0 oy
664 göst.
Aile kategorisinde tarafından
5 aylık bebeğim var bu ay mecbur yazlik kıyafetler aldım hem artık küçüldü hemde hepsi uzun kollu 300 küsür oraya gitti ek gıdaya geçecek yoğurt kavanozu mama kaşığı tabağı önlüğü rendesi alıştırma bardağı derken yine e bebekten orta fiyatlı şeyler aldim ee  yine bezi var ıslak mendili bitmiş ve beşinci ay doktor kontrolü rota aşısı var nerden baksak mayıs ayında bin liradan fazla bebeğe gitti ya kızmadı ama ben böyle her şeyi hesaplarken ne kadar pahalı ya öyle abartı marka birşey de almadık bu ay bu kadar gidiyor dedim bana sen çok abartıyorsun dedi... sizde nasıl ben mi abartmışım ama bakıyorum hep ihtiyaç olan şeyler ve öyle en iyileri falan da değil hepsi orta halli aldiklarimin

22 Cevaplar

+3 oy
(965 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım abartmak değil de iki çocuk buyuttum halen de bakıyorum çocuklarıma ne mama önlüğü ne mama tabağı ne mama kaşığı ne rendesi ne kavonoz almadım ne de mama sandalyesi .... normal tabak kaşık önlük olarak ağız mendili kullandım yani bu şekilde dikkat edebilrndn ihtiyaç fazlası diye düşünüyorum ben öyle şeyleri bebekken ailemiz hangimize kullandı ki bunları.  Ha tabi ki bez ıslak mendil kıyafet aşırıya kaçmadan ihtiyactir
(2,130 puan) tarafından
Agol canimmm :*
tarafından
Yok canim ya sakınmakla ilgili değil ki ilk çocuk yani insan gerekli olduğunu düşünüyor
(965 puan) tarafından
Hadi kız itiraf et  çok önem veriyosun iste bebisine tamam sana bise demiyoruz diyemeyiz de zaten ama sen bize sorduğun için yazıyoruz  bizde . Boşver takma sen durumunda varsa al on kere doğuracak değilsin ya senin de gözünde kalmasın ilk çocukmuş hem en azından sakla diğeri de kullanır temiz bakarsan
tarafından
Canım kim bebisine önem vermez ki sende veriyosundur eminim isterse 10 tane olsun :)) sadece ilk olunca hem heves oluyor hemde normal cahillik :)))
(965 puan) tarafından
Tabiki öyle haklısın canım ama b8dahakine daha dikkat edersin en azından:)
-Reklam-
+1 oy
(5,721 puan) tarafından
Hepsini birden aldığınız icin fazla olabilir bez mendil falan neyse ama kavonoz tabak falan bu şeyler gereksiz feldi
tarafından
Canım kavanozu yoğurt mayalamak için aldım çabuk ekşimesin diye ne bileyim yani ona ayrı bi tane tabağı olsun dedim alır atar falan diye öyle plastik küçük kabim yok ki
(5,721 puan) tarafından
Heves iste canim ah yesin keşke evdeki çorba kasesinden yer annesi
tarafından
Öyle galiba ilk olunca öyle böyle alışıyorsun
(5,721 puan) tarafından
Adamcağıizin bünyesine hepsi birden ağır gelmiş üst üste ondan demiştir oyle
+1 oy
(850 puan) tarafından
Bu devirde çocuk sahibi olmak cidden masraflı iş. Anne olarak da en iyisini siz bilirsiniz tabii ki. Napalım bazen olur öyle. Üzülmeyin evladınıza alıyorsunuz sonuçta. 
tarafından
Ya üzülmek değil de sadece ben mi böyleyim acaba diye düşündüm bi
+1 oy
tarafından
bencede abartmışsın 
+1 oy
tarafından
Önlük tabak kaşık bardak hiç almadım ben nede yedimse ında yedi ama paranız varsa alin tâbi yoksa sıkıştırmamak gerek
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Durumunuzu bilmiyorum ama mama kaşığı önlüğü rendesi tabağı banada gereksiz geldi tabi ki bu benim fikrim yazlık kıyafet zaten ihtiyaç 
tarafından
Canım normal kaşık dişleri için sağlıklı değil diye biliyorum
(1,718 puan) tarafından
Tabi ki senin fikrin canm dişler için sağlıksız olduğunu hiç duymadım
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Yavaş yavaş alsaydın adamın gözüne batmazdı bence
tarafından
:))) ne yapayım ya hepsi bu aya denk geldi beklemişim öyle
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Sonuçta gereksiz birşey almamissin 
tarafından
Ya aldıktan sonra işe yaramalı zaten ama bu aldıklarımida öyle pahalı şeylerden seçmedim orta halli ne çok kötü ne çok çok iyi
(3,729 puan) tarafından
Yani sonuçta durumuna göre almışsın birşeyler ki aldıklarında lazım olan şeyler dediğim gibi daha bunlar iyi günleri eşinin buyuuunce bir iyuncaklar istiyorlarki 5 yaşında oğlum 100 liradan aşağı değil istediği oyuncaklar kıyafet desen hep onun beğendiği istediği olacak yani çocuk büyüdükçe masrafida artıyor
tarafından
Gerçekten zor doğduğundan beri kendime bi tane birşey bakamıyorum hep ona gidiyor tekrar elim
(3,729 puan) tarafından
Anne baba olmak böyle kendinden önce onları düşünüyorsun
0 oy
tarafından

Bence de gereksiz bir çok şey var burada yoğurt kavanozu mama kaşığı tabağı önlüğü rendesi alıştırma bardağı bu yazdıklarının hiçbirini almadım çünkü gerçekten hiç gerek yok 

tarafından
Normal çay kaşığıyla mi veriyorsunuz büyük kapta mayalayınca çabuk eksimiyor mu yoğurdunuz ya da meyveyi elma armutu nasıl püre haline getiriyorsunuz
tarafından
Evet tatlı kasigiyla verdim önce aldığım yoğurt kocalarına mayaladim diğer meyveleride ya çatalla ezdim yada normal rendeyle rendeledim
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Kıyafet dışında banada abartı gereksiz gekfi yoğurt kavanozu nedir yaa konserve şişesi olmuyomu
tarafından
Konserve sise mi öyle konserve almam ki ben eve yok yani zaten 10 tanesi 21 liraydı
0 oy
tarafından
Vallah mama kasigi vb hicbisey almadim evimde tabak var tatlı  kaşığı  var ondan gerek duymadim ya olmasada olurmus çoğu sey
tarafından
Ilk olunca çok bilemiyorsun ne gerek ne degil
tarafından
Benimde ilk ti ahaha görmeyince  gerek duymadım ahahahaj
0 oy
(25,224 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Yogurt kavanozu kaşık tabak bardak gereksiz şeyler bence de. Ben hamileyken yavaş yavaş bi hevesle almıştım bunlardan ilk ek gıdaya geçince bi hevesle kullanılıyor ama sonra kendi yediğin yemek tabagını tatlı kaşıgını kullanıyorsun. Kavanoza gelince a101 den almıştım minik desenli kavanoz ilk 2 ay bi hevesle onlara mayaladım sonra bıt bıt minik minik kim uğraşcak onla koy saklama kabına mayala işte. Yani kullanmaya başlayınca eşine hak vericeksin :) 

tarafından
Ya ilk zaten bende bilmiyorum kavanozları öyle desenli falan almadım zaten küçük düz 10 tanesi 20 lira gibi bişeydi kayinvalidem küçük kavanozlara ben mayalarım ekşimez öyle dedi bende alayim vereyim mayalasın dedim heves ediyor :))))kaşık tabak konusunda öyle normal bir silikon kaşık bi plastik tabak ama bilmiyorum işte kullanır miyiz :)))
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Yani  mona kaşığı aldım yemedi onla ısırdı sürekli rende gereksiz bence  yoğurt kovonazu hiç duymadım   bir bebege gerekli olan  kıyafet yiyeceği içeceği bezi  mendili     bunlar temel ihtiyaçları diğerleri aksesuar bence 
tarafından
Normal sizin mayaladiginiz yoğurttan mi verdiniz daha çabuk ekşiyor diye ona kavanozda mayalarım diye düşündüm
(6,919 puan) tarafından
Normal evde ne bilim çikolata kovonazu gibi yokmu onlara mayaliyom ona gore  rende zaten kullanmıyorum çatalla eziyom  yutma güçlüğü çekmesin diye kaşık zatı  boşuna almışım
tarafından
Valla hiç düşünemedim bu zamanı evde öyle şeyler tutmayı sevmem ne kadar fazla kavanoz kap varsa kayinvalidemle gönderiyorum :)))
(6,919 puan) tarafından
Böyle seylerdd lazım oluyor ama
0 oy
(4,101 puan) tarafından
4 hamileyim O yazdiklarindan hic birini almadim kavanoz kasik felan elbise bez islak mendil gerekli tabiiki
tarafından
Anladım canim sağol
0 oy
(2,958 puan) tarafından
Yazdıklarının içinde bir tek mama tabağı ve yoğurt kavanozunu olmasa da olur gurubundan buldum. Mama tabağı o kadar çok baktım ki gerçekten gereksiz pahalı. Evde piknik için aldığım plastik tabakları kullandik bir süre simdi bizim kullandığımız tabakaları kullaniyor 2 yaşına az kaldı. Yoğurt kavanozu olarak da yarım litrelik kavanozlara mayaladim günlük bebeğim yediği kadarını yedi kalanı bize kullandım.
tarafından
Anladım canim evet herkes kavanoz ve tabak demiş ama kavanoz zaten 20 lira bişeydi ya
(2,958 puan) tarafından
Anladim. Benim esim de ne alsam gerekli mi diye sorar takılma erkeklerin hepsi aynı
0 oy
tarafından
Evdekileride kullanabilirsn ben cinsiyet belli olmadan önce pembe önlük almistim onu kullaniyorm iki yaşında oğlum mama kavanozlarıni kullandm çok gereksiz bence
tarafından
Anladım canim sağol
0 oy
(339 puan) tarafından
Durumun iyi bile olsa o kadar qereksiz şeyler var ki bak bende her ay cocuklarima kıyafet alırım 1 takım oğluma 1 takım kızıma ha yaz geliyo die bi kaç tane alırım zaten her ay alabilirsin diqer mama ürünleri gereksiz demiyim ama kavonoz felan ne bilim ilk defa duydum bende cocuk büyüttüm kızım 7 yaşında mama sandalyesi bile almadım var gerisini sen düşün eşim ihtiyaçlar için bana para verir ben ihtiyacını alırım qerisini kaldırrim diqer ay qene çünkü onların ilerde daha çok masrafı olucak veya biz sıkış kın olucaz benden vericem yani bence düzenli alış veriş yaparsanız eşiniz tepki vermez bende aşırı derecede alsam bana da der eşim ha bide bak benim marka takintim olduğu halde arttırmaya çalışıyorum yani bi deneyin 
tarafından
Canım günahını almayayım bende ya da bebeğinden öyle bir şey esirgeyen adam değil arada böyle söylenir bu yıl böyle sıkıntıya girince bende onun üzerne gelmek istemedim bi kere dedim bana ne istiyorsunda olmuyor dedi böyle dediğine bakma ben gerçekten çok ihtiyaç olmadan birşeyler isteyen biri değilim zaten ve olmadığı da oldu şimdi burda abartmışsin falan diyorlar evet bu konuda belki abartmışımdır ama bebegimin sadece bi beşiğini aldık kıyafetlere bile kendi dolabimda yer açtım 5 aydır oraya koyuyorum bekliyorum bakalım inşallah düzene girer
(339 puan) tarafından
Kusura bakma ama hata sende en dediqim qibi sen çalışıp o çalışıp bisiler olmuyorsa ne bilim benim sadece eşim çalışıyo allaha şükür yani biz çok rahat qeciniyoruz bide ben ne bilim para bile biriktiriyorum hemde çok rahat yaşıyorum hiç bisiyim eksik diil çocukların da öyle bilemedim
tarafından
Aaayyy canım neler var daha da neyse gece gece ben birazda sessiz takılayım diyorum:)
(339 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun o zaman kuzum ne diim allah eşine de bolluk bereket versin oda size versin
tarafından
Teşekkür ederim amin inşallah
0 oy
(143 puan) tarafından
İlk çocuksa normal böyle şeyler bende hepsini aldım masraf her ay çıkıyor malesef bin lira harcıyorum mama Bez Di aşısıdı ve ekstra çıkınca da aşıyor. Hepsi birden alma ben öyle yapıyorum ilerde ne lazım olucalsa tek tek alıyorum öyle göze birden çarpıyor insan heves ediyor birazda kaşık tabakdı alıştırma bardağı aldım ama kullanmıyorum bizimkilerde yemek istiyor onu da söylim :) 
tarafından
Bende bunlar rengarenk dikkatini çeker yer diye düşünüyordum :))))
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Valla saydigin her seyi bn de aldim hic de gereksiz degil..cam rendesine kadar aldim..en sagliklisi neyse  onlari aldim hep..mam önlügü de lazm tabak da lazm alistrma bardagi da lazm..hepsini de kullandim hala kullaniyorum..belki hepsini birden aldn diye esine de ole gelmstr..
tarafından
Çok pahalı yaaa onlar küçük tencereme uyumlu çelik süzgecim var onu kullanmayı düşünüyorum bi de onu dersem adam gör ne der :)))))
(339 puan) tarafından
Çok mu pahalı:))) aynen adamın kalbine kökten indirme alıştıra alıştıra söyle:))
(3,901 puan) tarafından
Kız 35 tl idi ikeada o kadar pahali degil bnce ya..daha uygunlari vardr mutlaka..ikea kazik oluyo genelde cnku
tarafından
Iikeadan bakmadım ya benim baktigim pahalıdır belki bi de oradan bakayım :)
(339 puan) tarafından
Şunu anlıyoruz ki sen hep pahalı yerlerden bakiyosun e adam napsın:)))))
0 oy
tarafından
Kızım 3 yaşında bebeğimde 5 aylık hiç mama tabağı alıştırma bardağı yoğurt kavanozu falan almadım bencede gereksiz bunlar. Şuan 5 aylık olan kaşık mamasına başladı ağzı çok küçük anca çay kaşığı giriyor belki birkaç ay sonra bi tane mama kaşığı alırım. tabağa hiç gerek yok evde bin tane tabak var. Yoğurdu zaten komple mayalıyorum bizde yiyoruz bitene kadar ekşime olmuyo. Suyu da yine çay kaşığı ile veriyorum birkaç ay sonra normal bardaktan yavaş yavaş içirmeyi denerim 
tarafından
Anladım sağol canım

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 229 göst.
29 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Nefise27 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 726 göst.
22 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Kakulimmm (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 383 göst.
28 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ercaneymen (396 puan) tarafından soruldu