0 oy
297 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ben çok para harcayan biri değilm. Esim 3 iş yapıyor iki çocuğum var. Tüm gelir giderler hep bende aslında gelir çok gider az ama ben para kalınca elime nereye gidiyor ne alıyorum anlamıyorum bile para bitmiş. Birikim yapmak istiyorum akıl verin lütfen yaa. Ama eşim bilmeyecek bu birikimi. Eşim çok harcar o yüzden harcamasın diye gizli tutucam. 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Klasik olacak ama altın yap ama TL de kesinlikle tutma
tarafından
Öyle mi birikir bu para
tarafından
Kesinlikle öyle birikiyor para buçuktan mal bicikten derler bizim memlekette. Hiçbir evin eksiği bitmez aklında bisi varsa git sor fiyatını taksit ödeyene kadar elin adamına vade farkı para kazandırana kadar kenarda biriktir peşin al üstelik pesin alınca güzel indirimde yaptırırsin
-Reklam-
0 oy
(901 puan) tarafından
Bu cidden zor benimde elime geçiyor sürekli ama sor nerde bende bilmiyorum çocuklarıma mı gidiyor nere bilmiyorum bu iş benlik degil bende harcıyorum nere bilmesemde küçüklüğümden beri aynıyım annem der hep ölümlü dünya aman harca gitsin
tarafından
Kız bende düşünmem hiç harcarim ama bir şeye niyetlendim ve yüklü para lazm birikmesi lazm. Çok ca da kalır her ay para ama sor bir ne aldın nereye ne koydun de hiç bilmiyorum :D
(901 puan) tarafından
Para lazım oldıgunda elde kalmaz ama olmayınca ıvır zıvır gidiyor bence galiba
tarafından
Valla aynen çok doğru
tarafından
Aldığın alacağın şeylerin de hesabını yap. Yaz bir kenara. Almadan önce araştır en uygun nerede ise oradan al. İnternette çok uyguna geliyor birçok şey. Sitelerde kupon kodu bile satılıyor. Trendyol falan. Çok iyi kar ettiriyor. Böyle 20-30 lira deyip geçme öyle öyle birikiyor.
tarafından
Evet çok doğru ya gerçekten dikatte alacağım
0 oy
(849 puan) tarafından
Gelir gider tablosu her zaman iş görür. Kalanı da at başka hesaba. 
tarafından
Doğru aslında ben bodoslama fatura öderm tamam :D
0 oy
(608 puan) tarafından
Altın yap TL olarak kalırsa mutlaka harcanıyor 
tarafından
Evet ya kesinlikle
0 oy
(619 puan) tarafından

Sabit giderler hesaplanır. Mutfak masrafı ortalama bi mebla çıkarılır. Bi miktar da el harçlığı ayrılır. Kalabi hic yok sayılıp kenara atılır. Ben bekarken öyle yapardım. Tek kasa tek kişi harcaması.

Şimdi eşim ilgileniyor çünkü evdeyim malesef
tarafından
Bizde de ben ilgileniyorm ama beceremiyorum :D
0 oy
(171 puan) tarafından
Bende elimden geldiğince altin yaparim ama eşim bilmiyor ama kendim evde kazanıyorum çalışıyorum 1 lira mi bile ona vermem
tarafından
Eşimin maaslari da bende hiç ne kazandı ne harcandı bilmez bende yapabilirm ama yapamıyorum
0 oy
(11,280 puan) tarafından

Ben 8 sene calistim. Isten ciktigimda 100.000tl param vardi. Nasıl mı :D önce biriktirecegim parayi kenara atıp sonra kalan para ile gecinmeye calisirdim. Yoksa harciyimda kalani kenara atiyim dersen asla para biriktemezsin

tarafından
Ne kadar maaş alıyordunuz öyle maşallah :S
(11,280 puan) tarafından
Ilk ise basladigimda asgari ucret 750 tl idi. Bundan 10 sene once :) yavas yavas ben yukseldim yukseldikce maasim artti tabi
(11,280 puan) tarafından
Simdi dusununce az bile biriktirmisim yemisimde baya :))
tarafından
Allah bereket versin dicem de vermiş çok şükür :) daha da versin ne diyelim ben yapamazdım. 5 yıl çalıştım anca kendime 10 bin liralık bir gerdanlık alabildim. Hep yedim alışveriş falan o zamanlar korona da yok tabi
0 oy
(12,776 puan) tarafından
Altın hesabı yada adına hesap actiracaksin her ay düzenli oraya para atacaksın Cnm altın ise her ay 2 ayda bı gram çeyrek ip alıp atacaksın ancak öyle 
tarafından
Doğru çok teşekkür ederim
0 oy
(270 puan) tarafından
Kendin ve çocukların için bireysel emeklilik hesabı aç en iyisi  hem cekemezsin de iyi olur.İster birikim niyetine ister emeklilik çocuklar ileride kendi paraları ile okurlar.Benim yıllardır var benim emekliliğim doldu çocuklarımın birkaç senesi kaldı emekliliğe.
tarafından
Büyük kızım da emekli ama küçüğe başlamadım henüz :(
0 oy
tarafından
Bireysel emekliliğe atabilirsin 3 sene elllemezsen % 20 oranında para arttırımı ile alabilirsiniz parayı geri.
tarafından
3 sene çok. Ben seneye kadar biriktirip seneye değerlendireceğim inşallah
0 oy
tarafından
Birikim hesabı açtım eşimin maas yatınca belli bir miktar oraya atıp yok sayıyorum.
tarafından
İlk önce birikim parasını mi ayırıyorsun maaştan. Yoksa kalanı mi atıyorsun
tarafından
İlk önce birikim parası atıyorum mesela 1000tl atıyorum. Sonra ay başına ufak tefek ne kalıyor 50 100 neyse onu da alip maaş öncesi hesabı temizliyorum. Altın hesabım var altın düşükse de 300 500 demeden de altınà dönüştürüyorum. Ama para hesabı en az 3000 olmalı çünkü ani acil bir durum olduğunda da hastane olur cenaze olur o parayı harcayabilmeliyim ben uzakta oturuyorum o yüzden ani seyahatlerimiz olabiliyor. Yani öyle aman aman çok birikimim olmasada çok şükür kimseye muhtaç degilim ihtiyaclarimi giderebiliyorum. Eşim de karışmaz yaptıklarima. Kötülük için yapmadığım ortada zaten :) ben çalışmıyorum benimde işim bu:)
tarafından
Ay cok güzel fikir yaa çok teşekkür ederim bende bu doğrultuda ilerlemek istiyorum şu anda :) çok sağol
0 oy
(1,272 puan) tarafından
En güzeli açılmayan teneke kumbara. :) 
tarafından
Hahaaa :D
0 oy
tarafından
Valla en iyi taktik anne yöntemi birikim yöntemi altın yapmak. Elinizdeki paraya göre çeyrek gram yada gramın bile gramı var bu şekilde gidip altın yapıp saklayabilirsiniz yok zamanda çok iyi gidiyor ve çok iyi birikim yöntemi sonra bir bakarsınız baya olmuş. Umarım yapabilirsiniz biz borçtan bişey yapamıyoruz :)
tarafından
Çok şükür bizimde borcumuz var :D :D ama altın iyi fikir ya
tarafından
Borç yiğidin kamçısı napalim :)
0 oy
(149 puan) tarafından
Banka indirip altın gram al hem paran artar çıktığında bozdur al yaparsın kar edersin
0 oy
(964 puan) tarafından
Ben banka hesabima yatiriyorum 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 284 göst.
11 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Busra2607 (484 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 90 göst.
22 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Beyaz05 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 217 göst.