
0 oy
tarafından
Seninle arayıp sormayan bir aile için emin op çok tartışır kavga eder bu tipler böyledir işde ana var ana var allah yardımcın oldun kardeşim 
(94 puan) tarafından
Sagol kardesim eşek ne anlar hoşaftan demişler hayatta kaybetmemesi gereken bir insanı kaybetti ama benim annem gidip göreceğim dilediğim gibi oda karısamayacak.
0 oy
tarafından
ee alismis rahata annen bakmis annen insan yerine koymus oda annene boyle teşekkür etmis annenden ozur dilesin madem kendisi erkekn kalkip koysun copu kapiya sadece sizin copunuz degil o
(94 puan) tarafından
Zoru başka işte onlar gelince bambaşka bi insan oluyı onlar gitti simdi de korkuyor terkederim diye gorsen nasıl iyi davranıyo ama benim için hiç bi anlamı kalmadı
tarafından
özür dilet annenden gönlünü alsin canim
(94 puan) tarafından
Annem cenazeme bile gelmesin diyo o derece nefret etti samimiyetsiz iki yüzlü buluyo haklıda böyle insan ozur dilese nolur canım baksın isine busaatten sonra buzamana kadar gelmedikleri gibi bundan sonrada gelemicek kendi ailesi
tarafından
annen ceksin elini görsun anlasin kiymetni
(94 puan) tarafından
Aynen öyle olacak
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Esin muhtemelen yakın zamanda çok pişman olup anneni arayıp özür diler canım muhtemelen başka birseye sinirlenmiş gerilmiş ve saçma bi sebepten sucu sana atmis yakın zamanda herse yi duzelicegini  dusunuyorum
(94 puan) tarafından
İnşAllah düzelir canım bunu defalarca yaptıgı için pek umudum yok annemin affedeceğinden bilmiyorum ama  zamanla ne olacak bakalım..
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Kusura bakma canım ama hata annenin onu o kadar şımartmayacakti eşek kadar olmuş evlenmeyi bilmiş de ehliyete yazılmayı çalışmayı mi bilememiş besle kargayı oysun gözünü misali olmuş kendi ailesi kanadından kolundan tutmamış niye senin annen yardımcı oluyor 
(3,149 puan) tarafından
Annen çok haklı affetmemek konusunda bırak her konuda ona yardımcı birini bulamayınca burnu sürter o zaman anlar annende yüz vermesin canım çocuklar ailenin aynasıdır bunu unutma
(94 puan) tarafından
Çok haklısın Allah razı olsun canım
(3,149 puan) tarafından
Rica ediyorum canım üzme kendini sonuçta o esin dahi olsa elin oğlu inan ki kurban olsan kıymetin olmaz
(94 puan) tarafından
Aynen öyle canım artık üzmüyorum herseyi zamana bıraktım
(3,149 puan) tarafından
Aynen canım sıkma canını
0 oy
(1,310 puan) tarafından

Dicek bisiy bulamiyorum cok ayip etmis cidden o kdr yaptiklarina raqmen boyke davranmasi nankorlukden baska bisi degil umarim hatasini anlar 

(94 puan) tarafından
Kesinlikle nankorluk kadın her gelişinde dolabı full dolduruyor etinden sebzesine kadar bizi gelip gezdirmeye çalışıyor falan ama gel gör ki yaranamadı bu zamana kadar kendi ailesi birtek cocugun dogumuna geldiler onda da misafir gibi gelip hasta yatağımda bu ne sımarıklık bi sen mi dogurdun diye beni asagıladılar
(1,310 puan) tarafından
Ya herseyi birak o senin annen insann ici acir bee ne o oyle cocuk gibi azarlamak ustelik kendi evinde git der gibi :(
0 oy
(518 puan) tarafından
Sana itifaf edemese de,eşin kendini ezik hissediyordur herşeyi senin annen yaptığı için,ha erkek tarafı hem iyilik yapmaz hem sana iyilik yapana düşman olur, muhtemelen eşine de birşeyler diyordur ailesi 
(94 puan) tarafından
Evet kendileri gelip gitmiyor buda benim annemin gelip gitmesi gözüne battı kac saat uzaklardan geliyor her gelisinde tüm eksiklerimizi görüp bide sıkıntıdayız diye bizi gezdirmeye calısıyordu ama eşek ne anlar hoşaftan duygusuz nankör. Annemin affetmesini beklemiyorum empati kuruyorum hiç birşeyi hak etmiyor böyle bir insan
(518 puan) tarafından
Valla bende eşimin tarafindan iki parça kiyafetten başka birşey görmedim annem her gelişinde eli kolu dolu gelir,buna rağmen annem geldiği an eşim evden çıkar kahveye gider üstüne bir de annemin aldıklarını beğenmez eleştirir.insanlik yapmayacan bunlara
0 oy
(1,933 puan) tarafından
Nankör bu adamlar hiç bir zaman bir çöp bile vermeyecekesin daha kiymetli olursun inan cunku ne kadar verirsen o kadar az gelir Daha fazla ister yaptığında görünmez kötü davranırsan kıymetin bilinir  madem altından kalkamiyordu evlenmeseydi 
(94 puan) tarafından
Kesinlikle bunları sevdikce sımarıyolar Allah razı olsun bu devirde boyle kaynana bulmusum iyi geçineyim diyeceğine sımarıklık ediyor ve ciddi soyluyorum ben anneci değil adaletciyim az biraz kırıcı  yaptıgını basa kakan dengesiz bir insan olsa annem böyle savunmazdım son derece kibar ve anlayışlıdır onun o ailesi ile bn kavga ettiğimde bir kere kötülememiştir kocan için iyi geçin vs derdi. Böyle bi insanı kaybetti ya hayatta hicbir sey kazanamayacak.

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 538 göst.
19 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 121 göst.
14 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Demetymn (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 163 göst.
14 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Demetymn (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,021 göst.