+1 oy
1,547 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Lincleyem lincleyebilir sorun değil ben artık şaşırdım ne yapacağımı ne huzurm kaldı ne bileyim hayattan zevk almamaya başladım hiçbir yere gidemiyorum bu çocukla ben her yerd ebeni rezil edip utandiriyir istediği olacak olmayınca ağlıyor saatlerce herkes şaşırıyor bu nasıl bir çocuk diye 2 dk yerinde durmaz mi ya eve her girerken ağlıyor bütün mahalle komşular bizi dinliyor isyan ediyroum Rabbime benim ne günahım vardı diye biliyorum sağlıklı çok şükür diyeceksiniz ama biliyorum çok şükür sağlıklı ama bu kadar da olmaz ki ya ne diyeceğimi bilemiyorum çok kötüyüm cokk bundan sonra hiçbir yere giymicem mutlu oimicam demekki Rabbim bunu istiyor diyorum öyle işte ,,

69 Cevaplar

+3 oy
tarafından

En İyi Cevap
Allah razı olsun çok sağolun yorumlariniz için iyi kötü farketmez beni anlasmaizda anlamasanizda o dediğiniz herşeyi düşünüyorum ama dayanamıyorum bazen cinnet geciriyorum herkes diyor Allah sana sabır versin böyle bir çocukla kimse bakamaz diye bende anlayamıyorum Rabbim kimseye evlat acısı vermesin bak şuan  o yanımda uyuyor ben öyle düşündüğüm için ağlıyorum yanında sadece bende evladım hakinda o an sinirle öyle şeyler düşündüğüm için çok üzülüyorum ama ne düşüneceğimi şaşırdım doktorlar diyor yapacak bişey yok bakıcı yada oyun ablası tut durumun var mı diyen yok kimse akıl vermiyor doğru düzgün bir yok gostemriyor hep böyleydi 2.5 yaşına kadar yaaa bir çıkış kapısı arıyorum sadece ne yapacağımı bilmiyorim dertleşmek istedim sizinle okumanız bile yetiyor hepimiz sağolun kimseye kızgınlığım yok
tarafından
Üzülme hepimiz geçiyoruz bu yollardan kolay değil
tarafından
Çok fazla yüz verdin için şımartın için olabilir mi yıldız öyle yaramazlık yaptığı zaman kız az sesini yükselt kimse burda kendisi mükemmel anneymis gibi yorum yapmasın bazı çocuklar var insanın piskalojisini bozar dışarı çıkarmak istersin ama çıktığı zaman resmen kendini yerlere atar seni çok iyi anlıyorum benim çocuğum da öyle bazen dayanamıyorum bende çok zor
tarafından
Aynen tarif ettiğin gibi yemin ediyorum yerlere yatıyor yatmadigi yer kalmadı öyle bir ağlıyor ki snaki dovmusum gibi o inşa larin bana bakışları varya o kadar kotu ki ben ister miyim böyle olsun uatamiyorum artık herşeyden evet bencede çok simardi ya eskiden beri hiç hayır diyen olmadı ben desem annem babam birk yapsın da ağlamasın diye diye bu hale geldi bence onunda etkisi var
(7,972 puan) tarafından
Bnm yegenim var 3 yasinda senin cocuktan daha şimarik dese. Yeridir  hiperaktivin en üst seviyesinde teşhis konuldu bi doktora götursene sende cnm tedavi uygularlar belliki cok yorulmussun
tarafından
Götürdüm canım hemde kaç kez özel hatahanelere götürdüm doktorun biri benle dalga geçiyor işte sneinn icjn daha iyi hiç kilo almazsın öbürü diyor oyun ablası yada bakıcı tut falan diye ama benim durumum yok ki o kadar yani mantıklı bir gök gostermiyorlar
-Reklam-
+17 oy
tarafından
Belki de o çocuğun cezası sensin
tarafından
Öyle derim. Benm de var iki tane çocuğum. Evde bir gürültü dışarda bir gürültü. Her yerde bir inat her yerde bir olay. Ama asla sınav demedim ceza demedim. Allah'a rest çekip benm ne suçum var demedm. Bende onlarla çocuk oldumm Rabbime şükürler olsun dedim
tarafından
Kız Dilay öyle diyonda vallahi benim bebede aşırı yaramaz kanka camı patlattı velet sağlam bişey kalmıyo evde haaa Allah korusun beddua etmedim hiç bi zaman yada isyan etmedim kızıyomuyum evet kızıyorum ancak daha fazla ileri gitmiyorum bazen bam telime öyle basıyoki çocuğun kolunu ısırdı daha dün mosmor olmuş kız dövsem oda çocuk kıskanıyo :=)
tarafından
İsmimle seslendi nasıl hoşuma gittiiiiii ☺️ bende kızıyorum çileden çıktığım zamanlar oluyor ama isyan ceza sınav .. no no no rabbim olanı da alır elimden
tarafından
Amanda aman Dilay ımda sinirlenirmiş :))
tarafından
Kız amaan geçti bak öyle dedin sinir minir kalmadı ☺️☺️☺️
+6 oy
tarafından

Birgün hergün bu boş yere gidip gelirsen.  Keşke evladım yaşasaydı. Ben de gezmeseydim dersin    bu yazdiklarin dan anlayış bekleme inşallah böyle bir şeyle Sinan mazsin.   Rabbim yaşatmasın Kimseye

image

(133 puan) tarafından
Sözün bittiği yer Rabbim peygamber sabrı versin inşaallah
(1,301 puan) tarafından
:( çok üzüldüm Allah yardımcın olsun kuzuuuum
+4 oy
(50 puan) tarafından

Yapma canim, aynı hataya bende düştüm isyan etme, Allah affeder sonradan belki isyanini ama sen kendini affedemezsin içinde hep bi burukluk kalır :( sinirle söylüyorsun, belki kaç gündür uykusuzsun, belki bir komşun arkadasin cocuguna laf soyledi cevabini vermedin hakli gördun çocugunu suçluyorsun durmuyor diye ama yapma gözünü seveyim. Uzun olacak ama benimde 5 yaşında oğlum var hiç bişey yemez yeni post açtim hatta ne yapsam diye, görsen kemikleri sayılıyor. 5 aylık kizim var, ne gece ne gunduz uyumaz, ben araliksiz 2 gün uyumadigimi bilirim, bayilacak kivama geldigimi. Ayriyeten 1 ay önce hamile oldugumu öğrendim. 2 aylik hamileymisimde haberim bile olmamis cocuklarla ugrasmaktan. Suan 3 aylik hamileyim. Ilk ögrendiğimde aglaya aglaya kocami aradim aldirmak istiyorum istemiyorum çocuk  dedim. Allah olmayanlara versin, bakabilecek olana versin ben hepsine yetisemem diye oturdum saatlerce agladim. Esim isten cikti geldi cani veren biz miyizde biz alalim sacmala dedi. Beraber buyuturuz, ben sana elimden geldigince yardim ederim korkma dedi. Ederde biliyorum. Ilk gunum isyan icinde aldirma dusuncesiyle gecti. Sonra doktora gittim kalbinin atisini duydum. Suan o laflari dedigim icin o kadar pismanım ki. Ikili test yaptim sabah aksam sonuclari temiz ciksin diye dua ediyorum.

Diyecegim o ki Allah sana bir nimet vermis, evlat vermiş. Sen onu ceza olarak görursen belkide Allahin gucune gidee seni begenmedigin cocugunla imtihan eder Allah korusun, sonra bagira cagira aglasan ne fayda :(

Hepimiz kızıyoruz sinirleniyoruz hatta ne kadar istemesekte isyan edecek noktaya bile geliyoruz ama ben bir yolunu buldum. 

Kızacağın zaman bak bebeğine, 1 dakika sonra yanında olmadıgını başına bişey geldiğini düşün. ALLAH korusun ama öldügünu düsün. Bak bakalım şu saatten sonra yok hayatimda, rahat rahat gezebilirim uyuyabilirim diye rahat mı edersin o düsünceden sonra, yoksa ağlaya ağlaya evladına mı sarılirsın bişey olacak diye korka korka kokusunu içine mi çekersin. Ne sinir kalir nede öfke canim. Sinir hem seni hem bebegini yipratir, çozüm yolu bul.aya bak bir sıkıntın varsa, belki tavrin yalnıştır oda bebeği etkiliyordur, bebekte sinirli bir bebek olmuştur bu yüzden. Birşeyleri değiştirmeye bak...

(50 puan) tarafından
Yapma canim senin güçlü durman lazım, bizim çocuk 5 yaşında 4 yaşında o sendroma girdi, bizde dedik ki taviz vermeyelim yoksa alışır falan ama yalniş yaptik galiba, iyice inatçı dedigim dedik bir çocuk oldu, şimdilerde bizde durumu nasıl toparlayabiliriz onu düşünüyorum canim, geçecek hepsi inşallah sen kendini koyuverme, sende yıpratırsan kendini sana kim bakacak, sen güçlü dur ki bu zamanı en az hasarla atlatın, çok çok geçmiş olsun canim
(1,615 puan) tarafından
Valla yetince hasar aldık canım şu evin içinde nasıl aklım başımdayım bilmiyorum ablam geliyor arada yardımcı olmaya ben kızımın yaptığı eziyetlere karşı sessiz sakin durmaya çalışıyorum ablam dayanamıyo bana diyo ki sen biz bilmeden birşey mi içiyon diyo ne senin bu halin diye nasıl sakin duruyon diyo
(50 puan) tarafından
Güldüm canım yorumuna hakkini helal et :D iyi demiş ablan, bize dogumda veriyorlar narkozu bebekler büyüyene kadar etkisi süruyor deseydin :):)  şaka bir yana Allah yardimcımız olaun canım, bu günlerde geçer hatta unutursun bile, hep iyi günlerini hatırlarsın büyüdüklerinde :) az daha sabir :):)
(1,615 puan) tarafından
Sabır çekmekten bir hal oldum valla ben çok gülüyorum ablamın öyle demesine valla
(50 puan) tarafından
Aynen canim gece gece benide güldürdun :)
+2 oy
tarafından
Yildiz nefes al kendine gel bebegim 
+1 oy
tarafından
Senden böyle bir post asla beklemezdim. 

Kinadim seni 

Bugün sma hastası olan ikranur bebek vefat etti . 

Şükret yada aç oku 
tarafından
çok üzüldüm. Artık devlet bunlara yardm etmeli
tarafından
Etmeli canim göz göre göre evlatlar kayıp gidiyor ya .
Yıldız gerginsin lütfen öyle deme bişey olsa evladına canın yanar mübarek gecede
tarafından
Tövbe ediyorum Rabbim affetsin ama görmeniz lazım ben artık konuşmayı kelime kurmayı unuttum kaç tane psikologa götürdüm ama yapacak bişey yok bu çocuk boyle oyun ablası yada bakıcı tütün diyor durumun var mı yok mu soran mi var kendimi çok kötü hissediyorum insan evladına oylendisunmek ister mi o kadar canım yanıyor ki
tarafından
Bir tek sende yok emin ol benimki de aynı sürekli ağlar ne sokakta mutlu ne evde ne gezmede . 20 aydır ilk kez geçenlerde gorumcemle çay bahçesine gittik zipziplar var çocuklar için orda durur dedik ki gorumcemin kızı da var on yaşında burnumdan geldi çay içene kadar lütfen öyle düşünme
(1,766 puan) tarafından
Çok üzüldüm yaaa RABBİM ailesine sabır versin
+1 oy
tarafından
Dışarıdan ahkam kesmesi kolay olur canım ama yaşayan bilir ne çektiğini isyan etme ama rabbim in gücüne gider Bi pedegoktan yardım almayı dene sana şu an çok zor geliyor biliyorum ama anne olmak kolay değil sabırlı ol gerekirse kendin de yardım al canım rabbim kolaylık ferahlık versin sana

Birde sürekli ihlas suresi oku oğluna sakinlik verir
0 oy
(937 puan) tarafından
Kaç yaşında ki 
tarafından
2.5 yasinda
(937 puan) tarafından
Daha düzelir benim eltimin oğlu da aynı oleydi şimdi 4 yaşında baya sakinleşti normallesti
0 oy
tarafından
İsyan ediyorum dedikten sonra haşa Rabbine hesap sorar gibi ne günahım var dedikten sonra yapacak hiçbir yorum yok. 
0 oy
(252 puan) tarafından
Bacım neden bu şekilde isyan ediyosun çocuk bu psikoloğa götürmeyi denedin mi 
0 oy
(2,284 puan) tarafından
Genede isyan etme canım herkezin bi sınavı var bu hayatta
tarafından
2 buçuk yaşında çocuğu sınav olarak mı görüyorsun gerçekten
(2,284 puan) tarafından
Amaç teseli etmek öfkesini dindirmek
(1,766 puan) tarafından
Eli esi inanki bu postu ben veya sen açsaydı böyke sakinle karşılanmaz
0 oy
tarafından
Resmen benim oğlanı anlattn hee küçüklüğü aynı 
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Çoğu çocuk öyledir emin olun 
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Canm çocuk bu ağlar da bağırır da yani ne diyeyim bilemedim şimdi Allah kolaylık versin illaki büyüyecek o birgün hep böyle küçük kalmayacak ki 
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Baştan sona isyan edip töbe haşa Allahın sana garezi varmış gibi konuşmuşsun. Ve böyle konuşup huzur bekliyorsun? 

Tövbe et Allaha dua et inşaAllah düzelir. Allah yardım etsin. 
0 oy
tarafından
Ilk once derin bir nefes al sakinleş. Çocugun kac yasinda. Ayrica senin dışındakilar cocugu cok mu şımartı
0 oy
tarafından
Bnmki daha 22aylik bağıra cagira eve sokuyiruz yarım saat ağlar duraksiz napim lanet mi Edim neyaparsa yapsın bnm bişi olsa bnm canm yanar
0 oy
tarafından
Ne anneler 2 3 tane engelli çocuğa bakıyor bizim bi çocuğumuz yaramaz diye isyan ediyoruz bence başka kişileri gözünün önüne getir Rabbine isyan edeceğine şükretki sana saglıklı bir evlat nasip etmiş, çok kızdım sana çocuk o melek nasıl ceza dersin ://// töbe ni getir bence 
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Çok bunaldigin için bu şekilde düşünüyorsun bence . Keşke biri biraz çocuğunu oyalayabilse sende nefes alsan az çok iyi gelir .
0 oy
tarafından
Benim oglumda huysuz  yaramaz  iştahsız  gecelrri uyanir 27 aylik inatciligada var migren  hastasi oldum ben ama iyiki var Çok  sukur RABBIM e elhamdulillah asla isyan etmem 

İlgili sorular

+2 oy
18 cevap 612 göst.
30 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
26 cevap 754 göst.
25 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Yarali (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 391 göst.
7 Şubat 2021 Diğer kategorisinde ceylin34 (1,699 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 439 göst.