0 oy
1,324 göst.
Aile kategorisinde (1,108 puan) tarafından
Eşimle dün konuşup tartıştık bu konuyu kadın gerceten evli olmasına rağmen eşimle gereksiz bir samimiyet kuruyor bunu biliyordum zaten eşimde itiraf etti

ben dedi abla diyorum soru soruyor cevap vermek zorunda kalıyorum dedi 

Eşimle aynı sahada bile çalışmıyorlar sadece eşim şirket arabası ile alıyor ve bazen birkaç erkekde oluyor arabada 

Kadın öyle gereksiz şeyler anlatıyor ki yeri geliyor arabadaki 3 erkeğe laf yetiştiriyor hanım hanımcık bir kadın değil 

Bende diyorum bu kadına akşam Msj atıyım üslubumu bozmadan uygun dille aramak istemiyorum çünkü bu konuda çok sinirliyim haklı iken haksız duruma düşmek istemiyorum hazır yarın da pazarken  ne yazmamı onerirsiniz aklımda çok şey var toparlayıp akşam Msj aticagim 

22 Cevaplar

+13 oy
(1,856 puan) tarafından
Evli bir kadın sırf konuşuyor diye namussuz damgası yememeli bekar olsa neyse de kadın evli çocuklu bazı tipler vardır kötü niyet beslenmeden sohbet muhabbet eder  sakın kadına mesaj atma eğer atarsan ve eşi görürse kadının da kötü bir niyeti yoksa iftiraya girer vebali çok büyük ben ortada bir sorun göremiyorum bence sende özgüven eksikliği var ya kadın çok güzel ve bakımlı ya da sen ya hamilesin ya da kendini değersiz hissediyorsun mesela ben eskiden senin gibi düşünürdüm sonra hata yaptığımı anladim bekar da olsa bir kadın namussuz yelincek damgası yememeli bir kadın olarak yorum yapacak olsam ben asla eşimi aldatmam bir kamyon adamla ise gitsem de muhabbetim sohbetim olsa da orduya girsem de boş kendime güveniyorum problem eşinde bence eğer sana bu şekilde bir şey hissettirdiyse onu sorgula evli barkli adam 
(1,108 puan) tarafından
Bende kalsın
Eşini tebrik ederim yetiştirilmiş tarzı kültür farklı birazda karakter erkekleri erkekten ayıran özellikler her kadının bir olmadığı olmayacağı gibi her erkekte bir olmaz tokalasmaktan bahsetmiş yukarda baby bbyyy
Tokalaşmak ne haddine bir kadınla nefis ve irade meselesi değil zaten İslami açıdan hiç uygun değil bu benim görüşüm
Bence Babyy baby  tam benim anlattığım kadın örneği kezza onun yorumunu begenenlerde öyle iş dışı abuk sabuk şeyler anlatamaz benim kocama muhattap olduğu insanların eşlerinin rızası var mı acaba oda muamma. 10 erkeğe laf yetiştire bilir kadın ama 11. Erkek benim kocam olmasın
Ve inan konu kıskançlık değil kadının kıskanacak bı hareketi yok genelde örnek aldığım imrenerek baktığım insanlardan çok çok uzak üslubu var sadece gereksiz samimiyet istemiyorum aynı şeyi onun bana eşi yapsa gereksiz konu iş dışı şeyler anlatsa yalaklansa durum aynı olur muydu tamam bende abi diye hitap ediyim herşeyin anlatsın elle tutulur birşey değil sapik deyip çıkarlar işin içinden kadın yapınca namusuna laf etmeyin oluyor nedense
(9,651 puan) tarafından
Baby baby ye laf atıp onun hakkında niyet okuyup bence oda öyle kadınlardan diyip ikinci sınıf muammaları yapıp begenenlere de laf atıp islami acıdan kadın öyle olmamalı demen tam anlamıyla kadın kadının düşmanıdır in göstergesi gibi duruyor ? Nasıl bir kadın olduğunu bilemezsin bencesi sencesi olamaz tanımadığın kişinin..  aynı şeyi düşünenler savunanlar var diye öyle bir kadın nedemek ya ? Islamda bunun da yeri yok bil isterim !
tarafından
Kızlar burada tartışılacak bir mevzu yok post sahibi sonuna kadar haklı net şekilde kadın namuslu olsun veya namussuz olsun isterse genelevinde çalışan bir kadın olsun bir erkekle nasıl konuşulduğunu bilmeyen bir kadın bana göre labali ve saygısız ve görgüsüz dür net şekilde söylüyorum tartışmaya ona buna laf atmaya onu yargılamaya hiç gerek yok
(2,589 puan) tarafından
Bende kalsın...
Sanaa ++++++++++ diyorum daha da yazmıyorum bardağa denizi döksen alacağı bardak kadardır diyip kapatıyorum ben konuyu sen zaten son noktayı koydun :D
tarafından
Teşekkürler balım ❤❤❤❤❤❤
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Hiç muhattap olma bence eşin ya şirket aracını kullanmayacak yada o kadını almayacak 
(1,108 puan) tarafından
Eşime onu da dedim sen alma kadını dedim
 ben almasam alacak kişi beni de onu da alacak yine aynı arabada olacağız bişey değişmeyecek dedi eşim işten çıkamaz o kadının da çıkacağını hiç sanmıyorum
+1 oy
tarafından
Haberin oldgnu bu durmdan rahatsz oldgunu bildr göster tatlı sert konuş sana soylicek laf bulamasın 
(1,108 puan) tarafından
Yani yazacağım şeyler az çok belli ama acaba ne tepki vericek onuda çok merak ediyorum gereksiz şeyler söylemez umarım buradaki bazı insanlar da diyor böyle konularda ya eşini eve bağla ise gönderme diye umarım gereksiz şeyler söylemez o kadinda
tarafından
Yok artık sacma sapan düşünceler eve bağlamak işe gondermemek nedir yaa herkes ekmegnin peşinde
+1 oy
(8,965 puan) tarafından
Böyle şeylerde bence eşler adam gibi adam olup seni katmadan halletmeli kadın zevzekse oda hali tavrıyla muhattap olmak istemediğini belli edecek yada açık açık söylecek 
(1,108 puan) tarafından
Haklısın canım ne yapıyım yorumlara göre çok kararsız kaldım kadınla muhattap olmuyummu :( muhattap olmasam da içimde kalacak
(8,965 puan) tarafından
Bırak kalsin ilerde duruma göre bakarsın... bi durum yok eşinle ilgili ama konuşma sadece o lafını vermeli işe yaramazsa sen girersin şimdi kadın demez mi eşinin ağzı yok mu o dinlemese yada cvp vermese kadın da konusmaz
+1 oy
(119,154 puan) tarafından
bilemedim yaa              
+1 oy
(1,635 puan) tarafından
Bu durumda kadınla konuşmak sana düşmez. Eşin koca adam. Medem rahatsız oluyo gitsin kendisi söylesin konuşma şekline dikkat et abla ben hoşlanmam böyle şeylerden diye.

Kadınla muhabbetin yok tutup kadına mesaj atmaya kalkıyosun. Ondan sonra kadının aklına demek ki adam evde bile benden bahsediyo şuna bak diye fikir gelcek. Kendini bişey sancak.

Valla ben hasta bakım personeli olsun hemşire olsun kadın erkek karışık çalışıyorum. Çoğu erkek abla abla diye saygı gösterir ama kimisi lüzumsuz oluyo. Baktım saçma sapan konuşmalara giriyo yada benimle aşırı ilgilenmeye başlıyo veriyorum ağzının payını.

Kimisine de sesimi çıkarmam çünkü biliyorum niyetini halini tavrını. Yeri gelir omzuna elimi atarım ablam bak bunu böyle yapma diye yeri gelir onlar atar omzuma elini bi konuda uyarırken. Ama kişi kendini belli eder yani. Ben art niyet sezdiğim bi adamı anında yerin dibine sokar çıkartırım.

Eşimin başına gelse böyle bişey ben muhattap almam karşıdakini. Eşim bişey yapmıyosa da o senin yav.şaklığın der çekilirim kenara
(1,108 puan) tarafından
Çok güzel ifade etmişsin teşekkür ederim ve yazdıklarında sonuna kadar haklsin
(1,635 puan) tarafından
Öyle canım yani. Benim eşimde kadın erkek bi çok insanla muhattap oluyo ve kişiye göre tavrını belli ediyo. Sonuçta koca insan neden rahatsızsa kendini ifade edebilir.
Tavrı eşin koysun
 Sen arayıp yada mesaj atıp bişey desen bile onlar yine konuşcaksa konuşur senin ruhun bile duymaz.
Kendini bilmeli insan ve karşısındakine de net tavırlı olmalı
0 oy
tarafından
Ben olsam hiç bulaşmazdım esin onu alıp ise götürmeyi bıraksın en temizi sen mesaj atarak bence olayı buyutursun kadın kendini iyice birşey sanır o yüzüden bu tür durumlarda hiç bulaşmamak çok daha iyi
(1,108 puan) tarafından
Onu da düşünüyorum canım ama diyorum nereye kadar böyle olacak hadi eşim bu gün yüz vermiyor peki ya yarın yada 1 ay sonra şimdi buna ses etmezsem ilerisi kötü olur diye korkuyorum şeytan aklına girer diye
tarafından
O kadarda pamuk ipliğine mı bağlı eşinin akli canım ortada bir şey yokken bu şekilde davranırsan asıl essegin aklına karpuz kabuğu sokarsın bu kadar lakayıt bir insan işi inadada bindirir dediğim gibi ben muhattap olmazdım yanında ki adamların hele bi sus kendine çeki düzen ver demeleri lazım
0 oy
(607 puan) tarafından
Ayy ne kadar aynı seyleri yaşıyoruz şuan , çünkü daha geçen gün aynı tartışmayı ben eşimle yaşadım , belediye de çalışıyor benim kocam kız önceden bunların sekreterleriydi yaşadığım yerde belediye işlerindeki bazı birimler ayrı yerlerde bir binada değil hepsi , neyse bu kız belediyenin ana binasına geçiş yaptı üstelik evli, fakat kocasıyla sıkıntıları olduğu için etrafındaki diğer erkeklerden ilgi bekliyor gidip gidip sokuluyor onlara yalakalık yilisiklik yapıyor , taa benim nişanlılık doneminden beri öyleydi artık tak etti bende eşime söyledim. Malesef eşim cikamz o kızda çıkmaz işten , ama ben eşime o yanınıza oturuyorsa sen bulunduğun ortamda arkaya geç otur selam veriyorsa al daha bişey deme dedim. Bu arada Eşim afadda gönüllü o kızda öyle. İşten çıksan afadda karşında olacak sadece samimiyetini koru doğru dili göster ona dedim. Şükür araları artik acık :D:D küsmüş hanımefendi , ohh canimada degsin.. Eşim taziye evinde çalisiyor arada toplanıp mangal falan yakiyolar öğle yemeğine o falan gelirse sen işten çıkıp eve geliyorsun dedim , o günden sonra da esim o kızla bu tarz hiçbir muhabbetin içine girmedi 
(607 puan) tarafından
Ya canım diyorum ya kız artık kendini o kadar çok onemsemiski birilerinden ilgi alaka görmeyince üzülüyor :) kusme mevzusu başka bir durumdan da yine aynı kapılara çıkıyor. Sende konuş eşinle yapmasi gerekeni kıza bişey deme kendini yuceltmesin fasulyeden saymasin
(1,108 puan) tarafından
Dogru diyosun bazı yorumlardan da söylediklerine göre muhattap olmamam en iyisi eşim kendisi desin konuşmasın yinede içimde o kadar laf birikti ki
(607 puan) tarafından
Bende de kızın numarası var ,gram sevmem bu mevzulardan ötürü ama konuşmadım ,daha WhatsApp ta falan durum yaptığında AA ne kadar güzel orası falan diye yazdım eşimin olan durumunu benle alakalı olduğunu düşünmesin ,kendi kendini ne yaptım ki ben deyip kendi kendini yesin diye ☺️☺️ bence eşin de demesin kuzu bişey , sen sadece eşinle en doğru şekilde konuş onada güvenini belli et sadece kadınla samimiyet kurmasin benimki gibi aynı ortamda yanyana buluncaksa kocanda gitsin başka yerde otursun toplu oturmak zorunda değiller , servise mi biniyor kocan ona uzak yerde dursun o bişey demeden konuşma gereği duymasin emin ol üstesinden geleceksiniz , ben hala kendi içimde yaşıyorum ama eşimde yerinde kararla samimiyetini koruyor . Yani sende eşini itmemeye çalış ona dogru
(1,108 puan) tarafından
Birde böyle deniyim bakalım çok sağol insaAllah faydası olur çünkü bir kadın için gerçi seninde başından geçmiş ama çok sitresli ve can sıkıcı bir durum :(
(607 puan) tarafından
Biran önce açıklığa kavusman dileğiyle canım , malesef can sıkıcı ama bazı şeylerin yolunda gitmesini istiyorsak birinden biri olacak , eşinde sana saygı duyuyorsa ztn o anda samimiyeti keser uzak durmaya çalışır , Allah yardımcımız olsun seviyoruz kiskaniyorz ☺️
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Aynı arabada olucaklar her halükarda valla ara söyle ben eşimi çok kıskanıyorum kadınlarla muhatap olması i istemiyorum mümkünse eşimle diyaloğa girme de
0 oy
tarafından
Eşini uyarman yeterli bence
(1,108 puan) tarafından
Muhattap olma diye uyardım ama kadın havadan sudan konu açıyor bizzat kendi kulagimla duydum iyi kötü cevap veriyor yada cewap wermek zorunda hissediyor
tarafından
Tek taraflı bir şey yürümez zaten çok biktiysaniz esin kendi imkanlariyla işe gitsin böyle huzursuz olmaktan iyidir
0 oy
tarafından
Kocan da goturmesin cnm.bu kadar zor olmamalı.kocan yakında başka şeylerde itiraf eder sana bence.
(1,108 puan) tarafından
Allah korusun ya :( aslında olay sahada karışık ben burda kısa tutmak istedim konuyu bu kadından suphelemdigim için eşimin telefonuna dış sesleri dinlemek için uygulama indirmiştim 2 gündür filan dinliyordum bu kadın ne diyor diye dün gece de üzerine gidince söyledi
tarafından
Vala cnm itiraf etti diye de kocan kadını suçlar gibi konuşmuş.gidip gelmesin aynı araba ile.gerekirse şirket arabasını bıraksın eşin.
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Ben mesaj atıpta kendimi küçük düşürmezdim senin yerinde olsam. Sen mesaj attığında nolcak sanıyorsun ? Daha çok inada bindirip daha samimi olursa o zaman görürsün. Bunu halledicek kişi sen değilsin eşin. 
(2,722 puan) tarafından
Aynn katiliyrm sana
0 oy
tarafından
Kendinizi küçük düşürüp güldürmeyin Allah aşkına..ne yazicaksiniz..kocamla konuşmamı..iyice kıskandığı işi  belli ediceksiniz.kadinda kenini kiskanmaya değer biri olarak kocaniizin ona ilgisi  var da bisiy varda ondan kiskandiginizi sanacak .biras dik durun biras özgüvenli olun..kocanız abla diyomus zaten ..gereken cevabı baştan veriyo..asılan her kadına cvp veremezsiniz.her kadından koruyamazsiniz..tek bisiy yapabilirsini ESİNİZE GUVENEBİLİRSİNİZZ.
(1,108 puan) tarafından
Kadını kıskanmiyorum gereksiz samimiyetini ve konuşma tavrını sevmiyorum hoşlanmadım ama ben ne yazsam kiskandigim için yazdığımi düşünecek o konuda haklsin
0 oy
tarafından
Ya canım birbsey diyeyim mi bizim bir akraba da öyle bazı kadınlar vardır böyle kimseden çekinmeden konusur erkeklerle falan laf dalaşına baya girer guler kahkaha atar belki yapısı böyledir sonuçta senin kadına kondurdugun şey afedersin ama namussuzluk gibi bir şey yani kadını görmediğim ve tanımadığım için bir şey diyemem ama bene sen kadin yerine şimdilik eşinle konuş erkek isterse kadına o yüzü vermezse hiç bir kadın erkekle o şekilde konuşamaz ha ilerde daha ciddi bir şey duyarsan o zaman kadınla konuşabilirsin, çünkü kul hakkı çok kötü ve vebali de çok ağır 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Bence boşver somut birşey yok elinde rezil olduğunla  kalırsın. Kadın gider iş yerinde anlatır esin mahcup olur çünkü senin bu olup bitenden nerden haberin var eşin anlatıyor, sonra da velisine şikayet eden çocuk gibi sen araya giriyorsun. Eşine söyle sen muhatap olmasın bugün bu kadın gider başkası gelir sen kocanı terbiye et herkesle baş edemezsin muhatap olma kimseyle
(1,108 puan) tarafından
Haklısın canım ama işte kadının yalak konuşmalarına gerçekten tahammül etmek zor
0 oy
tarafından
Bunu eşin halletmeli diye düşünüyorum. Kadına abla diyorsa açık açık söylemeli abla ben rahatsız oluyorum benimle lütfen  daha mesafeli olabildiğince az muhattap ol diye yada ne konuşursa konuşsun diyaloğa girmemeli.
(1,108 puan) tarafından
Kadınla diyologa girmemek diye bişey yok canım kadın çok farklı
Kocama iş arkadaşı oğlunu anlatıyor gece şöyle yaptı felan diye gülerek oradan kadın araya giriyor ya beni niye sabah uyandirmadin diyor hayır elin adamı seni sabah niye uyandırsin bakalım kendi mi kalkıyor eşi kaldırıyor belki cilveli cilveli konuşması beni çileden cikariyor
tarafından
Haklısın bacım ama eşin halleder sen araya girersen kendini bi halt sanar böylesi
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Kadinin niyetini bilmiyosun sadece esinin agzina bakarak kadina laf edemezsin..senin yaninda bi tavri olur o zamn uyarirsin..bnce insanlari bu kadar kolay damgalamayin..kadin kendi kendine sohbet edemeyeceğine göre bnce sen once eşini uyar..demek ki eşin de cvp veriyo ki kadin konusmaya devam ediyo..yoksa deli degil kendi kendine konuşsun..esin resmen her seyi kadinin uzerine atmis ama bn inanmadim acikcasi onun da samimi konusmadigina..olaya bir de ordan bak yani..
(1,108 puan) tarafından
Eşimin de çok temiz olduğunu düşünmüyorum canım kendi de dedi cevap weriyorhm diye ama
Burdakiler saniyo ki kadınla konuşmasını kıskanıyorum yada hiç bı kadinla konuşamaz diyorum hayır kıskanmiyorum samimiyeti hoşuma gitmiyor kendimde şahit oldum bazı konuşmalarına tek eşime karşı öyle değil her erkeğe karşı öyle ama benim rızan yok
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Senin birşeyler söylemen dogru olmaz eşinin demesi gerekir yada kulak ardı edecek dediklerine he deyip geçecek yani 
(1,108 puan) tarafından
İlk önce eşimi iyi bı ele almam lazım yapılan yorumlara bakaraktan 1 haftadır inan evde huzur yok bu kadın yuzunden
0 oy
tarafından
Kadına o zaman de ki iyi günler Ayşe fatma adı neyse ben ahmet memet in eşi civcivim :D hahah kendini eşinin adıyla tanıt yani kötü niyetiniz olmayabilir herkesin bi karakteri yapısı var sizde çok neşeli çok sıcak bi kadınsınız anladığım kadarıyla ama ben bu durumdan çok rahatsız oluyorum eşime karşı sohbetlerinizde mesafenize dikkat edin evimiz de sorun yaşıyoruz bu sebepten ben kıskanç bi kadınım kesinlikle size kötü niyetli demiyorum beni yanlış anlamayın ama bu duruma sessiz kalamadım daha fazla. Bi kadın olarak beni anlamanızı umuyorum.... Bunu söyle bence ılımlı yaklaş sen o ters bişey derse bile bozma kendini. Sonra iş kavgaya döner iyi olmaz. İnşallah işe yarar bazı insanların yetişme tarzı çok garip gerçekten ya bnim bi çalıştığım yerde kadın 2 tane adamın ortasına girmiş diyo ki adet kanıyla spermi bi kavanoza koysak bebek olur mu diyo. Bide evli kadın kocasını da çok sevdiğim bi abiydi ay ben duyunca yerin dibine girdim kadına bak. Bide onu dinleyenler neye uğradığını şaşırdı 
(1,108 puan) tarafından
Oha canım terbiyesiz kadın  der geçerim ama başkalarına göre anlattığı şey normal karsilana biliyor demekki
O kadına Msj atarsam üslubumu bozmayacagim zaten ilk eşime diyim o desin benle muhattap olma diye bakalım ne olcak ondan sonra baktım hala kadın laf atıyor ben konuşurum kibar bı dille valla çok zor bir durum
Allah kimsenin başına vermesin
tarafından
Amin amin ben sana böyle diyorum ama benim düğnümde bi kız kocama dikkatli dikkatli bakıyodu :D bende masaya çağırdım ne bakıyon  flan diye sataştıydım :D böyle bişey olsa naparım hiç bilmiyorum Allah yardımcın olsun
0 oy
tarafından
Eşim bugün yüz vermeyecek ya yarın şeytana uyarsa yüz verirse diyosun o zaman eşine güvenmiyorsun ben ne kadınlar ne samimiyetler gördüm ama yinede mesaj atıp uzak durun vs demedim hiçbirine. Benim eşimde birini işten sonra evine bırakırdı eşime rahatsiz oldugumu dile getirdim birdahada kadını almadı arabaya. 
(1,108 puan) tarafından
Her eş ve imkanlar bir olmuyor ne yazikki

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 139 göst.
13 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Gzmbyndr (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 754 göst.
27 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Oğlumu Beklerken❤️ (386 puan) tarafından soruldu
0 oy
64 cevap 2,293 göst.
2 Mart 2023 Aile kategorisinde Ahsenella (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
55 cevap 2,542 göst.
10 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,392 soru

11,326,086 cevap

34,778 kullanıcı

...