0 oy
1,127 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Biliyorsunuz bebeğimi kaybettim onunla ilgili yazacağım lütfen hamileler etkilenenler duygusal olanlar okumasın ben kendim ağlıyorum konuşurken anlatamıyorum o yüzden yazma ihtiyacı duydum size yazacağım.

Bebeğimi tam hissetmeye başlamıştım kızlar karnımda kendini top gibi yapıyordu göbeğim de büyümüştü artık belliydi dışardan hamile olduğum oğlum gelip gidip bebek diye öpüyodu seviyodu ayyy amaaan diyodu. Hastanelere gidip geldik sürekli içimden düzelecek iyi olacağız bebeğim doğacak diyodum oğlansa oğlumun küçüklerin giydircem kız olursa yeni elbiseler alacaktım artık iki üç gün acile gidip geldik sürekli iyiydi poliklinik kontrolüne gittik o gün de her şeyi iyiydi sonra suyu boşalmış bilemedim en sonunda düştü bebeğim hastanede hem de tuvalette düştü eşim gördü o dayanamadı hemşireye çağırdı sonra koridorda ağlamaya başlamış ben o an ağlamadım hastanede de ağlamadım gece arkadaşım gidince ağladım hemşire geldi biraz o teselli etti. Eve geldim oğlum hisseder üzülür diye güçlü durdum ama olmadı en fazla düne kadar dayanabildim oğluma ninni açtım uyuturken dayanamadım başladım ağlamaya ve dünden beri duramıyorum. Ağlasam oğlum üzülecek ağlamasam giden oğluma ihanet etmiş gibiyim. Sürekli aklımda şu var ilk hamile olduğumu öğrendiğimde biraz üzüldüm maddi açıdan yetememekten korkmuştum Rabbim bu yüzden mi aldı acaba diyorum. Sürekli vicdan azabı çekiyorum o gün ağladığım için. Ağlamaktan gözlerim şişiyor herkes aynı şeyi diyo işte yaşınız genç herkesin başına geliyo yicek ekmeği yokmuş bilmem ne evet bunları ben de biliyorum ama içim almıyo çok bunaldım. Rabbim kimseye bunları yaşatmasın yaşayanlara da sabırlar versin. 

38 Cevaplar

0 oy
(1,633 puan) tarafından
Cnm bebeğin neden öldü
tarafından
Enfeksiyondan sanırım. Kanımda enfeksiyon değerii yüksekti antibiyotik başladık iki gün sonra kanama başladı acildeki doktor da antibiyotiğe devam et dedi düşük önleyici yazdı iğne hap fitil vs hepsini kullandım yerimden kalkmadım ama bir hafta durdu kanama kesilmedi en sonunda düştü
(1,633 puan) tarafından
Ayyy cnm kardeşim bilmiyordum seni burda görüyordum sürekli ve az önce postuna bakıp öğrendim Rabbim sana sabır versin sıkma canını fazla Rabbim böyle uygun görmüş demek ki
tarafından
Sağol canım benim Allah razı olsun
-Reklam-
0 oy
(937 puan) tarafından
Çok üzüldüm canım rabbim sabır versin ikinizede kendini suçlama ana rahmine düştüğü anda ömrü de belli oluyor zaten :(
tarafından
Evet biliyorum aslında ama işte insanız ve söz geçiremiyorum sürekli suyunun boşaldığını anlasaydım belki yaşardı diyorum içimden
(937 puan) tarafından
Seni tanıyorum hamile olduğundan haberim yoktu cokuzun zamandır girmiyorum çünkü...veren Allah alan Allah canım tabi sinanmadigimiz acıyı konuşmak kolay belki ama Rabbimden sana sabır ve iç ferahlığı diliyorum üzülme ne olur oğluna sarıl ve onunla teselli et kendini
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Şuan herkesin lafı batar sana acın çok taze yaşadım anlıyorum Allahım tekrardan nasip eder inşallah oğluna can sağlığı versin Rabbim sen güçlü dur canım cennette şefaatçimiz onlar bizim meleklerimiz belki yaşasaydı farklı bir şey olacaktı belki böylesi daha hayırlı daha herşey çok yeni ama geçecek bol dua et başka yapacak bişeyimiz kalmıyor maalesef inşallah bidaha görürüz hamileyim postunu Allahım sabrını versin inşallah oğlun için güçlü ol 
tarafından
Sağol canım benim uzunca bi süre istemiyorum artık Rabbim bilir tabi uygun zamanı ama bu yaşadıklarımdan sonra korkuyorum
(1,472 puan) tarafından
Çok normal kuzum zamanı gelince Rabbim nasip eder zaten biraz vücudunu ve pskolojini dinlendirirsin sonra istersen olur Allahın izniyle ama çok yıpratma kendini
tarafından
Öyle düşünüyorum canım ben de
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Hayır canım ondan değil tabiki olacağı varsa ne yaparsan yap Rabb'im nasip ederdi merak etme öyle de düşünme sakin sonradan kabul ettin bebeğini ve EYVALLAH dedin Rabb'im den gelene bu şekilde sinandin demek ki yine EYVALLAH demekten başka csren Yok 
tarafından
Çok sevmiştim şimdi uyurken farkında olmadan sürekli elim karnıma gidiyo bebeğimi hissetmek istiyorum ama bakıyorum yeri boş
(12,264 puan) tarafından
Alışacak sin canım
Allah yar ve yardımcın olsun anlamaya çalışıyorum seni İnan Allah korusun kaç kişi vsr doğuma iki gün Kala bebeğini kaybediyor Allah'ım korkusun ya öyle olsaydı daha kötü olurdun
tarafından
Doktorlar da aynısını dedi daha büyük olsa daha zor olurdu diye haklılar
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Allah, sabır versin cnm rabbim böyle istemsiz vardır bi bildiği sen ona sığın oğluna saril
tarafından
Öyle yapıyorum akşama kadar Allaha oğlumu verdiği için şükür ediyorum
0 oy
tarafından

Rabbim sabır versin canım  ne diyebilirim çok çok zor yutkunamadim okurken (´;︵;`):'(

tarafından
İçimdeki her şeyi yazamadım canım daha çok yanıyo tarif edemiyorum
0 oy
(1,108 puan) tarafından

Basın sağ olsun canım :( 

Ölüm Allah'ın emri bunun için kendini suçlu hissetme vadesi o kadar mış 1 sn ömrü kimsene ileri nede geri alabilir sadece 1 saniyemizi bile :( 

Aglamalisin içini dök oğlunu uyuttugunda ağlamasan daha çok içine atarsan kötü olabilir ağla bosalirsin. 

tarafından
Ağlıyorum akşamları o uyuyunca işte
(1,108 puan) tarafından
Kiyamam ya :(
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Kıyamam sana ben yaa Allah rahmet eylesin cnm üzülme diyemem acın çok yeni ve ağır kolay değil annelik rahme düşünce başlar bir anne olarak evlat kaybetmeyi düşük yapmayı bilirim rabbim yar ve yardımcınız olsun canm eşine de sana da sabır versin Allah ım 
tarafından
Sağol canım benim Allah razı olsun
(2,678 puan) tarafından
Senden de cnm sabırlı ol tevekkül et rabbimin bildiği varmış güçlü ol kuzum
tarafından
Sağol canım benim
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Bende 2 düşük yaptım canım çok iyi anlıyorum seni çok üzüldüm  dediğin gibi yiyecek ekmeği yokmuş hayırlısı olsun 
tarafından
Sağol canım benim
0 oy
tarafından
Evlat acısını bende yaşadım hemde ilk bebegim de 29 haftada doğum yaptım 15 gün kuvezde kaldı ama dayanamadı ve ilk bebeğimdi öyle acı bir durum ki seni çok iyi anlıyorumm ama tututanack bı evladın varmış bak ne güzel onun için güçlü olmak zorundasn hepsinin yeri ayrı ama anneyiz sonuçta ve herşey biz insanlar için var acısı üzüntüsü sevinci üzülme demicem sana içten içe o üzüntü hiç bitmiyor çünkü melek yavrularımız bizim Cennet vesilemiz olucak inşallah birde böyle düşün 
tarafından
İnşallah inşallah senin için de çok üzüldüm başın sağolsun canım. İşte ona şükür ediyorum akşama kadar oğlum olmasa bilmiyorum ne olurdu
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Öncelikle Rabbim bir daha yaşatmasını hic bir annenin kucağını bos gondermesin o  hastanelerden 

ANlattiklarinin aynisini bende yaşadım bebis 5 aylık olmuştu çoğu gitmiş azı kalmıştı günlerin ama kaybetmiştir bende kısaca 

BEnim eve gelince teselli bulacagim başka bi evladım dahi yoktu , bak sen ne guzel annesin evde bir meleğin daha var ben hep kendimi Allahim çok sevdi demekki onu melek yaptı diye diye teselli ettim ..

2 sene çocuk düşünmedim korktum sonra hamile kaldım 1 tane bile hamilelik fotom yoktur çünkü bunu da kaybetcem korkusu vardı 9 ay boyunca ama Bin şükür Rabbim kucagimi bos bırakmadı simdi 8 aylık bir oğlum var , ne gelirse ALlahdan canım en hayırlısı en doğrusunu Rabbim bilir üzüntünün en derinden yurekden hissediyorum seninle birlikte gördüğün göreceğini bu olsun inşallah , uzun oldu kusura bakma simdiden
tarafından
Çok çok zor bi durum canım haklısın ben de öyle yapıyorum oğlum var çok şükür akşama kadar ona bakıp şükür ediyorum
0 oy
tarafından

Acın çok yeni çok zor senin için bende ilk bebeğimi kaybettiğim zaman çok canım yanmış dı 19 haftalık dı cinsiyetini bilmiyodum ama çok ağladım aklıma geldikçe birde benim çocuğum olmuyordu kolay kolay 6 yıl sonra falandı hamile kalmışdım Rabbimin işi işde şimdi 3 tane evladım var bende dedim yalan yok nasıl bakacam nasıl edecem 3 üncü evladımı çok düşündüm ama sonradan Rabbim veriyo rızkını Allah büyük elbet oda doyar dedim ve öylede oldu Rabbim rızkını veriyo ben herkese diyorum olanla öleceğin önüne geçemezsiniz Rabbim ne verirse hayırlısını versin onunda nasibi o kadar mış 

tarafından
Ben de öyleydim abla işte başta üzüldüm bakamam edemem diye sonra dedim düzelecek işler Rabbim verdiyse rızkını da verir diye seviniyodum olmadı işte
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Çok üzüldüm gerçekten o seni cennette bekliyor annesi sen üzülürsen o da üzülür üzülme kendini toparla senin bir oğlun daha var en büyük tesellin oğlun ve eşin. Çok kötü bir durum ama inan elden de birşey gelmiyor gideni geri getirmiyorsun güçlü ol kuzumm
tarafından
Öyle canım oğlum var iyi ki
0 oy
(237 puan) tarafından
Canım icecek suyu yokmus.. bende ilk bebegimi kaybettim 1 bucuk aylık filandi ama ben bile cok üzlmustüm.. hersyde bir hayır vardir.. sakın isyan etme kendinide parcalama.. belkide sağlıklı bir bebek degildi.. ve Allah verdi Allah aldi boyle düşün.. üzülme cok sükürkü bitane evladin var ve sağlıklı Rabbim onu korusun kazadan beladan.. üzülmen normal hormonlaridan dolayı.. gececek merak etme 
tarafından
Ben de öyle düşünüyorum canım napiyim
0 oy
(863 puan) tarafından
Ne demek yaşınız genç filan çok patavatsız ve düşüncesiz insanlar var gercekten çocuğunu kaybetmiş anneye bu söylenmemeli ya teselli değil bu çok çok üzüldüm canım sana kim ne derse desin asla içindeki acıyı hafifletemez ama lütfen öyle düşünme benim annem bende önce hamileymiş 8 aylık bebek karnında ölmüş doğurmuş erkek görmüş bayılmış o kadar çok üzülmüş ki ondan sonra ben olmuşum işte sürekli onu düşünürmüş seni çok iyi anlıyorum Allah oğlunu sana bağışlasın inşallah onun için güçlü ol ama içine atma ağla acını yaşa rabbim sabır versin 
tarafından
İşte gördüm hiç tepki veremedim o gün şoktaydım bi de üstüne narkoz verip kürtaj yaptılar narkozlu kafayla hiç anlamadım yeni yeni çıkıyo acısı
0 oy
(7,411 puan) tarafından
Basın saolsun canim cok uzuldum:( seni cok iyi anlıyorum. Bende kazayla hamile kaldim cok ağlamıştım kizim kucuk diye sonra kaybettim ve vicdan azabı çektim. Âmâ Rabbim omur  vermemiş canim. Oyle düşünüp kendini üzme. Cennetinde şefaatçi olacak inşaAllah. Rabbm diger yavruna omur versin yine olur insaAllah.
tarafından
İnşallah canım işte bu vicdan azabı çok yoruyor insanı
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum ben de ilk bebeğimi kaybettim karnımda yaşarken kiydim resmen yaşamsal değeri yoktu int edip doguracaktim ama benim hayatı riskimde vardı  mecbur sonlandırıldi doğum yaptırdılar bana seni çok iyi anlıyorum çok geçmiş olsun biliyorum söylemesi kolay herkes der aynı şeyleri ama gelde sen içine anlat onları 
tarafından
İşte anlamıyorlar malesef. Benim bebeğim de yaşıyordu ama suyu bitmişti en fazla o gün akşama kadar yaşar dediler
0 oy
(971 puan) tarafından

Allah sabir versin kuzum üzme kendini daha olan olmuş bu saatten sonra uzulsen de geri gelmeyecek kolay değil biliyorum ama elden ne gelir hem belki bi tane daha olur <3 Rabbim evladın hayırlısını nasip etsin

tarafından
Amin canım üzülmemek elde değil malesef
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Ya çok üzüldüm Allah sabır versin cnm  
tarafından
Sağol canım benim
0 oy
(612 puan) tarafından
Keşke yanında olsam da sana sarılabilsem.. Diyecek söz yok ki.. Ama kendini suçlama. Sen başlarda öyle düşünmesen de onun bu dünyada rızkı yokmuş. 
tarafından
Öyleymiş de işte gel de içime anlat bunu

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 399 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sinem_A (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 1,684 göst.
0 oy
8 cevap 440 göst.
31 Mayıs 2023 Aile kategorisinde azrabicer22gmail.com (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 785 göst.
26 Mart 2023 Diğer kategorisinde Ozlem.oz (21 puan) tarafından soruldu

379,663 soru

11,365,111 cevap

34,842 kullanıcı

...