0 oy
2,179 göst.
Aile kategorisinde (80 puan) tarafından
Merhaba anneler benim kizim 2 yasinda ve surekli masturbasyona benzeyen sekiller yapiyor ter icinde kaliyor ne yaptiysam olmadi artik cok uzuluyorum ne yaocagimi bilmiyorum internetten cok arastirdim ama bunun normal oldugunu soyluyorlar youtubden kizimi dovmemek icin zor tutuyorum kendimi ne yapmam lazim basina gelen varmi boyle  birsey yardim edin lutfen

68 Cevaplar

+5 oy
(3,618 puan) tarafından
Dovsen nolcak daha da inatla yapicak hiç bir sebeble çocuk dovulmez.

Normal bir durum tabikide çok rahatsız ediyorsa Dr götür için rahat eder ufacık bebek onun anlamını bilerek mi yapıyor sanki
(80 puan) tarafından
Inan yerimde olsaniz sizde istemsizce davranirdiniz
-Reklam-
+3 oy
(288 puan) tarafından
2 yaşındaki kızdan bassedyn bide dövmekten bas edyn saçmalama yani
tarafından
Aynen kuzu ❤️❤️ ❤️haklisin.Neyse herkesin kendi evladi .Biz elimizden geleni yaptik , yazdik buraya ❤️
(5,721 puan) tarafından
♥️♥️♥️ evet canım
(3,901 puan) tarafından
Valla yorum yazmadan gecemicem buraya..serife sana sonuna kadar katiliyorum..hala pedagog deyince öcü görmüs gibi davranan insanlar nasil kalir ya..at gözlüklerini artik cikarmalari lazm..cocuga siddetle hala bir seyleri degistirebilceklerini nasil düşünebiliyorlar anlamiyorum bn ya..hic mi okumuyosunuz arkadasim hic mi arastirmiyosunuz..hayat temizlik yemek ve burdan ibaret degil..açın bikac pedagog takip edin instagramdan en azndn..ne guzel seyler paylaşıyorlar..bide ilk yoruma kac kisi + vermis pess..bide o arti verenler de genc yani yasli basli gerikafali insanlar da degil..kaynanalari bole bisey dese yerin dibine sokarlar ama kendileri de bu fikirlere sahipler yazik diyorum..
(288 puan) tarafından
Şiddetle bir yere varılcağini zannediyor arkadaş ya kırmak istemiyorum çocuk oldumu akar sular duruyor bende evlat acısı çekmiş bir anne olarak diyorum şiddet çözüm değil değil değil
tarafından
Ah elifim ah .Anlamazlar .Ne kadar anlatsak da bos .Biz anca kendimizi yipratiyoruz burda
+2 oy
(13,702 puan) tarafından
Oğlumda 1.5 yaş civarı oldu.

Çocuk doktorumuza mesaj attım .

Sürtünme hareketi yapıyı yüzüstü yatınca diye.

Bana dedi ki çok sakin ol.

Sen yapma dedikçe yapacak.

Ve yüzüstü yatınca dikkatini başka yöne çek.

Gerçekten de bıraktı 
(80 puan) tarafından
Gercektenmi benimkide ole yapiyor
(13,702 puan) tarafından
Bırakacaktır canım sakin olmaya çalış ben kızmaktan çok  korkmuştum  nerden gördü bu hareketi falan diye düşünmüştüm.

Çok şükür geçti artık yapmiyo
+1 oy
(734 puan) tarafından
Bende zamanla geçtiğini duydum net bilgim yok ama görünce bi şekilde dikkatini dağıtıp meşgul etmeye çalışın üsteledikçe zıtlaşır.Youtube da Müjde Yahşi diye bir terapist var onun bununla ilgili videosu var izleyin isterseniz
(80 puan) tarafından
Insalalh birakir
+1 oy
tarafından
ben bu yerde okumuştum da o öyle yaptığı zaman ilgisini başka yere çek otur oyun falan oyna başka seyelrle oyala doktoru sorsan oda aynısını diyecektir sana
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Ne gibi hareketler yapıyo mesela
(80 puan) tarafından
Orasiyla oynuyor surekli  surtunme hareketi yapio belki enfeksiyon kapmistir dedim goturdum doktora ama hersey temiz cikti utandim doktorada soylemeye
(3,156 puan) tarafından
Dikkatini başka şeylere vermeye çalış mesela öyle yaparken bilinçli yapmıyor zaten zamanla unutur illa ki birde nıye utancaksın canm doktordan onlar neler duyup görüyorlar belki bi tavsiyede bulunurdu sana
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Ne dövmesi canım olur mu öyle şey Allah korusun kendıne gel bu normal bır durum 2 yaşında bebe aklı erecek degıl ya tövbe estağfurullah 
(80 puan) tarafından
Hep oyle kalicak diye korkuyorum
0 oy
tarafından
Ilk defa duydum ama bu kadar kucukken normal mi 
(501 puan) tarafından
Normal bir durum
(80 puan) tarafından
Normalmis diyorlar ama bir turlu biraktiramadik
(749 puan) tarafından
Normal canm cocuk bunu cinsellik gıdüsuyle yapmiyor zaten cinsellikle hicbir alakasi yok
tarafından
Evet bende baktim doktorlarin videolarini izledim ve cok normal oldugunu gordum
0 oy
tarafından
Nasil yani kız anlamadım cinsellik anlamindami
(80 puan) tarafından
Evet canim
(501 puan) tarafından
O cinsellik anlamnda yapmıyor ki annesi,benm yeğenim de yapıyor dikkatini başka yöne çekmeye çalışıyoruz.tepki verirsen tam inatlaşma dönemi hem daha fazla yapar hem de olumsuz etkilenebilir
(749 puan) tarafından
Cinsellik anlaminda degil lutfen arastır cocuģina ona göre yaklaşimda bulun.bunun cinsellikle alakasi yok
0 oy
tarafından
Ya kusura bakma kizimi dovmemek icin zor tutuyorum yazina guldum herseyede gulmem kolay kolay. 

Ben bu hakkinda birsey bilmiyorum ama yengemin yigeni varmis kiz. 10 yaslarinda herslde oda boylemis diyorki kapiyi bir actik ter icinde kalmis sonra annesi geri kapatti kapiyi dedi. Şok gecirdim duyunca ee dedim oyle olurmu 
(80 puan) tarafından
Vallah bilmiyorum misafir geldiginde bile yapiyor milelt yanlis anliyor tuhaf bakiyorlar kucucuk cocuga sinirlerim bozuluyor anlatiyorum anlamiyor yapma diyorum baska seylerle ilgilendiriyorum yok yok
tarafından
Ooo baya ozaman sureklo yapiyor yani  2 yasinsa cok kucuk daha ama ya
(80 puan) tarafından
Aynen oyle emin olunki burdakiler kizma diyor ama benim yerimde olsa sizde istemsizce benim gibi davranirdiniz cok sakin kalmaya calistima ma yapamiyorum
tarafından
Bu yapiylada alaakli bilmiyorum bende sinirlenirdim. Tamam tabikide dövmek olmaz hicbirsekilde zaten anlamazki annesi . ona vurulmaz o sinirfen kendimi yerdim eminim ne zamandir bunu yapiyor
0 oy
tarafından
Bu gayet normal bir durum o sıra ilgisini çekicek bir şey bul eğer bu durumdan rahatsız olduğunu belli edersen daha çok yapar o daha çocuk cinsel haz vs duymuyor bu kadar dövücem diyecek kadar çileden çıkmanın sebebi ne
(80 puan) tarafından
O halini girseniz ne kadar baska yone ceksem olmuyor yine baska yere gidip yapiyor yapma diyorum oyun oynatmaya calisiyorum ama yok bende sinirleniyorum ter icinde kaliyor kipkirmizi oluyor nefes nefese kalio
0 oy
tarafından
Benim kuzenim de yapiyodu sonradan birakti niye oluyo bilmiyorum ama ona da doktor normal demisti
(80 puan) tarafından
Cocuk doktorunami giturdunuz yoksa
tarafından
Emin değilim canim ama baya dikkat cekiyodu yengem goturmustu cocuk doktorudur buyuk ihtimalle o da 2 yasindaydi 3 yasinda falan birakti yanlis hatirlamiyosam
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Çok mu ilgisiz kalıyor yada küçük kardeşi falan var mı ? 
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Ay ne yazacagimi bilemedim 2 yaşında çocuk hatta bebek onu bilmez bence ama dövme sakin aklı bile ermiyor ki daha bi doktora daniş.. birde ter içinde kalıyor derken nasıl yani orayı tam anlayamadim sürekli mi yapıyor bi süre sonra kendiliğinden mi bırakıyor? 
(80 puan) tarafından
Gunde 3 4 d3fa yapio oyle yaptiginda kafasina du dokmus gibi oluyor resmen
(1,284 puan) tarafından
Smdi intenette araştırdım uzmanlar gayet doğal olduğunu onu yaptığı zaman asla kızmadan  yasak koymadan dikkatini başka şeylere çekmek gerektiğini söylüyorlar ilkkez duydum bende böyle bisey çok şaşkınım ama normalmiş üstüne gidersen daha fazla yaparmış
(1,151 puan) tarafından
Her bebek yapar mıymıyş ya
(1,284 puan) tarafından
%80 90 i yapıyormuş genelde ilgisiz kardeşini kiskanan çocuklar yaparmış
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Dediğin gibi normal birseymis canım sakin ol önce çok fazla ilgilenip müdahale etme yoksa inada bindirir bu durumu sadece o zamanlarda dikkatini başka şeylere çekmen gerekiyor zamanla unutuyormus 
(80 puan) tarafından
Baska seyelr3 cekemiyorum dikkatini aliyorum oyun oynuyoruz biraz durup tekrar yapio
(2,039 puan) tarafından
Farklı dikkatini çekecek yada oyalayacak etkinlikler yapın yada değişik oyuncaklar alın canım bu süreçte kalem defter alın sürekli farklı şeyler deneyin birkaç gün bu şekilde üzerinde durursaniz unutur muhtemelen daha yaşı küçük
0 oy
(44,714 puan) tarafından
Sakın öle bisey yapma neden öle yapar bilmiyorum ama sakın dovme felan sakın sakın aklindan geçirme bı uzmandan felan destek yardımcı olurlar insallah
(80 puan) tarafından
Cok arastirdim dogal bir surecmis diyorlar ama bunun neresi dogal
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Canım o istemsiz yaptığı birşey kesinlikle doveyim falan deme bilinçli yapmıyor zaten bir kaç ay idare et kendiliğinden vazgecektir 
(80 puan) tarafından
Elimde degil babasida bazen sinirlenio ama ne kadarda kizsak yine yapuo
(3,099 puan) tarafından
Kizarsaniz yine yapar siz onu önlüyemezsiniz cunki bilinçli yapmiyor kendi bedenini tanıyor artık
(3,099 puan) tarafından
Kızmak yerine onun vücudunun bir parçası olduğunu anlatın ona hızlı bir şekilde bunu ogretinki güzel bir dil ile oda çabucak tanıyıp birakabilsin
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Evet canım 2 yaşındaki yegenimde yapardı doktor normal demiş o sira da dikkatini dağıtın bi sure sonra unutur demiş ki öyle de oldu sakın sinirlenip dövme normal bi hareket olarak gör. Ha bide goturebilirsen doktora götür belki enfeksiyon vardır kaşınıyordur yani kısacası anormal bir durum değil telaş yapma 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Ya canm tabiki normal cinsel organini keşfediyor birsuru çocuk var o dönemde elini oradan hiç çekmeyen merk etme sen 
0 oy
(323 puan) tarafından
Normal bir durum bilinçli yapmıyor yaptığını fark ettiğiniz zaman ona belli etmeden ilgisini başka yöne çekin sakince unutur zamanla

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 126 göst.
1 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Durunun Annesi (4,290 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 40 göst.
15 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ptrck (380 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 35 göst.
17 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevmm (1,949 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 399 göst.
12 Aralık 2023 Aile kategorisinde 3cocuklumutluevli (58 puan) tarafından soruldu

380,259 soru

11,384,935 cevap

34,884 kullanıcı

...