0 oy
609 göst.
Aile kategorisinde (707 puan) tarafından
Bilenler bilir eşim kaynım yoğun bakımda diye onu görmeye 15 saatlik baska bir ile gitti.Bende çocuklarla evdeyim bugün sabah kızım kalktı ama dudakları bembeyazdı noldu noluyor demeye kalmadan kendini bıraktı baygınlık geçirdi.Gozleri kaydı sürekli.Yuzu bembeyaz oldu ben hayatımda böyle bişey yaşamadım Rabbim bir daha yaşatmasın.O panikle oğluma hazırlan dedim hemen taksi çağırdım hastaneye gittik.Kan aldılar röntgen çektiler.Hic bişey çıkmadı doktor şekerinin düştüğünü ondan kaynaklı olabileceğini söyledi.Ve salgin var şuan dedi.İshal kusma oldu kızımda.Hala aynı.Midesi bulanıyor sürekli.

Gece nöbetleşe bekleyin başında dedi bende eşim yok şuan dedim o zaman nasıl yapacaksın ki dedi bende bilmiyorum dedim.Simdi ben sabaha kadar başında bekliycem.İnsallah uyuyup kalmam.

Bana git ben giderdim diyenler vardı iyikide gitmemişim.Kizim gerçekten yola dayanamazmis.Kendimi çok yorgun hissediyorum aglayasim var.Kizimi kollarımda öyle görmek beni mahvetti.Allahim hiç kimseye yaşatmasın.

Sizde evinizde arıtma bile olsa suyu kaynatmadan çocuklara vermeyin.Sularda bişey var şuan ve çoğu çocuk hasta oluyormuş uyarmak istedim sizi.Ben yaşadım siz yaşamayın.

17 Cevaplar

0 oy
(2,728 puan) tarafından
Biz atlattık  5 gün  oldu hala devaam ediyor huysuzluk ve mizmizlik kaldı 
(707 puan) tarafından
Aynı bütün gün bizde öyleyiz.Kizim sürekli mizildiyor çok yoruldum kendide çok yoruldu.
Sizede geçmiş olsun.
(2,728 puan) tarafından
Ayniyiz  kuzum ayniyiz  valla omzumda yatsin kalkmasin istiyor
Seninde Allah yardimcin olsun bacim ben bide kendimde cok hastayım
(707 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun.Sizede Rabbim şifa versin.Valla nasıl bişey bilemedim.Suya naptilar anlamadım tüm çocuklar mahvoldu.
(2,728 puan) tarafından
Biz hazir su iciyoduk ama yemeklere  katiyosan ondan bile  olur dedi adam
(707 puan) tarafından
Ama yemekteki kaynıyor içinde onuda nasıl ayrıca kaynaticaz ki.Tup yetmez bu sefer.Ay nasıl bir dert tövbe yarabbim ya.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım. Şu çocuklardaki hastalık nasıl bir şey ya.sulara birşey katılmış olmali.yillardir aynı sular kullanılıyor.
(707 puan) tarafından
Keşke icmeseydi.Yogurt yedir bol bol meyve sebze yedir benim kızım pek bişey yemiyor o yüzden toparlanamiyorda.
tarafından
Yoğurt yiyemez alerjisi var cnm.burada hasta olanı duymadım hiç ama.
(561 puan) tarafından
Kiz disardan hazir su alin niye cesme suyu veriyorsunuz salgin olmasa bile vermeyin
tarafından
Dışardan su alıyoruz zaten cnm.havuzda yüzerken içti yazdım okumadın mı
(707 puan) tarafından
Geçmiş olsun yoğurt yiyememesi de kötü.Cogu ilde varmış bilmiyorum.
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun canım benim eltimin oğlu da 4 gundur ishal kusma canavar gibi çocuk başını yerden kaldırmıyor nasıl bir illet çoğu çocuk aynı şikayetlerle hastanede Rabbim şifa versin inşaallah canım saat başı alarm kur uyu uyan kontrol et bebeğini hepten de uykusuz kalma inşaallah tez zamanda toparlanır yavrum
(707 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun.Valla bilmiyorum canım inan ki sabah o kadar korktum ki uyumakta istemiyorum.
Benim kızımda öyledir sabah kalkar kalkmaz hemen etrafa saldırır normalde ama sabah gözünü acamadi o kadar kotu oldu.Nasil bir hastalık bilmiyorum ne karistirdilar suya Allah bilir.
0 oy
(5,559 puan) tarafından
Ay kusma ve ishal cok zor. 1 ay oldu hala da oğlum iyileşmedi. Teyzem vefat etti . Taziye ye gittim oğlum daha da perisan oldu.  Bir ayı geçti kusması ishali durdu ama öksürüyor burnu akıyor.  Iyi olmadı perişan oldum bnde . Iyi ki gitmedin ya . Çocuklar mahfoluyor
(707 puan) tarafından
Basın sağolsun.
Geçmiş olsun sizede canım.
Valla bencede iyiki gitmemisim burda post açtım herkes ben giderdim dedi ama benim içimden gelmedi.Ama içime doğmuş demekki.Kizim çok kötü oldu.Nasil bir salginsa anlamadım bu derece kızımı etkiledi şaştım kaldım ya.
(5,559 puan) tarafından
Saol canım.  Cok  kötü  bi salgın yaa.
(707 puan) tarafından
Evet nasıl bir dert anlamadım.
0 oy
tarafından
düzenlendi
Herkes herşeye burdan çok rahat konuşuyor üzme kendini geçmiş olsun 
(707 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun.Evet gerçekten öyle sanki ben kalpsizmisim gibi ama içime doğdu ne bileyim gitmek gelmedi içimden iyikide gitmemisim ben napardim orda en azından şimdi uyumuyorum başındayım orda bir sürü insanla aynı odada olacaktık.
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım benim Ewet bisi var ne oldun anlamadım bizim ailenin tüm çocukların aynı isal kusma başka bisi yok ben ne olursa olsun hazır şu yapınca iyi oldu sorun yaşamadım çok şükür 
(707 puan) tarafından
Sizede geçmiş olsun canım.Bende bilmiyorum çoğu ilde bu salgın var sanırım suya ne karistiysa artık çocuklar mahvoluyor.Kizim da sadece ishal kusma olsa neyse diycem ama baygınlık geçirince ömrümden ömür gitti.
(4,061 puan) tarafından
Öyle olur kuzum ya korkar insan allhim birdaha yaşatmasın inş
(707 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun hangi sehirdesiniz?
(707 puan) tarafından
Sağol canım yazmasam olur mu? Tanıdık çıkar diye ili yazmıyorum ne olur ne olmaz.Hani olmazda bide bana denk gelirse diye.
(1,664 puan) tarafından
Sular tehlikeli falan deyince sormuştum...tabi ki yazmayın çok çok geçmiş olsun yeniden.... :))
(707 puan) tarafından
Sağol canım teşekkür ederim :).Sadece benim bulunduğum yerde değil çoğu ilde böyle salgın varmış bende anlamadım sulara genel bişey olmuş.
(1,664 puan) tarafından
Ozaman katnatayim bende teşekkür ederim
(707 puan) tarafından
Aynen canım kaynatmadan verme.Rica ederim.:)
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Ben hazır su kullanıyorum yemegine bile lakin banyo suyunu az az içiyor çaktırmadan çok kötü burun akıntısı ve hapşırık vardı geçti çok şükür 
(707 puan) tarafından
Geçmiş olsun sizede.Aritma var bizde de ben ona güvendim ama ona bile güvenmemek gerekiyormuş.Bizimkide icmesede yuttu baya su kafasına su dökünce ağlıyor su yutuyor ne yapsam çare olmuyor.
0 oy
(1,633 puan) tarafından
Geçmiş olsun bu aralar çocuklar çok hasta benim çocuklarında çok hastaydı
(707 puan) tarafından
Sağol canım sizede geçmiş olsun.Hayir çogu ilde var sanırım bu naptilar sulara anlamadım.
(1,633 puan) tarafından
Bilmiyorum cnm biride bana su demişti bilmiyorum bende çok kötü hastalandım
(707 puan) tarafından
Sende kaynat iç o zaman ya dikkat et çoğu ilde varmış galiba.
(1,633 puan) tarafından
Kız arıtma suyu veriyorum onlara kaynatiyim ki
(707 puan) tarafından
Bende kızıma arıtma veriyordum ama annem kaynat arıtma suyunu da dedi onuda kaynattım öyle veriyorum.
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Anlattıkların Çok soğuk havaleye benziyor

Çok geçmiş hala olsun cnm bnm kendini bırakma sana ihtiyacı var meleğinn
(707 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun.Valla bende iç ateş mi acaba dedim.Boyle kendimi çok çaresiz hissettim Allah kimseye vermesin çok kötü bişey.
(6,825 puan) tarafından
oğlum da sıcak havale geçirdi tam olarak anlattıklarının çoğu oldu hatta daha fazlası..seni çok iyi anlıyorum Rabbim kimseye yaşatmasın o kadar zor ki..
(707 puan) tarafından
Ay havale çok kötü bişey bilmiyorum ki bizimkide öyle bişey mi yaşadı doktor salgindan dedi ama benim içim hiç rahat değil.Amin amin Rabbim gerçekten kimseye yaşatmasın psikojik olarak çöktüm.
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Allah korusun canım Rota virüs olabilir mi
(707 puan) tarafından
Ay Allah korusun bilmem ki internetten bir bakayım.Belirtileri nelermis diye.
(1,301 puan) tarafından
İshal kusma belirtisi var canım lütfen çok dikkatli ol çok tehlikeli bir hastalık bende bebeğime rota virüs aşısı yaptırmadım çoğu çocuk geçiriyormus aşı yapılınca da hafif anlatılıyor ama aşı da 3 aylıkken yapılıyor
(707 puan) tarafından
Bende yaptırmadım para yok diye.Baktim da pek uymuyor belirtiler inşallah değildir.
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun canım meyve suyu falan içirmeye çalış 
(707 puan) tarafından
Mama içiyor biraz o kadar patates hasladim yemedi muz veriyorum az bişey yiyip bırakıyor doğru duzgun yese belki toparlanır ama yemiyorda.
0 oy
(48,700 puan) tarafından
postunu hatırlıyorum gitmezdim diyen uc bes kisiden biride bendim. 

gecmis olsun evlat kimseye benzemiyo Allah acısını gostermesin canim
(707 puan) tarafından
İnan birikiyor bir ağlasam tam agliycamda bakalım.
Ya çok zor hani başında beklemek mesele değil de hastalığı ne neden böyle oldu bunları bilememek canımı çok sıkıyor.
Bende eşime dedim hem çocuk hasta hemde sevmiyorum ailesini.Saygi gösteriyorum ama sevmek zorunda değilim sonuçta.Bir dünya insan girip çıkıyor eve.Gitseydim daha da kötü olabilirdi.Vardir her serde bir hayir sonuçta.
(48,700 puan) tarafından
ya karsi apartmana gecmiyosun ki on dakika dur cik. o postunda herkes esim icin giderdim yazmis. evladim esimden once geliyo evladim icin gitmezdim bende
(707 puan) tarafından
Hah valla hay ağzın bal yesin ya inan tesekkue ederim mantıklı yorum yapan azınlıktasin yani.Aynen sanki yan apartman aramız tam 15 saat.Esim inan umrumda bile değil.Ben hastayken bir bardak su vermeyen adam için niye onca eziyeti çekeyim ki.
(48,700 puan) tarafından
iyi olsa bile evlada o eziyet cektirilir miki
(707 puan) tarafından
Kendi ailem 5 saat uzakta o halde ona bile gitmem sen düşün.
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Uyumamak için kahve falan yap iç bari :/ Çok çok geçmiş olsun Allah şifalar versin. 
(707 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun.Korku filmi izliyorum gayet dinç tutuyor.:) Ay ağlanacak halime gülüyorum of of.
0 oy
(317 puan) tarafından
Geçmiş olsun canim geçen benim kızımın da ateşi vardi havale geçirdi kucağımda bayıldı senin anlattıkların gibi oldu senin kizin da soğuk havale geçirmiş canim doktorlar da biz genellikle soğuk havaleden korkuyoruz demişti cok dikkat et canım inşallah tez zamanda iyileşir 
(707 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun sizede geçmiş olsun.Ya soğuk havaların belirtilerine baktım bizimkiyle pek uyuşmuyor ama gerçekten olabilir mi acaba epilepsi oluyormus o zaman.Canim iyice sıkıldı şimdi ya.
0 oy
tarafından
Kusma şikayeti ve karın ağrısı şikayeti devam ederse Apandisine bir baktır canım, çünkü grip diye yollamışlardı çocuğu meğerse apantisi patlamış mucize olarak son anda fark ettiler senin belirtiler de ona benziyor

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 1,039 göst.
23 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Melis Melisa (201 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 314 göst.
26 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 66 göst.
26 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ysmnynr (375 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 256 göst.

380,277 soru

11,385,900 cevap

34,886 kullanıcı

...