0 oy
450 göst.
Aile kategorisinde (178 puan) tarafından
Kızlar hiç fikrinimizi almadan geliyorlar aylarca kalma planı yapıp dönerken 15 gün iznimiz var Onuda bizle gelin kalın diyorlar siz olsanız ne yapardınız yani sormuyorlar böyle yaparız diyorlar benim eşimle belki başka bir planım var kuduruuyorum ya

18 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Bize gelirken fikir almalarina gerek yok oglunun evi okey 

Ama benim oraya gitme  planima kimse karisamaz 
tarafından
Yani bilmem sirf bende kalcaksa sorsunda esim tek erkek degil 4 erkek kardesler sorun olmuyo ozaman acisada oldurmez :)
(178 puan) tarafından
Kuzum bizimkiler yaşlı değil ki gezmeye gelmişler :)))
tarafından
Yav gitsin baska yerde gezssinler sehir turlarina katilsinlar ozaman alla alla:)
(178 puan) tarafından
Kız hasta olsalar yaşlı olsalar başımın üstünde yerleri var ama daha 9 aylık evliyim ev tasiycam eşimle hiç birşey yapamadık bunların gezmesine evimde rahat yatamıyorum bile ona delleniyom ya
tarafından
Kapina sey as muessesemiz kapalıdır :)))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cnm esin diyemiyomu onlara tatilde suraya gidecegiz falan
(178 puan) tarafından
Yok canım 2 ay kalacaklarını bilmiyorduk...
0 oy
(2,226 puan) tarafından
eşimle planım var derim 

ve kırmadan da söylerim. 

evli bi insanım her zaman müsait olmayabilir evim hasta olurum evimi toplamamış olurum pat diye gelinmesinden hoşlanmazdım 
(178 puan) tarafından
Kuzum uzak mesafe zaten ama 2 aylığına gelmişler bilmiyorduk 15 gün Max. Diyorduk birde dönüşte 15 günde bizde kalırsınız diyorlar
(2,226 puan) tarafından
yani canım tabi ki gelsinler ama mesela bianda pay diye benim hoşuma gitmez veya da izin alsınlar demiyorum bu benim de hoşuma gitmez ama plan program sorulur o şekilde olması daha güzel olur bence yani ben öyle olmmasını isterim en azından
(178 puan) tarafından
Tabi canım evlatlarinin evi kimse gelmeyin diyemez ama iki aylikta çok yani tasincaz şarka gitcez eşimiz dostumuz arkadaşımız veda yemeği yapıyor çağırıyor gidemiyoruz kız hastane randevum var 9 haftalık hamileyim bende gelcem diyor bı dur yani ya eşim gelsin bı dur bari orda dur
(2,226 puan) tarafından
bilemedim ki canım napsan? napmayı düşünüyorsun peki
(178 puan) tarafından
Ah bı bilsem kuzum ah bı bilsem
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Neden fikrimizi alsınlar ki kendi evlatlarının da evi sonuçta. Ama oraya zorla gitmem yani
(178 puan) tarafından
Canım 2 aylığına geliyorsa fikir alınmalı bence o kadar da değil
(2,443 puan) tarafından
Ben sorun etmem ama herkesin düşüncesi bir değil tabiki. Ben evlendikten sonra bana fikrimi sormadan 1 buçuk sene yanımda kaldılar ben sesimi çıkarmadım :)
(178 puan) tarafından
Allah senin sabrindan versin kayınvaliden eşinin eski konuştuğu kızları söyleyip şunu almadı çok üzüldüm de demiyordur ama sürekli değil mi :)) benim ki bide onu yapıyor :))
(2,443 puan) tarafından
Kaynanam demiyor ama eski sevgilisi kuzeni olduğu için aşk hikayelerini az dinlemedim :) en sonunda eşime söyledim ben duymak zorunda değilim diye. O da konuştu ondan beri adı bile geçmiyor çok şükür :)
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Gelmeden önce haber vermeleri gerekir yani gelene hayır diyemem ama o kadar zaman beklediğim izinide orada geçiremem çok beklerler .d
(178 puan) tarafından
Dönüşte eşim izne basladiktan sonra ben dizermisim bu arada 9 haftalık hamileyim...pardon köleyim..
(3,457 puan) tarafından
Canım durumu eşinle konuş yani bide gebemissin ilk 3 ay önemli biliyorsun değilmi ayrıca senin dinlerek iş yapman lazım ev dizmekte öyle kolay bişey değil esin kabul ettikten sonra söyledikleri ile kalır onlar
(178 puan) tarafından
Eşim zaten asla diyor kuzum ama iki ay burda kalcaklar o Allah'ın emri gibi yani ben oraya geçmeyi gittim artık iki ay derdindeyim valla
(3,457 puan) tarafından
Yüz verme kız bidaha gelmezler belki 2 ay ne demek 2 ay kayınvalidemgil.bende kalsa kafayı yerim heralde
(178 puan) tarafından
Valla bende yemek üzereyim kuzucum ramak kaldı
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ben olsam çoktan cinnet geçirmiştim =)) hiç tahammul edemem bozarım yani. 
(178 puan) tarafından
Çok zor dayaniyorum bide 2 aylığına gelmişler 15 gün ev taşıma iznimizide orda geçirmemizi emrediyorlar 2.5 ay onlarla kalırsam 9 aylık evliyim daha eşimle hiç alakam kalmaz diye düşünüyorum
(5,406 puan) tarafından
Kabul etme canım. Hayır demeyi bil bizim tatil de başka planımız var de. Baştan yapmazsan bu böyle gider. Onlar yaşlı kendilerine arkadaş arıyor. Onlara kalsa birlikte yaşarsınız
(178 puan) tarafından
Ah o hayır demeyi bilsem zaten çok haklısın bak digerlerine yapamiyorlar
0 oy
(344 puan) tarafından
Yaptıkları hoş birşey değil canım ama kalkıp gelmeyin de diyemiyorsun işte 
(178 puan) tarafından
Yok canım nrde diyemiyorum valla üstüne bide 2 aylık gelmişler
0 oy
tarafından
Bizim başka planımız var deyin anlamayacak değiller ya siz köle değilsiniz bağımsızsiniz dönüşte de 1 saatliğine uğrar evinize gelirsiniz
(178 puan) tarafından
Kuzum biz şarka tayine gitcez 15 gün ev taşıma iznimiz var dönüşümüz yok onlarda uzakta oturuyor ama 2 aylığına gelip ev taşıma iznimide orda gecirmemi emrediyorlar
tarafından
Bunları aynı şekilde anlatin canım anlamayacak değiller ya kolay mı ev döşemesi
(178 puan) tarafından
Kız ya orayada gelelim derlerse jiletlerim kendimi :))))
tarafından
Derler uzun süre goremeyecegiz diye :-D
0 oy
(964 puan) tarafından
Oglanlarin evi fikir almaya gerek yok ayni sekilde kendi ailemde ama gelmeden ararlar musaitmisiniz derler oylw gelirler cat kapi değil (di) simsi ona gerek yok cunku ayriliyorum :))))
(178 puan) tarafından
Canım çok geçmiş olsun öncelikle rabbim pişman etmesin ama 2 aylığına gelmiyorda bence fikir alınır sonuçta hem ev tasiycaz doğuya hemde hamileyim yeni daha ve müsait olmayabilirim 2 ayın içinde planlarım olabilir diye düşünüyor rum
(964 puan) tarafından
Haa canim tabikide musaitmisiniz diye aramalari lazimmm
(178 puan) tarafından
Yok kuzum işte ona delleniyom bide gençler yani bakıma muhtac değiller gezmeye geldiler ondan bu çıldırma
0 oy
(4,067 puan) tarafından
İstedikleri zamn gelebilirler sadece gelrken arayıp kızm biz geliyoruz demeleri yetr he knu benm oraya gitmemse o bna kalmış bişey çk şükr iksnide sevdiğim içn Bi onlara Bi bize gidp gekyruz işte 
(178 puan) tarafından
Canım 2 aylığına gelmişler :) sence iki ay için müsade alınmaz mı?
(4,067 puan) tarafından
Valla seni blemm ama keşke gelp biznklrde o kdar kalslr hiç sevmiyorum böyle git gel yapmsnı 10 dk yol ama yoruyo bni bide huysuz Bi kızm olunca zor olyo
(178 puan) tarafından
Hay maşallah:))((
0 oy
(619 puan) tarafından
Sadece oğullarının değil ayni zamanda seninde evin. Usulen geleceğiz vs diyebilirler. Sende ona göre hazırlık yaparsın. 2 ay ne ayrıca ya. Ev üstüne ev bide hamilesin. 15 izin konusunda ben olsam gitmem esimide yollamam. Kusura bakmasin kimse. Sen muhatap olma eşinle konuş. Arayi yapmasi gereken o. Evi tek basina nasil yerleştireceksin
(619 puan) tarafından
Bak ona dedigimi söyle. Aksam da yatarken eşine annen böyle dedi. Bende böyle söyledim hayatım. Zoruma gidiyor, sanki beni istemiyor cok üzülüyorum diye. Bak bi daha söyleyebilir mi
(178 puan) tarafından
İşteyken dedim kuzum onu delirdi ben halletcem çok oldu artık dedi kızdım benim evimde bişey söyleme diye ama dellendi yani taktı kadın ya diyor
(619 puan) tarafından
Eşini dinle canım. Bu kaynanalar böyle yapınca sadece kendinden iyice soğutuyor.  Allah sabır versin. Eşin arkanda belli canım. Allah huzurunuzu daim etsin
(178 puan) tarafından
Amin kuzum çok teşekkür ederim çok sağol valla hakkını helal et uzun uzun yazdin yardimci oldun
(619 puan) tarafından
Helal olsun canim ne demek. Hep mutlu olalım
0 oy
(350 puan) tarafından
Eşime söylerim ailesine desin bizim isimiz var bir yere gitcez desin 
(350 puan) tarafından
Diger gelini bezdirmisler demekki sende insallah o raddeye gelmezsin ama amaclari belli gezmeye yeni evli birinin evinde bu kadar kalinmaz yanlis benim annem 1 gun bile zor duruyor kizim esin kizar cok durmiyim diyor kaynanalar boyle dusuncesiz olursa sevmeyiz istmeyiz tabi bizim ailemiz bizi dusunuyir ama huzurlari bozulmasin diye ama geliniz biz hersyi cekmek zorundayz ya o yuzdrn herseyi yaparlar
(178 puan) tarafından
Kız annem 9 aylık evliyim Allah canımı alsın hiç gelmedi erkek kardeşim ve babam geldi babam 1 gün erkek kardeşim 2 gün kaldı sadece bunlar gezmeye geliyorlar bide yeni hamileyim valla ayakta duracak canım yok dediğin gibi geliniz ya adımız var
(350 puan) tarafından
Sen hamile hamile hizmet mi edeceksin yani simdi ya zorlama kendini bence esinle konus canım bisey olur allah korusun
(350 puan) tarafından
Doktor bu aylarda dinlenmem gerketigini soyledi de ayakta durumam ailenin yaninda nasil yaticam de bu aylarda dusuk riski oluyor canim aman diyim allah korusun bi cozum bul eltini ara ne yapmis sende aynisini yap bi akıl al
(178 puan) tarafından
Kuzum o telefonlarına bile cevap vermiyor asla aramıyor hemen pat diyede lafını söylüyor bak sırf dönüşte oraya girmesinler diye telefonlara cevap vermiyor şimdi ama bana ikinizde canımsınız diyor seni evine almayan kadınla beni bir tutuyorsan bende sana onun gibi davranayim o zaman değil mi? Kuzum düşünen kim kayinvalidem ben sana yardım ederim diye geldim diyor hamile kadınım zaten eşimle ikimiz tekiz en azından ikimiz tek olunca istediğim gibi yatıp kalkıyorum evimi temizliyor yemeğimi yapiyordum şimdi öyle değil ki rahatım yok bir kere valla yapmayınca da laf sokuyor diğer gelin için diyor ki Allah var evine gidince kendini öldürüyor eee git orda kal o zaman diycem olmuyor bide o 2 saat mesafede biz 12 saat yani valla beynime kan sıçrıyor
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Gelecekerini  bilsem  yeterli  ama 2 ay kalçalarını ögrensem  önce  şok  geçirir dim sonra  alışırdım  

Bizle  kalin  dediklerinde bizim  başka  planlarımız  war  derim  
(178 puan) tarafından
Kız geldikten sonra çıktı iki ay bide tasincaz şarka gitcez burda son günlerimiz arkadaşlarımız eşimiz dostumuz gelmek istiyor davet ediyor gidemiyoruz tatil planı zaten iptal yani sırf keyifleri için birde yeni hamileyim sürekli evde birileri uzanamiyorum bile
(5,949 puan) tarafından
Walla ozman çok sinir olurdum  lafımı da esirgemezdim
(178 puan) tarafından
Bide az önce diyorum ki amcam ceza evindeydi o çıktı onun yanına gitmeyi düşünüyordum o da beklemiş beni sormuş evlendiğini bilmiyor mu dedi ne alaka dedim evlendin artık nasıl gitcen diyor bende insanlar ayda bir gidiyor dedim uzak ama dedi olabilir uçak var dedim sinir oldum aileme gitme konusu açılınca suratı beş karış oluyor
(5,949 puan) tarafından
Oh iyi  lafını  sakın  esirgeme  yoksa  tepene çıkarlar
(178 puan) tarafından
Valla kız fırsat vermeye gelmiyor ya
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Valla 15 gun diye git planlarini orda yap. Ben memleketlerine gdiyorum ordan geziyoruz. Orduya gidiyoruz. Ordan 2. 3 gunlugune trabzona geciyorduk uzungole flan ordan persembeye otellerde kaliyorduk. 
(178 puan) tarafından
Kuzucum imkansız çünkü bize o 15 gün izin devlet ev taşıyalım diye veriliyor ben yeni hamileyim 15 günü ev taşıma ve yerleştirmeye anca kullanırız onlarda biz burdan evi yükleyelim ordan birileri indirsin siz gelin 15 gün sonra gidin esin ise gitsin sen evi yerleştir diyor akıl mantık işi mi
(1,737 puan) tarafından
Bizde oyle oldu ilk hamilelik
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Eger yuzlerine karsi soylemezseniz boyle yapmaya devam.ederler bazi seyler kndi evliligin huzurun mutlulugun icjn soylenmeli susulmamali kirilam alinan kusende kussun umrumda olmaz benim evimin huzuru daha onemli
(178 puan) tarafından
Çok haklısın valla az önce diyorum ki amcami görmüyorum 5 senedir cezaevindeydi çıktı ben gitmeyi planlıyordum o da beni sormuş evlendiğini bilmiyor mu diyor bende ne alaka dedim uzak ya nasıl gitceksin diyor 9 aydır evliyim bir defa eşimle gittik hem bizimkilere hem onlara 5 gün kaldık valla herkes Gayette gidiyor dedim
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Birde ben senenin yarisi hep beraber yasayarak gecirdigimiz icin 7 seneyi   o konuya bisey diyemem. 
0 oy
tarafından
aramak zorunda isterse benm anam gelsin farketmez bir iki habersiz gelmisti bende disardaydim eee aramadin ki nerden bilim dedim arar o yuzden hep.. gelio gidip kalma mevzusuna sen cevp veremiyorsan esin vericek her tatili bir yerde gecirmekte olmaz
(178 puan) tarafından
Çok haklısın kuzum bide o 15 gün izin bize ev taşımak için veriliyor şarka gidiyoruz batıdan doğuya onun için ee 15 gün orda kalcakmisim sonra eşim ise baslayinca ben evi yerleştirecekmisim 9 haftalık hamileyim normal mi sizce ben mi kuruluyorum
tarafından
esin ne.yapti bu durumda 9 hafta daha yolun basi dikkat etmen gereken donem
(178 puan) tarafından
Eşimde hiç mutlu olmadı ama ne desin
tarafından
kiz ne demek ne desin biz ev tasiyoruz sonra geliriz dicek
(178 puan) tarafından
He o konuda asla kalmam diyor zaten ama iki ay kalma konusuna birşey diyemiyor
0 oy
(135 puan) tarafından
Dellenirim ben de.Bunu bildikleri için öyle bişey yapmazlar danisirlar muhakkak..
(178 puan) tarafından
Beni aradı kayınvalidem kızım biletimi al geliyorum dedi şok oldum ee ne diyeyim tamam dedim aldım geldi 15 gün anca kalır dedim bugün kayinpederim 10 Haziran'da da ben gelirim tayin çıkana kadar kalırım ordanda evi yükler beraber bize geçeriz 15 gün izni bizde kullanırsınız diyor valla çıldırdım normal mi ya
(135 puan) tarafından
Hic normal değil..En sevmedigim benim adima karar verilmesi, konuşulması ve de emrivaki yapılması..!Allah sana sabır versin bacı..
(178 puan) tarafından
Hele bacım bu kadar olsa iyi bide bana sürekli eşimin benden önce bunun komşunun yegeniyle konuşmuş sürekli onu anlatiyor bide diyor ben o kız olmayınca çok üzüldüm Allah var ya diyor yeni hamileyim 9 haftalık uzanıp dinlemiyorum bile valla her yerden çıldırıyorum aileme gitme söz konusu olunca suratını aşıyor bide 9 aylık evliyim annem daha benim evime bir kere bile gelmedi 1 defa eşimle iki tarafa 5 günlüğüne gittik o sadece millet ayda bir gidiyor dedim bende ama seninkiler uzak diyor uçak yok mu dedim bende

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 803 göst.
0 oy
23 cevap 547 göst.
8 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Nurgizem (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 305 göst.
23 Mart 2022 Aile kategorisinde Gammmze (1,315 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı