+8 oy
543 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Din tartişması şu şekilde insanlar neyi nasıl ele alacagını bilmiyor bilmedikleri halde hem konuşuyor hemde karşidaki insanı günaha sokuyor bilmek öğrenmek herzaman iyidir lakin İslamı bilmeden rivayet leri araştırmadan insanları yalnişa yöneltmeyin birşeyi öğrenmek istiyorsanız o şeyi 50 kere araştırıp öyle insanları önüne koyun. Çünkü bizim dinimiz bence li senceli şunun fikri şunun söylentisinden gelmez Kuranı Kerim ve sünnetten oluşur bunlara dayanır postu açmamın sebebi sadece burda yapılan yorumlara cidden üzülüyorum ve şaşiriyorum yalniş lanse ediliyor bizde 4 4 lük Müslüman lar degiliz ama yaşadığımız Müslümanlığı farklılaştırmamamız gerek herşey ortada zorluğunu çeken onuda başka yere çekmek istiyor burda onu farkkettim. 

23 Cevaplar

+5 oy
tarafından
valla canım kadın testturle ilgili post açmış gayette güzel şekilde açıklamış tesettürü birileride çıkıp dini kendine uydurmaya çalışamaz kimse kusura bakmasın tesettür islamda olan bişey ve her müslüman kadına farz. ben açığım bu benim tercihim desin lafım yok ama dini kendine uydurmaya çalışmamalı kimse
(1,108 puan) tarafından
Artı oy canım katılıyorum sana
tarafından
yani zaten katilmamali kuran açık ve net herkes kendine uyduruyor işte
tarafından
civcivim teşekkür ederim
(1,108 puan) tarafından
Kalp kalp kalp :))
tarafından
vay canına artı yağıyor çok doğru konuşmuşum:))
-Reklam-
+3 oy
tarafından
Namus bekçileri her açık giyinenen ya da hayat tarzı uymayan kişilerin altına bir şeyler yazmasa tartışmaların çoğu olmaz
tarafından
O onun ile Allah arasında artık biz okadarına haddimiz yok ben açıkken imam hatip okudum bana bakıp buda açık gelmiş Arapça dersine derlerdi ama ben o şekilde Kuranı kerimde geçtim Arapçadanda hiç kalmadım elhamdülillah diş görünüşe bakıp aldanan insanları hiç sevmem
+1 oy
(22,070 puan) tarafından
Başlığı oyle bi yazmişinkj admin post acti sandim laa
(12,513 puan) tarafından
Ahahahha
tarafından
Admin gözüyle bak bana :D sdafasf
+1 oy
tarafından
soruya herkes dini bilgisiyle cevap veriyor bir zahmette dini buraya sormak yerine arastirsin soruyu soranda.. din zaten tartismaya acik degil Kur an da ne yaziyorsa o..
+1 oy
(4,668 puan) tarafından
Burda çoğu kadın'en Müslüman benim' havasında. Aslında herkesin dini de bilgisi de kendine. Kimseyi yargılamak hoş değil.
tarafından
Bildiğim şeyleri söylemek onun üzerine tartışmak yalniş bildiğini öğrenmekte hiçbir sakince yok ben bile yardımcı olmaya çalışıyorum burda amma lakin kendilerince sıfatlar koyup insanlara benim fikrim bu demeleri çok yalniş,
(4,668 puan) tarafından
Din konusu çok ince düşünülüp cevap verilmeli. Karşıdaki insanı çok zor duruma dusurebilirler.
+1 oy
(6,203 puan) tarafından
Aaa lütfen ama olur mu :D kapalılar kendini zirveye koyacak(sütten çıkma ak kaşıkmış gibi) açıkları kötüleyecek
0 oy
(48,683 puan) tarafından
nolmus nolmus iko☺️
tarafından
Genel olarak konuşuyorum canım :) "
0 oy
tarafından
Güzel  bir post
tarafından
Sagol canım benim
0 oy
(2,279 puan) tarafından

Nolduki ben kaçırdım herhalde :ermm:

tarafından
Bişey olmadı çok denk geliyorum İslam zor onlar için türlü türlü şeyler sokuyorlar milletin kafasına
(2,279 puan) tarafından
İslam nie zor olsun ya Rabbim İslami kolaylastirmis kendi kendine millet biseyler uyduruyo islam işine gelmeyen zor oldu bence
0 oy
tarafından

Sen 7:24 postta açsan yine herkes istediğini yapacak biliyon cannoş 

tarafından
Ya ben sadece üzüntümü dile getirdim canım bu benim 3534355 postum herhalde :D
tarafından
Bilmiyorum canım pek görmedim açmış olabilirsin de işde haklısın da bi yönden
tarafından
Ulan rahime içinde Adanalı mi yatıyor cannoş deyince aklıma Babbbaa diyen adam geliyor :D
tarafından
Haa ne bilim kız köyde arkadaşım diyodu ondan kalmış hep aklımda
tarafından
Tartişmaya açık oluyor gizleniyor genelde :/
0 oy
tarafından
Artıladim postunu (alkış emojisi)
tarafından
Sagol canım,
0 oy
(5,220 puan) tarafından
sorma valla byrda bi ara cahil cahil fetva veren biri vardı yanlış olduğunu söylediğim halde ısrarla direten birisi yazık yani
tarafından
Var çok öyle kişi,
0 oy
(119,334 puan) tarafından
begendim bu postu
tarafından
Sagol canım benim
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Kimse kimsenin müslümanlığını dinini yaşam şeklini sorgulayamaz buna sadece ve sadece ALLAHu teala karışır!!!

Herkes bir hoca kesiliyor din hakkında atip tutuyor
tarafından
Az önce yine bişey okudum onun üstüne açtım çok farklı zihinler ama Müslümanlar :)
(14,079 puan) tarafından
Bende okudum ama yorum yazmadım ☺
0 oy
(7,098 puan) tarafından
İste oyle sacma bir devirdeyiz ki herkes lafta müslüman ama baktığında ona müslüman demeye bin şahit lazim ve bunu normallestirip bunun üzerinden haklıymış gibi bir de tartışma yaratıyorlar 
tarafından
Malesef öyle canım
0 oy
(7,654 puan) tarafından

Takibi yapılmalı yıllarca fıkıh eğitimi alanlar bile kati konuşmaz ama burada malesef tartışmak için post açılıyor...

Insallah en kisa zamanda bu konulara el atılır 
tarafından
Geneli etraftan duyma bilgiler açıp kitabı okuyan kişi sayısı az
(7,654 puan) tarafından
Malesef sürü psikolojisi
tarafından
Düşün Kuranı mealini yalın halde anlamak bile zor ken açıklamalı okumak gerek hooop okudum geçtim acaba ne diyor kitap bana demeden
0 oy
tarafından
Aslında haklısın ben bu tarz tartışmaya çok girdim burda . Sebebi dinde olmayan bişeyi zorla dine yakıştırma çalışmaları yapan kişilerdi. Yani arkadaş böyle bişey dinde yok sen kendi hayatını yaşa kimsenin kimseye hesap sorma haddi değil ama bari dinimizde bu böyle bence deme dine iftara atma işte böyle diyolar ona ayar oluyorum bende. Aynı dediğin gibi sencesi bencesi yok tek tartışma sebebim de bu konuydu. 
0 oy
(932 puan) tarafından
Canimi tarcinli kurabiye cektirmeye ne hakkin wardi yaw :D 
tarafından
Afsfaff ya şu isim degişikliği gelsede kurtulsam :D çarpilacam bi gün
(932 puan) tarafından
Ahahahah hakket ismin cok istah acici bacim ye beni der gibi :D
0 oy
(1,244 puan) tarafından
 okuduğum mantıklı  nadir postlardan birtanesi. O kadar haklısınız ki. 
tarafından
Sagol canım
0 oy
tarafından
Genelde bilipte emin olduğum konulara yorum yaparım ama bilmedigime karışmam yanlış yönlendirip günahına giremem kimsenin Allah korusun ayrıca çok güzel bir post olmuş +lazım canım ❤️
tarafından
Aynen oyle teşekkur ederim :)
tarafından
Rica ederim :)

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 559 göst.
21 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Miniklerin annesi (1,024 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 953 göst.
26 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde ASEL ESRA (1,559 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 475 göst.
0 oy
8 cevap 362 göst.
18 Ekim 2020 Diğer kategorisinde boncuğum♥️‍‍♥️ (1,134 puan) tarafından soruldu

380,003 soru

11,374,957 cevap

34,858 kullanıcı

...