0 oy
218 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Oooofff offff neye alerjim var bilmiyorum bir türlü bulamiyorum kızlar yaa salı günü kontrolüm var doktoruma diyeceğim. Önce de böyle olmuştum ben böyle genzim kupkuru burnum akıyor nefes alırken acıyor resmen başka hiçbir şey yok. Kafayı yemek üzereyim. Farklı bir şey de yemedim ki tetikledi desem. Bildiğim en baskın şey parfüm. Parfüm kokusunu biraz fazla teneffüs etsem hemen böyle genzim yanmaya başlıyor sonra da kupkuru oluyor burnum akmaya başlıyor. Ay parfüme mi maruz kaldım diyeceğim de hiç hatırlamıyorum. Elma sirkeli su çekeyim şifa niyetine yanması geçer belki dedim , midem bulandı ondan da bıraktım. Gece sürekli uyandım en son da 5:30 da bir kalktım bir daha uyuyamadım. Nane limon kaynattım bir fincan içtim yumuşattı biraz ama yok , sıcak suya girdim çıktım burnumu suyla temizledim yok. Ağlamak istiyorum yaa :'(:'( İlaç milaçta kullanamıyorum hamile olunca. Sizin başınıza geldi mi böyle bir şey kızlar? Bana bir el atın yaa offf :'(

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bu anlattığın polen alejisi nazoster diye bi sprey var o cok iyi
tarafından
Cok hapsuruyorsan damaklarin yanıyorsa tamm iste
tarafından
Sabahtan beri 3-4 oldu sanırım hapsirdigim , evet çok yanıyor :-/
tarafından
Tamam iste alerjik rinit bu
tarafından
Salı kontrole gideceğim ama beklemesem daha iyi olacak sanırım. En iyisi acile gideyim :-/ çok teşekkür ederim cevapların için canım
tarafından
Bence de git cunku dayanilmiyor cok iyi bilirim. Esim hemen 2 hapsursam der spreyini sık. Diye adam bile biliyor canımın yandığını
-Reklam-
0 oy
tarafından
Parfüm, deodorant gibi kokuların yanında.. Ev akarları yani tozları buna neden olabilir.. Yediklerinizden de en çok glutene dikkat edip gözlemleyin, gluten hassasiyeti de bulunabilir.
tarafından
Aaa bunlara da bakarım canım çok teşekkür ederim
0 oy
(48,996 puan) tarafından
saman nezlesi olabilir bahar alerjisi ev tozu plene alerjin olabilir
tarafından
Saman nezlesi gibi değil canım yaa ama alerji var da ne alerjisi işte bakarım muhakkak yazdıklarına çok teşekkür ederim
(48,996 puan) tarafından
ev tozu polen bugdaygiller zeytin ot papatya mısır kedi köpek hamambocegi küf rutubet... daha var aklima gelenler bunlar benim bunlara var nasil yasiyosun diyolar bana
0 oy
(1,989 puan) tarafından
Mevsimsel alerji canım eşimde de var ve 1 buçuk yaşında oğlumda var mevsim geçişlerinde oluyor 

Oğluma damla kullaniyorum 

Sen ilacını icebilirsin
tarafından
Canım geçen ay mi ne yine böyle oldum ben , eşinde böyle mi oluyor?
(1,989 puan) tarafından
Oluyor canim polenlerden oluyor  parfüm kokusuna felan gelemez oğlumda öyle parfüm kullanmam mesela toz vs herşey alerji yapıyor
0 oy
tarafından
Benmde var canm doktor bana sprey yazdı kullanıyorum ama gene akiyir ven yillsrdor boyleym hem et var burnumda hemde ekiyor yeni alerjim oldugunu ogrendim 
tarafından
Allah şifa versin inşallah canım ♥️
0 oy
(899 puan) tarafından
Ben de alerjik biriyim maalesef kedi tuyune inek tuyune ahır kokusuna akarlara fındık ağacına alerjim var kendi evimde toz olsun alerjim tutmaz ama başka bir eve gideyim perişan olurum şuan da izne geldim karadenizze mahvoldum perişan oldum fındık çok buralarda bununla yaşamak zorundayım maalesef 
tarafından
Offf Allah'ım şifa versin bize de inşallah
0 oy
tarafından
Ca im bende bir ara oyleydim sabahlara kadar burun akintisi kasinti geniz kurulugu vs. Uyuyamiyordum. Alejinin basi ceken etkenleri deterjan ozellikle ariel yumusatucu yun tuylu kumaslar ve parfummmmm haata tozlu halilar. Okszrukten oluyordum ve disari cikamacak hale gelmisitim. Otobuse bile binemiyordum birisi parfum sikip biner diyee. Test yaptırdım solunum testine girdim hic birsey cikmadi. Yani alerjim yokmus tek sorun calistigim yerde cik fazla oda parfumu mobilya kokularina maruz kalmisim ve bronslarim hassaslasmis ondan cok etkileniyormusum. Daha sonra kendimi bu kokuladan uzun sure korudum beslenmem dikkat ettim kuri meyvleler cok tukettim duzeldi. Ama cok yogun maruz kalinca yine kotulesiyorum. Birde kasinti akinti baslayinca dus al cok iyi geliyor yada su buhari solu suyun icine su mentollu birsey var ya masaj icin kullaniliyor ondan at solu buhari cok rahatlayacaksin

Birde hamilelikte yogunlasiyor daha hassas oluyor canim normal stres yapma. Gece cok kasintim okuyordu benimde. Dus alınca geçerdi l. Gecmis olsun. 
tarafından
Gözlerim kasiniyor benim yaa :-/ sık sık duşa gireyim en iyisi çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun
tarafından
Benimde oyleydi gözlerim bile kaşınıyordu yasan bilir canim
0 oy
tarafından
düzenlendi

Eşim ve ben sabaha kadar hapşuruyoruz :) çok fena oluyoruz eşim iğnesini vuracak bende hamileyim bişey yapamıyorum. Burnumun içi hep yara çok kötü. Yatmadan önce duş al sonra yat ben öyle geceleri rahat yatabilirim ancak 

tarafından
Acile gittim canım bende biraz önce doktor bir şey yazamam dedi bahar alerjisi sanırım hocam dedim belirtileri saydı evet dedim alerji evet ama ilaç yazamam dedi
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Yumuşatıcı kullanıyor musun ya da kullandığın deterjan da yapabilir 
tarafından
Kuzum uzun zamandır aynı deterjanı yumuşatıcıyı kullanıyorum dışarı çıktım eve girdim böyle oldum yaa
0 oy
(1,363 puan) tarafından

image

bi bak istersen canim
tarafından
Aaa çok teşekkür ederim canım bakacağım mutlaka ♥️
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Ya her şey olabilir bi alerji testine mi gitseniz acaba? Benim abimin pamuğa yüne çimene alerjisi varmış mesela gitmese bilemezdik
tarafından
Acile gittim canım biraz önce doktor belirtileri saydı bende var yok dedim bahar alerjisi dedi :-/ dışarı çıktım çıkmaz olaydım yaa
(2,443 puan) tarafından
Valla aslında bahar nezlesi olabilir mi yazcaktım sonra alerji testine çevirdim yorumumu. Geçmiş olsun canım. Havalara alışınca rahatlarsın inşallah
tarafından
Çok sağ ol canım , inşallah geçer bir an önce

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 694 göst.
22 Mayıs 2024 Aile kategorisinde 2prensannesi. (981 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 212 göst.
28 Aralık 2023 Aile kategorisinde fatmahilall12 (213 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 400 göst.
22 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mevah (1,533 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 43 göst.
30 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde WhiteSwaN (13,340 puan) tarafından soruldu

385,775 soru

11,534,093 cevap

35,208 kullanıcı

...