0 oy
1,014 göst.
Aile kategorisinde (4 puan) tarafından
Kızlar son haftalardayim doğum yapacağım dogumda kayinvaldem yanımda olacak annem yok maalesef.

Kayinvaldem biraz değişik bir kadın sanki o doğuracak benden hevesli ve hazırlıklar yapmış simdden bende kalıcak diye bde herşeyi çok biliyor onu söyle yap bunu böyle yap diyip duruyor hamilelgimde hiç yardım etmedi tek olmama rağmen ama bebeğe bakmaya can atıyor buda açıkçası hoşuma gitmiyor. yok ben yikayacagim yok şöyle yapacağım evladım diye sevip duruyor hasta oldum evladım bikmistr babanne beni kurtar diyordur diyor ben dogurcam ama onun çocuğunu sanki

26 Cevaplar

+4 oy
(571 puan) tarafından
Neden bu kadar kayinvalidenize onyargilisiniz evet o dogurmayacak ama oninda cani sonucta torunu oda basini yikasin ne olmus ki torunu gelecek sonucta o hevesli olmasinda kim olsun  bu soyledikleriniz annniz deseydi belki hic bu postu acmazdiniz  yapmayin lutfen onunda torunu 
(9,320 puan) tarafından
Her kaynana seninki gibi değil millet neler yaşıyor sen şükret seninki iyiyss ne mutlu sana gözümizde  büyütecek bişey yok
(9,320 puan) tarafından
Evet neşe arkadaş her kaynanayı melek sanıyor heralde genel konuşuyor bide
(4 puan) tarafından
Saol canım:) gerçekten öyle biri zor bir gebelik geçirdim doktorn söylediği yemem gereken şeyleri oğlu anne yaparmisin bebek için önemli demesine rağmen yapmadı :) ama her fırsatta torununu çok seviyor gidip gelip karnımı okşar ama asla elini taşın altına koymaz temizlik hazirlikta yapmaz
(4 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Oğlu ev işlerinde bna yardımcı oluyor diye bna bir gün yardım etmedn şimdi niye yapıyorsun diyor hamile olmasam neyse ama mecbur yardım ediyor ona bile kızıyor
(397 puan) tarafından
İnsanlık çok önemli canım gelin olmana bile gerek yok iyi insan yabancıya da yardım eder Allah'a havale et boşver
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sana saygı duymalı onun torununu taşıyorsun bunu söle belirt 
(4 puan) tarafından
Kendi kayinvalidsi eşimi o büyütmüş hiç karışmamış diyor ki ben de seninkini büyüturum eski kafa adetlerle şimdikiler bir şey bilmiyormuş
0 oy
(192 puan) tarafından
Bende hamileyim sanırım annelik içgüdüsü canım korumacı oluyoruz ya ondandır böyle hissetmen bende kimse baksın istemiyorum ama tabi doğunca değişir bu fikrimiz 
(4 puan) tarafından
Evet bide ilk çocuğum hem hevesliyim hemde korumacı :) o da sürekli ben şunu yapacağım benim evladım dedikçe üzülüyorum sen bilmezsin havasında:(
(192 puan) tarafından
Benimde ilk bebeğim canm bende aynı şeyleri hissediyorum o yüzden seni anlıyorum ama bunu kafana takma sevmesi düşünmesi güzel bişey seninde işine gelicek yarın bigün bakar sende işini görürsün evde iyi düşün
(4 puan) tarafından
İnşallah iyi olur bana yardımcı olacağini sanmıyorum simdeden yapamam diyor
Sağlıkla kucağımiza alalım inşallah:)
0 oy
(3,812 puan) tarafından
Benim annem kovid oldu benim doğumumda da kayinvalidem yanımdaydı. O bana baktı oğlumu yıkadı sezeryanla doğum yaptım çok yardımcı oldu Allah razı olsun.  Öyle düşünme bence seviyor ne güzel o şekilde bakmaya çalış sahipleniyor yardımcı olmak için gelecek.. gelmeyedebilirdi o sebeple bence bu iyi bisey senin için..
(4 puan) tarafından
Ne güzel maşallah:)  yardım etmeye değil bebege bakmaya gelicek iş yapamam hastayım diyor bde o kadar asirii hevesli ki evladım da evladım torunum bile demez
(3,812 puan) tarafından
Olsun yine de çok takılma bence ki geldiği günler zindan olmasın iyi bakmaya çalış;)
0 oy
(14,428 puan) tarafından

İlk doğumun sanırım öyle olur canım çok hevesli heyecanlı şimdi 

Ya bırakacaksın istediği gibi büyütecek bakacak yada sınırlarını çizeceksin izin verdiğin kadarını yapabilecek 

Kolay gelsin :)

(4 puan) tarafından
Evet ilk doğumum onun 3.torunu :) ve evliliğimdw zaten herşeyin içinde çocuğumda biraz özgür olmak istiyorum
(4 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
tarafından
Bazen abartiyormusunuz acaba...

Oğlum 93 günlük 3 bitti 4. Aydayiz daha tke basima hiç yikamadim geçen bana dedi sen tut dedim anne ben tutamam sen yıka abartmayın ya ne olmuş yikicaksa 

Kayınvalidem çok sever oğlumu kendi oğlunun hasretini oglumsan çıkarıyor o öyle sevince hoşuma gidiyor hatta yorulunca anne al diyorum sofrada oturuyorsak uyaniksa veriyorum çünkü kayınvalidem hem bebeği tutup hem yiyebiliyor odada çay iciyorsak ona veriyorum salla diye 

Unutmayın eşlerimizin anneleri bahsettiğiniz kadın
(4 puan) tarafından
Sevmesi çok ayrı sanki onun çocuğu gbi sahiplenmesi ayrı bde ihtiyacm olunca yanımda değil ama bebeğe kendi bakicakmis ne kadar dogru
(9,320 puan) tarafından
Ya boşuna duyar kasmayın Allah aşkına arkadaşın söylediği şey başka burda bir sürü kadın var doğumumda kaynanam geldi yanıma yardıma o bebeğe bakıyor ben ev işi yapıyorum diye tam tersi olması lazım, siz konuyu anlamadınız heralde sizdeki kaynana süper olabilir herkeste öyle değil
(4 puan) tarafından
Teşekkürler mina hanım :) gerçekten öyle sanki keyfime yazıyorum bı tanisalar koşarak uzaklasilar
tarafından
* M* valla cano benim kaynanamda oğlum diye sever ama inan bebek bakmak kolay degl kendini strsee sokma iki uc kere ağlayınca ver geri çekilir
Mina Üstündağ canım  avukat olmuşsun hayırlı olsun  her yerde savunmaya gecmissin
0 oy
tarafından
Kaynanalar yardım etse dert etmese dert ah gelinler ahhhhhhh
tarafından
Aynen öyle ah gelinler ahhh
0 oy
(676 puan) tarafından
Ya valla alemsin haa keske diyorum benimde kaynanam böyle olsaydi bebegim doğdu doğalı bi el atmadi yaa daha ne istiyorsun 
(4 puan) tarafından
ister misiniz kayinvalidenz 7/24 sizde olsun herşeye karışsın siz ise kostrun o bebeğe baksın ? :(
(676 puan) tarafından
Her an her dk degil ama yardim etsin isterdim ki ben kaynanamla bırlıkte yasamama rağmen bana el atmadı
0 oy
(9,320 puan) tarafından
Tavrını baştan koy yoksa doğumdan sonra o bebeğe sen ev işlerine bakarsın 
(4 puan) tarafından
Zten benim anladığım da o :( ben iş yapamam hastayım anca bebeğe bakarım diyor bnde buna kızıyorum
0 oy
tarafından
Kız baksın sen de uykuna bak , sütün olsun bol bol su ic,  , göğsüne alip pış pışla uyutursun ,  emzir ,iyice dinlen nasıl olsa gidecek en fazla 40i çıkana kadar . Sonra bebiş sende zaten üzülme 
(4 puan) tarafından
Onun niyeti bebeğe bakmak ben de işe güce kosturcam :(
tarafından
Sen de ağrım var de öyle bebisin uyudu mu uyursun çok yorgunum dersin  , zaten yorma kendini bı yemek yaparsin o kadar canım gerçekten yanında olması iyi oluyo takma kafana
(4 puan) tarafından
Zten bol bol uyumayı düşünüyorum ne derse desin :) inşallah iyi olur sağol
tarafından
Olur olur sen iyi düşün sıkma canını :)) sağlıkla kucağına al bunu düşün canım benim , annesi sensin sonuçta o bebek tamamen senin ,rica ederim :)
(4 puan) tarafından
Tatlı cevabınız için teşekkür ederim:)  inşallah iyi olue
0 oy
tarafından
Ayy hic korkmaa canım emin ol 1 2 ay bakar sonra bakmaz o yüzden dert etme. Etrafimda böyle olup sonra bakmayanlar var.
(4 puan) tarafından
Hiç sanmıyorum doğumda zten kalıcak bide doğumdan sonra hep sizde olurum diyip kıyafetlerini getirdi
0 oy
tarafından
Bazen kayınvalideler de değil de gelinlerde de sorun olduğunu düşünüyorum Kaynanalar bir şeye kadın hevesli olsa suc hevesi olmasa suç yardımcı olması suç yardımcı olmasa suç hediye alıp gelinine hediye götüren ama gelinin mizmiz ettiği kayınvalide bile var bence şu kayınvalide fobisini bir yenmeli insanlar Ya tabii sorun olabilir insanla kayınvalide arasında mı her şeye de böyle saçma sapan kulplar bulmamak gerek
0 oy
(179 puan) tarafından
Benim kızım 2 aylık kayınvalidem geldiğinde hep birlikte oturuyoruz bebeğim ağlamaya başladı kucağıma aldım. Kayınvalidem hemen ayağa kalktı kızımı almak istedi verin benim kızımı babannemi özledim diye ağlıyor o dedi. Tebessüm ettim güldüm geçtim kızımı aldı sevdi sevdi. Eşim bazen işe giderken kayınvalidemi çağırıyor bana yardımcı olsun diye özellikle gece bebeğim durmadığı zamanlar.  Bir anahtarım da onda vardır ( doğumdan sonra rahatsızlanmıştım herkes çok korkmuştu o yüzden anahtar verdim ne olur ne olmaz) sabah gelir bebeğimin beşiği sallar uyanınca kucağına alır gezdirir bende uyurum birkaç saat daha. Varsın bebeğinizi çok sevsin bosverin size yardımı dokunacaksa yükünüz hafifliyorsa bazı şeyleri de görmeyin.
(4 puan) tarafından
Allah kolaylık versin ufak tefek şeylere sabır göstermek kolay bizim ki evliliğimdw de sıkıntılı herşeyi bilmek istiyor aynı sokaktayiz gelip bizde günlerce kalır evimin herşeyine bakar oğlumun evi der bu zamana kadar hep sustum ama bebek mevzuunda anlayışlı olmak istemiyorum
(179 puan) tarafından
Rabbim kayınvalidenize anlayış nasip etsin
(4 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(3,100 puan) tarafından
Heves etmis kiz neguzel.zaten tek yikayamaz bsver .bazen hehe dyip gecmek gerek sylenilen hersry gerceklesmiyr.bizmkilerde bu bizim olsn siz 3. Yu yapin dyor he tamm dyrum :)
(4 puan) tarafından
Bu hevesi sadce bebegi sahiplenmek için :( sizin ki yine iyi ben ilkini dogurmadan ikinciyi sordu :( o kadar çok herşeyin için de ki çok yoruldum
(3,100 puan) tarafından
Yarin dogunca aglayinca ver kucagina benm isim var de bak nasl getiriyor sana kizim bu acikti diye.herkes yerini bilir annesi sensin.sadece knusurlsr bazen.sen smdiden bnlari dusunupte sıkma tatli canini.akisina brak.yaparsa ozaman dusunursun.anı yaşa
(4 puan) tarafından
Çok haklısınız ama inanın her gün bır şey diyor tam toparlaniyorum yine hatırlatıyor
(3,100 puan) tarafından
Kuzum bosver desin dursun.brak sana geldikce yikasin ozman zaten braz alsalarda dnlensem dceksin.
(4 puan) tarafından
Umarım öyle olur :)
0 oy
(1,951 puan) tarafından
Vallahi sahiplenme bütün kayinvalidelerde oluyor. Benjm kayinvalidem iyidir evet ama onun torunu ve yerini bilmeli. Annemde ayni şekilde. 
(4 puan) tarafından
Yerini bilse keşke :(
0 oy
(118,484 puan) tarafından
hevesli demekki elleme yapsin
(4 puan) tarafından
Benim hevesim ne olacak peki :))
kaynana omur boyu senle kalmiycakki nasilsa donvek wvine
(4 puan) tarafından
İnanirmisinz ömür boyu kalmak için defalarca söz etti kocası ölmüş tek yaşıyor ben sizinle kalayım diyip duruyor yani bu bebek mevzusu bir çok şeyin birikimi
aboo asla kabul etme
(4 puan) tarafından
Kabul etmiyoruz yani onunda eline imkan geçse bize sormuyor zten :(
0 oy
(2,226 puan) tarafından
heveslenmesi ayrı hakimiyet kurmak istemesi ayrı 

hevesini hoş görebilirsin 

ama baktın abartıyor şimdiden çizgini koy canım 
(4 puan) tarafından
Evet çok ayrı şeyler ama bir şey yapamıyorum anca dert ediniyorm
(2,226 puan) tarafından
stres yapma canım kendine o dedikçe sende söyle böyle olmasını istemem gibisinden kırmadan onun da gönlünü yaparaktan
(4 puan) tarafından
İnşallah sorunsuz atlatrz diyeyim :( teşekkür ederim
0 oy
(561 puan) tarafından

Demi bu benide gicik ediyo cocuk annesinin karnindayken bisey yok dogunca kiymete biniyor benim kaynanamda benimle kavga etmeden durmadı 14. Hafta gibi Allah yuzume bakti da ayrıldık yanindan bidaha ne surat asabildi ne laf sokabildi oğlunu elimin altina alacam da oglundan faydalanamayacak diye ödü kopuyo beni sevdiginden degil ya o kadar arar oglunu her gun bi oglunu sorar bide torununu kaynatamla birlikte cigu zaman sormazlar bile ayda yılda bir aramazda ama aramamasi bi hosuma gidiyo ki anlatamam iyikide aramiyor valla :D arayinca da gormedim deyip acmiyom zaten :D 

(4 puan) tarafından
Seviyor böyle şeyler konuşmayı saniirm :) bnde tam tersi hiç hoşlanmam
(561 puan) tarafından
Galiba bencede zevk alıyor kocası yokmu onunla konuşsun boyle şeyler karı koca arasinda gizli kalmalı
(4 puan) tarafından
Kocası gençken vefat etmiş malesf
(561 puan) tarafından
Yeniden everin bence onu istiyo o :D
(4 puan) tarafından
Ahahj bnce de
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Ben sana hak veriyorum canım çok haklısın. Kayinvalideler durması gereken yeri bilmeli bana göre. Genelde bizim kendi annelerimiz bebeğin annesi olmaya çalışmıyor ama kayinvalidelerde bu değişiyor babannesi gibi değilde annesiymis gibi davranıyorlar hatta bebeği kendi annesinden uzaklaştırmaya çalışıyor yok alışmasın falan Sonuçta bizim bebeğimiz onlar sadece babanneleri sevebilirler ama daha doğmadan ben büyütürüm, ben yıkarım ben bakarım. Boş yere anneyi henüz doğmadan dolduruşa getiriyor strese sokuyor. Bunu ona söyle benim bebeğim ben büyütürüm demen lazım. Hele doğduğu zaman emin ol onun o hareketleri daha çok gözüne batmaya çalışır herkes diyorki bırak elleme ne demek elleme ya o senin  bebeğinle hevesini alacak diye sen bebeginle ilk kez yaşayacağın duygulardan mahrum kalicaksin. Sonra burada yazıyorlar kayınvalideme alıştı bebeğim bende durmuyir falan. Ben sezeryan oldum tek başıma yıkadım bebeğimi kayınvalidem altta oturmasına rağmen birşey dediğinde benim bebeğim annesi benim ben yapacağım tabi diyorum sende o şekilde de çok çabuk büyüyorlar her anını kaçırma 
(4 puan) tarafından
Ne güzel yazmışsınız teşekkür ederim :) evet bababanne hevesli olması normal ama kendi bebeği doğacak gbi davranmasi bde ben sana yardım edemem anca bebeğe bakarım demesi herşeyi kendi biliyor gbi konuşması beni çok geriyor :(  ne güzel cevap veriyorsunuz ben aa desem ağzıma tıkıyor lafı
(1,964 puan) tarafından
Hiç umursama canım. Eşin arkanda olursa sorun olmaz. Emin ol bebek olunca her lafı demeye başlıyorsun çok sevdiğin biri oluyor. O sevgi hiç bir sevgiye benzemiyor. Kendin için demeyeceğin seyleri işin içinde bebegin olunca diyorsun. Rabbim inşallah hayırlısıyla bebeğini kucagina almayı nasip eder. İnşallah sorunsuz olur canım.
(4 puan) tarafından
Ay ne güzel dedinz insallah bnde öyle istemedigim şeyleri dile getirirm :) amin teşekkürler :)
0 oy
tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum ki biz bebek doğunca biz bebekle ilgilenelim kayınvalidrmix yemek vs yapsın istiyorux ama tam tersi oluyor... Benimki de geldi söz de yardım etcek hiç bir iş yapmadı yok eğilio kalkamam yok toza alerjim var... Seninki gene iyi banyo yaptırayım dems benim annem gelmese onu da becerenicektü anca çocugun tepesinde vır vır konuscak... Umarım bebeğinin ilk zamanlarını istediğin gibi gecirir benim gibi pisman olmazsın
(4 puan) tarafından
Evet sacma değil mi yardıma gelip bziim iş yapmamızı beklemeleri :( smdiden eşime diyorum şuana kadar hep sustum bebeğime karışırsa kavga çıkar diyorum en güzel heycanlari bunları düşünerek geçiyor
(4 puan) tarafından
Sizinde bundan sonra iyi olur inşallah

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 290 göst.
0 oy
3 cevap 117 göst.
14 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Demetymn (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 159 göst.
14 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Demetymn (2 puan) tarafından soruldu
0 oy