0 oy
1,058 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (844 puan) tarafından
Yaa kızlar bir arkadaşım 13 gün önce evlendi ama ilişkiye bir türlü giremiyor birkaç kere denemişler ama çok canının yandığını ve ter içinde kaldığını söylüyor çokta korkuyormuş bana danıştı bende size danışayım dedim bileniniz varmı doktora mı gitmeli yoksa kendiliğinden geçen bişey midir

43 Cevaplar

0 oy
(7,654 puan) tarafından
Doktora gitsin 
(844 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
-Reklam-
0 oy
(968 puan) tarafından
Kayganlastirici denesinler
(968 puan) tarafından
Zeytinyagi mi :) onunlada olmadiysa bilemiyorum belki cok kasiyodur kendini benimde 4 gun falan olmamisti utangaclik var bilmemek var yani olabilir 13 gun olduysa piskolojik olarak dusmustur zaten vajinusmusta olabilir
tarafından
Zeytinyagi ne arkadasin bir daha surmesin sakınnn jel kullansin
tarafından
Kurutur zeytinyağı
tarafından
Vakina hassas birsey zeytinyagi asidik eger oranin yapisini bozarsa vide iltihaplarla hastaliklar la ugrasir. Arkadasin vajinusmus ve dedigim.kitabi okuyup egzersizleri yapio yenemezse profesyonel yardim almasi lazim. Yoksa ne yaparsa yapsin olmaz
(968 puan) tarafından
Zeytinyagi benm hc aklima gelmez yani jellede olmadiysa cok fazla stres yapiuor sanirim bende 4 gun yasadim bunu ama daha yeni evli yani cokta kasmasin piskolojik olarak once kendini rahatlatmasi lazim snra baktin olmuyo arkadasin dedigi gbi yardim almasi lazim
0 oy
tarafından
Vajinismus olabilir cnm 
(844 puan) tarafından
O nasıl bişey canım hastalık mı yani doktora mı gitmeli
tarafından
Evvet cnm iliskiye girmeye korkuyo aşılabilicek bisey korkmayın doktora gorunmesinde fayda var tek başına yenmesi daha zor
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Benim bir tandigimda çok korkardı doktora gidiyordu tedavi için sonra ne oldu bilmiyorum bence gitsin
(844 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım söyliyim de gitsin o zaman
0 oy
(544 puan) tarafından
Vajinismus gibi mi yoksa korktuğundan dolayı mı yapamıyor onu bilmesi lazım. Çok zorlanıyorsa doktora danışabilir. Acısı için de kayganlaştırıcı kullansın ve prezervatif kullanmasın oda çok can yakar ilki için. Zaten kendini kasmayı bırakması lazım önce ve eşinin onu iyi hazırlaması lazım ilişki için direk girmeye odaklı olursa zor olur
(844 puan) tarafından
Kayganlaştrıcı denemişler ama faydası olmamış aslında korkmuyormuş başta ama canı çok yandığından artık tedirgin oluyormuş korku sonradan oluştu
(544 puan) tarafından
Ön sevişme süresini uzatsınlar kendisini hazır hissettiği zaman denesinler ve her gün her gün denemsinler bu sever tahriş olur ve daha çok canı yanar. Bide yaparken başka şeyler düşünsün o ana odaklanmasın mesela birbirleriyle konuşsunlar iltifat etsinler öpüşmeye devam etsinler o ana odaklanırsa da kasar kendini bide herkes nasıl yapıyo bende yaparım diye düşünsün ve istekli olmasına da dikkat etsinler yani illa bu iş olsun diye değil de birbirlerini istedikleri için yapsınlar
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Hemen doktora görünsün  benim arkadaşım 4 yıldır evli hala ilşki olmadi şuan boşanacaklar yani öyle görünüyor ayrılık aşamasında ne kadarbuzatirsa tadı kaçar hemen tedavi olsun bence belki vajinismustur
(1,284 puan) tarafından
Ama.vajinusmus değil onun sorunu daha farklı bisey
(181 puan) tarafından
Anlattiklarin vajinismus zaten canım
(1,284 puan) tarafından
Valla bildiğim kadarıyla vajinismus olanlar on sevişme den bile kaçıyor ama bu öyle değil ki afedersin herşeyi yapıyor ama çok özur dilerim girdi çıktı olmuyor
(181 puan) tarafından
Hayır bu hastalığın da aşamaları var onun ki demek ki böyle dediğim kitabı alsın mutlaka çok faydasını görecek ben de aynı sorunu yaşadım kitap sayesinde kendi kendime iki ayda yendim bu durumu kıza kim bilir neler yasattilar anestezi eşliğinde birliktelik vs zaten ayrı bir travma iyice kötü bir hale gelmiştir psikoloji olarak bir de isin içine aile girmiş yani
(1,284 puan) tarafından
Aynen canım çok zor gubler geçiyor. Kitabi önereceğim ben inşallah faydasi  olur
0 oy
tarafından
Valla işi zor öküz bı kocaya denk geldiyse daha zor Allah yardımcısı olsun Dr gitsin yada eşi yardım alasın bence o korkuyo eşi de onu rahatlatıramoyoo a zaman sorun cikiyoo
(844 puan) tarafından
Yok eşi neler neler yapıyormuş onu incitmemek için ama sanırım benim arkadaşım korkak
tarafından
Yaaaa çok darlamasin ille olucak diye atsin kafasından bu düşünceyi beraber vakit geçirdiler zaman içinde olur eşi her yaklaştığında onu düşünür de hic yaklasamaz korkar
0 oy
(5,314 puan) tarafından
Doktora gitmeli  vajinumus olabilir 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Bnm öz ablam 1 ay giremedi snrasinda bir gün olmuş ama bir arkadaşımın ablası var 7 yıllık evli hala hiç birlktelikleri olmamış onlar utanmışlar ilk başta kimseye dememişler artık millet torun isteyince geçen sene doktora gitmeye başladılar vajinusmus rahatsızlığı vardı ilişkiyi denedikleri anda hep bayılıyormuş 
tarafından
7 yıl mı e aynı evin içinde nasıl durmuşlar yapmadan
tarafından
Yukarda 4 yıl okudum burda 7 yıl daha neler duyacam acaba
(1,763 puan) tarafından
Vallaha bende şok oldum yani ben lise 3 e gidiyordum şuanda 17 yaşında şuanda 24 yaşındayım 7 yıl ediyor hala girememişler işte 1 yıldır tedavi görüyorlar ama olmamış hala kasılıp kasılıp bayılıyormuş adam da boşanmıyor yani bilemiyorum
0 oy
(3,740 puan) tarafından
Vajinismus gibi canım. Instagram da bi doktor var bu hastalığı 3 saatte çözüyomuş asla ertelemesin kendi kendine geçmesi mümkün bile değil. Kadının adı Ebru zülfikaroğlu araştırsın mutlaka doktora gitsin insanlar senelerce bekliyor ve evlilikleri bitiyor bu konu yüzünden
0 oy
tarafından

Kendini kastığı ve korktuğu için oluyo cnm ☺️ ağrı kesici kremler var o iş için onu alabilir yada kayganlaştırıcı krem kullanabilir. 

Şimdi lincleyecekler ama bende ilk bir ay ilişkiye giremedim. Eşim gece 12 de tekele gitti bira almış gelmiş bune dedim gel beraber dertleşelim dedi. İlk içişim tabi :angel: anlattım olmuyo dedim evlilik buysa ayrılalım çok cnm yaniyo dedim ağladım:( ömrümün sonuna kadar sadece sana sarılarak uyurum ağlama kurban olduğum dedi:angel: tabi o esnada içtim :ermm: eşime temas edip öpmüşüm ve sızmışım :ninja: sabah bir kalktım olmuş bitmiş:woot: meğer rahatlamaya ve sakin kalmaya ihtiyacım varmış:ninja:

tarafından
Birayla yapmayan da ne bileyim :D
tarafından
Bn de aynısını diyecektim.linc ekimi gelir şimdi de:D
tarafından
Napim valla anca oldu:)) linçleyenler kendine baksın burda çok bilmişlik yapmasın kimse bana:)) herkes ilk geceden kocasının üstüne atlayacak değil ya:))
(2,630 puan) tarafından
Esin birayi onun icin almis herhalde adam isini biliyo :)))
tarafından
Aynen
0 oy
(13,723 puan) tarafından
13 gündür duruyosa demekki doktorluk bişey o.

Vajinismus müdür nedir ondandır o
0 oy
(119,532 puan) tarafından
vajinismus mu arkadasin kesinkijke dr gitmeli baska turlu atlatamaz
0 oy
tarafından
Bence korkudan olmuyo kendini bırakması lazım acıyacak diye odaklanıyor kendini kasıyor ondan yapamıyor açık konuşcam linç eden etsin ben ilkinde çok korktum eşim sağolsun o zaman sen gel kontrol sende olsun korktuğun veya acıdığı zaman durursun dedi böyle olunca daha kolay oldu
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Vajinismus olmuş olabilir jinekologa veya kadın doğum doktoruna gitsin
0 oy
(266 puan) tarafından

Aynı bende gibi. 2 ay felan yapamadım. Sonra bir şekilde oldu artık. Nasıl ağlamışdım sanki öldürüyorlar gibi :'(hatırlayınca ağlıyasım geliyo 

tarafından
Hahaha Allah iyiliğini versin
:D hatirlayınca ağlamak mi istiyosun
(266 puan) tarafından
Valla öyle. O çok kötü bir şey. Unutamıyosun. Kendi kocan olsa bile psikolojik olarak kalyo
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Vajinismus canim, psikolojik aslinda, kaslarini kasiyor acilmiyor bu yuzden. Esi rahatlatmaya calissin masaj filan yapsin iste ön s....anladin sen onu. Zeytinyagi veya bol bebeyagi sursun kendi organina arkadasin. Adlfedersin detayli yaziyorum ama yardimci olmak namina, derin nefes alip, hafif ikinir gibi yapsin, buyk tuvaletibi yapar gibi, o zaman kolaylaşır. Ya da doktorlar sunu oneriyor, kadin kendi uste ciksin, kontrol kendi elinde olur.
0 oy
tarafından
benimde eşimin kuzeninde varmış öyle bi durum doktora gitmişler sonra düzelmiş çocukları da var
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Vajinusmustur doktora gitsin

0 oy
(794 puan) tarafından
Cnm  arkadasinda vajinusmus var    

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 747 göst.
1 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,587 göst.