0 oy
224 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ultrason da mesela Fl yazıyor bunu neyre çarpıp bölüp uzunluğu buluyoruz yada diğer terimleri bilennvar mi acaba bu arada bugün gene doktor kontrolünde %90 erkek dedi testisleri oluşmaya başlamış dedi ancak hala %100luk oran vermiyorlar niye acaba :((

2 Cevaplar

0 oy
(2,765 puan) tarafından
Carpip bolmene gerek yokki canm crl yazan bebegin boyu kg yazanda kilosu oluyor benim usgde oyle yaziyor 
(1,100 puan) tarafından
Kız ne hamilesi beni biriyle karıştırdın sen :)
(2,765 puan) tarafından
Yok kiz bi post okudum adin yaziyordu kucuk bebegim var adetimde gecikti test yapsammi diye yaxiyordu senin adini gordum acaba sen postumu kapattin yada duzenledinde benmi oyle gordum yanlislikla
(1,100 puan) tarafından
Evet kapatmıştım canım ☺ ben doğum yaptım 8 ay önce Allah isteyene versin inşallah
(2,765 puan) tarafından
Amin canim ne guzel daha minicik bebisin var bende o gunlerini bi yandan ozluyorum ya neyse post sahibi kizicak simdi oyle bildirim gidip duruyordur☺
(1,100 puan) tarafından
Evet insan özlüyor seninde kavuşmana az kalmış
Allah yardımcın olsun canım öpüyorum ❤
-Reklam-
0 oy
(1,100 puan) tarafından
  • AC: Bebeğin karın çevresinin ölçüsü anlamına gelmektedir.
  • AD: Bebeğin karnının çapı anlamındadır.
  • AFI: Amniotik sıvı miktarının ultrasonla net bir şekilde ölçülebilmesi anlamında kullanılmaktadır.
  • CRL: Anne karnındaki bebeğin popo ve baş mesafesi anlamına gelmektedir. Crown Rump Length’ın kısaltılmış terimi olduğu belirtilir. Gebelikten önce bebeğin gelişimi hakkında en net bilgileri bu değere bakarak görüldüğü belirtilir. İçerisinde bulunulan gebelik haftasının, anne adayının son adet tarihi (SAT) ile karşılaştırılarak doğrulanmasında hata payı en az olan ölçüm olduğu belirtilir. SAT (son adet tarihi) şüpheli olan ya da son adet tarihini hatırlamayan anne adaylarının bebeklerinin gelişme geriliği ya da gün aşımı düşünülen gebeliklerde doğru haftanın belirlenmesinin sağladığı belirtilir.
  • DD: Söz konusu değer bebeğin tahmini doğum tarihini verir?
  • EDD: Bebeğin tahmini doğum tarihidir ve diğer ultrason terimleriyle birlikte kullanılmaktadır.
  • EDD (LMP): Son adet tarihine göre doğum zamanı,
  • EDD (AUA): Bebeğin anne karnındaki ölçümlerine göre tahmini doğum zamanını verir
  • Boyunu bulmak için Fl değerini 7 ile çarpacaksın

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 1,027 göst.
15 Şubat 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde SL (1,012 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 93 göst.
27 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Nurgizem (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 802 göst.
0 oy
15 cevap 596 göst.
19 Kasım 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ❤️Balım❤️ (1,390 puan) tarafından soruldu

381,133 soru

11,410,264 cevap

34,949 kullanıcı

...