0 oy
698 göst.
Diğer kategorisinde (578 puan) tarafından
Eşim yurt dışına gitti kızlar ve kendi evimizde kalmak istemedik kimsemiz yok çünkü ben bir süre gitmeyeceğim eşim ile birlikte. Kayınvalideme gittim ilk çalışıyor yemekleri felan ben yaptım hep 1.5 ay boyunca işten geldiğinde bebişim le ilgilendi oynadı sevdi felan ben masayı toplarken o elini yüzünü yıkadı gibi şeyler. Sonra kendi ailemin evine geldim yine annemde çalışıyor. Ben yemek yerken brbrğime yediriyorum sonra bende acıktım dedim anne sen elini yüzünü yıkar mısı  dedim yıkamadı biliyor musunuz kızlar bildiğin geçiltirdi çok şaşırdım annemden hiç beklemezdim misafirliğe gittik ben 2 saat arkasından koşturdum anne biraz bakar mısın çok yoruldum dedim yerinden kalkmadı o kadar zoruma gitti ki annemden hiç böyle şeyler beklemezdim. Ben mi abartıyorum farklı bir psikolojiye mi girdim haklı mıyım sizce kızlar düşüncelerinizi çok merak ediyorum 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
İlk defa yapıyorsa gözünüze çok gelmesin bırak bi iki kete de yapmayı versin boşver 
(578 puan) tarafından
Belki evet ben abartmışta olabilirim ilk defa yapıyor
-Reklam-
0 oy
(866 puan) tarafından
Oda yoruluyordur yani hem yaşı da vardır bence yersiz olmuş ona kizman bence eşinden uzak olmanın iç sıkıntısı seni etkilemiş 
(578 puan) tarafından
Evet hemde çok yoruluyor sabah 6 7 lerde kalkıyor iş için
(866 puan) tarafından
E tatlım bak kadın zaten hayattan bikmistir eminim bide çocukla mi uğraşsın torunu elbette uğraşır da onu da anlayışlı karşıla benm bebeğim 9 aylık ben kucağımdayken yemek yapıyorum kucağımda yemek yiyorum daha doğru düzgün yemek yememisken onun elini yüzünü yıkıyorum üstünü değiştiriyorum vs vs yani ben her şeyi tek yapiyrm yanımda kimse yok senin yine yanında birileri var hiç bişey yapmasa bile iki dk kucağına verirsin ..hem çocuk bakıp hem ev işi yapacak gücümüz var sen bakarsın çocuğuna boşver annendir hoş karsila
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Bazen yakınım demen en iyisi anlamına gelmiyor

Belki senin için hayırlısı olan kayınvaliden dir 

Zaten onlarda kalman daha uygun benim düşüncem

Yük olmazsın ailene 

Ama kaynanan mecbur ve zaten Allah razı olsun sizle de ilgilenmiş cnm
(578 puan) tarafından
Kafan o kadar karıştı ki bazen tek başıma kendi evimde mi kalsam bile diyorum
(1,897 puan) tarafından
Ailen iyi davranıyor olsa bile gene yerin ksyinvaliden  yeri biliyorsun canm
Onlarda kal derim ailene de gönül koyma başkaları anlar ailesine küstü geldi derler
0 oy
(932 puan) tarafından
Eger surekli ilgiliyse diger zamanlar yani. Bu bakmadigi zamanlarda yorgun falandr belki oyuzdendr nerde rahatsan orda kal cnm kaynananda annen sayilir orda iyisen orda kal bnm kaynanam warken annemden kat kat iyiydi annem asla toruncu deildir yalandan 1 2 sewer okadar ama asla pesine kosup bakmaz 1 gn biraksam 2 3 saat kabul etmez ama kaynanam yorgunluktan olseydi torunum yanimda oleyim derdi bildigin ben annesiyim bazen isyan ederdim kaynanm bir gun olsun of demezdi ki bnm oglumda cok zor cocuktur kiminden kimine degisio yani bana annenemi birakirsin kaynananmi deseler annem bakamaz hayatta birakmam ama kaynanama 1 ay gozu kapali birakirim bnden daha iyi bakicagina eminim ama rahmetli oldu 
0 oy
(48,683 puan) tarafından
bende kayinvalidemin evinde daha rahat ediyorum o kizmiyo dokulsun etsin kirilsin bisey demiyo. annemde normalde demiyo bazen diyo aliniyo insanm abimin bazasinda ziplatmiyorlar kizimi kirilirmis ☺️kaynanam onlarin yatakta zıplayınca birak ziplasin diyo ☺️ iki tarafinda iyi yonleride var kötü yonleri de ☺️
0 oy
(66 puan) tarafından
Bende düğünümde, hamileligimde annemden hiç beklemediğim davranişlar gördüm. Benim annem kayinvaldemi biraz kiskaniyor sanirim. Annen sana kirilmiş olabilir mi farkinda olmadan dedigin ya da yaptigin bişeye alinmiş olabilir mi
(578 puan) tarafından
Hiç farkında değilim eğer öyle birşey varsa
0 oy
(501 puan) tarafından
Bize karışmak düşmez ama en güzeli kendi evinde kalmak ne kimsenin suratını çekersin nede kendini sığıntı gibi hissedersin
0 oy
(87 puan) tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum bende ailemin yanına misafirligine gidiyorum sehir farkimizda oldugu halde bi 1 hafta sığamıyorum hal ve tafırları hepsi bi degisik benim esimde yurt disinda calisiyor biz oglumla tek kaliyoruz en güzeli böyle bizim icin 
(578 puan) tarafından
Sanırım bende öyle yapacağım bu gidişle
(87 puan) tarafından
Ben kendi ailemin derdini cekemiyorum o yuzden ayni sehirde bile olmadım tek başıma başım agrisiz basım bide babamiz 3 aydan aya geliyo bizim alıstık çok şükür yanimizda olsa tabi ki iyi de ekmek parasi napalım katlaniyoruz mecbur
0 oy
tarafından
Ben şuan böyle bı durumda kalsam şahsen ilk tercihim kaynanamlar olurdu zaten böyle tercihte de kalamam kaynanamlarka birlik duruyorhm 5 senedir :D ama kalırsam kaynanam önceliğim olur sonuçta bana bakmakla yükümlü kişi oğulları o yoksa annesi babasıdır he kendi aileme de giderim ama rahat edemem ki şimdi bile gittiğimde edemiyorum niye bilmem
0 oy
(11,076 puan) tarafından

Vala annem açık açık ben kimsenin çocuğuna bakamam yaparken düşünseydin herkes kendi çocuğuna baksın dior bana yanına gidince:D gülüyorum şimdi ama zoruma gitti evet ilk dediğinde sonra hak verdim anneme çalışıyor yorgun bi sürü hastalığı var yaşı ilerledi... ha diyor ama Allah var gücü yettiğince de bakıyor. Benim eşimin de yurt dışı düşüncesi var. Daha gidip gitmeyeceği bile belli değil ama eşim konuyu ilk açtığında direkt dedim kalmam annenlerde. Benim için ne olursa olsun annemden daha iyi olmaz kimse. Kaynanamlar da çocukları sıkıntı etmez ama annemin yerini tutmaz asla. Ben ne yapıp ne edip evimi annemlerin oraya ayrı taşımak için ikna etcem eşimi. Sen de bi düşün istersen insanın evi gibi yok çünkü

0 oy
(3,767 puan) tarafından
Bnde oluyo herşeye aliniyorum 20 gün oldu annemlere gelei bilmiyorum niye böyleyim benimkiler bakiyo ama bazen niye uyutamadin  filan bebeği  diyorum anneme 
0 oy
tarafından
Ben kaynanam sevmediğim için orada kalmak istemem. Ha bakar mı bakar ama ben sevmediğim için yaptığı ve dediği herşey gözüme batıyor o yüzden ailemle kalmak isterim. Hem benim nazımı kahrımı hem de bebeğimin nazını kahrını da çekerler Allah razı olsun. Ha benimkilerde bazen söylenirler alınırım bunun sebebi de bizimde anne olmuş olmamız sanırım. Hani biz hep yanlarındayız bebeğimizin şimdi sanırım bu durumda anneden de aynısını bekliyoruz ben böyle düşününce sorun etmiyorum çünkü yaşını başını almışlar, hastalıkları var. Ah bir konuşabilsem annemle, yanına gidebilsem ayaklarının altına kadar öpeceğim de işte hastanede şuanda =(
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Neden birilerinin yanında kalıyorsun ki. Kendi evinde kal ne istersen onu yap ye. Bazen tost okur bazen çorba salata. Hem hergün ev işi diye de yorulmassın.ben kimse de kalamam Vala azıcık aşım kaygısız basım
0 oy
(791 puan) tarafından
Valla ne olrsa olsn eşim kadar çocuklarıma kimseye minet edemiyorum eşim çok yardımcım olur kaynanmda ama anneme de bi hafta kaldm çok üzüldü kızım rahatın yok ver sen yemek ye iş yapamıyorum bazn okdr zor olblr canm eşin bakar belki anen daha küçük çocuklara tahammülü yok 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 709 göst.
17 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 153 göst.
9 Ocak 2024 Aile kategorisinde Lorkelorke (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 199 göst.
1 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 267 göst.