+2 oy
697 göst.
Aile kategorisinde (447 puan) tarafından
Açıkçası ben şort gibi şeyler giydirmşyorm en kısa diz altında oluyo bunu yobazlık olarak bilinsin istemiyorum ama maalesef kötü göz degsin istemiyorum bu arada erkek olunca da aynısı düşündüm hep cinsiyet olarak bakmıyorum kızım oldu için soruyum 

43 Cevaplar

+1 oy
(447 puan) tarafından

En İyi Cevap
Oncelikle herkes benı yanlış anlamış kimse kimsenin yavrusuna karışamaz dileyen çıplak gezdirir dileyen tesettürlğ  ben ikisini de yapmıyorum ama aşırı da heryeri açık giydirmiyorım yaptığımın yanlış oldunu da düşünmüyorum siz yanlış yapıyorsunuz da demiyorum bana katılan var katılmayan var ben fikirlerinizi sorarken saygı çerçevesinde soruyor yanıtlıyorsam sizde oyle olmalısınız. Burada linçlemekle yada aşalamak olmamalı ben bunu şoyle sormadım tesettürlü arkadaşlar diye genel sordum çünkü benım rahatsızlık duydıgım bir konuydım benım kızım evde yeri geliyor bezle dolaşıyor arabada zıbınla duruyor dışarı çıkarken alt tarafı kapri yada tayt giydiriyorum (ince) ben kimseyi eleştirmiyosam eleştirmesin kimse beni yada sizin tabirinizle linç 
(447 puan) tarafından
Ben yapmam yapana da karışma hakkım yada eleştirme hakkım yok ben şort aklet bile çıkarmıyorum
(44,714 puan) tarafından
Kizim 6 yaşında daha hiç elbise şort bilmez evde şort giydirirm bi tek disardada hep tayt öle alıştı şimdi kendide giymek istemiyo
(447 puan) tarafından
Bende oyle canım inan elbise giydirdşmde yarım taytları var onları giydiriyor evde istedingibi dolaşıyo
(1,175 puan) tarafından
Kuzum bende çok açık giyinmesine karşıyım çünkü art niyetli insan çok haberlerde onca şey görüyoruz o yüzden bende çok dikkat ederim
(447 puan) tarafından
Elhamdülillah ya benım gibi düşünen de varmış
-Reklam-
+7 oy
tarafından
Canım zaten sadece bizim ülkemizde yobazlik diye linçlerler. Allah'ın amerikalisi bile dava açıyor mağazaya kız bebeklerinin kıyafetleri neden bu kadar kısa siz ne yapmaya çalışıyorsunuz diye. 

Sadece bizde var bu kadar ayrımcılık baskicilik.
tarafından
Linçlemişler kadını baksana
(447 puan) tarafından
Aslıda kotü niyet ile yazmadım gercekten merak etmiştim Allah için linç yok ama ben giydirmşyorm gecen pelin akil kızlarını paylaşmış sizin g..t yerim demiş biri bu kız olarak degil erkek çocuğu da oyle ben çok korkuyorum ona zarar gelmesinden elimde degil
(447 puan) tarafından
Yok yok linç yok ya bence herkes kendi fikrini dile getiriyor
+5 oy
tarafından
Şort da giyer askilida giyer bezle de gezer. Kötü göz değmesin diye çocuğumu hasta edemem ben ben yanında olduktan sonra ne isterse giyebilir
(447 puan) tarafından
Tabi sadece benım fikrim sizlerinde merak ettim
tarafından
Kötü gözden sakiniyorum tabiki. Evlat bu dünyanın hiç bir şeyine benzemez. Ama iki üç çift gözden kaçırıyorm derken kaş da cikaramam. Bı hasta olsa Allah korusun. Hele hormon ve ter bezlerinin şakası olmaz. Kaldiki ben rahat rahat giyip gezerken çocuğumu hiç sikamam
+2 oy
(1,186 puan) tarafından
Ağaç yaşken egrilir en iyisini yapyn.cnm bnde byle yapym dizine kdar şort giyse kavrulmuyacak ya sıcaktan nasıl alistirirsan öylece gider zaman eskisi gbi dgl cockalrimz ergenliğe girdimi bizm anne babamızın sözünü dinledigmz gbi bizi dinlemiyecekler 
(458 puan) tarafından
Yapmak istediğim yorum yazmama gerek yok artık
(1,186 puan) tarafından
Gerçek bu
+2 oy
(4,235 puan) tarafından
Yaa el kadar bebek kiz erkek farketmez, ne abartiyosunuz valla, milletin biblo gibi bebekleri reklamlarda dizilerde oynuyoda bisey olmuyo, yabancilar dogdugu gunden beri her turlu gosteriyo bisey olmuyo ama bizim bebeklere nazar degiyo demi, allah bilir resmini paylasıp smileyde koymussunuzdur, abartmayin bu kadar
(12,856 puan) tarafından
En saçma bulduğum şey bebeğin tüm vücudunu paylaşıp sadece suratına bı smiley koymak hayır yani nazar sadece bebeğin yüzüme mi değiyor ya paylaş ya paylaşma çünkü bı tek onda bebek var nazar değer :)
(4,235 puan) tarafından
Ayy valla benimde, bi de sadece sosyal medyadakilerin mi nazari degiyo anlamiyorum hastanede, yolda, evde gorenlerin degmiyo heralde
(12,856 puan) tarafından
Sadece anne babanın nazarı değer çünkü kimse onlar kadar sevmez her şeyini beğenmez bebeğinin bunlar bu sıcakta bebeğin üzerini örtüp sokağa çıkıyordur bence canım ya
(7,197 puan) tarafından
Burda nazardan bahsetmemiş ki pedofiliden bebeğini nasıl korudugunu anlatmış
(4,235 puan) tarafından
Kotu goz degmesin ne demek, pedofili icin once zihniyetin degismesi lazim, bu dusunce zaten mahkemede acik giymisti diye kendini savunan  sucluyu hakli cikarmis oluyo, taciz tecavuz pedofili giyimle alakali olsaydi islamiyet inancina sahip kapali insanlarin bulundugu toplumlarda gorulmemesi gerekirdi
+1 oy
tarafından
Havalar aşırı sıcak o ******** kötü gözler ister tamamen kapat yine de bakar bir bebeğin şort giymesinden tahrik olacak kadar kirli bo zihniyet o bebegi bebek olarak görmez zaten her türlü pis gözleriyle bakqe Allah evlatlarımızı oyle insanlardan korusun ben şort kisa kollu giydiriyorum genelde elbise giyince elbisesini hep acıyo o yüzden elbisw pek giydirmem ama bu sıcakta biz bile maf oluyoruz kizimin da bunalmasini istemem zaten 1.5 yaşında daha 
tarafından
Egeer bizler zatsn boyle yaparsak iste bebektir giymesin gec kizdir giymesin osu var busu var. Hic birsekilde onlemini alamayzi
(447 puan) tarafından
Tabiki ama ben korkuyorum bu sadece benım fikrim siiznkileride merak ediyorum
+1 oy
tarafından
Benim oğlum var ona çok kısa şort giydirmiyorum hep dizinde olur şortu 
(447 puan) tarafından
Bende oyle kızım var ama oğlum olsa da aynısını yapardım ayrımcılık degil napım korkuyorum
tarafından
Ben de korkuyorum canım
+1 oy
(140 puan) tarafından
doğru olanın yapıyorsun canm. bende dikkat ediyorum. elbise giydirince altından şort kapri tarzı bişey giydiryorum. isteyen istedigini desin doğru olan birilerinin itirazıyla değişmez. karşı çıkmadan evvel doğruyu ögrenmek lazım herşeyde amaaann abartmayın diye diye normalleştirmeye çalışanları dinleyemem. 
+1 oy
(44,714 puan) tarafından
Bende hiç giymidiyorum 6 yaşında halen giymez tayt pantolon ama en çok tayt seviyo 
+1 oy
tarafından
En iyisini yapıyon valla helal olsun sana dünyanın çivisi çıktı Allahın cezası pislik çok nerden geleceği belli değil. Insanlar artık o eski insanlar degil hem böylece ne kısıtlamış me çok rahat olmuş olur dememişsin ki sarıp sarmalıyıp çıkarıyorum kimseye kulak asma canım 
0 oy
(91 puan) tarafından
3 bucuk yasında kızım havalar sıcak şort tişörtte giydiriyorum elbiselerde giydiriyorum rahat ediyo çocuk
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Herşeyi giyindiriyorum eşimde bazen karışınca onada kızıyorum zaten şuan 1 yaşında şimdi giydirmezsem 10 15 de zaten giyinemez en iyisi serbest ne hoşuma giderse onu alıyorum
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Havalar aşırı sıcak evde zıbn dışrda elbise ile gezdriyorum 
0 oy
(3,055 puan) tarafından
Oğlum var tek zibinla geziyor ama kızım da olsa tek zıbın la şort askılı da giydirirdim..
0 oy
tarafından
Evde zıbın gıyıyo dısarı cıktıgımızdada şort tişort gıydırıyorm kızıma. Daha 7 aylık
0 oy
tarafından
Valla bu sıcaklarda ben şortta giydiriyorm kısa elbiselerde giydiriyom kizimin hep yanindaym benim yanim da oldugu surece benim icin problem yok 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Kızım 1 yaşında  askılı  citcitli  tutumlar  giydiriyrim elbise  giydiryorum  şort  ve sayre  işte rahat  ediyor 
0 oy
(671 puan) tarafından
Encok anne ve babanın kötü gözleri bebeklere değiyor cnm. Herşeyi disard aramamamk lazım. Ben herşey giydiriyoruz.
(7,197 puan) tarafından
Kötü gözden değil pedofiliden bahsediyor
(671 puan) tarafından
Onu düşünen diğerinde düşünür diye düşünüyorum. Her yerde sanki karşımıza pedifili çıkıyor. Sahip çıkarsak cocuklarimiza kimse bişe yapamaz. Pedifilleri sadece şort ve kısa etek giyenlere mi bakıyor hayır. Sapik sapiktir ayırt etmez
0 oy
(16,504 puan) tarafından
Valla canm bnde öyle askılı şortlı çıkarmadım daha dışarı

Dışarıyı bırak amcası dedesi bile kızımı öyle görmemiştir 
(447 puan) tarafından
Bizde de ole canım babasının yanında altını bile degiştirmeidm
(16,504 puan) tarafından
Devir kötü
(447 puan) tarafından
Hemde çok
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Kapri tişört de giyer pantolonda ve dar kisa elbiselerde giyer bazen dedesi babasi karışıyor bebek o diyorum babasini susturuyorum dedesini takmiyorum.
(447 puan) tarafından
Elbette herkesin kendi düşüncesi

İlgili sorular

+11 oy
20 cevap 468 göst.
0 oy
4 cevap 177 göst.
19 Haziran 2023 Diğer kategorisinde BirAnne23 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 279 göst.
22 Ocak 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,097 puan) tarafından soruldu
0 oy