0 oy
1,751 göst.
Aile kategorisinde (199 puan) tarafından
Kızlar kaynanam var her şeyin içinde giydiğin kıyafete bile karışır, bi şey olsa pat pat yüzüne vurur söyler eşime şikayet huyuda var biraz, 36+5 günlük hamileyim, annem yorgan yaptı diyo bu çok ağır bebeğe ben kendim yapcam yemeni almış çocuğun kafasına küçük kenarlarini işlemiş ortecekmis takımında dedim var bereket şapkalar ışte gerek yok,dinlemez Yok yok diyo yapmış iki tane hastanede ortmeyi dusunuyo galiba, bi yorganda diyo bizim eve yap cam gerek yok gece burda yatmaz dedim hiç getirmicen galiba diyo, ya bunlar bi şey değil 1 yıllık evliyim kaç kere lafları ile ağlattı beni sürekli iğneler yemin ederim bebeğe odaklanamiyorum bana zehir edecek diye,düşük riski geçirdim ilaç iğne devavisi gördüm her gün aradı içme o ilaçları çocuğa zararlı diye, her gün yedi beni ya, evlendim ilk zamandan itibaren her gün evime geldi habersiz bebek olunca benden çıkmaz var mi böyle kaynanasi olup çözüm bulun baştan itibaren nasıl davranmaliyim ciddi anlamda aklımdan çıkmıyor bana zehir edecek biliyorum

10 Cevaplar

+1 oy
(1,933 puan) tarafından
Yok anam yok bunlara care tartışma çıkardım hakaret ettim yaptıklarını yüzüne vurdum yok kapıdan kovdum bacadan girdi yuzsuz bunlar yuzsuz 

Artık fazla gidip gelmiyorum en iyisi uzak durmak bide tamam de Geç yapma dediğini 
(199 puan) tarafından
Canım istiyor her gün ona gideyim işlerini yapayım, o bana gelsin huzur vermiyor ki görmek istemiyorum, nisanimda bile bana neler yaptı ailemi ezdi sevemiyorum ya, ilk evlendim eşimi aramış tek başına dışarı çıkmasın benimle çıksın demiş doldurma huyuda var bebekte ilk torunu ya ne yapacağım düşündükçe moralim bozuluyor hayatımda öyle insan tanimadim
(1,933 puan) tarafından
Aynısı bendede var Allah fırsat vermesin ona hiç bir zaman kendiside oğlunu doldurmayi çok sever mesafeli ol tamam yapacağım de ama yapma hiç bi dedigini
(199 puan) tarafından
Ah canım öyle deyince bıraksa tutar kendi yapar niye yapmadin der laf sokar dün misafirleri var kalabalık kaynim var 29 yasinda doğum gunuymus milletin içinde bana sen diyo niye bi kere aramadın kutlamadin ben onu mu takip etcem ya beni çok yoruyor ya
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canim tamamen karakter meselesi. Mesela benim kaynanama da firsat versem herşeye karisirdi ama ben bastan mesafemi koydum. Esimde her zaman benim yanimda oldu annesi sensin nasil istiyosan öyle yap diye. Benim kendi annem bile karismaz. 
(199 puan) tarafından
Kiz ınan bende vermiyorum ama anlamıyor ben gitmezdim her gün gelirdi ve laf sokardi gelmiyon diye kaç kere kıyafetime karisti uyardigim halde asla dinlemez durmaz pat pat söyler kırar eşini bile dinlemiyor ben hiç öyle birini tanımadım, düşük riski geçirdim yattım bi süre doktora sor diyo daha kaç gün yatacakmissin benim işimi sen yapmiyosun ki niye öyle konusuyosun diyorum bak cvp da veriyorum ama tık yok aynı aynı bi dahakine yine aynı şeyler nişanlı iken onlarda salata yapıyorum tuzlu az katıyordu tansiyonu var bende dedim sen kendin ayarla ben katmim sende diyo bi şey bilmiyon ben senin mutfağına ilk kez girmisim ya her konuda hep böyle kırıcı pazara bile gitse birileri ile tartisir
tarafından
Arsiz yuzsuz demekki. Benim kaynanam da ilk zamanlar aramiyon diyodu ama artik alıştı bise demiyor. Cok sukur ki uzak oturuyoruz
(199 puan) tarafından
En iyisi uzak ya diyorum her gün ben sana gelemem ki diyom anlamiyo hep bi igneleme,lohusalikta bence beni cildirtacak insalah öyle olmaz beşik konusunda da laf soktu beşiği kızın annesi alıyormuş bana onun lafını sokuyo misafirlerin yanında insan ister mi ne ayıp ya zaten alamaz bizimkiler borçları var ben ondan çöp beklemiyorum o bizimkilerden bekliyo ya
(3 puan) tarafından
Benim kaynanam da öyle bizim de yakın zamanda 40 ımız çıkacak beni lohusayken delirtti annemin bizim evimize gelmesini istemiyor annemle gorusmemi istemiyor ama kendisi her Allah'ın günü bizde eşimi de korkutuyor bı daha gelmem yüzümü göremezsin gibisinden oda ağzını açıp tek kelime edemiyor annesine deliriyorum bebek olmadan önce gittiğimiz yerlere karışırlar iki görümce bir kaynana herşey onlara hak bize haram gibi davranıyorlar eşimde bişey demeyince iyice deli oluyorum lohusa sendromuna girdim bide doğumdan sonra tansiyon hastalığım olduğunu öğrendim buda yetmezmiş gibi böbreklerin sen kaynaklı protein kaçağı diye bilinen bir hastalık var oda çıktı bende buna rağmen kadın hep üstüme geliyor oğlumu kendi doğurmuş gibi davranıp bide sanki ben yokmuşum gibi sadece kendilerine benzetiyor saçı şuna benziyor gözunu eşime benzetiyor kafamdan kötü kötü şeyler geçiyor psikolojim hiç iyi değil kafayı yedim iyice
0 oy
(2,201 puan) tarafından
Benim kaynanam çok yuzsuz yaptiginin ucu bucagi nereye gidiyo hiic bilmez kusum suan hala hicbisi yokmus gibi anlayamym cok uzdu kalbim kirik ona hic mesaj atip gonlumu bile almadi . Acikcasi dogum da veya dogumdan hemen sonra gelsin istemym biraz kendime geleyim oyle glsn ddm esime çözüm yok insanlar dgsk
(199 puan) tarafından
Canım benim evimde yakın bir mahalle farklı çıkıp çıkıp geliyor zaten dedim ya ilk evlendim habersiz pat diye her gün gelirdi erken işlerimi yapmamızın düşün, üstümde pijama var her gün bana diyo evde pijama giyme ya sana ne haberli gel o zaman, uyardım kaç kez karışma diye aynı aynı
(2,201 puan) tarafından
Pardonda evde giymiceksen nerde giycen pijamayami hey allahim ya allah yardimcin olsun kardsm bliyorum cok zor ustelik bebisle ah ah :**
(199 puan) tarafından
Canım bunlar basit aklıma su an gelenler oğlumu sen degistirdin diyo bana, ya çok zor biri ya her ortamda bi sorun çıkartır herkesi pat pat kırar valla bana dua et ne olur artık birikti basit bi şeyde dese tahammül kalmadı
(2,201 puan) tarafından
E yani biriktire biriktre tabiki dolmussun artik allah yardimcin olsun canim benim ♥️
(199 puan) tarafından
Allah razı olsun hepimizin
0 oy
tarafından
Benim kaynanam da karışmaya meyilli ama asla o fırsatı vermedim öyle öyle tamamen bitti şimdi hiçbir şeye karışmıyor bu sefer eşime diyor ama eşim benden korkusuna bana demiyor anca konuşup duruyorlar karıştırma hiç o bir şey yapıyorsa arkasından kendi bildiğini yap
(199 puan) tarafından
Öyle yapayım artık ama çenesi durmaz diyorum ya gerek yok diyorum yine yapmış yemeni hastanede bereyi çıkarıp onu örter eminim yapacak öyle biri ışte asla seni dinlemez
tarafından
Sen de hemen çıkar şapkasını tak anlar herhalde
(199 puan) tarafından
Kizzz anlamaz çıkartır kendi yeniden takar  diyorum ya öyle biri bi seye hayır diyorum ya yok hayiri yok,
0 oy
tarafından

Seninki yine yorganla yetinmiş benimki besik aldi evine :D aman napsin heyecanlanmis ne guzel. Hic umursamasa da zoruna giderdi

(199 puan) tarafından
Valla gitmez keşke yapsa öyle :) canım iyi olsa iyi davransa iyi niyetli olsa onunda tabiki torunu ama ınan evine gitmek istemiyorum sürekli laf sokar sürekli her konuda kendi dediği olacak artık birikti ufak bi şeyde olsa tahammül edemiyorum, böyle anlatınca basit geliyor olabilir ama tahammül edilmesi zor biri her ortamda millete pat pat soyler kırar
0 oy
(532 puan) tarafından
Bebim kaynanada oyleydi bastan herseye karisiyodu aynisiyfi canim senin kaynananin ben esime dedimki bu boyle olmaz ben onunla evlenmedim seninle evelendim bizim evimize isimize karismasin  ben istemiyorum dedim neyse ondan sonra bi ikindefa karisti birgin karistigi gun eşim anne bizim evimize karima bana sakin karisma biz ne yapmamiz gerektigi yapmamiz gerektigini biliyotuz dedi ay bir rahatladim varya simdi 2 ayda bir evime gelir ods tek bile degil kaynatamla beraber hic konusmaz oturur gider  Allah dan esim konusmus ta rahat ettim 
(199 puan) tarafından
Ah ah benim esimde konuştu kaç kez düşük riski geçirdim dedim ya ilaç iğne kullandım her gün beni aradı içme bebeğe zarael diyo, dedim keyfimden icmiyorum anlamiyo eşim dedi kendi çocuğu sen karışma anlamiyo, öyle laf söylemekte duracak biri değil asla değişmez ben diyorum ya hayatımda tanımadım öyle birini
(532 puan) tarafından
Canim benim ya kiz valla brnim kide iyleydi ben suan onla hic bir sekilde konusmuyorum numarasi falan yok bende sdim cunki benimle konusmaya calisiyo suan ama ben yuz vermiyorum dedim cenazeme bile gelmesin o kadar igrenc bi insan sen dusun  ama bizimki bana bile karisamiyo suan hele evladimiza hic karisamaz o na o yuzu vermem cunki  ah kuzum valla ne diyum Allah islah etsin bi insanin ustunede bu kadar gelinmezsi sonucda senle hamilesin bebisinizi bekliyosun senin suan dusunmen gereken tek sey bebisiniz olmasi lazim canim benim
0 oy
(31 puan) tarafından
bizimki de biraz öyle canım hepimizin başında var 1 tane keşke uzak olsaydık diyorm herşeyi bilmek ister sürekli gidelim gelelm isterler hele evlendiğimz ilk zamanlar her pazar bizi kahvaltıya bekliyolardı ya da kendileri geliyolardı yeni evliler beraber yemek isterler yatar kalkarlar dedikleri yoktu hep diken üstündeydim hiç aramıyo sormuyor gelmiyo diye eşime şikayet ediyo beni 3.seneye girdik hâlâ arayı kızıştırır aramızı bozar eşimle.. çocuk odasına halı alcam değişcez dedim o hali iyi şimdi boşverin diyo sana ne ya sanane sanki kendi veriyo parasını..bide başkalarının yanında her şeyi kendileri almış gibi anlatır halbuki eşim veriyo insanlarda bize onları yardım ediyo sanıyo sinir oluyorum her hareketine 
(31 puan) tarafından
ohoo onlara kalsa orda kalmamızı isterler canım ben eve ineyim artık diyorm yüzü hemen düşüyo burda yerdik diyo tamam belki iyilikten ama beni öyle bir sıkıyor ki
alıştırdm bende artık sık sık gitmiyorm eşimle gidiyorz ya kız ona bile laf ediyo eşim varken gidiyormuşm ben hep tek başıma hiç çıkıp gitmiyomuşm onu bile sorun ediyo sıkılıyorum işte boş boş oturuyo zaten evimde de oturuyorum ben öyle
anlamıyorlar canım anlamıyolar beni takip ediyo whatsaptan aradı az önce hiç girmemişin bugün diyo ey allahım yaa bu kadar da karışma ilgilenme beni kendi halime bırakın
eşim de sağ olsun hiçbişey demez ona da kızıyorum bazen beni savunamaz onlara karşı haklı da olsam anlat anlat bitmez daha neler neler
ne kadar dayancaz böyle bilmiyorm valla Allah sabır versin bize canım
(199 puan) tarafından
Yemin ederim aynısı benimde eşimle gidince sorun ediyor, her gün arardi şükür azalttı benim dili de sivri ama hep laf sokar senin o yoksa yine iyi bebeğin var mi ben bebekten sonra daha kötü oluruz diye korkuyorum
(31 puan) tarafından
benim de azaldı şükür ki
hamileyim canım eylül de doğum nasipse bizden çıkmıcaklar bebek olunca ben ona eminim zaten herşeye karışacak yine yedir giydir of off napcam bilmiyorm bebekten çok bu sıkıntıları düşünüyodm ilk başlarda ama taviz vermemeye çalışcam yoksa hep  yapar önüne geçemem
sen hamile misin
(199 puan) tarafından
Bende 36+5 im canım ınan ayniyiz aynı yedirme giydirme hep karışacak ya valla hep aklimda by konu karar kara düşünüyorum ne yapacağım diye ben bizde kalsın derse diye korkuyorum kendi evi için çocuğa yorgan yapiyo,
(31 puan) tarafından
ayy dediğim dedikler illa ya gıcıklar kendi annemiz karışsa bi ton laf ederler kendileri deyince bişey yok ama
hepsi aynı kuzum valla ya bıktırıyolar insanı taşınıp gitseler diye dua ediyorum
0 oy
(446 puan) tarafından
Wer lafını otursun sende sen dişini gostermezsen daha cokbiner üstüne kocan sana destek olmuomu hic
(199 puan) tarafından
Aslında oluyor canım ama hem bence yeterli değil hemde annesi laftan anlamiyo o desede dinlemiyor benimde onun gibi dediğin gibi suratına lafları pat pat demem lazım o zaman kendi çok anliyo ala bide bende pek yapamiyorum
(446 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun walla öyle insanla geçinmek cokbzor
0 oy
(1,353 puan) tarafından
Benim çocuğum ben karar veririm diceksin bisey dediginde hayir ben oyle yapmak istemiyorum diceksin bastan tavrını koy yoksa suyunu cikartirlar benim oğluma ne yapicagima kimse karisamaz mesela cok denediler yüz bulamayınca kimse karismiyor artık babasi bile şöyle  mi yapsak diye sorar
(199 puan) tarafından
Ah ah canım sen benim kaynanami tanisan hayir dediğin halde yapıyor ama yindede söylediklerini uygulamaya caliscam başka çarem yok
0 oy
(301 puan) tarafından
Valla aynisi bende vsr ve dedigin seylern aynisini yasadm su an bebegim 3 aylik  bu zamana kadar onlarda kalmadm ben rahat edemiyrm dedim durmadm o biraya gelince de bebegi ona vermemeye calisiyrm dur altini degistiriyim diyrm aliyrm dur acikti deyip aliyorum ayagmda sallayim ver diyo dur smdi midesi bulaniyr sallanmasn diyrm snra o wc ye gdnce ben sallyrm uyutyrm uyuyunca allahtan dokunamiyo  bunlar benim taktiklerim .. he neden boyle yapiyorsun dersen benim hamileligimi bana zehir etti kendisi dogumdan snrada psikolojimi alt ust etti cok da iyi yapiyrm
(199 puan) tarafından
Beni de kaç kez ağlattı Canım onun yüzünden lekelenmem de oldu hamilelikte bana da yaptı ama benimki nasıl biliyo musun ben elinden alım bahane ile gelir bi şey der geri alır in anki o kadar
(301 puan) tarafından
Anliyrm canim seni benimkide bi bahaneler uydurup aliyo zaten sinir olmamak icin bi onun yanindan godiyrm baska odaya geliyrm kucagndan aliyorum bi isimiz var odada deyip goturuyrm ne yaparsa aynini yapiyrm  dun geldi bebek sevmeye geldim dedi uyuyo dedim sen bilmiyor musun benim gelcegimi niye uyutyrsn dedi bebek o senin keyfini bekleyemez kusura bakma anne dedim
(199 puan) tarafından
İyi demissin ben senin kadar cevap veremiyorum son raddeye gelince ancak veriyorum o zamanda oda veriyo kiziyo gidiyor, ya valla ne yapacağım Allah yardimcim olsun ya bebegime ortak kızım kızım deyip duruyor şimdiden cocuguma
(301 puan) tarafından
Cok sinir bozucu oluyo biliyorum sanki o annesiymis gibi davraniyo simdide benimkine oglusum oglum diyor buna bnde bisy diyemiyrm kiskanclik yapiyo gibi olmayim diye o oyle yapinca hemen yanina gidiyrm ay ben ozledm oglumu sevemedm bugun hic gorusemedk canim oglum seni kim dogurmus haniymis askım diyorum ona direkt soyleyemesemde laf cakiyorum :)
(199 puan) tarafından
:) vay sen iyisin ya keşke bende öyle yapabilsem bende de öyle şeyler yok malesef pasifim daha doğrusu söylesem de takmıyor dedigimle kaliyom hep aynı seyler oluyor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 122 göst.
12 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ozgen (904 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 145 göst.
12 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zzzzzz (1,200 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 83 göst.
31 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zzzzzz (1,200 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 231 göst.

374,549 soru

11,201,810 cevap

34,497 kullanıcı

...