0 oy
381 göst.
Aile kategorisinde (1,501 puan) tarafından
Kızlar ailemin 2 milyonluk mal varlığı var yani ben başka ildeyim erkek kardeşim o ilde her şeyi almış evlenecek şimdi karısına dükkan açacakmış her şey benim diyomuş bi de bana ucuz ev tut kredi çek araba al diyolar şaka gibi hiç de demiyolar yani senin hakkın da var lanet olsun parası sizin olsun da bi de bana akıl verme alt kata oturcak muşum yok küçük ev tutacakmışım merkezden uzak olacakmış bilmem ne annem de kardeşim de aynı her şey erkeğin olsun tabii kız evlat kimmişş

15 Cevaplar

0 oy
(1,115 puan) tarafından
Dava aç öyle bi hakları yok
(1,501 puan) tarafından
Dava acamam canım ailem hayatta
-Reklam-
0 oy
(10,726 puan) tarafından
Sıkma canınıııı bir davaya bakar. Catır catır da alırsın. Sen onların attıkları mesajları filan tut elinde
(1,501 puan) tarafından
Hayır canım babam filan hayatta ama her sey kardesimde yani ben napabilirim ki ama çok bozuldum bana kümeste otur dşcekler utanmasalar kardesim lüks villada otururken ben kira veriyorm
0 oy
(5,252 puan) tarafından
Maalesef eski zihniyet çoğu böyle sonra yaşlanınca kızım baksın zaten kız sadece aileye bakıcı olarak doğmuş ama yiyici olan erkek evlat olsun 
(1,501 puan) tarafından
Evet gerçekten de öyleler
(5,252 puan) tarafından
Herkes dava aç demiş ama ben olsam ugrasmazdım ama mesafeyide koyardım sonuçta o aile sana değil oğluna aile olmuş sana değil üzücü Bi durum
0 oy
tarafından
canim dava ac bunla basedemezsin eski kafalar boyle kotu olucaksin ki hakkini alabil kesinlikle dava ac ne demek parasi onun olsun bu zihniyetteki insanlarin olmasin cnm
(1,501 puan) tarafından
Yok canım anam babam hayatta naısl açiyim ki simdiden kardesim 100 binlik araba almis üstüne dukkan alicakms yolunu yapıyo yavas yavas gecşrecek üstüne
tarafından
acarsin tabiki neden olmasin ki mal varligini onun ustune yaptiklari belli sonucta
(1,501 puan) tarafından
Babam rıza verdik sonra hakim ne dicek canım
tarafından
bir avukata sormak lazim yoksa herkes herkese versin olur mu oylr sey
tarafından
Baban rıza verse bile devlet senin hakkını gözetir canım alırsın hakkını merak etme
0 oy
tarafından
Peşinde dur kuzum . Benim babamın bir evi var benimde var elhamdülillah babam diyor pay edecem eşim dedi asla talep etme zaten bir evi var birde erkek kardeşim var helali hoş olsun. Sonuna kadar olmadığı halde neler yapmaya çalışıyorlar o yeter bana dava aç 
(1,501 puan) tarafından
Canım babam hayatta ve kardesin üstüne yapıyo yavas yavas iste dava da acsam acamam yani kardesim lüks villada ben kşradaym zaten utanmasalar kümeste otur dşcekler bana oyle oksa neyse dersin
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Canm arkadaşın dediği gibi dava açarsan hakkını alabilirsin diğer türlü 1 damla su vermez o insanlar sana yerinde olsam hakkım olanı bırakmazdjm sen bekarken onların yemeğini yapıp temizlik bulaşık işlerine bakmiyormuydun evlat değilsen onlarida istemeseler di senden hakkını ara .
(1,501 puan) tarafından
Tabii ki yaptım ama hayatta insanlar mal onların hakim ne dicek ki bana
(678 puan) tarafından
Anne babası sağ olduğu için dava açamaz neye dava açacak anne baba sağ iken miras çocuklara düşmüyor dilediğinin  üzerine verir malını he baba sağ olmasaydı imzası gerekecekti satış işlemleri için imzayı vermezdi olur biterdi
(1,501 puan) tarafından
Evet zaten benim sinir olduğum vermesi etmesi lanet olsun ama bi de bana utanmadan kümeste otur muamelesi yapılması
0 oy
(14,004 puan) tarafından
Eminim senin kardeşinden daha çok emeğin vardir ben olsam hakkımı bırakmam
(1,501 puan) tarafından
Öyle aslında bakarsan kardesim bencil
0 oy
tarafından

Neden bu miras davası var ailelerde çok merak ediyorum. 

Eşim ailesinden 1 iğne istemiyor.  

Bende istemiyorum.  Biz kendimiz basaricaz diyoruz.  

Normalde yerler babamın üzerineydi. Enişteme satış gösterdik. Sonrasında. Abimin üzerine satış verildi.  

Kim ne kadar dava acsada. Kimse birşey yapamaz. Yapamasin diye.  

Bizede mal varlığı istemek çok saçma geliyor. Alan baksın bakmıyor sa almasin kafası var bizdede 

(1,501 puan) tarafından
Niye kendi babamın malını elin kıızna yediriyim ki
tarafından
Elin kızı dediğin yengen abisinin. Eşi.  Neden gelinler el kızı olarak görülüyor. Neden bu zihniyet var sende evlisin.  Senin için böyle düşünülse hoşuna gider mi illa gorumcelik yapacak siniz dimi
(1,501 puan) tarafından
Ben gelinim ama hak yemiyorum eşim yesin bacılar taş kemirsin demiyorum ki ve tabii ki eldir yenge abim kendi payını ister komple yedirir ister hiç yedirmez beni bağlamaz ama benim hakkımı niye yediriyim
0 oy
(678 puan) tarafından
Bizde öyle değil herşey ortaktır ama şöyleki ileride ne olucagi belli olmaz ama anne babanın bakımida  ortaktır yani bazı anneler babalar  damat yanına gitmem bana oğlum bakar birtek diyorlar ya hani ondan belki tüm mal varlığını beriyordur ama hata ediyor bakalım o gelin bakcakmi onlara inşallah ilerde pişman olmazlar  bu yaptıklarına  bence içinde kalacağına annenle konuş üzüldüğünü söyle madem  böyle yaptılar inşallah ilerde benim alt kat evime kalmazsınız de 
(1,501 puan) tarafından
Yani gecekonduda otur derken kolay baba ama haklisin gelin luks villasında ister mi bilinmez yaslilik var
0 oy
tarafından
Kesinlikle dava açar hakkımı alirim
0 oy
tarafından
Allah merhamet versin.. Rabbim size de bol rızık versin canım. Böyle ailelere çok üzülüyorum yazık günah.
0 oy
(220 puan) tarafından
Ölmeden önce paraları elden çıkarıyorlar ki sana para düşmesin vay be... Senin yapabileceğin tek şey annenle baban öldükten sonra onların mal varlığı ile kardeşine alınan taşınmazları vs kanıtlayıo hak talep etmek. Şu an için zor bi şey yapılamaz gibi :/
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ailede bitiyor canım bu bizdede kızlara fazla verilir. 
0 oy
(964 puan) tarafından
Ayniii ananem dayima herseyi yapar anneme hic bisi ne bicim is bizim evimiz var mesela ben dedim esime kizimiz var bizim 18 i doldursun bu ev ustune yapilicak ileride evlenir eder bisi olur geri doner basini sokxagi bi ev olsun
0 oy
(265 puan) tarafından
Ben olsam ailemle konuşmadım onlar òyle yapacaklara eğer.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 521 göst.
20 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Ö.B❤️A.C.A (582 puan) tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 586 göst.
2 Nisan 2024 Aile kategorisinde Eeebbrrrruuuuuu (670 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 363 göst.
20 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 489 göst.