0 oy
222 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar bebeğim 3 buçuk aylık sezeryanla doğum yaptım. Bundan önce bı dış gebelik ve bı sezeryanim daha var. İlk sezeryanim 24. Haftada olduğu için yaşamadı. Yani 3 buçuk yılda 3 kez aynı yer kesildi. Doktor doğumumda bı daha yapma dedi sezeryan yerinde yapışıklık olmuş. Ama ben ilerde bı bebeğim daha olsun isterim. Oğlumun da kardeşi olsun yalnız kalmasın. Lohusayken daha çok takmıştım doktorun söylediğini şimdi de arada aklıma geliyor üzülüyorum. Siz olsanız doktoru mu dinlersiniz, bı daha dener misiniz? Yada benzer durum başına gelen oldu mu? Ameliyat yerind yapışıklık hakkında bilgisi olan var mı?

12 Cevaplar

0 oy
(3,451 puan) tarafından
Yani doğursan ne gibi sorunlar olurmuş onu öğrendinmi ? Ona göre karar ver
tarafından
Ya özel değil ki doktorlar çok bı bilgi vermiyo. Ben doğumdan sonra konuşmaya çalıştım doktorla kaç sene sonra dogursam olur dedim. Kaç sene  geçse düzelmez yapışıklık dedi başka bilgi vermedi
(3,451 puan) tarafından
Hiç özele gidip sorma imkanın yok mu güzel bilgili bir doktor bulsan, en azından tam olarak öğrenmek için bir kere gitsen
-Reklam-
0 oy
tarafından
Doktoru dinlerim sağlığın için riske atma derim..sezaryenle doğum hiç yapmadım ama riskli gibi
tarafından
Doktor risk falan demedi. Dikişleri atarken ben aciyo falan dedim o zaman sen bı daha doğurma yapışıklık var gibi terslendi bende söyleniyorum diye. Başka doktora da gidip muayene olmadım. Ama bı daha düşünürsem gidecegim şükür Allah bı tane verdi olmayan herkese versin
tarafından
Başka doktora görün cnm belki daha güzel şeyler söyler
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Başka bir doktora da danış canım benim o şekilde hamileliklerim olmadı ama ikinci doğumdan sonra eğer bir kere daha doğum yaparsan bende ya da başka doktorda yapışma olduğunu mutlaka belirt dedi ne alaka bilmiyorum ama asla yapma demedi 
tarafından
Sende de mi yapışma olmuş yani? Bana da  asla demedi. Ben dikerlerken aciyo diyodum doktor tersler gibi bı daha doğurma sen dedi. Özel olmayınca istedikleri gibi davranıyorlar malum
(1,790 puan) tarafından
Yok canım acıma filan yok doğumdan sonra eğer bir daha doğum yaparsan doktoruna yapışma oldu diye söylememi tembihledi

Eğer o şekilde bir söylemse sana denen sen başka bir doktorla görüş mutlaka
tarafından
Muhtemelen benzer durumdayız. Hamile kalmadan önce giderim zaten başka bı doktora
0 oy
tarafından
Benim plesenta yapıştı rahime doğumda ölümden döndüm iki farklı doktorun ikisi de %80 ölürsün sakın gebe kalma dedi tüplerini bağlayalım dedi.. Doktorun biri arkadaşım zaten.. Bende bi tane daha olsun istedim ama ya doğururken ölürsem.? El kadar bebek anasız kalırsa ya çocuklarım bensiz kalırsa diye düşündüm ve bağlatma kararı aldım.. Senin durumunu bilmiyorum o yapışmayı ilkkez duydum..
tarafından
Çok geçmiş olsun Allah korumuş senin durumunu da duymuştum. Ben pek bilmiyorum riski var mı, ilerleyen zamanlarda giderim doktora ama aklıma geliyo arada üzülüyorum bide tam sezeryan esnasında söyledi lohusalıkta ağladım bile öyle dedi diye. Tabi şükür gene Allah ihsan etti olmayana da versin Rabbim
tarafından
Aynen öyle Rabbim olmayanlara versin.. Sanada geçmiş olsun olmadı özele git detaylı sor öğren nedir ne değildir zarar +yarar oranına göre bi karar verirsin..
0 oy
tarafından

Başka bi doktorla da görüş özellikle özele git bu konu hakkında herşeyi sor 

tarafından
Bende öyle düşünüyorum, özelde doğum yapmadım diğer doktorlarda malum herşeyi söylüyorlar açıklama bile yapmadı riski var vs demedi. Ben dikis atarlarken aciyo dedim ne zaman bitecek vs dedim o zaman sen bı daha doğurma diye tersler gibi konustu
tarafından
Özele git seninle saatlerce konuşur anlatırlar valla paranın gücü işte
tarafından
Aynen canım, bı daha düşününce özele gideyim diyorum bende nasipse
0 oy
tarafından
Tekrar düşünmeye başladığın zaman farklı bir doktora gidip muane ve kontrollerini olursun canım ona göre karar verirsin şuan için çok erken en az 2 yıl kadar ara vermek belki vücudunun toplanmasına yardımcı olabilir 
tarafından
Ya onu sordum doktora aradan 3-5 yıl geçse olmaz mı dedim. Yapışıklık neyse bilmiyom iyilesmezmis
0 oy
(11,084 puan) tarafından
İyice araştırırım ulaşabildiğim bütün bilgilere ulaşırım, konuşabileceğim kadar çok doktorla konuşup öyle karar veririm yerinde olsam. Hayati tehlike varsa denemem ama çözülebilecek bişeyse isterdim çocuğuma kardeş. 

Durumumla ilgili bilgim yok, iyi araştır. Geçmiş olsun Allah sana ve evladına sağlık versin 
(11,084 puan) tarafından
Bekle kendine, vücuduna zaman tanı sonra düşünürsün bunları..
tarafından
Aynen şimdi düşünmüyorum zaten çok erken 3 yılda 3 ameliyat bünyem kaldırmaz yakın zamanda. Beni dusunduren bı daha bu duyguları yasayabilirmiyim evladının bı kardeşi olur mu. Gene de halime şükür Allah isteyen herkese versin
(11,084 puan) tarafından
Amin canım, nasipten öte yol yok akışına bırak şimdilik
tarafından
Aynen teşekkürler tavsiye için
(11,084 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
tarafından

Önce iyi bir doktor bulup sorardım ondan sonra eğer bebek olmaması gerekiyo sa yapmazdım benimde  sezeryan bölgem yapışıkmış hem ondan hemde sağlık sorunlarım olduğu için bağlattım ben 

tarafından
Aynen canım doktora gitmeden düşünmem zaten. Geçmiş olsun sizin birden fazla var mı
tarafından
3 tane çocuğum var benim
0 oy
tarafından
Canım bikac yıl bekle sonra doktor kontrolüne git öğren ben olsam 5 yıl beklerim vücut kendini toplasın düzelsin diye 
tarafından
Aynen bende öyle düşünüyorum 5 yıldan önce oğlum küçük olur zaten
0 oy
(1,291 puan) tarafından
Bende bir senede iki sezeryan oldum banada yapma çocuk dedi ama 3 veya 4 yıl bekle dedi bence başka doktora git  korkma 
tarafından
Gideceğim başka doktorlara da bebek dusununce giderim dedim erken daha. Bu konu kafamı kurcaladigi için fikir alayım dedim
0 oy
tarafından
Tek doktora bağlı kalmam 
tarafından
Aynen canım giderim başka doktorlara özele vs
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Ben olsam güzel bir doktor bulur onunla detaylıca konuşurum 
tarafından
Aslında hamileyken gittiğim özelde bı doktor vardı iyiydi ama bazı sebeplerden orada doğum yapamadım. Tekrardan düşününce özele giderim bikac doktora

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 115 göst.
13 Ocak 2023 Aile kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 278 göst.
23 Haziran 2022 Aile kategorisinde Janya (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 612 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Yenibiri12 (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 271 göst.