0 oy
399 göst.
Aile kategorisinde (14 puan) tarafından
Hanımlar meraba eşim benim ablama ve anneme cagirdiklarinda hiç gitmiyor geçen hafta sabah ben ablama gittim ablam aradı ne yemek yapıyım diye ben çıkamam çok yorgunum dedi o gün benim ablama çıkmadı ve eve geldik kendi ablası biraz gelemiyorum gidemiyorum diye duygu sömürüsü yaptı o gün benim ablama yorgunum diyip çıkmadığı halde kendi ablasına gittik dün de annemdeydim anneme de aynı şekilde çıkmadı oysaki geçen geldiğinde bidahaki gelmeme çıkarım diye söz vermişti dün de yine anneme çıkmadı ablasına gittik artık bıktım çok zoruma gidiyor böyle olması ne yapabilirim ayriyeten ben onun annesi ve babasıyla birlikte yaşadığım halde böyle davranıyor 

15 Cevaplar

+1 oy
(7,098 puan) tarafından
Sende onla gitme onun ailesine 
(14 puan) tarafından
Artık bende gitmiycem gerçekten soğudum bu sorunlar yüzünden
-Reklam-
0 oy
(762 puan) tarafından
Belki çekiniyordur sen üzülme diye de söylemiyordur 
(762 puan) tarafından
Zamanla alışır heralde benım eşimde uatnıyodu ondan bılıyorum. Arayamıyordu falan sonra sonra az ben ısrar ettim az kayınvalıdem konustı oyle.  Aman arasa ne aramasa ne zaten hergun ben konusuyorum eşin nasıl diyor annem hep soruyor. Tekrar adamın aramasına gerek yokkı ben oyle dusunuyprum bayramda kandilde falan tamam da bilmem ki
(14 puan) tarafından
Işte her aile öyle düşünmüyor benimkiler de biraz yakın olsunlar istiyorlar malesed
(762 puan) tarafından
Eşinle konuş ama uygun birşekilde kavga ederek değil sonra haklı iken haksız duruma düşüyor insan
(14 puan) tarafından
Konuşsam da kendini haklı görüyor kendi penceresinden başka penceresi yok
tarafından
Nasıl sorun yaomamalısınız dersiniz Ailesinin arkasında durmasa bu her zamn böyle gider. Kesinlikle tavrını koymalı
0 oy
tarafından
Sen niye gidiyosun ablasına onu anlamadım. Kimse kusura bakmasın bende gitmem. Bide bereber oturcam hiçççç katlanmam buna. 
(14 puan) tarafından
Artık benimde burama kadar geldi zaten bidaha hiç birine gitmek istemiyorum
tarafından
Kaynanan bişey demiyo mu bu duruma benim ailem başka şehirde eşimin köyüne giderken ailemin şehrinden geçiyoruz. Kaynanamda görümcemde benden çok çabalar anneme bırakmak için. Eşimede derler git gel diye. Öyle demiyo mu kaynanan
(14 puan) tarafından
Hiç demiyor napsın yorgun oluyor diyo sen diyecen annengile diyor onlar çağırmayacak diyor
tarafından
Olduuuuu başka
0 oy
tarafından
Sende gitme o zman benim aileme saygı duymayanın ailesine bende duymam saygı. Birlikte olsak ailesine surat yaparım kocama yaparım çıkıp 1 2 saat gönül almak zor değil. O gün ablama gelmemiş sen gitmişsin hata sende gtmicektin ve sen gelmedin bende gelmiyorum dicektin öyle öyle anlar
(14 puan) tarafından
Bende çok sinirliyim gerçekten ama bi yandan da ailesinin ablalarının bu konuda bi suçu da yok hepsi eşimin hareketleri yüzünden o yüzden çok kararsız kalıyorum
0 oy
tarafından
Ben aileme gelmeyip o gün ailesine giden adama gulemem valla . Kavgami ederim gitmem de kendisi gitsin . Neye kabul ediyorsun anlamadım 
(14 puan) tarafından
Bende o gün bişey demedim ama dünde aynısını yapınca artık zoruma gitti söyledim ağzıma her geleni yinede üste çıkmaya çalışıyor
tarafından
Zaten bu üste çıkma beni delirtiyor
0 oy
(346 puan) tarafından
Yemin ediyorum. U yüzden iki aileden de uzak durmak en mantıklısı ama olmuyor işte 
(14 puan) tarafından
Ben eşimin hareketleri yüzünden kendi ailemden uzak kalmak istemem ha onun ailesiyle de bi sorun yaşamak istemem ama o öyle yaptıkça onun ailesinden de soğuyorum
(346 puan) tarafından
Aynen öyle bacım 40 min içinde annemler bizi yemeğe davet etti gittik diğerinde de eşim annemlere gidiyordu bir iş yapacaklarmis dedim bizde geleleim gittik eşimin ailesi de benim ailemde çalışıyor.Bana dün diyor ki 40 min içinde.iki.kere gittin annenlere bizimkilerin yanına kaç kere çıktın kaynanamlar üst katta ama annemlerde iki ev arasi.Bende dedim ki torununu sevmek isteyen gelir dedim benin annem yorgun olduğu halde bile ta ordan geliyor arayıp soruyor işteyken.ust kat ya üst kat bir aşağı inemiyorlar ben suçlu oluyorum keşke iki aileden de uzakta yasasaydim o kadar çok isterdim ki
(14 puan) tarafından
Bazen öyle yakın olmak çok sorun oluyor gerçekten uzaklaşıp kurtulabilsen keşke
(346 puan) tarafından
Kocaları cikarabilsek gitcez de
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Sen de onunkine gitme diyecektim maalesef diyemiyorum ayıp ediyor eşin büyük saygısızlık
(14 puan) tarafından
Kesinlikle öyle ama kabullenmiyor bu durumu kendini haklı görüyor
(13,202 puan) tarafından
Kabullenecek evlendiyse sen aileni boşayıp gelmedin çok ciddi tavır koyman lazım
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Valla canim kisasa kisas sen gelmiyorsan bende gelmiyorum eger ailesi de sana derse hayirdir niye gelmiyon sizin kardesiniz boyle biyle eduyor bende boyle yaptım derim kimse kusura bakmasin ben senin ailenle herseye heryere gidecem sen hep bi bahane yada kimseye bise demeden sende gitmemek icin bahane bulabilirsinn 
(14 puan) tarafından
Artık öyle yapicam kesinlikle
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ben olsam bende gitmem ablasiyla falan iyiyseniz de niye gelmedin derse anlat böyle yapuyo artik tepki vermem lazimdi senle ilgili degil diye ..
(14 puan) tarafından
Öyle olucak artık herşey karşılıklı
0 oy
tarafından
Erkekler çok bencil görüşme konusuna gelince de ailenize saygı göstermek zorunda ama sevme biraz kişiyle alakalı sizin görüşmenize karışmıyorsa gelmek istemiyorsa sorun etmeyin bence. Siz ailesiyle yaşamak zorunda değilsiniz onun da sizi bu konuda zorlamaya hakkı yok

Karşılıklı oturun konuşun bu durumu inş çözüme kavusturursunz
(14 puan) tarafından
Inşallah canım artık mecbur çözülecek
0 oy
(447 puan) tarafından
Oturup konusmayı denedin mi sebebini 
(14 puan) tarafından
Yorgunum falan gibi bahaneler üretiyor hep hiç kendini haksız görmüyor
(447 puan) tarafından
Burada sende ablasına annesine gitme demişler canım yangını koruklemek olur ve bence ne zaman dinlerse onu suçlamadan konusmayı dene ve pes etme etme
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Sende ona öyle davran gitme kısasa kısas
(14 puan) tarafından
Bencede öyle olması gerek
0 oy
(13,014 puan) tarafından
Var oylr tipler 

Babamın teyzesinin damadı adam 55 yaşında sadece bayramlar da gidiyormuş karısını bıraktığı zaman sokağın başında bırakıyormuş eve hiç uğramıyormus 
(14 puan) tarafından
Huylu huyundan vazgeçmiyor demekki umarım ben vazgeçiricem vazgeçmezse de kendi ailesinden de vazgececek
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Benim eşim yapsa, onun ablasına gidileceğinde de ben yorgunum derim.. Belki ilk bi kavga çıkar ama sonra anlar hatasını.. Bi dahaki sefere ya beni de götürmez ya da kendi de benim aileme gelir 
(14 puan) tarafından
Öyle yapicam bende bahane bulmama bile gerek yok gelmiyorum diycem kendisi gitsin
(1,552 puan) tarafından
Bahane bulma anlamında değil de, onun dediğini demek için derdim ben :)
0 oy
(3 puan) tarafından
Takma kafana canım benim eşimde başta öyleydi benim aileme hiç gelmiyordu şimdi o benim ailemden cıkmıyo üstelik 4 aylık hamileyim ve 4 bucuk aylıkta evliyim başta kuralını koy canım benim tehtidim canımdan cook sevdiğim evladım oldu doğmamışta olsa ilk bebek sonucta ailesini secicekse niye evlendi kimsenin kimsenin hayatını maf etmeyede hakkı yok

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 179 göst.
15 Aralık 2022 Aile kategorisinde Mutsuzkadin12 (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 350 göst.
13 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Vazgecilmezim (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,489 göst.
10 Nisan 2022 Aile kategorisinde Zeynepemine22 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
63 cevap 1,049 göst.