0 oy
425 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Arkadaşlar merhaba bi yıldır evlyim hiç korunmadık ilk günden beri ama hamile kalamiyorum birkere doktora gittim kilodan dolayı dedi 90 kiloyum ama ben kiloyla alakalı olduğuna inanamadm bi bayanın yanına gittim oda ağır iş yapmaktann damarlarının düştüğünü ve rahimin kaydığını söyledi yakı felan uyguladı şuanda onun yaptığı bir ilacı kullanıyorum ve bugün yumurtlama günüm napmalıyım sizce lütfen bzde çok istiyoruz anne ve baba olmak güzel anneler tavsiyeleriniz varmı birde dua ederseniz çok sevinirim

23 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Doktora neden inanmadın kiloyla alakalı oluyo hamile kalamamak. İnşallah zararını görmezsin o kullandıklarının. Doktora inanmayıp kocakarı ilaçlarına inanmak neden anlamıyorum zayıflayıp deneseydin bebeği olmazsa inanmasaydın keşke.
tarafından
Ya etrafta biçok kilolu hamile olanlar varya o yüzden inanamadım doğrusu bide eğer kiloyla alakalı felan olsaydı bi ilaç felan yazmazlarmıydı
tarafından
Kilo vermen gerekiyo çok tanıdığım kilo verir vermez hamile kaldı kilolu hamile kalamama sebebi o bölgede yağlanma olması ve yumurtlama ve tutunma olamaması sebebiyle. Evet kilolu hamile kalanlar var fakat en büyük sebeplerden biri kilo. Ultrasonda o bölgede yağlanma görmüştür vücudun buna müsaittir zayıflaman gerekir ki hamile kalabilesin. İlaç yazılmıyo bu durumda diyetisyene yönlendirebilirdi sadece
-Reklam-
0 oy
(252 puan) tarafından
Tatlım bizde geçen seneden beri korunmuyoruz bana da Dr dedi kilo vermen gerek diye eğer yumurtlamayı gördüysen muhakkak değerlendir ovulasyon mu kullaniyorsun ayrıca keçiboynuzu pekmezi yiyin hergün esinle beraber 1 tatlı kaşığı sabahları erken saatlerinde ve yumurtlama ile 3 gün değerlendirin spermlerin bayatlamamasi için bende ovulasyon ile takip ediyorum 3.ü denememiz olacak tabii bu takip ile yaptığımız 
tarafından
Evet canım ovulasyon çok teşekkür ederim
(252 puan) tarafından
Rica ederim en kısa zamanda hayırlısıyla bizlere de nasip etsin inşaallah ❤️☺️ canını sıkma stresten uzak dur mutlaka
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Teyzemin 7 sene çocuğu olmadı gitmediği doktor olmadığı tedavi kalmadı. En son birinin tavsiyesi ile  koca karıya gittiler. Oda senin gibi rahimin düşük demiş. İnada bir ilaç verdiler birde rahimini yukarıya doğru çektirmiş göbekten tutup.  1 ay içinde hamile kaldı. Şu anda 5 yaşında çocuğu var. İkinciye hamile.  Artık o mu sebep oldu başka bir şey mi bilemem ama Rabbim birşeyi vesile kildi. İnşallah sana da vesile olur. Bugün değerlendir. Birde ovulasyon testi kullanmiyorsan mutlaka kullan çünkü program filan işe yaramıyor pek ben kaç ay boşuna takip etmişim ordan ovulasyon testi en garantisi
tarafından
Teşekkür ederim canım inşallah
(3,231 puan) tarafından
Rahmin düştüğü nasıl anlaşılıyor?
0 oy
(2,447 puan) tarafından
Kilolu hamilelik ve sonrası çok çok zor hem sağlık açısından hemde hareketlerin aşırı kısıtlanıyor canım öncelikle kilo vermeyi dene. Ben doğum yapalı 2.5 sene oldu ama doğumdaki kilolarimi bile veremedim daha 
0 oy
(460 puan) tarafından
Bn 96 kiloydum cnm 2 sene hamilr kalamadm doktorum 80 ol oyle gel dedi banabnde 78 kiloya düstugum ay hamile kaldim bnde kiloyla alakasi var herkezin bunyesi bir degil
tarafından
Teşekkürler canım yorumın için
0 oy
(147 puan) tarafından
Bende 90 kiloyla hamile kaldım 
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Bir arkadaşım vardı kilodan dolayı hamile kalamıyordu zayıfladı kaldı 
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Evet kilo hamileligi etkiler 100 kilo ile kaldim normal dogurdum afkursunlar 

Allah nasip ederse her sekilde eder olmuyorsa allah dogru zamanini bekliyordur
(1,206 puan) tarafından
Ya aslında aynı ben gibisin benimde aynı çok aşırı ağrı çekerdim kanaman öylesine. Bende bekarken doktor senin çocuğun olmayacak dedi sonra kullandığım o ilaçlar yüzünden iyice kilo aldım evlendim bu kez bu kiloyla hamile kalamzsin deidler ama bende bir kaç ayda kaldım belki daha önce de kalırdım ama beni program yanılttı ovulasyon kullandığım ay hamile kaldım. Hamile Kalaba kadar strese sokanlar şimdi de bu halde strese sokuyor şu bebeği bir sag salim dogursam başka birşey istemiyorum. Bana Ümit oldun :-)
(7,654 puan) tarafından
Boyumda 175 ... kolay doğurdum canim Allah yardim ediyor dogurana kadar ayetel kürsi ve insirah süresini okudum...
Allah seninde kalbine göre versin
(7,654 puan) tarafından
Kuzenimin eşi kilolu ona da zayıfla demiş rahimin etrafı yağ bağlamış:(((
(1,206 puan) tarafından
Allah razı olsun inşallah kolaylıkla dogururum. Rabbim isteyen herkese naisp etsin. Hamilelerinde yardımcısı olsun. Bebeği olanlara daha çok yardım etsin :-)
(7,654 puan) tarafından
Ediyor canım o gözünün içine baktığında ağrılar ve tüm yorgunluk uykusuzluk uçuyor gidiyor:))
0 oy
(119 puan) tarafından
Canım kiloyla alakası var ben 68 kilo ile hamile kalamadım boyuma göre kilom fazlaydı ve en önemlisi iç organlarımda yağlanma vardı 6 kilo verdim ve öyle hamile kaldım 6 ay denedik korunmadık olmamıştı kilo verince kaldım birde diyet metabolizmayı hareketlendirdiği için vücudu canlandırıyor çünkü benim yumurtalıklarımda yada rahimde hiçbir problem yoktu her ay kontrole gidiyordum 
tarafından
Teşekkürler canım saol
0 oy
(204 puan) tarafından
Ben 58 kilo idim doktor o zaman bile bana biraz kilo ver dedi.. Pcosluyum.. Ki sizinki 90 kilo. Bence diyet yapmalısınız
tarafından
Teşekkürler canım ☺️
0 oy
tarafından

Kilonun çok büyük etkisi var tabikide Benimde 6 yıl çocuğum olmadı nedeni ise hem yumurtalıklarda kist vardı hemde kilom vardı diyetisyene git dedi doktor bana yumurtalıkların yağ bağlamış dedi gittim diyet yaptım ve 6 yıl sonra hamile kaldım ben 

0 oy
(3,046 puan) tarafından
Bazen kilo hamile kalmadı engelliyor evet, benim teyzem seneler hamile kalamadi tüp bebekle 2 çocuğu oldu. Sonra zayifladi baya bi 20 kilo verdi ve surpriz bi şekilde hamile olduğunu öğrendi. 
0 oy
(418 puan) tarafından
Herkeste olmasada kilo bazı kişilerin hamile kalmasını engelliyor.

Arkadaşım tüp bebek bile yaptı tutmadı.

Midesini küçülttü zayıfladı 3 tane boy boy çovuğu var şimdi

Şimdi yine kilo almış ayrı konu.
tarafından
Ayy sanki beni anlattın bu ben miyim yoksa ahahaaa
(418 puan) tarafından
Bilmem olabilirmi ki :)
tarafından
Tüp bebek bölümü tutmadı ahhaa
(418 puan) tarafından
Tühh tutsaydı iyiydi:)))
0 oy
tarafından
9 sene bende inanmadım kiloyla alakalı olduğuna. Herkes o kadar kilon yok dedi işime geldi inandım. Doktora gittim 4. Tüp bebeği yapacaz onun öncesinde bütün değerlerim normal olsun diye geldim dedim. Bana Kilo ver dedi bu yaşlarını boşa gecirme dedi baya da ilgilendi anlatti bende ilk defa bi doktora inandım 98kg idim. Başladım dengeli beslenmeye kurtaj oldum sonrasında başladım. 3 ay geçti ilk hedefim 80di. 87 oldum hamile olduğumu öğrendim. Şimdi ister inan ister inanma. Ondan öncesinde 3 tüp bebek denemem de var üstelik. İlki 8 haftalık kalbi durdu sonrakiler kimyasal gebelikti. 2 kez kürtaj oldum. 6. Gebeligimde oğlum oldu. 13 ay sonra kızım. Oldu. 33 yaşındayım. 23 yaşında evlendim. 
0 oy
(597 puan) tarafından
123ile hemen hamile kaldim ve dogumdan bir hafta once  139dum 3bucuk saat sanci cektim cok guzel hizli bir normal dogum yaptim. Ne gebelik sekeri, ne tansion nede dusuk riski oldu Rabbime sukur
0 oy
tarafından
Doktorun dedigine inan ve ne dediyse onu uygula Rabb'im tez zamanda kucagini doldursun inşallah
0 oy
(37 puan) tarafından
Canım ben 93 kiloyla hamile kaldım 1.64 boyum başlarda kilo verdim sonra aldım 92 yle de doğum yaptım 
0 oy
(3,231 puan) tarafından
Ağır iş yapmaktan damarların düştüğünü ve rahmin kaydığını nerden anllyorsunyz?
tarafından
Kız cok eskı post bu nerden buluyonuz bunları shdhdh
0 oy
(4,609 puan) tarafından
kuzum doktor 63kiloyla hamile kalamazsin zayifla dedi 80kiloyla hanile kaldim doguma kadar da 25kilo aldim gibegim dusmus kca kari tamit etti :) :) 
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Bir çok durumda kilo ile alakalı çunku yağ dokusu tüm organları kavriyor. 

Ama mesela benim 3.gebeliğim şuan 100+ kg ile hamile kaldım boyum 170 baya fazlam var 

İlk bebeğime 90 kg ile hamile kaldım, 2.beebeğime 100 kg hamile kaldım, 

İlk gebeliğim ilk ay oldu. 2.gebelik için 7 ay uğraştık, 3.gebelşk 4.ayda oldu 

Nasip ama kilo da etkiliyor bence

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 266 göst.
0 oy
80 cevap 1,234 göst.
0 oy
29 cevap 649 göst.

378,095 soru

11,316,772 cevap