0 oy
387 göst.
Diğer kategorisinde (292 puan) tarafından
Kizlar bikac sitede listelere baktim bitanesinde bebek icin havlu yaziyo ilk defa gördum ben siz bebeginiz icin havluda koydunuzmu bi turlu bitiremiyorum hastane cantami cokmu fazla seyler koyuyorum anlayamadim doldu hemen mesela hastane cikis takimlarinda 2 tane battaniye var ince baskada koymalimiyim kalin lutfen tecrübeli anneler yardim edin. Biberon emzik koymalimiyim müslin ortu koymalimiyim en gerekli seyler nelerdir bide gögüs pompasidami koymak gerekiyor 

8 Cevaplar

0 oy
(112 puan) tarafından
Emzik alıştıracaksanız emzik koyun ilk günden verirsiniz. Biberon kesinlikle koyun sütünüz gelmezse mamayı biberonda yaparsınız. Müslin örtü alın. Doğumunuz ne zaman? Bu arada bebek için de havku koymadım koyulmasına gerek yok
(112 puan) tarafından
Ha bi de pompa ermişsiniz. Pompa da manüel olandan alıp koyun çünkü sezaryen olduğu için süt gelmiyor ve sizin sütünüzün inmesi ve ilk o sarı sütü vermeniz için sağmanız gerekiyor.
(292 puan) tarafından
Tavsiye ettiginiz bi mama varmi acaba yenidogan icin siz hangisini almistiniz
(112 puan) tarafından
Doktorum evolvıa önermişti biz onu kullandık memnundum ben. Bebeğime gaz yapmamıştı
(292 puan) tarafından
Sagolun cok tesekkur ederim bende ondan aliyim ozaman
(112 puan) tarafından
Birşey değil. Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla ben bebeğe 2 takım fln koydum ağzını silmek için bez kendime gecelik iç çamaşırı bide battaniye 2 tane bebek bezi koydum kendime ped bide hasta bezi gibi bisey başka ne lazım olur bilmiyom biberona gerek görmedim çünkü daha gerek yok su içmez o pompa koymadım inşaAllah sütum gelir..
0 oy
tarafından
Canim ben aldiklarimi yazayimsana belki işine yarar bende sırt çantasına koydum mesela halende alır o derece ağzı gözü büyükmüş 

KENDİM İÇİN 

PIJAMA TAKIMI 1 ADET

ÇORAP 1 ADET 

KÜLOT 2 ADET BİRAZ BÜYÜK ALDIM SEZERYAN OLCAGIM İÇİN ACITMASIN DİYE 

EMZİRME SÜDYENİ ALDIM 1 ADET

TERLİK 

HIRKA  

ORKİD 

HASTA BEZİ 

BEBEK İÇİN 

2 ADET HASTANE ÇIKIŞI 5Lİ  İÇİNDEKİLER 

BATTANİYE 2

ELDİVEN 2

ÇORAP EKSTRA 

AYAKLI PİJAMA 2 

ÇITÇITLI BADI 2 

UZUN KOLLU ELBİSE 2

ŞAPKA 2 ADET 

BEBEK BEZİ 15 TANE 

ISLAK MENDİL YENİDOĞAN 

(292 puan) tarafından
Sagol canim cok tesekkur ederim
tarafından
Rica ederim herseyi fazla almana gerek yok ben ilk bebekde göğüs pompasi almadım emzik almadım gerek yokdu zaten kış günü doğum yapacaksan kalın battaniye alırsın sadece birde bebek için havluya gerek yok sırtına koymak için demişse mini 4 gen bezler var ondan varsa koy yoksa gerek yok terlememesi acisindan ama gerek yok bana gire
(292 puan) tarafından
Ben biraz fazla doldurmusum canim tecrübesizlik iste sonra yeniden düzenliyim bebege cok fazla kiyafet koydum sanirim :)
tarafından
Yok kuzum yaa zaten 2 gün kalmazssin bile 1 inci gün yatarsin 2 inci güne çıkarsın zati
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Ne mama ne gögüs pompası nede biberon bunlari koymaya hic gerek yok gerekli olursa aldirirlar zaten hemen mamaya basvurmayin surekli emzirdiginizde sütünüz gelecektir zaten dogdugunda kiraz kadar midesi olucak bebegin canm öyle seylerle doldurma çantani boş yere ben hc koymadm hicte gerek kalmadi bebegm dogdu yarim saatte bi göğsümdeydi sürekli emzirdim 
(112 puan) tarafından
Normal doğum mu yaptınız?
(3,798 puan) tarafından
Hayr sezeryan
0 oy
(806 puan) tarafından
Bende hastane çanta mi hazirlayacaktim canm iyi oldu bu postun
0 oy
tarafından
bu prohramda yaziyor canim neler gerekli oraya bak sadeydi en gerkeliler yaziyodu
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Ben kalin battaniyede koydum canim bebegim agustosta dogcak ama hemsireler niyeyse yinede istiyolarmis ben biberon ve emzik almadim kullanmamak icin muslin bez de koydum pusette cikarrsam ustune orterim.die havlu olarak normal el havlusu koydm bebek icin degil ama kendim ve yanimda kalck olan kisi icin evimz hastaneye yakin ama bn ne varsa koydm galiba
(292 puan) tarafından
El havlusu koymayi unutmustum canim bende koyuyim bitane tesekkur ederim
(1,422 puan) tarafından
Rica ederim canim
0 oy
tarafından
Sut ile ilgili bi sorun yasarsanız uzak bi yerde dogum yapmıcaksan esin gidip hemen pompa veya biberon gibi seyleri alabilir yani ustelik ilk once sırınga ile veriyolar biberon kullanacaklarinı sanmıyoeum kalin bahtaniye alip bebegin altına serersin ince olanı uzerine örtersin canım muslin gerekecegini sanmiyorum ya gereksiz bi cok sey gidiyo ama bi cogu kullanmadan geri geliyo bosuna agırlik yapma bence

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 100 göst.
13 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Kdkbdowlk (100 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 656 göst.
3 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Ceylann (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 172 göst.
22 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Sirac_23 (1,122 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 187 göst.