0 oy
459 göst.
Diğer kategorisinde (13,702 puan) tarafından

Benim babam zamanın capkinlarindanmis :D

Yakışıklı ,sevimli faln..
Bide o yokluk zamanlarında İstanbul'a gelmiş parasıyla araba alıp dönmüş köye falan.
Milletin ağzı açık :)

Herkes hala o günleri yaşar gibi gülerek anlatıyor o zamanları :D

Annem babama aşık,teyzesinin oğlu ama dayı diye hitap ederlermiş.
 Babamın burnu havada.
Her köyde bir sevgili :D

Anneme demiş seni istemeye gelicez biz diye anneanne çikolata falan getirmiş İstanbul'dan gelirken.
Annem  ucuyo sevinçten tabi.
Tarlada babasına yardım ederken annem,
Amcam geliyo.
Enişte enişte abimi sözlicez,siz de gelin :D

Meğer başkasıyla nisanlaniyo ..

Garip anam çilekeş anam :D

Babam nisanlaniyo son kez İstanbul'a gurbete geliyo düğün parası için .
O sıra nişanlısı kaciyo başkasına :D

Kaliyo gene anama :D

Öyle işte :D

Sizinkiler?

32 Cevaplar

0 oy
(1,472 puan) tarafından

Babam nişanlıyken annemi kaçırmış askerdeyken nişanları olmuş zaten gelince de düğünü bekleyememiş:D

(13,702 puan) tarafından
:D napsin adamcağız
-Reklam-
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Babam anneme sewdaliymis annem küçük 15yasimda annanem anneme sormadan vermiş. Şimdi diyorum Allah sorsun sana annane.
(13,702 puan) tarafından
:/ çok olmuş öyle gönülsüz evlilikler
(9,247 puan) tarafından
Annem neler neler yaşamış bırakmamış bizlerde baba tarafına öfkeli çocuklarız iste
0 oy
tarafından
Baban kurkcu dukkanina geri donmus desene :))

Bizimkilerde hala dayi cocuklariymis iste klasik :)
(13,702 puan) tarafından
Hala diyo bütün kızlar bana aşıktı diye :D
Annem diyo belli belli nisanliyken kaçmış diye :D sjsjsj
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Gorucu usulü eskiden köylerde mal karsiligi bisi alinirmis mesela 2 yumarta verirsin karsindakide sana 1 ekmek falan verirmis .babamin dayisida koy köy gezerken satis yapmak icin annemin babasiyla karsilasiyo yaninda da annemle teyzemler varmis daga bisiler toplamay gidiyolarmis .babamin dayisi bizim bekarimiz var evlenmek.istiyo kizlarindan birini Allahin emriyle verir misin demis ddem de hic gereddut etmeden tanimadigi bi aileye tamm demis .taa siirtten agriya kiz isteye gitmisler orda nisanlaniyolar sonra babamlar istanbula tasiniyolar annemide getirip istanbulda dugun yapiyolar dedemlerde 1 sene sonra istanbula tasiniyolar .bildigin baya görucu usulü :D
(1,667 puan) tarafından
Hayir hala da babmin dayisinin arkasindan demedigini birakmaz  madem guvenmiyodun emin degildin neden araci oldu diye .cok cekti zamaninda varlikli bi aileden geldi kendi evini bile kendi cimento taş tasiyarak elleriyle yapti kaynanasida bi o kadar eziyet etmis eski akil iste nerden bilsin bosanma filan
tarafından
Allah yardımcısı olsun ya
(1,667 puan) tarafından
Amin cnm sagolasinn
(13,702 puan) tarafından
Ne ilginç öyle değil mi?
Bilmediğin kişiye evinin adresini dahi vermezken kendi ciğerini veriyosn
(1,667 puan) tarafından
Önceden bu kadar kötu bi dünya yokmus herhalde inanip veriyosun hemen simdi olsa bin kere dusunur bin kere arastirirsin falan
0 oy
tarafından
Beşik kertmesi oldukları için vasiyet üzerine evlilik olmuş onların 
(13,702 puan) tarafından
Ay anlatsana :)
tarafından
Şimdi  amca cocuklari bunlar bnm anem babam bunların babaanesi iki elti hamile kalınca kaynanalari diyirkj kimin kizi kimin oğlu olursa birbirine versin vaziyet ediyir ananemin kızı babaanemin oğlu oluyor bunlarda birbirine veriyirlar evleniyir annemle babam
0 oy
(1,929 puan) tarafından

Bizimkiler teyze çocukları klasik evlilik :D

(13,702 puan) tarafından
:D  en güzeli onzamanlarmis
0 oy
(339 puan) tarafından
Babamla annemin aralarında 1 yaş var miş annem büyükmüş 1 yaş babamdan kaçmışlar yolda jandarma durdurmuş babam demiş o kaçırdı beni :)) klasik kaçma hikayeleri yani seviyomuş kaçırmış 
(13,702 puan) tarafından
Sjsjsjs bnde kaçarak evlendim annem agliyomus. Falan garibim.
İşte kim bilir kim kaçırdı falan diye
Abim demiş snn kızın şeytan gibi o kaçırmıştır sjsjjs
(339 puan) tarafından
:)) bende eşime kaçmıştım onun olduğu yere qelmistim oda dio beni sen kaçırdın bende o zaman kötü mü ettim diom :)) allaha şükür mutluyuz
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Bizimkiler iki düşman aile hala bile soğukluk var anne ve baba tarafının arasında

Nasıl olmuşsa birbirilerini sevmişler başta kimse istememiş ama sonra vermişler anamı şimdi ben anamın kızlık soyadını taşıyorum işe bak :) 
(13,702 puan) tarafından
Vayyyy :))))
 Dizilerdeki gib iki düşman aile :)
0 oy
tarafından

Seninkinden dizi senaryosu cikar valla enteresanmış. Benim babam üniversite okurken kaldigi evin ust katinda annemler oturuyormuş orda görüyor annemi iste flört falan çıkma durumlari. Okul bitiyo babam memlekete dönüyor ama akli annemde dedeme inekleri sattirip annemi.istemeye geliyorlar veeeeeee esas bomba şimdi geliyor evliliklerinin 30. Seneyi devriyesinde  boşandılar :)

tarafından
Sebepler 20 senedir vardida annem boşuna katlandi
(895 puan) tarafından
Rabbim kolaylik versin cnm
tarafından
Sagolasin cok oldu bosanali iyiyiz huzurluyuz ailecek keyfimiz yerinde babamsiz hayat cok daha guzel
(13,702 puan) tarafından
Sonuna kadar sırıtarak okurken sonu içimi acıttı resmen
tarafından
Hani bizim hayatimizda bi dizi senaryosu olur burda anlatsamda kimse inanmaz o yuzden detaya cok girmiyorum. Ama cok sukur iyiyiz
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Babam 17 yaşında Tokat'tan İstanbul a geliyor amcasının yanına dedem de ev sahibi bak Orhan diyor yeğenin genç delikanlı binada genç kızlar var sakın birine yan gözle baktığını görmeyeyim bahsettiği kızlar başka komşular anneme konduramiyor çünkü daha 12 yaşında. Aradan zaman geçiyor annem babama abi derken babam anneme aşık oluyor peşinde koşuyor annem ise daha minicik sonra karne günü geliyor dedem annemi korkutmak için karnen de zayıf varsa eve gelme diyor annem de ertesi gün bunu babama soyluyor korkuyorum diyor. Babamda diyor gel kaçalım annem de kaçmak ne bilsin küçücük çocuk tamam diyor. Ankara'ya gidiyorlar babam öbür odada amcalrimla napacagiz bu kız Kürt bizi vururlar diye konuşurken annem odada çocuklarla çizgi film izliyor. 18 sene evli kaldılar çok zorluk yaşamışlar annem her anlatmasın da hüngür hüngür ağlarım. Birbirlerini buyutmusler resmen sonra babam yüzünden bitti bu evlilik 10 sene oldu bosanali gel barışalım diyor anneme unutamıyorum diyor ahh ahh anlatsak roman olur
(14,032 puan) tarafından
Babamda cocukmuş annemi çok seviyormuş annem gerdekten korkuyor diye aylarca dokunmamış yengem adını çıkarmış bu kadın diye düşünebiliyor musun 12 yaşında ki çocuk kızlığı yok bunun demiş annem ağlaya ağlaya babamla birlikte olmuş
(2,615 puan) tarafından
Ayyy offff Allah kahretsin bolelerini yaa pislik kadin
.peki nedem babandan dolayi bosandilar cnm ozel degilse
(14,032 puan) tarafından
Babam annemin kıymetini bilmedi diyelim canım şiddet vardı sanal arkadaslari falan varmış başka bir telefonu varmış bir sürü sebebi vardı annemde yeter dedi şimdi daha mutlu kendi çalışıyor kendi harcıyor çok huzurlu
(2,615 puan) tarafından
Ayy insallah hep mutlu olur cnm
(14,032 puan) tarafından
Allah razı gider canım benim
0 oy
tarafından
Teyze çocukları bizimkiler annem babamı 1 kere görmüş babam da annemi 1 kere görmüş küçükken o da neyse babaannem anneanneme gelmiş sen bu kızı benim oğluma vermeden ben gitmem demiş sabah ezanına kadar konuşmuş ikna etmiş sonra orda annemin parmağına yuzuk takmışlar babam yok bu arada  annemin kumaşını memlekette babamin kinasini istanbulda yapmışlar ayrı ayrı aynı gün yapmışlar sonra 4 5 gun sonra da amcam gelmiş annemi almış istanbula getirmiş akşam babam eve gelmiş annemle o kadarcık  :)
(13,702 puan) tarafından
Ayrı ayr kına.. ne garip öyle degl mi :)
tarafından
O zamanın imkanları işte
0 oy
tarafından

Hahaha çok iyi ya süper nasipte öte köy yok dedikleri bu olsa gerek hikaye efsane :D

(13,702 puan) tarafından
Babam hala diyo tüm kızlar bana aşıktı diye :D
tarafından
Süper ya gerçekten:) :)
0 oy
(5,493 puan) tarafından
Ah ah hiç sorma rahmetli babamın babası annemi almadan gitmeyiz demişler zaten amca çocukları annemle babam annem hiç istememiş halası da zorla ikna etmiş öyle evlenmişler bir nevi görücü usulü 
(13,702 puan) tarafından
Nasip nasip nasip.. gerçekten
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Nasipten öteye yol gitmezmiş:D

Biizmkiler görücü usulü olmuş. Babam başkasını seviyormuş ama kız onu kandırmış ve başkasıyla evlenmiş. Halamda annenin teyzesinin evine taşınmış annem yardıma gitmiş orada görmüş kilolu sakallıydı diyor amcamın yanına bekardır diye oturmamış babamı evli sanıp yanına oturmuş ondan sonrada istemeye gelmişler

(13,702 puan) tarafından
Ehehe  siskolar bekar:D
0 oy
tarafından

Annemi arayıp sormam lazım biraz bekle :D

(13,702 puan) tarafından
:D sormadn mi
tarafından
Ay yok kız :D bebelerden unuttum bile ama yanlış hatırlamıyorsam her zaman annem anlatırdı nişanlıkyen kaçmışlar :D
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Şaka gibi benim annem hiç görmedi bir adama kaçmış hatta kaçmış denmez kaçırmış babam istemişti amcamlar annemi almış babam 1 saat sonra binmiş arabaya anlican annem babamı kaçırmış ☺️
(13,702 puan) tarafından
En güzeli sskks
Kadın dediğin ne istediğini bilecek ahahahha
(4,061 puan) tarafından
Sorma kız valla öyle
0 oy
(964 puan) tarafından
Görücü usulü evlenmişler 
(13,702 puan) tarafından
Anladm cnm
0 oy
tarafından
Annen mutlu olmuştur :))
(13,702 puan) tarafından
Hala diyo oh canıma degsin diye ahahaa
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Benim teyzemle amcam evli aynı köylüler ama akraba değillermiş babam da annemi seviyormus sıraya girmişler ama annem daha ilk okul 5 e filan gidiyormuş babam abi sana onu alak bana da küçüğü alak diye tutturmuşlar annemle babam arasında 7 yaş var tabi teyzem evlenmiş babama ekmek al diyormuş babam alırım ama bi şartla haticwyi bana alacaksınız diyormuş teyzem der ki hiçbir iş gorduremezdik babam askere gidiyor izine geliyor köy çeşmesinde annem su doldururken yollarına gül döküyor annem de çiğneyip geçiyor yüz vermiyor babam ağaç başına çıkmış atarım kendimi burdan demis annem orda etkilenmeye başlamış ama daha 6 ya gidiyormuş galiba tamm in varacam sana demiş babam inince annem basmış tokadı beni rezil mi edecen diye ordan babamın asker izni bitmiş geri gitmiş askere o sıra annemin babası olmuş anneannemle kalmışlar anneannemde teyzemlere haber salmış kızın başına bir iş filan gelir verecem diye su gün dunurculer gelecek sizde gelin diye o gün teyzemle amcamda almışlar 10 kg un ile dünürcü olmuşlar aynı anda iki aile dünür olmuş yani diğer dunurculer ne olduğunu bile anlamamış babam askerdeyken vermişler babama o gün bu gündür aşkla yaşıyorlar ☺
(13,702 puan) tarafından
Su masumiyet..
Su güzel hikaye :)
(1,763 puan) tarafından
Aynen canm şükür çok mutlu bir aileye sahibim annem daha 40 yaşında 26 yaşında kızı var annemle abla kardeş gibiyiz babamda 47 yaşında hep birbirleri için çabalıyorlar haka evlilik yıldönümü doğum günü anneler babalar günü ikiside birbirine karşılıklı sevgi saygı ve fedakarlık gosteriyor
0 oy
(968 puan) tarafından
Nisanlilarmis bi dugune gitmisler sonra arkadaslariyla ortam falan derken saat aksam 11 olmus annem eve geri donmeye korkmus saat gec diye sonra kacmislar :D 
(13,702 puan) tarafından
Ahahah çok var böyle geç oldu diye kaçan ha :D
(2,615 puan) tarafından
Ahaahhh tesaduf aşk
(968 puan) tarafından
Ne kadar masum aslinda oysa dedemin dunyadan haberi yokmus yatmis coktan... simdi nisanlinla biraz gece gec saatte disarsa olmayi oo ooo :))

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 307 göst.
31 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Meyross (427 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 382 göst.
13 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mrlllll (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
58 cevap 1,094 göst.
22 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 518 göst.