0 oy
1,735 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (50 puan) tarafından

Kızlar oğlum 2016 doğumlu. 3.800gr doğdu ve emzirmeyi kesene kadar çok kilolu bir çocuktu. 2 buçuk yaşından sonra emzirmeyi kestim ve sadece normal yemeklere başladık ve sanki çocuğum gitti başka bir çocuk geldi yerine :( normalde ortalama 18 kilo olması gerekiyormuş, bir görseniz kemikleri sayılıyor. Yemek yemiyor bir türlü, her gün kavga dövüş yemek veriyoruz. Tatlıya aşırı düşkün başka ekşi tuzlu acı yemez. Doktora götürdüm 2 şurup verdi, bilenler bana tarif yada yöntem yazsın Allah aşkına :(

image

image

35 Cevaplar

0 oy
(48,690 puan) tarafından
ne kadar yakisijli masallah sagligi yerindeyse çok sıkıntı etme canim
(50 puan) tarafından
Canım günde 1 öğün yiyor resmen dogru düzgün, midesi iyice küçülecek diye çok korkuyorum, yoksa boyu kilosu degil derdim ama gelişim geriliği olacak artık :(
-Reklam-
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Yüzüde nur gibi masallah paşaya 
(50 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim :)
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Oy benim oğlum gibi kurucuk ama çok yakışıklı nazar değmesin kuzuma
(50 puan) tarafından
Canim onlari yer ama hepsi sekerli tatli seyler, seker hastasi olcak artik :( yogurtla karistirip vercem artik cici bebeyi muzu, ek gida donemine geri donduk resmen canim ya :(
(5,721 puan) tarafından
Kiyamam canım benim çorba iciyormu patates çorbası falan yapsan
(50 puan) tarafından
Yok canim corba et patates kaynatmasi bile yemez illa kızartırsam yer, bir şekilde bu yemeklere alistirmam lazim ama yemiyor :(
(5,721 puan) tarafından
Belki şurup fayda eder kuzuma
(50 puan) tarafından
Tek ümidim o canim insallah fayda eder :(
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Fotoğrafta çok zayıf görünmüyor. Maşallah çok tatlı, neyi seviyorsa onu yedirin bu yaslar imat yaşları inşallah kısa zamanda toparlar.
(50 puan) tarafından
Yok canım oyun seklinde denedim ben cocuk muyum anne ne yapiyorsun diyor, bizimki biraz buyumuste kuculmus, bu aralar iyice huyda degirtirdi iyice inatci oldu, köfte yemez, patates kızartması, sade makarna, çikolatalı ekmek falan. Yediği yemek sayısı bir elin parmaklarini gecmez, hicbirindede ne vitamin ne mineral  :(
(2,211 puan) tarafından
O zaman okula falan gidince arkadaşlarından gorup yer..
(50 puan) tarafından
Aynen belki yasitlariyla inatlasirsa yiyebilir inat biraz cunku kendisi, aslinda bir tane arkadasini mahalleden cagirip her gun onla birlikte mi yemek versem belki kim daha cok yicek bakalim diye diye oyle yer belki, yarin onuda deniyim bi
(2,211 puan) tarafından
Kuzenimde okula yazdırdı, şimdi yiyor en.azindan sut harici birşeyler geçiyor boğazından, hatta geçen annesine demiş arkadaşımın annesi üzümlü kek yapmış çok güzeldi sende yaparmisin. Annesi garibim 5 yıldır birşey yemediği için saatlerce ağladı.
(50 puan) tarafından
Ayy kıyamam ya :( Allah yardım etsin canim, insallah düzelir bebişlerimiz :(
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Saglik sorunu yoksa normal benim erkek kardesimde 7 yasindayken 20 kiloydu simdi 1.97 tosun gibi masallah 24 yasina geldi liseye kadar ogle gider lisede birden boy atar merak etmeyinn
(50 puan) tarafından
Canım boydan yada kilodan değilde günde 1 ögün zar zor 2 lokma yiyor, midesi küçülürse allah korusun, duydum kaç yerden serumlarla beslenebiliyorlarmış sadece yemek yemeye yemeye migde kuculuyormus :(
(1,737 puan) tarafından
Dogru kuculuyor. Ama her insanin migdesi elini yumruk yapinca kendi eli kadardir . Bi doktora goturun kurt parazit flan varsada kilo almaz yedirmeyen bir derdi vardr belki
(50 puan) tarafından
Götürdüm canim kaç defadır, tahlilleri temiz çıkiyor, kansizlik varmış sadece biraz, bu şurupları verdi işte, bir ay daha bak kilo alimı düzelmezse bi tane mama var süt şişesinde gibi, onu vercekmiş artık :(
0 oy
(785 puan) tarafından
Biraz kilosu az canım benim kızımda 2016 doğumlu 2420 Gr doğdu şuan 20 kg doktor iştah açıcı yazmış galiba düzenli kullan inşallah faydası olur
(50 puan) tarafından
Maşallah canim benim, sizinki iyiymiş kilosu. Doktor bize ortalama 18 kilo olsa yeter dedi. Yani 5 kilo eksigiz suan, onuda gectim haftalardır  adam gibi yemek yemiyor midesi iyice küçülecek :(
(785 puan) tarafından
Valla yemek yemeyen çocuk çok zor oluyor rabbim sana kolaylık versin benim kızımda bu seneye kadar 15 kg di ne olduysa bu sene açıldı iştahı inşallah senin oglununda biran önce açılır istahi
(50 puan) tarafından
Insallah canim ya, bende istahi acilsa baska bisey istemiyorum
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Evet kilosu az bu kiloya göre çok zayıf durmuyo cnm 
(50 puan) tarafından
Boyuda 100 cm canım ondandır, boylu bir çocukta degil
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Benim oğlumda öyle 5 yaşına girecek 3 ay sonra ama oda çok zayıf ne doktorlar gezdim hatta hocalara bile gittim rabbim büyük dert vermesin yani gitmediğim hastane kalmamıştır balık yağı aldım en ucuzundan en pahalisina ama yok bir türlü iştahı açılmadı çocuğun. Az önce bile bağır çağır yedirdim hala başım ağrıyo ağlıyorum her akşam bu yüzden. İştahsız çocuk kadar berbat bişey yok yemin ediyorum
(50 puan) tarafından
Canım bizde oyle ne yapacagimi sasirdim, biraz önce 2 lokma yemek yedirdim zar zor, baktım öğürüyor. Midesi iyice kücüldü artık yemekte durmuyor midesinde diye çok korktum :(
(1,787 puan) tarafından
Normalde bu kadar düşük kilo olunca devlet hastanesi mama veriyor ben bide onu denicem bayramdan sonra gidicem bakalım inşallah verirler o kilo aldırıyormus
(50 puan) tarafından
Canim sufuplar bir ay dene dedi etki etmezse süt kutusuna benzer bi kutuda mama verdi tek seferlik. Eger kilo almazsa gel bundan yazcam dedi
0 oy
(7,195 puan) tarafından
Ben çok zayıf olarak görmedim maşallah çok yakışıklı bir delikanlı Allah bağışlasın inşallah güzelce beslenmeye başlar vitaminde.alamaz ki yemediği sürece benim kızım 20 aylık anne sütü alıyor günde bir öğün yiyor sadece inşallah duzelirler
(50 puan) tarafından
Insallah canım ya, vitamin alacak hicbirsey yemiyorki, birde inat istemediği surece bisey yaptırmaz yediremezsin. Bu aralar huyda degistirdi iyice inat oldu, napıcam bilmiyorum :(
0 oy
(278 puan) tarafından
Aynen benim de kızım 5 yaşın da 13 kilo hiç bir şey yemez ben de şaştım kaldim kırmızı kutu lu ilaçtan şuan ben de kullanıyorum diğeri ne ben de alayım ondan
(50 puan) tarafından
Bende canim :(
(278 puan) tarafından
Benim kız da resim cok belli değil de zayıf yani
(50 puan) tarafından
Bakalik canim sende baktin ise yarar bisey bulursan bana mesaj olarak atabilirsin, bende yarin birkac öneri var onlari alcam denicem eger ben sonuc alirsam bende sana oneririm canim
(278 puan) tarafından
İyi olur benim ablam kızına iştah açsın diye spraktin şurup veriyo iyi yiyorda kayni eczaneci o vermiş iştah olsa da yine yemez benim ki ekmek yer yine dediklerimi yemez
(50 puan) tarafından
Bakalim canim senin dediginide danisirim saglik ocagina saolasın :)
0 oy
tarafından

Benimkinin de biraz kilosu fazla 32 kilo 6 yaşında biraz zayıf ama toplarlar üzülme 

(50 puan) tarafından
Maşallah canım benim, toparlicak gibi degil, kaburga kemikleri sayiliyor nefes alirken görünce icim parcalaniyor artik :( bakma fotoda normaldekinden daha iyi cikmis :(
0 oy
(2,368 puan) tarafından
maslşah ne yakısıklı masum bakmıs bence bu resmi snra kaldırın argivit iştah actıgını duydum ve kecinoynuzu özü  bende verdim farketti
(50 puan) tarafından
Tamam canim kaldıririm. Argivit sağlık ocaginda yazdiriliyor herhalde, bugun benimde aklima keciboynuzu geldi yarın babasina soylicem gelirken alsin sabahtan, tatli ya belki sever onu
(2,368 puan) tarafından
wlla actı istahını bamya yedi biliyomsn cok önce ..ama buara benmkide asırı istahsız salgın var cocuklarda 2.5yasnda kızım tek corba ile beslenir ben arapgun fln cok verirm muz fln yemiyor mu o cok aldırdı kızımda muzlu muhallebi yaptm irmkli ama sennki büyümüş belki sevmeyebilir
(50 puan) tarafından
Canım muz sever tatlı meyveleri yiyor ama hep tatli seyler istiyor, birde muhallebi versem onuda yer ama ben dogru duzgun yemek yesin istiyorum. Şekerden hasta olacak artik :(
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Propolis yedir canım
(12,856 puan) tarafından
Endokrin bölümüne gidin canım büyüme hormonu eksikliği olabilir
(50 puan) tarafından
Bilmiyorum ki canim, doktora goturduk kan idrar gaeta testi istedi verdik hepsini, bitek kansizlik cikti orda ama belki bu baska bi testtir tabi
(12,856 puan) tarafından
Bu farklı bir test canım benim yeğenimde de var ilk yaptırdılar normal çıktı bir sene sonra tekrar yapılınca çıktı şimdi her gün iğne oluyor etkisi de olmaya başladı boyu çok güzel uzuyor
(50 puan) tarafından
Bildigim kadariyla endokrine direk sıra alinmiyor dimi canım, dahiliyeye gitmek gerekiyor, o açıyor sırayı. Bendede hamilelikte troid çikmıstı ordan hatırliyorum galiba
(12,856 puan) tarafından
Direk aldat canım Ankara'ya gittiler cebeci Hastanesi'ne
0 oy
tarafından
Azmis kilosu kizim suan 2 bck yasinda 13 kilo .

Ama sagligi yerindeyse bosver zamanla alir kilosu hel ayni kalmaz 
(50 puan) tarafından
Canim saglikla ilgili sikıntım var zaten, midesi küçülurde iyice hiçbisey yiyemicek duruma gelir diye korkuyorum artik :(
0 oy
(6,919 puan) tarafından
  Çokta zayıf durmuyor  sağlık sıkıntısı yoksa. Üzülme bide şöyle bir gerçek var sünnet  oldumu 
(50 puan) tarafından
Yok canım daha sünnet olmadı, gunlük 1 ögün bile yemiyor canim, midesi kücülecek diye korkuyorum :(
(6,919 puan) tarafından
Açılır inşallah iştahı
(50 puan) tarafından
Insallah canim :(
0 oy
(707 puan) tarafından
Özel mama var doktor raporla yazıyor ben oğluma onunla kilo aldirmistim.İsmini hatırlamıyorum ama çoğu çocuk doktoru yazıyor.Gunluk bir tane iciriyorum.Bide bazıları balık yağının çok işe yaradigini söylüyor özellikle eash fisohil ben denemedim pahalı diye ama sen dene.
(50 puan) tarafından
Parasi muhim degil canim yarin aldiririm, mamayida doktor suruplari 1 ay dene eger kilo alimi olmazsa mamaya baslicaz dedi :(
0 oy
(389 puan) tarafından
Ben karşıyım ergenliğe kadar çocuğun kilosuna müdahale edilmesine çünkü ergenlikte oturur cocugn kilosu boyu. Smdi kilo alsın diye ugrasirsin ergenlikte daha da alır sonra vermeye çalışır kiloları :))
(50 puan) tarafından
Canım bende evde kendi cabamla yemek yedirmeye calisiyordum sadece ama artik iyice raydan cikti, günde 1 ögün bile doğru düzgun hicbirsey yemiyor, bugun 2 lokma ekmek verdim baktım öğürüyor, midesi küçülürse Allah korusun iyice serumlarla falan beslenen çocuklar duydum ondan korkuyorum artık :(
(389 puan) tarafından
Kız Allah korusun öyle düşünme bnde küçükken çok zayiftm . Sevdgi yemekleri yap bol bol su içsin yada oyun oynamak istiyosan yemeğini yemeden oynayamassn de ..
Ama seninki geri kusuyormus şimdi gördüm onu cnim kusura bakma
(50 puan) tarafından
Saol canim ne demek sende yardimci olmaya calisiyorsun, bakalim birkac tavsiye var yarin ilk is onlarida alicam insallah sonuc alirim :(
(389 puan) tarafından
İnslh canım görünüşü çoksa zayıf değil ama
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Sabah akşam soğuk sıkım karadut özü içir. Ayrıfa gayet normal görünüyo kilosu maşallah yakışıklı 
(50 puan) tarafından
Saol canım burda öne egilmis biraz, bir gorsen nefes alirken kaburga kemikleri sayiliyor artik. Görünce icim parcalaniyor :( benimde aklima geldi canim yarin eczaneden bikac parca sey alcam balik yagi keciboynuzu ozu falan
0 oy
tarafından
Aynı ilaclar bendede var canım yarın doktora götürüp mama yazdircam 5 yaşında kizm 15 kilo
(50 puan) tarafından
Bizim doktor 1 ay dene ilaclari dedi, ek takviye olarak ne verebilirim canim diye sordum canim, hic degilse 1 ayda biraz toparlasak :(
tarafından
Bak balık yağı var onu al oglan kilo aldi abisi kız almadı 50tlye aldim balık yağını cok iyi bide patates kaynat yumurta makarna slata balık izgara et kaynama tavuk eti ben hep bunları yapıyorum yildiz seklinde makarna sehriye var onun corbasni yapıyorum benim kız bebegi kıskanıyor yemiyor 9aydir
(50 puan) tarafından
Balik yagini alcam canim aklimda, et corba hic yemiyor ki keske yese neler yaparim :( zorla veriyorum alissin diye, midesini bulandiriyor geri tepiyor ne yaptiysam, çaresiz kaldim artik, su keciboynuzu ozu ve balik yagini ilaclarla takviye edicem insallah istahi acilir canim ya :(
tarafından
Zorlama ben zorlamiyorum ozamn yiyorlar koy biyere oyun oynarken yesin bekliyorum annecim ye de
(50 puan) tarafından
Zorlamasam 3 gun agzina bisey surmez canim onuda denedim, yemek aramiyor hicbir sekilde
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Niye süt vermiyor sun hatta sütten kesthgin gibi inek sütü vericektin
(50 puan) tarafından
Süt vermiyorum demedimki canım, süt veriyorum tabiki, hatta köyden süt getirtiyorum onu içmiyor kokuyor diye galiba, market sutleri iciyor kakaolu falan anca, oda biseydir diye yinede onu veriyorum :(

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 212 göst.
10 Şubat 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Ozlems (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 326 göst.
4 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yigidinannesi (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 147 göst.
0 oy
4 cevap 172 göst.

380,043 soru

11,376,392 cevap

34,861 kullanıcı

...