0 oy
1,030 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Evet evlilik kararı almanızda ki en büyük etken neydi mesela ben yalnız kalmamak bir çocuğum olsun diye evlendim en azından elden ayaktan düştüğümde yanımda birileri olsun istedim ... Siz neden evlendiniz

74 Cevaplar

0 oy
(4,681 puan) tarafından
Bekarlık hayatından sıkıldığım hatta nefret ettiğim için. Başka bi şehirde tek başına yaşamak, evin bütün sorumluluğunun sende olması falan filan. 

Evim yuvam belli olsun,yanımda sevdiğim olsun diye. 
-Reklam-
0 oy
(671 puan) tarafından
S.a.l.a.k l.i.k.t.a.n 
tarafından
Hayatta bunu yapmakta gerek :-D
0 oy
(12,277 puan) tarafından

17 yaşındaydım evlendigim de İnan bende bilmiyorum niye evlendim :ermm:

S*****kafam aklım olsa  o yaşta mi evlenirdim 
tarafından
Eşin uyanikmis baksana gözün açılmadan kaçırmış seni :-D
(12,277 puan) tarafından
Ye valla uyanık ta ne uyanık
0 oy
(1,561 puan) tarafından
Aşık oldum adamıma :):) 
tarafından
Ne mutlu sevginiz daim olsun :-)
(1,561 puan) tarafından
Amin inşaallah cümlemizin canım
0 oy
(81 puan) tarafından
Babam kafayı yemişti, her geleni red ediyordum, okul bitmeden istemiyorum dedim. En son kendi akrabasından biri istemiş, bunla evleneceksin dedi. Hayır dedim. Herkese hayır kimle evleneceksin dedi. İstemiyorum dedim. Ben torun sevmek istiyorum, evlen de torunum olsun dedi, hayır dedim. Bir ay bana küstü. Bu arada yeni araba aldı. Bazıları binmesin gibi bi laf etmişti tam hatırlamıyorum ama laf banaydı. O arabaya binersem ayaklarım kırılsın dedim, odadan çıktım diğer odaya geçip ağladım. O da hemen geldi , kızım kızım falan. Bende dedim ki baba, şimdi ilk gelecek kişiyle evleneceğim. Ve evlendim. Eylülde iki sene olacak evleneli ve babamın torunu yok. Demek ki neymiş babacım geriye nasip
tarafından
Mutlu musun eşinle peki ailenin bu kadar ısrarcı olması kötü sadece evlilik için kızın hayatiyla oynuyorsun baban çocuk olmazsa şunu bunu yapmam diye tehdit etmiyor mu onada vardır bir sözü
(81 puan) tarafından
Rabb ime şükürler olsun mutluyum.
Yok çok şükür tehdit etmedi öyle çünkü kendisi de biliyor görüyor, biz istiyoruz doktora falan da gidiyoruz ama nasip olmadı. Ama şimdi pişman keşke evlenmeseydin , yanımda olsaydın, ne var da evlendin der , ben de hemen cevabını veririm sana bi ara gelmiştiler ya babacım evlen ebeler torun istiyorum diye işte o ara verdin beni bak nerdeyse iki sene oldu torun da yok, demekki neymiş babacım herşey nasipmiş , her evlenenin hemen çocuğu olmuyormuş diyorum o da öfff sus sus diyo gülmeye vuruyo ;)
tarafından
Allah hayırlısıyla nasip hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah mutluluğunuz daim olsun vardır her işte bir hayır bende 15 yıl sonra olmuşum annem babam evlendikten sonra en iyisini Rabbim bilir
(81 puan) tarafından
Amin inşallah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar versin Rabb im.
Ben de iki sene sonra olmuşum.
Kayınvalidemin de 5 sene sonra olmuş.
Herşey nasip tabi canım
0 oy
tarafından
Rahat battı sanırm :) 
0 oy
(313 puan) tarafından
Emekli dayılar bı yere girip çalışır ya yerimiz belli olsun der  YERİMİZ BELLİ OLSUN DİYE YEGENİM
tarafından
Farklı bir düşünceymis gneelde öyle derler kız çocuğun yeri belli olsun :-)
0 oy
tarafından
çok aşık oldum :) hala aşığım
0 oy
(255 puan) tarafından
Cevapsız sorulardan biri. Hep neden evlendim sanki ki denir. 
0 oy
(6,530 puan) tarafından
Daha fazla harama girmemek dinimin yarısını tamamlamak ve en çok hayalim olan Rabbimin istediği gibi hayırlı evlatlar yetiştirmek ilk niyetim bunlardı sonra annem babam bu kişiyi uygun gördüyse vardır bi bildikleri dedim tamam dedim görücü usulü evlendim çok şükür bu günüme Rabbim ağız tadımızı bozmasın
0 oy
(930 puan) tarafından
Dinimiz geregi dünya kanunu bu  evleniyoruz ayrıca dinimiz evliliği haramdan zinadan korumak için olmuş ama şimdiki zaman ahir zaman kim kime tum tuma Allah iylerden yazsın haramdan zinadan korusun bizleri
tarafından
Amin inşallah onemli olan eşle  aynı goruste olabilmek yoksa insanlar nefisleri yuzunden çok bozuldular
0 oy
(812 puan) tarafından

Bizde bilmiyoruz valla boslugumuza denk geldiyse demekki :D

0 oy
(3,552 puan) tarafından
Eşimi kaçırmak istemedim acikcasi :))
0 oy
(3,728 puan) tarafından
Kocam ile bir ömür geçirip beraber yaşlanmak için evlendim çok şükür dünyalar tatlısı iki evladımız oldu evimiz yuva oldu Rabbime hamd olsun 
0 oy
(11,971 puan) tarafından
Aşıktım, aşığım. Eşim bu hayattaki diğer yarım. Bir tek onu görünce kalbim başka ritmimde atıyor. Her anını bilmek istediğim uyandığımda görmek istediğim acımın ilacı o olsun dediğim tek o var. Bir de kızımız var ki o da onun ve benim bu hayattaki şansımız.

Seviyorum merkez ❤️
tarafından
Böyle hisler her kula nasip olmaz maşallah :-)
0 oy
(1,150 puan) tarafından
Baba evinde rahat etmiyordm. Ayrıca çok severek evlendm.  Ama çok sevdiğim halde başkasıyla nişanlandm. Ama sonra allah yüzüme baktı da ayrıldm. Sonra sevdiğim adamla evlendm. Ama baba evi cehennemden farksızdı
tarafından
Her serde bir hayır var dedikleri bu olsa gerek .. sevdiğiniz kişide sizi seviyor olmalı ki beklemiş sizi
(1,150 puan) tarafından
Evt ailesi istememşti. O da ailesiyle kaç yıl küsmüştü. En son istemek zorunda kaldılar. Şuan kavga gürültü olsa da en azndan birrimizi sevdiiimizi ve nasl zor şartlarda evlendiğimizi unutmuyıruz.
0 oy
tarafından
Sevdim evlendim Bi de çoçuk yaptım çok iyi oldu iyiki evlenmişim valla bazen sinir olup keşke diyorum ama çoğu zaman şükrediyorum :)) 
0 oy
(948 puan) tarafından
10 yillik iliskimiz vardi:) okuduk is sahibi olduk sira evlenip cocuk yapmaya gelmisti hayatin akisindaki basamaklari tamamlamak.icin:)
0 oy
tarafından
Kafayı yemiştim evlendim 
0 oy
(1,750 puan) tarafından

Kudurdum :D Rahat battı

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 227 göst.
22 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Janya (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 123 göst.
20 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Birkucukbebis (107 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 130 göst.
15 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gamze ortakara (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 178 göst.
21 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Mervenar (319 puan) tarafından soruldu

397,116 soru

11,877,425 cevap

35,994 kullanıcı

...