0 oy
903 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Arkadaşlar çocuklu olan annelere soruyorum özellikle benim oğlum sürekli bişeyler yerken kırıntı bırakıyo ardında her gün de süpürge açmakdan bıkdım usandım bunun için pratik bir çözümünüz varmı siz napıyosunuz bu durumalarda bi el atın ne olur  normal el süpürgesi mi alsam napcam ben :(

15 Cevaplar

0 oy
tarafından

Gırgır kullan el süpürgesi var kısa ondna al yada bışver sanki yapınca ödül veriyorlar ;)

tarafından
Sorma giii yetti canima Gıirgir kullanırım ama parke nin üzerini temizlemezki sadece halıları alır
tarafından
Hı pardon ben halı diyorsun sandım el süpürgelri var pratik ondan al cnm elinin altında olsun hemne çalıştır yada yediği yere sofra bezi ser kalkıyorsa zorla oturt öğrensin :D
tarafından
Cok zorluyo beni toplattiriyorum aslinda ders olsun diye gülüyo topluyo ama yine aynısı yapıyo bende dayanamiyorum gülünce kizginligim geciyo acaba bundan dolayımı şımarık oluyo
tarafından
Yani internetten bak cnm istersen benim teyzemin oğlu çok innattı teyzem yaptırmak istediği şeyleri oyun haline getirir yaptırırdı bir bak istersen İnternete belki bununla ilgili bir çözüm bulursun cnm
tarafından
Evet bi bakim bu ev süpürmesi bitiyor beni birde hamile olunca daha bi çekilmez oluyo
-Reklam-
0 oy
tarafından
Orta yere hali ustu gibi bisey ser onun ustunde yesin sonra sìlkip ortersim tekrar
tarafından
Onu yaptım da inadına yapiyo sanki orda değilde illede ortada yiyecek o yemeyi masaya koyuyorum bu defada etrafını pisliyo benim birde yarı açık parke olduğu icin öylece görünüyo pislik
0 oy
(301 puan) tarafından
Valla o kadar buyuk cocugum yok ama bnde evim iki katli asagidan supurgeyi getirmekten cok usendm el supurgesi aldim cok rahat oluyo valla
tarafından
En sonunda onu alcam ama çokmu toz oluyo nasıl oluyo düşünmüyo degilim hani yetti artık yaaa temizliyorum bi bakıyorum arkamdan ekmek kırıntısı dökerek geliyo bende bu konuda biraz takıntılı olmuşum sanırım ayagimin altına bişey degdigi zaman çok sinir oluyorum
(301 puan) tarafından
Ay valla bende sinir oluyrm oglum buyuyunce ben napcam bilmiyrm heryere ortu serwrim ya da nazi kampi gibi cocugu egitmem lazim :)
tarafından
İşde en zoruda bu bakalım napcan dur deyince duruverse daha nee
(301 puan) tarafından
Ay deme oyle deme :)  sinir krizi geciririm ben
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Vallaa mutfak cok batiyo kizim kucuk ama gene batiyo bu kucuk supurgelerden aldim hemen mutfak supuruyom yojsa hali ortusu vsr kaldırıp cirpiyom
(12,777 puan) tarafından
O zaman gırgır yoksa care yok kuzm
tarafından
Alıştırabilsem cok iyi olcakda cok yoruyo beni çünkü
(12,777 puan) tarafından
Alisir insallab kafana tkama cani sag iyi olsun is olur
tarafından
Umarım giii ikincide geliyoyaa bide o varr vay banaa vaylar bana :))
(12,777 puan) tarafından
Olsun ne guzel bi sey olmaz bosver sene o daginik ev en guzel ev demek sallaaaa
0 oy
tarafından
Benim kız 8 aylık mama s. Altına örtü seriorm:) büyüyünce de İNŞALLAH:) alistrcam altına serip oturtmaya 
tarafından
Insallah yoksa ikinci oglanda böyle olursa eyvahhh eyvahhh
tarafından
Yenersiniz merak etme canisi geçer elbet o aliskanlkda
tarafından
Geçerde bende ağuz dis kalır mi bilemeycem ikinci oglanda geliyo bakalım iki delikanliyla napcaz
tarafından
Allah kolaylık versin valla canım allah sana sabir güç kuvvet versin:) işin zor
tarafından
Aminnn allah razı olsun
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Canım sofra bezi ser orada yesin kalksın kuzu sende alor çırparsın bitti gitti 
(7,118 puan) tarafından
Bizlerin de sanısı çelikten değil elbette ama sinirlendiğin anda aklına doğduğu ilk anı getir sinir stres kalmıyor inan ki canım. Küçücük kac yaşında bilemiyorum ama göz teması kurarak anlat ne anlatmak ıstiyorsan.
tarafından
4 yaşinda ablası anlıyo ama tabi bakalım neler olacak alisacak illaki
(7,118 puan) tarafından
Senin kararlı olduğunu görürse aşarsınız bu durumu merak etme canım.  Bir konu da hayır dediğin anda kal öylece. 7 buçuk yaşında kızım var birseye hayır dedim mi dönmem. Sende dene etkili olacaktır.
tarafından
Haklısın canım bugün markete gittim bende alışveriş yaparken tatlı istedi alamam paramız yok dedim anlamaz diyodum ama anladı cok ilginc istemedi daha bende almadım zaten istesede almazdım hayır demeyi öğretmeye çalışıyorum çünkü bu çok önemliymis ilerde büyüdüğü zaman Her istediği yapılırsa ona alışırmış ve beyninden benim istediğim olacak diye plan kurarmış Hayır lafına alistirmaya çalışıyorum büyük itina ile hemde bi bu kaldı işde
(7,118 puan) tarafından
Aynen canım.  Anneler kolay kolay hayır diyemiyor ama demek lazım. Kararlı olmak lazım dedikten sonra da dönmemek lazım. O zaman çocuk yüz bulup farklı davranabilir. Ben 4-5 yaşından beri kızımla bazı konular da anlasma yaparım.  Mesela markete gidicez diyelim evden çıkmadan tek birşey alma hakkının olduğunu söylerim.  Aksini yaparsa istediğini de almayacağımı söylerim.  Çok şükür hiç bir zaman beni zor durumda bırakmadı ortamlar da .
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Halida hali ortusu kullaniyorum hemen bisey dokunce siliyorum islak.mendille gece uyurkende  yikiyorum sabaha kuruyor zaten o uyanmadan tekrar seriyorum. Kirik açısından bende muzdaribim sarjli arac supurgesi tarzi bisey almayi dusunuyorum girgir gibi her an elimin altinda cekmesi kolay.
tarafından
Bende alırım ancak simdi imkansız maddi olarak canım dedigin gibi zor oluyo
(3,151 puan) tarafından
Bende suan alamiycam ama insallah bir gun :)
tarafından
Belki ikinci bebede olur inşaallah benimde
(3,151 puan) tarafından
Insallah canim. Benim 2. Oldu zaten aldim aldim artik bakalim.
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Yere örtü sersen üzerinde yemez mi ki 
tarafından
Canısı seriyorum ama orda değilde peşimde dolaşarak yemek yiyo kızıyorum ama yok yani
(12,856 puan) tarafından
O zaman çare yok valla canım süpürmesen de olmaz
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Benim cocuklarim sofrasiz bsey yemezlerdi dokmezlerdi ama benim huyum gunluk suburrum silerim evi yani hergun acilcak o makina :/
tarafından
Ben normalde öyle süpürmezdim ama bendede takıntı olmaya başladı bu illede ayagima bisey dokunmuycak inşallah alisirda biran önce kurtulurum hamileyken cekilmiyo zaten sıcak da vsr
0 oy
(1,826 puan) tarafından
Ben daha coluk cocuk olmadan bas edemiyorum aksam kocam saolsun mısırdır cerezdır cekırdektır derken mahfedıyor ortalığı Bı onun pesıne bide kahvaltı pesıne suouruyorum gunde ıkı kez ve en sevmedigm istir kendileri ama kırıntı gormeye de dayanamam oyle bisi cocuk varken ya tırlatırım ya da saldım cayıra hesabı olur herlde 
tarafından
Doğunca bişey yok ama yürümeye başlayınca yandin demekdir alissan iyi edersin aklimda bulunsun hemen alıştırmaya basla yoksa basa cikamasssin bunu mutlaka uygula özellikle Hayır kelimesini bilsin bisey isterken ısrarcı olunca falan mutlaka kiyamayip yapma sonra cok cekersin simdiden alış bunlara aklında tut
(1,826 puan) tarafından
Saolasın bakalım ben de merak içindeyim nasıl Bı ebeveyn olacagıma dair..
tarafından
Çok zor bunu biliyorum umarım sende atlatırsin bu dönemleri
0 oy
(441 puan) tarafından
Keşke günde bir kereyle bitse günde kaç kere açılıyor o süpürge oğlum 3.5 yaşında yakın zamanda kardeside doğacak o zaman daha fazla batiracaklar yani bende daha fazla temizleyecegim. Ne yapalım canları sağolsun ileride bugunlerinide özleyeceğiz 
tarafından
Biliyorum da işde hem sıcak hemde cok fazla kirleniyo
0 oy
(2,768 puan) tarafından

Bebek iste kuzum ne kadar arkasindan dolansanda baticak illaki ev :ermm:

tarafından
Batmaz olurmu bezdim hergün hergün şimdi kızdım dedim allah günah yazar al bakım o ekmek parçalarını yerden dedim aldı bakalım ne zaman alışcak bu düzene
(2,768 puan) tarafından
Alisir tez zamanda insallah annesi.
0 oy
(3,446 puan) tarafından

Ayakta gezerek yememeye alistirmak kesin cozum gibi görünüyor:)

0 oy
tarafından
Bunun tek cozumu cocuguna oturarak yemeyi alistirman galiba cnm benim oglum.3 yasinda genelde mama sandalyesinde yiyo yemegini de aburcuburunu da

İlgili sorular

+2 oy
46 cevap 2,047 göst.
4 Şubat 2022 Aile kategorisinde RaHiME_91 (2,699 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 990 göst.
29 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 426 göst.
5 Nisan 2021 Diğer kategorisinde halide.111 (1,661 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 673 göst.